forum.nie.com.pl

Forum Tygodnika Nie
Dzisiaj jest 28 mar 2024, 21:03

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 58 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna
Autor Wiadomość
Post: 27 paź 2014, 22:18 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 wrz 2014, 14:41
Posty: 2026
Czytałem książki "rzeczonego hotelarza", ale czytałem i inne, cały Egipt "kipi" od opisów jego historii, życia ludzi, bohaterstwie Faraonów i ich wojsk. Egipcjanie pisali prawie na każdej wolnej powierzchni. Tylko nie w Wielkiej Piramidzie, jakby ją budowali niepiśmienni ludzie. Ogólnie o tej budowli do nigdzie nie ma konkretnych zapisów jak o innych budowlach. Jakoś mało kto wspomina stelę którą odnalazł w 1850r Jean Pierre Mariette wzniesioną przez Cheopsa dla uczczenia budowy świątyni Izydy. Napisy na steli mówią, iż piramida stała gdy wznoszono świątynię. "Wzniósł dom Izydy, Pani Piramidy, obok domu Sfinksa".


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 01 lis 2014, 3:51 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 21:42
Posty: 316
Cytuj:
Czytałem książki "rzeczonego hotelarza", ale czytałem i inne, cały Egipt "kipi" od opisów jego historii, życia ludzi, bohaterstwie Faraonów i ich wojsk. Egipcjanie pisali prawie na każdej wolnej powierzchni. Tylko nie w Wielkiej Piramidzie, jakby ją budowali niepiśmienni ludzie.

No to ci tłumaczyłem, że nie zachowały się wapienne okładziny, to to wyśmiałeś, choć dobrze wiesz, że była nimi np pokryta całą piramida, nie miała ścian schodkowatych jak dzisiaj, lecz gładkie. Równie dobrze mógłbyś twierdzić po wizycie na Palatynie czy w Termach Karakalli, że te rzymiany to mieli mieć domy we freskach, a tu sama cegła. A zwyczajnie w świecie nie zachowały się tynki. Każdy kto zestawi Panteon z resztkami cesarskich pałaców i świątyń wie jak wiele utracono, i jaki musiał być pierwotny przepych tych budowli.
Cytuj:
Jakoś mało kto wspomina stelę którą odnalazł w 1850r Jean Pierre Mariette wzniesioną przez Cheopsa dla uczczenia budowy świątyni Izydy. Napisy na steli mówią, iż piramida stała gdy wznoszono świątynię. "Wzniósł dom Izydy, Pani Piramidy, obok domu Sfinksa".

No i czego to niby dowodzi? Że piramida już wtedy stała? Znaczy się za życia Chufu nie mogli postawić najpierw piramidy, a potem świątyni? Dom Sfinksa? A wiesz że już w latach osiemdziesiątych egiptolodzy wysunęli przypuszczenie, że twarz Sfinksa to twarz Chufu nie Chefrena?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 01 lis 2014, 10:13 
Jean Pierre Mariette, to zupełnie inna osoba!
Chodzi o Augusta Mariette, o tego http://pl.wikipedia.org/wiki/Auguste_Mariette

Zastanawiające, że rewelacja o tekście na stelli, mająca świadczyć o "przedpotopowym" pochodzeniu Wielkiej Piramidy, pojawia się zawsze tam, gdzie błędnie podaje się Jeana Pierre'a Mariette'a. I - o dziwo - ten błąd konsekwentnie powtarzają tylko publikacje z kręgu spisokwych teorii dziejów, tzw. zakazanej archeologii i innych nawiedzonych :D


Na górę
  
 
Post: 01 lis 2014, 23:18 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 20:59
Posty: 4499
I proszę bardzo; oto głos specjalistki i fachmana w temacie, więc niech Cani nie pisze głodnych kawałków made in Deniken.

_________________
Ceterum censeo Ukrainem esse Delendam


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 02 lis 2014, 6:46 
... a żłobienia na Sfinksie spowodowane długotrwałymi ulewami są datowane na 12 tysięcy lat... :lol:


Na górę
  
 
Post: 02 lis 2014, 10:57 
moouha pisze:
... a żłobienia na Sfinksie spowodowane długotrwałymi ulewami są datowane na 12 tysięcy lat... :lol:


Nie ulega wątpliwości, że korpus Sfinksa jest dużo starszy, niż głowa. Ta została wykuta z wcześniejszej, najprawdopodobniej lwiej.
Stąd m.in. jej proporcje. Ale czy Sfinks ma rzeczywiście 12 tys. lat? Ba! Kamikadze chcą nawet 24 :D

Katastrofalne ulewy i powodzie w Dolinie Nilu, związane z końcem ostatniego wielkiego glacjału, trwały przez tysiąclecia. Datuje się ten koniec na ok. 10500 lat, ale - na litość boską! - to się nie stało z dnia na dzień! W istocie cały ten proces trwał od ok. 12000 do ok. 3000 pne, czyli do okresu predynastycznego, kiedy w Dolinie już od prawie 10000 lat istniały dość zaawansowane kultury. Złagodzenie klimatu od ok. 3000 pne pozwoliło im na rozkwit, którego końcowym efektem i początkiem czegoś naprawdę wielkiego było Stare Państwo.

12 tys. lat, to chyba jednak gruba przesada, ale już ok. 6-7 tys. jest bardziej prawdopodobne (choć też chyba lekko przesadzone, nie wiadomo). To jest czas, gdy na Bliskim Wschodzie zaczęły powstawać pierwsze miasta.

