forum.nie.com.pl

Forum Tygodnika Nie
Dzisiaj jest 28 mar 2024, 14:21

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 51 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna
Autor Wiadomość
Post: 07 lut 2016, 16:48 
Burżuj pisze:
Z tego powodu nie chcę, aby inni ludzie mogli mnie włączyć do systemu jak ZUS, a potem mną rozporządzać. Danie zbyt dużej władzy komuś to zrobienie z siebie niewolnika. Czasem człowiek powinien być swoim własnym panem.


Ja jestem gorącym zwolennikiem realizacji Pańskiego wielkiego pragnienia wolności, uważam, że społeczeństwo powinno wszystkim takim, jak Pan, Panie Burżuj, aspołecznym miłośnikom wolności osobistej zapewnić możliwość do samorealizacji sobiepańskiej wolności. Oczywiście, z zachowaniem wzajemności, wolni sobiepanki nic dla społeczeństwa, a społeczeństwo nic dla wolnych sobiepanków, nie może być tak, aby społeczeństwo pozwalało aspołecznym degeneratom pasożytować w przestrzeni społecznej na społecznym organizmie, musi wydzielić specjalną przestrzeń dla skoncentrowania wolnych sobiepanków, ogrodzić ją drutem kolczastym pod napięciem i wieżyczkami strażniczymi z uzbrojonymi w karabiny maszynowe strażnikami, aby skoncentrowana wolność nie rozlazła się na zewnątrz w przestrzeń społeczną zniewolonego obowiązkami społecznymi społeczeństwa. W takich obozach koncentracyjnych skoncentrowałoby się wszystkich takich, jak Pan, miłośników wolności osobistej, zamknęło za nimi bramę i wyrzuciło klucz, aby żadne zewnętrzne konieczności społeczne nie zakłócały wolności skoncentrowanej wewnątrz.

Adam Barycki


Na górę
  
 
Post: 07 lut 2016, 17:48 
ksionc pisze:
Ustawowo zabronić prolom posiadania i prowadzenia ałt! :lol:

Pantryglodytes pisze:
Spokojnie, przyjdzie czas, metody małych kroków są skuteczne.


Tacy mądrzy jesteście?
Na Waszych garbach będę wtedy jeździł, a ostrogami poszatkuję Wasze obrzydliwe, brudne dupska.
:lol:


Na górę
  
 
Post: 07 lut 2016, 19:46 
Offline

Rejestracja: 02 wrz 2014, 19:50
Posty: 407
Ja jestem za tym, żeby systemy motywowały do odpowiedzialności. OC za samochód trochę motywuje bo za bezwypadkową jazdę dostaje się zniżki. Ja mam chyba z 60 czy 70% zniżki. Myślę, że ZUS tez mógłby funkcjonować na tej zasadzie czyli częściej chorujący płacą większe składki z rzadziej chorujący mniejsze. A to dlatego, że większość chorób i urazów jest zwiniona. Mógłbym z tego wykluczyć dzieci i osoby chore na nieuleczalne genetyczne choroby z definicji niezawinione.

Osobom bogatym(po przekroczeniu pewnego poziomu dochodów) pozwolibym przejść na prywatne ubezpieczenia jeśli by tego chciały. Kazać im płacić ubezp. zdrowotne jeśli nie korzystają z publicznej służby zdrowia jest nieuczciwie. Taki system jest w Niemczech (jesli dobrze zapamiętałem)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 07 lut 2016, 20:15 
Offline

Rejestracja: 02 wrz 2014, 19:50
Posty: 407
Widzisz burżuj - w tym wszystkim trzeba się trzymać zdrowego rozsądku. Ja się zgadzam, że kiedy osoba któa zawsze uważa i jest odpowiedzialna płaci za leczenie (jesli składki są identyczne bez względu na to czy się korzysta czy nie) złamanej ręki jakiemuś wariatowi co po pijaku jechał na rowerze jest złodziejstwem. Ale z drugiej strony budowanie systemów opieki zdrowotnej czy systemów emerytalnych na całkowicie wolnym rynku tez prowadzi do zaburzeń. Pracodawcy od razu wykorzystaliby brak obowiązku płacenia składek do tego żeby ich nie płacić ablo rzucic pracownikowi jakis ochłap w rodzaju 250 zł i niech z tego się leczy i odkłada na emeryturę. Jak zrobili taką reformę w Chile to doszli niedawno do stanu gdzie 1/3 emerytów nie ma za co zyć. A obietnice były jak w tych reklamówkach naszych funduszy emerytalnych


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 07 lut 2016, 20:25 
Burżuj pisze:
Ciekawe jak szybko dojdziesz do wniosku, że każdy stanowi jakieś zagrożenie, więc należy się odpowiednio nim opiekować :roll:


