forum.nie.com.pl

Forum Tygodnika Nie
Dzisiaj jest 28 mar 2024, 22:49

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 439 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36 ... 44  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: pieprzenie
Post: 01 sty 2017, 15:01 
Offline

Rejestracja: 22 wrz 2014, 17:53
Posty: 10656
Lokalizacja: Czestochowa.
Kurde! - dobre to wino...........!
Ide se jeszcze pół szklaneczki nalać i jakąś drzemke uskutecznić.......!
Ciao!
Za godzinkę będę......!Yyyyp!
Dobre to wino.......!


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: pieprzenie
Post: 01 sty 2017, 17:08 
Offline

Rejestracja: 14 cze 2016, 11:06
Posty: 2533
No zmondrzał człek.... :lol:

_________________
Nic nie jest takie, jakim to widzimy...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: pieprzenie
Post: 11 sty 2017, 13:18 
Offline

Rejestracja: 09 gru 2014, 12:45
Posty: 7
Nie zmondrzał - toż to nie jest wino nawet, "wina" mołdawskie tego typu dobrze recenzuje Winicjatywa (co prawda w tem wypadku nie chodzi stricte o ten właśnie produkt, ale te trunki mołdawsko-biedronkowe wszystkie właśnie są tej klasy:"Produktem fermentacji były tu głównie ziemniaki ze sporym dodatkiem cukru, benzyny, za to niewielkim – winogron. Chemiczny posmak przejdzie do annałów winiarskiej hańby. Trzeba przyznać, że kompozycja tego wina jest mistrzowska – żaden element nie dominuje nad innymi, wszystkie uzupełniają się spójnie. Niektórzy się obruszają, gdy nazywam Mołdawię producentem najgorszych win na polskim rynku".


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: pieprzenie
Post: 11 sty 2017, 14:12 
Offline

Rejestracja: 14 cze 2016, 11:06
Posty: 2533
Trzeba kupować nie w Pierdonce, tylko wyspecjalizowanych sklepach :D Zresztą ja wina sam sobie robię i siem nimi delektuję czasami nawet w towarzystwie. Ostatnim hitem jest (a raczej było) wino z moich winogron i z czarnego bzu. Winogrona czarne, takie wsiowe, bez też lokalny, ale tronek wyszedł znamienity :D W Przyszłym roku stawiam na winogrona i czarny bez (jak obrodzą). Na razie jeszcze jest kilka bukłaczków calvadosa.

_________________
Nic nie jest takie, jakim to widzimy...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: pieprzenie
Post: 11 sty 2017, 17:00 
Offline

Rejestracja: 22 wrz 2014, 17:53
Posty: 10656
Lokalizacja: Czestochowa.
Adik77 pisze:
Nie zmondrzał - toż to nie jest wino nawet, "wina" mołdawskie tego typu dobrze recenzuje Winicjatywa (co prawda w tem wypadku nie chodzi stricte o ten właśnie produkt, ale te trunki mołdawsko-biedronkowe wszystkie właśnie są tej klasy:"Produktem fermentacji były tu głównie ziemniaki ze sporym dodatkiem cukru, benzyny, za to niewielkim – winogron. Chemiczny posmak przejdzie do annałów winiarskiej hańby. Trzeba przyznać, że kompozycja tego wina jest mistrzowska – żaden element nie dominuje nad innymi, wszystkie uzupełniają się spójnie. Niektórzy się obruszają, gdy nazywam Mołdawię producentem najgorszych win na polskim rynku".


Chuja się Adik zna.
Sprawdziłem; - nie pali się.......znaczy, benzyny w tym nie ma.
Może jakaś cięższa frakcja oleju ale na bank benzyny nie ma. :?
I kwasu akumulatorowego też nie ma jak w Winie m-ki Wino.
Poza tym jest dobre.
Swego czasu intensywnie wyrabiałem wspaniały napój pod tytułem "Smorodinka".....
Hornet wie, co to ale mi ostatnio źródło ze szpirytusem wyschło a kupować badziewia nie chcę.
Słyszałem, że komuś paliwo rakietowe sprzedali więc nie rydzykuję. :oops:
Wolę Mołdawskie...............