Parafrazując Hoimara von Ditfurtha (owielbiam!) - Sfinks nie spadł z nieba :)


Na górę
  
 
Post: 02 lis 2014, 14:39 
Offline

Rejestracja: 02 wrz 2014, 19:50
Posty: 407
Co do piramid itp to nie wiem przez kogo zostały zrobione. Często silenie się Danikenów iSitchinów na to, że to wszystko jest takie oczywiste, że to robota kogoś z zewnątrz jest naciągane.
Zresztą Sitchin wydał książkę
http://www.iluminaci.pl/zapomniany-swia ... ia-sitchin
o tym jak to z tekstów wynika, że kosmici przylecieli z planety z naszego Układu Słonecznego za orbitą Plutona. MIała tam kiedys kwitnąć cywilizacja - rosły drzewka, pasały się zwierzątka itp. Chociaż początkowo prawie dałem się nabrać to po namyśle są to bzdury. Choćby dlatego, że temperatury są tam za niskie, a aktywność wulkaniczna przytaczan przez Sitchina mogłaby je tylko obniżyć blokując resztki światła słonecznego

Ale z Puma Punku nie mam tak łatwo. Nie wiem kto to zrobił. Na pewno nie indianie Aymara. Próbowałem kiedys rozłupać młotkiem większy granitowy głaz i po paru walnięciach z pełną siłą dałem sobie spokój. Wiertło "vidia" też kiepsko w to wchodzi, o zwykłym nawet nie wspominam.

https://www.google.pl/search?q=puma+pun ... 73&bih=801


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 02 lis 2014, 19:40 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 wrz 2014, 14:41
Posty: 2026
"No to ci tłumaczyłem, że nie zachowały się wapienne okładziny, to to wyśmiałeś, choć dobrze wiesz, że była nimi np pokryta całą piramida, nie miała ścian schodkowatych jak dzisiaj, lecz gładkie".......

To, że Wielka Piramida była wyłożona płytami jest udowodnione, ale jeśli zostały zniszczone to nie wiadomo co na ich powierzchni było wyryte - napisane - namalowane. Istotne jest to, że wewnątrz budowli tak dokładnej obróbki granitowych "klocków" dokonano podobno narzędziami miedzianymi i kamiennymi. We wnętrzu też nie ma malowideł lub inskrypcji odnoszącej się do Cheopsa.

Podobno już w starożytności piramida była uważana za jeden z cudów świata, jeśli tak to powinny znaleźć się opisy o jej budowniczych, o metodach transportowania kamieni, a w szczególności podnoszenia ich na znaczne wysokości, a tu nic.

Zwycięstwa Ramzesa opisywane były na każdej budowli i świątyni które kazał stawiać, a tu taki obiekt i cisza. Same domysły. Światek archeologiczny jest zadufany w sobie, opinie geologów i inżynierów mają "gdzieś".


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 02 lis 2014, 21:44 
Obrazek Obrazek Obrazekbuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu!!!


Na górę
  
 
Post: 03 lis 2014, 3:04 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 17:33
Posty: 9999
ryba pisze:
moouha pisze:
... a żłobienia na Sfinksie spowodowane długotrwałymi ulewami są datowane na 12 tysięcy lat... :lol:


Nie ulega wątpliwości, że korpus Sfinksa jest dużo starszy, niż głowa. Ta została wykuta z wcześniejszej, najprawdopodobniej lwiej.
Stąd m.in. jej proporcje. Ale czy Sfinks ma rzeczywiście 12 tys. lat? Ba! Kamikadze chcą nawet 24 :D

Katastrofalne ulewy i powodzie w Dolinie Nilu, związane z końcem ostatniego wielkiego glacjału, trwały przez tysiąclecia. Datuje się ten koniec na ok. 10500 lat, ale - na litość boską! - to się nie stało z dnia na dzień! W istocie cały ten proces trwał od ok. 12000 do ok. 3000 pne, czyli do okresu predynastycznego, kiedy w Dolinie już od prawie 10000 lat istniały dość zaawansowane kultury. Złagodzenie klimatu od ok. 3000 pne pozwoliło im na rozkwit, którego końcowym efektem i początkiem czegoś naprawdę wielkiego było Stare Państwo.

12 tys. lat, to chyba jednak gruba przesada, ale już ok. 6-7 tys. jest bardziej prawdopodobne (choć też chyba lekko przesadzone, nie wiadomo). To jest czas, gdy na Bliskim Wschodzie zaczęły powstawać pierwsze miasta.

Parafrazując Hoimara von Ditfurtha (owielbiam!) - Sfinks nie spadł z nieba :)


A diabli wiedzą ile lat ma sfinks, jest coś znacznie ciekawszego, tu są rysunki przedstawiające kosmicznych budowniczych z przed prawie 12tys. lat! http://science.nationalgeographic.com/s ... bekli-tepe

więcej o tych ufonautach tu: http://archeowiesci.pl/t/gobekli-tepe/

i jeszcze darmowy bonusik

„Przedświt – Mazowieckie Centrum Metalurgiczne z przełomu er” to nowa stała wystawa Muzeum Starożytnego Hutnictwa Mazowieckiego im. Stefana Woydy w Pruszkowie, do 9 listopada wstęp na wystawę jest darmowy.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 58 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 55 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group