Nie, nie każdy. Jednak ludzi przesiąknietych cynizmem, z rozbuchanym ego, wierzących w projekcje typu Wilk z Wall Street, należy pilnować przed nimi samymi.
Zresztą zmysł opiekuństwa to pozytywna cecha. Taka empatyczna. Nie uważasz? :)


Na górę
  
 
Post: 09 lut 2016, 22:47 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 wrz 2014, 17:57
Posty: 1977
http://www.se.pl/wiadomosci/polska/220-zotych-podwyzki-dla-pracownikow-zus-co-dla-zwyklych-obywateli_760291.html
\220 złotych podwyżki dla pracowników ZUS! Co dla zwykłych obywateli?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 12 lut 2016, 1:15 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 paź 2015, 12:53
Posty: 177
Zawsze mi się zdawało, że jeśli mamy w perspektywie zdechnięcie na starość z głodu, to lepiej jednak ufać państwu które w ten czy inny sposób zadba o naszą egzystencję (lub wegetację). Dla prywaciarza klient pobierający kasę ze swojej polisy to największe skaranie.
A jeśli teraz bije się na alarm, co będzie się dziać za 25-30 lat, to z drugiej strony jest w chuj czasu, żeby wypracować rozwiązanie.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 12 lut 2016, 8:54 
Offline

Rejestracja: 02 wrz 2014, 19:50
Posty: 407
Burżuj
Samodzielne oszczędzanie na emeryturę wydaje się wielu atrakcyjne ale ma pewną wadę. Nazywa sie ona kryzys hiperinflacyjny. W Jugosławii doszło do hiperinflacji, która sięgała 100% dziennie. Ludzie potracili oszczędności całego zycia. Była historia faceta, który za uciułane przez całe życie pieniądze kupił sobie parę bułek chleba.
I wcale nie musi to być 100% dziennie żeby skutecznie zeżreć oszczędności - wystarczy 20% rocznie przez kilka lat z rzędu. I nie mów, że w takiej sytuacji naród może się szybko przerzucic na inwestycje w coś tam. szybko to moga sie przerzucić małe grupy osób. jakby cały naród nagle zaczął sprzedawać własna walutę i kupować inną twardszą to byłby totalny kataklizm dla rodzimej gospodarki.

ZUS ma w takich sytuacjach przewagę bo świadczenia są REWALORYZOWANE, czyli zwiększane o kwoty inflacji.

I na koniec - problemy ZUSu biora sie nie z samej idei publicznych systemów emerytalnych , a z tego, że te systemy są mocno rozregulowane - mało ludzi wpłaca(bezrobocie, umowy śmieciowe, ucieczka młodych na Zachód, rozwalona struktura rolnictwa, 40 letni emeryci w wojsku, górnictwie i policji), a duzo wypłaca


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 12 lut 2016, 13:50 
Offline

Rejestracja: 10 mar 2015, 8:25
Posty: 2040
splr pisze:
Zawsze mi się zdawało, że jeśli mamy w perspektywie zdechnięcie na starość z głodu, to lepiej jednak ufać państwu które w ten czy inny sposób zadba o naszą egzystencję (lub wegetację). Dla prywaciarza klient pobierający kasę ze swojej polisy to największe skaranie.
A jeśli teraz bije się na alarm, co będzie się dziać za 25-30 lat, to z drugiej strony jest w chuj czasu, żeby wypracować rozwiązanie.


W Rzymie kilkakrotnie "pozyczano" szmal ze swityni greckich i rzymskich bogow.
jak bedzie trza...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 12 lut 2016, 15:06 
Burżuj pisze:
Jedyne co jest warte rozważenia. To jakiś system publicznej opieki zdrowotnej i rentowej.

Ten nie, tylko "jakiś". :)

Burżuj pisze:
. Moja sprawa za co będę żył na starość.

Nie Burżuj, nie twoja. Bo jak ci zabraknie kasy na życie i nie daj bobrze leczenie, to ja nie chcę by twoje gnijące ścierwo było zarzewiem epidemii jakiegoś choróbska od którego mogą zemrzeć dziesiątki niewinnych. ;)

koniuch pisze:
I na koniec - problemy ZUSu biora sie nie z samej idei publicznych systemów emerytalnych , a z tego, że te systemy są mocno rozregulowane - mało ludzi wpłaca(bezrobocie, umowy śmieciowe, ucieczka młodych na Zachód, rozwalona struktura rolnictwa, 40 letni emeryci w wojsku, górnictwie i policji), a duzo wypłaca


Dokładnie. To nie system jest zły, a nieudolność rządzących.
Dlatego tak ważnym jest aby za wszelką cenę utrzymywać jednak miejsca pracy z wyższymi stawkami niż obecnie.


Na górę
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 51 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 60 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group