forum.nie.com.pl

Forum Tygodnika Nie
Dzisiaj jest 28 mar 2024, 11:28

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 518 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 48, 49, 50, 51, 52  Następna
Autor Wiadomość
Post: 02 paź 2016, 15:07 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 17:33
Posty: 9999
starykizior pisze:
....
Absynt to inaczej piołunówka. Specjalizowali się w tym Francuzi. Modny był zwłaszcza wśród tzw. paryskiej bohemy artystycznej. ....


To jeszcze jeden mit funkcjonujący chyba tylko po to by nie być wobec "artystów" zbyt dosłownym

Francuska bohema upalała się przede wszystkim haszyszem

Obrazek

Charles Baudelaire: Poemat O Haszyszu

Cytuj:
Oto więc szczęście! Mieszczące się na jednej małej łyżeczce do herbaty! Szczęście ze wszystkimi jego upojeniami. szaleństwami i głupstwami! Możecie zażyć bez obaw, proszę. Nie umrzecie. Wasze władze fizyczne nie zaznają żadnego uszczerbku. Później być może częste powtarzanie tej chwili zmniejszy siłę waszej woli, być może będziecie jeszcze mniej ludźmi niż jesteście dziś - ale kara jest tak odległa i przyszła klęska tak trudna do określenia! Cóż ryzykujecie? Niewielkie zmęczenie nerwowe następnego dnia. Czyż co dnia nie ryzykujecie więcej w zamian za wiele mniej?
W końcu rozpuściliście swoją dawkę w filiżance kawy. żeby dodać jej mocy; jesteście na czczo, przesunęliście na później treściwszy posiłek wieczorny, by dać truciźnie całkowitą swobodę działania. najwyżej za godzinkę zjecie lekką zupkę. Jesteście teraz wystarczająco zaopatrzeni na tę długą i szczególną podróż. Żagle postawione, a wy macie tę przewagę nad zwykłymi podróżnikami, że nie wiecie dokąd się udajecie. Sami tego chcieliście, niech się dzieje co chce! Odpływamy! Mam nadzieję, że wybraliście odpowiedni moment na tę awanturniczą wyprawę. Doskonała rozpusta wymaga doskonałego odprężenia. Haszysz, o czym musicie wiedzieć, powoduje nie tylko wyolbrzymienie cech osobowości, ale także okoliczności. sytuacji. Nie możecie mieć obowiązków wymagających punktualności i dokładności. Koniec z rodzinnymi kłopotami. koniec z miłosnymi cierpieniami. Z tym trzeba uważać i mieć się na baczności. Owe zmartwienia, niepokoje, pamięć o obowiązkach wymagająca skupienia się na określonym terminie - to wszystko będzie jak odgłos pogrzebowego dzwonu dochodzić do was poprzez upojenie i zatruwać przyjemność. Niepokój stanie się lękiem, zmartwienie torturą.


Ostatnio zmieniony 02 paź 2016, 15:31 przez Pantryglodytes, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 02 paź 2016, 15:19 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 17:33
Posty: 9999
Jest francuska szczegółowa strona o fabrykacji absyntu.
W razie zainteresowania mogę zapodać.
To co sprzedają Czesi to niestety z absyntem nic wspólnego nie ma, to czeski wyrobek na chemii i barwnikach.
Kupić prawdziwy absynt można tylko domowego wyrobu a i to w jakiej Hiszpanii chyba tylko.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 02 paź 2016, 17:37 
Pantryglodytes pisze:
To co sprzedają Czesi to niestety z absyntem nic wspólnego nie ma, to czeski wyrobek na chemii i barwnikach.


Panie Małpa, nie jest Pan, aż tak głupi, aby nie wiedzieć, iż nie jest to informacja na tyle istotna, aby tu o niej pisać, a jednak napisał Pan, więc, warto zapytać dlaczego i odpowiedź jest prosta, jedynym celem było zszarganie mojego wielkiego autorytetu budzącego tu u wszystkich ogromny szacunek. I jeszcze jedno pytanie. Jakie to plugawe kanalie płacą Panu za plugawy zamach na pełen szlachetnej godności wizerunek najwspanialszego obrońcy ludzkości, kanalio plugawa?

