forum.nie.com.pl

Forum Tygodnika Nie
Dzisiaj jest 28 mar 2024, 9:03

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 140 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 14  Następna
Autor Wiadomość
Post: 13 paź 2016, 23:47 
Gdyby jednak udało się Panu przekonać nasze wojskowe dowództwo do budowy okrętów wojennych, to już nie będą musieli sobie Niemcy sprzątać, bo w ramach odszkodowań za krzywdy wyrządzone w czasie wojny niemieckim wypędzonym (nie używam określenia, przesiedlonym, bo to obraziłoby humanistyczne wartości naszych socjaldemokratów), tak, jak to obecnie Żydom za ich krzywdy w czasie wojny, posprzątamy Niemcom ich część Bałtyku, aby zadośćuczynić humanistycznej sprawiedliwości, co bardzo ucieszy naszych socjaldemokratów, wielkich miłośników humanizmu.

Adam Barycki


Na górę
  
 
Post: 14 paź 2016, 0:20 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 20:59
Posty: 4499
Ja nie pisałem o okrętach wojennych w ogóle tylko o niszczycielach min typu Kormoran II. Nie kłam Pan.

_________________
Ceterum censeo Ukrainem esse Delendam


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 14 paź 2016, 0:43 
Czyżby w nowej nomenklaturze wojskowej niszczyciele min nazywano statkami? Wybaczy Pan, ale ja, aż tak nowoczesny jeszcze nie jestem.

Adam Barycki


Na górę
  
 
Post: 14 paź 2016, 0:59 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 20:59
Posty: 4499
Panie Barycki, oczywiście, że są to okręty wojenne, ale wyspecjalizowane i do ściśle określonych celów o typowo obronnym charakterze.

Tak w ogóle w angielskiej nomenklaturze the ship to zarówno statek handlowy jak i okręt wojenny. Na dodatek aby było śmieszniej jest rodzaju żeńskiego. Czyli nie Ten tylko Ta.

Dla Niemców das boot to łódź, ale też okręt podwodny, natomiast schiff to statek i okręt wojenny.
W polskiej nomenklaturze jest rozróżnienie, ale laicy, głównie w literaturze mylą te pojęcia.

_________________
Ceterum censeo Ukrainem esse Delendam


Ostatnio zmieniony 14 paź 2016, 1:09 przez starykizior, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 14 paź 2016, 1:06 
starykizior pisze:
Ja nie pisałem o okrętach wojennych
Nie kłam Pan.


starykizior pisze:
oczywiście, że są to okręty wojenne


Panie Stary, musi Pan wybaczyć analfabecie, który nie radzi sobie z logiką, aż tak bardzo wielowartościową.

Adam Barycki


Na górę
  
 
Post: 14 paź 2016, 1:12 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 20:59
Posty: 4499
Znowu wyrywa Pan zdanie kontekstu. Ja nie pisałem o potrzebie posiadania okrętów ogólnie. To temat na osobną dyskusję. Ale powtarzam o niszczycielach min okrętach wyspecjalizowanych o charakterze obronnym. Nie kłam Pan, bo to już zaczyna być wkurwiające.

_________________
Ceterum censeo Ukrainem esse Delendam


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 14 paź 2016, 1:29 
I o to chodzi Panie Stary, jak Pan jest wkurwiony, to ja jestem szczęśliwy, bo jak Pan nie jest, to jest Pan tak nudny, jak falki z olejem, a dzięki mnie, Pańskie pisanie nabiera żywej barwy. Więc, zwykła przyzwoitość wymaga, aby Pan w końcu mi za to podziękował.

Adam Barycki


Na górę
  
 
Post: 14 paź 2016, 23:05 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 20:59
Posty: 4499
Tyle, że z rzeczowej dyskusji robi się mordobicie, a to zaciemnia obraz. Rzecz idzie, aby tym mniej uczonym w piśmie wszystko explicite wyłuszczyć aby zrozumieli.

_________________
Ceterum censeo Ukrainem esse Delendam


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 15 paź 2016, 2:43 
Niech mi Pan zaufa, Panie Stary, oni nie zrozumieją.

Adam Barycki


Na górę
  
 
Post: 15 paź 2016, 10:20 
Dlatego ino potrafią kopać doły z wapnem, albo pociągać za sznurki...gilotyn.


Na górę
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 140 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 14  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 39 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group