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: pieprzenie
Post: 12 sty 2017, 10:46 
Offline

Rejestracja: 14 cze 2016, 11:06
Posty: 2533
Smorodinka jest dobra - wchodzi jak złoto. Tylko porzeczki najlepsze są jak juz "przedojżeją". Dwie wiosny temu zrobiłem parę buteleczek - i nie na paliwie do rakiet ale czytstym, żywym puszczańskim tronku :D W zeszłym roku porzeczek czarnych nie było - żadnych prawie nie było. Ino jabłka i winogrona obrodziły.
Można tez klasyczne wino robić, ale jakoś mi nie podchodzi - za ciężkie. Ale to kwestia gustu.

_________________
Nic nie jest takie, jakim to widzimy...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: pieprzenie
Post: 15 sty 2017, 1:35 
Offline

Rejestracja: 02 wrz 2014, 20:57
Posty: 1927
Parafon pisze:
Trzeba kupować nie w Pierdonce, tylko wyspecjalizowanych sklepach :D Zresztą ja wina sam sobie robię i siem nimi delektuję czasami nawet w towarzystwie. Ostatnim hitem jest (a raczej było) wino z moich winogron i z czarnego bzu. Winogrona czarne, takie wsiowe, bez też lokalny, ale tronek wyszedł znamienity :D W Przyszłym roku stawiam na winogrona i czarny bez (jak obrodzą). Na razie jeszcze jest kilka bukłaczków calvadosa.



nie zapomnij z puszczy jeżyn przywlec i dodać , a jak rózna pora dojrzewania to nastaw na sok te jeżyny a potem sok dolej do wina .........................i czarnej porzeczki by sie zdało i jeszcze..............slifków wegirskich troche ......................i duuuuży balon


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: pieprzenie
Post: 15 sty 2017, 9:49 
Offline

Rejestracja: 22 wrz 2014, 17:53
Posty: 10656
Lokalizacja: Czestochowa.
Kanak przestań bom się obślinił jak jakie niemowle........ ;)
Wie, - kurwa, - co dobre........ani byś się spodziewał............ :lol:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: pieprzenie
Post: 15 sty 2017, 16:01 
Offline

Rejestracja: 14 cze 2016, 11:06
Posty: 2533
kanakk pisze:
Parafon pisze:
Trzeba kupować nie w Pierdonce, tylko wyspecjalizowanych sklepach :D Zresztą ja wina sam sobie robię i siem nimi delektuję czasami nawet w towarzystwie. Ostatnim hitem jest (a raczej było) wino z moich winogron i z czarnego bzu. Winogrona czarne, takie wsiowe, bez też lokalny, ale tronek wyszedł znamienity :D W Przyszłym roku stawiam na winogrona i czarny bez (jak obrodzą). Na razie jeszcze jest kilka bukłaczków calvadosa.



nie zapomnij z puszczy jeżyn przywlec i dodać , a jak rózna pora dojrzewania to nastaw na sok te jeżyny a potem sok dolej do wina .........................i czarnej porzeczki by sie zdało i jeszcze..............slifków wegirskich troche ......................i duuuuży balon

A po co z puszchcz? cały warsztat obrosły malinojerzyny (albo odwrotnie) i to będzie napitek słuszny, a wiesz, daleko nie mam :D
A zbieranie jerzyn w Puszczy to jak bzykanie jeżozwierza - ani przyjemnie, anie bezpieczne na i tak cały pokłuty będziesz :-)

_________________
Nic nie jest takie, jakim to widzimy...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: pieprzenie
Post: 16 sty 2017, 2:14 
Offline

Rejestracja: 02 wrz 2014, 20:57
Posty: 1927
stary praktyk pisze:
Kanak przestań bom się obślinił jak jakie niemowle........ ;)
Wie, - kurwa, - co dobre........ani byś się spodziewał............ :lol:



wiem stary pryku , wiem ....
czy lata ojcu z piwniczki na działce wybierałem to winko ...... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

skład- własne winne grono , jeżyny z miedzy i łąki nad stawem , czarny bez (złamany płot u somsiada) czarna pożeczka własna z ogródka , kolorowa w przeciwieństwie wcale nie obrodziła, no i dwa wiadra sliwek zajebane u chłopa na polu , bo jemu sie schylic nie chciało...

no i mam takom sprytnom maszynke do mielenia , co mionższ na jedn ą strone a suche na druga wywala, a potem balon słoneczko na tarasie o dobra temperatura jesienią .......


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 439 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36 ... 44  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 37 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group