Adam Barycki


Na górę
  
 
Post: 02 paź 2016, 17:39 
Offline

Rejestracja: 10 mar 2015, 8:25
Posty: 2040
Panie Trylogdyto, pan nie wie co pan pisze bo sie czeskiego absyntu nie napil. Ja wlasnie probuje jego moc i popatrz pan co znalazlem..
http://www.gazetawroclawska.pl/polityka ... ,10691217/
teraz sie znowu napije...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 02 paź 2016, 18:07 
no, rację miał Alojzy Wiejacz komunikując wszem i wobec w czasie kiedy żona rodziła mu trzecią córkę, że głupota rodzi głupotę .


Na górę
  
 
Post: 02 paź 2016, 18:33 
Ja pierdolę, toż to Syców kole mojej wsi leży.
Żebym ja wcześniej wiedziała, że tam się takie weselicha rządowe odbywają, namówiłabym koleżankę (też nie jest w pełni sił umysłowych) na jakiego mamrota, i nago byśmy pośród weselników wbiegły. Możeby nas gazety pokazały, a może BORowiki jakie przystojne by były..Jedno jest pewne, skandal byłby Panie i możnaby w przyszłości taki występ w CV sobie wpisać, a może i przyszłym wnuczętom się pochwalić.

Apropos czeskiego Absyntu, w przyszłym tygodniu, o tej porze, będę miała okazję spróbować. Po powrocie podzielę się z Państwem opinią. Początkowo z lekka zainteresowana byłam, ale po tych skrajnie różnych opiniach, po prostu sama muszę się przekonać.


Na górę
  
 
Post: 02 paź 2016, 19:10 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 wrz 2014, 1:12
Posty: 6422
Lokalizacja: Mokolodi - Okavango
Obrazek

Absynt jest przereklamowany. W życiu wypiłem trzy takie butelki.
Jedną prawie całą w jeden wieczór, żeby doświadczyć "nirwany".
Guzik tam. Smoczy kac aby. Nie wiem, może stałem się głupszy
niż byłem wcześniej, ale kobieta tego nie zauważyła.



PS
Fotka moja z sierpnia '08

_________________
Kobieta mnie bije - nigdy nie należy wierzyć informacjom niezdementowanym.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 02 paź 2016, 19:21 
No czeski chyba nie był ;)

Jak pisałam wcześniej, też przypuszczam że to pic na wodę, ale to się dopiero okaże.


Na górę
  
 
Post: 02 paź 2016, 21:35 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 17:33
Posty: 9999
barycki pisze:
Pantryglodytes pisze:
To co sprzedają Czesi to niestety z absyntem nic wspólnego nie ma, to czeski wyrobek na chemii i barwnikach.


Panie Małpa, nie jest Pan, aż tak głupi, aby nie wiedzieć, iż nie jest to informacja na tyle istotna, aby tu o niej pisać, a jednak napisał Pan, więc, warto zapytać dlaczego i odpowiedź jest prosta, jedynym celem było zszarganie mojego wielkiego autorytetu budzącego tu u wszystkich ogromny szacunek. I jeszcze jedno pytanie. Jakie to plugawe kanalie płacą Panu za plugawy zamach na pełen szlachetnej godności wizerunek najwspanialszego obrońcy ludzkości, kanalio plugawa?

Adam Barycki


Tylko troska o zdrowie Szanownego Pana skłoniła mnie do tego, czeski wyrobek na aromatach, metanolu i e..coś tam lepiej zostawić w spokoju, dla dobra ludzkości rzecz jasna.

Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 02 paź 2016, 21:41 
No i uparł się bandyta szargać moją godność. A skąd ja, kurwa, francuski absynt wezmę.

Adam Barycki


Na górę
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 518 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 48, 49, 50, 51, 52  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group