forum.nie.com.pl

Forum Tygodnika Nie
Dzisiaj jest 28 mar 2024, 11:22

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 51 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna
Autor Wiadomość
Post: 04 lut 2016, 20:48 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 17:33
Posty: 9999
polar pisze:
barycki pisze:
Panie Prol, to nie politycy kreują system, a odwrotnie, to system kreuje politykę, a tym i polityków.
Adam Barycki


To w końcu co było pierwsze jajko czy kura?
Teraz to żeście naprawdę zabili mi ćwieka.
Chociaż coś w tym musi być...Gdybym urodził się w małej syryjskiej wiosce, pewnie chadzałbym w pasie szahida.
Ale na poczatku nie było małych, syryjskich wiosek...Więc kto stworzył system?
Nie Barycki, nie wmówicie mi, że mzimu istnieje... :D


Nikt, system ewoluuje.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 04 lut 2016, 21:11 
polar pisze:
kto stworzył system?


Stosunki społeczne.
Człowiek jest tylko i aż, istotą społeczną. Sam z siebie, może sobie co najwyżej podłubać palcem w dupie.

Adam Barycki


Na górę
  
 
Post: 04 lut 2016, 21:19 
Ale stosunki społeczne są niemożliwe bez elementu ludzkiego, czy innego zwierza.


Na górę
  
 
Post: 04 lut 2016, 22:37 
Panie Prol, spróbuj Pan się zastanowić, kim jest człowiek, jeżeli nie jest kreacją społeczną, a odwrotnie, jak Panu się wydaje, społeczeństwo jest kreacją człowieka? Jeżeli nie społeczeństwo wykreowało człowieczeństwo, to co je wykreowało? Teiści wiedzą, że bóg, a co Pan wymyśli? Gdyby Panu przyszło do głowy przekonywać mnie, że to biologia, to już Panu zwrócę uwagę na kilka faktów empirycznie to wykluczających. Znanych jest kilka przypadków wychowania niemowląt ludzkich przez dzikie zwierzęta i żaden z tych po latach odzyskanych nie był człowiekiem w każdym aspekcie, poza tylko, biologicznym.

Adam Barycki

PS. Przeczytaj Pan na początek Dialektykę przyrody Engelsa, a i nie zaszkodziłoby Anty Duehringa.


Na górę
  
 
Post: 05 lut 2016, 0:21 
polar pisze:
barycki pisze:
Panie Prol, to nie politycy kreują system, a odwrotnie, to system kreuje politykę, a tym i polityków.
Adam Barycki


To w końcu co było pierwsze jajko czy kura?
Teraz to żeście naprawdę zabili mi ćwieka.
Chociaż coś w tym musi być...Gdybym urodził się w małej syryjskiej wiosce, pewnie chadzałbym w pasie szahida.
Ale na poczatku nie było małych, syryjskich wiosek...Więc kto stworzył system?
:D

Cieszy mnie ta podkreślona w tekście) logiczna uwaga (jak i w ogóle ten fragment wątku) . Bowiem dla zbyt wielu z nas ta oczywistość, (że jesteśmy jednostką społeczną) umyka. Ludzie ci uważają się za coś wyjątkowego, coś co jest wynikiem ich osobistej pracy nad sobą. Czyste EGO, rodzaj bóstwa które samo się stworzyło. A już wielką porażką jest to, że tak myślą ludzie którzy uważają się za superinteligentnych, pogardzających resztą.

Cytuj:
...
Nie Barycki, nie wmówicie mi, że mzimu istnieje... :D

Mzimu może istnieje, a może nie. Nie mnie to rozstrzygać. Ale co do dobra i zła, chyba wszyscy jesteśmy zgodni, żę ONE istnieją. Co prawda są subiektywne, ale są. Inne dla psycholi, inne dla Papuasów i Inuiti. Nieco różnią się dla różnych kultur, grup i klas społecznych, a nawet płci. Są swego rodzaju strażnikiem więzi rodzinnych, plemiennych, międzyludzkich, czyli społecznych.


Na górę
  
 
Post: 05 lut 2016, 9:01 
barycki pisze:
Znanych jest kilka przypadków wychowania niemowląt ludzkich przez dzikie zwierzęta i żaden z tych po latach odzyskanych nie był człowiekiem w każdym aspekcie, poza tylko, biologicznym.


A czemu to nie działa w drugą stronę?
Ja Panie Adam, przez dziesięć lat gadałem do swojego psa, a to bydle do mnie ani razu. Nawet w wigilię.
Dziesięć lat ciężkiej walki o załatwianie swoich potrzeb w WC, i też nic. Jak lubił srać na trawie, tak lubił.



barycki pisze:
PS. Przeczytaj Pan na początek Dialektykę przyrody Engelsa, a i nie zaszkodziłoby Anty Duehringa.


O nie, nie, nie, tak my się nie będziemy bawić. Czy ja każę Panu pospawać sobie prom Stena Line, żebyś Pan mógł popłynąć sobie z rodzinką do Karlskrony? No każe?
Gdybym ja miał czas i możliwości na czytanie wszystkich, którzy z nudów coś tam napisali, nie potrzebowałbym Pana.
Rozumie pan, Panie Adaś? Każdy ma swoje poletko do obrobienia. Społeczeństwo to twór który żyje w pełnej symbiozie, i tacy jak ja, utrzymują takich jak Pan, żeby tacy jak Pan edukowali takich jak ja. I to bez żadnej łaski i samouwielbienia. To taki społeczny dil.

No, to wyjaśnilismy sobie pokrótce nasze miejsca w szeregu, a teraz do roboty.


P.S.
Aha... w moim świecie każdy szereg ma jednakową wartość. A jak kto myśli inaczej, to w mordę. :)

kowalew pisze:
(...) Czyste EGO, rodzaj bóstwa które samo się stworzyło. A już wielką porażką jest to, że tak myślą ludzie którzy uważają się za superinteligentnych, pogardzających resztą.


No jest tu parę bogów. Kiepskiej jakości, ale ega mają wypierdolone, że hoho. :lol:


Na górę
  
 
Post: 05 lut 2016, 21:19 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 17:33
Posty: 9999
polar pisze:
barycki pisze:
Znanych jest kilka przypadków wychowania niemowląt ludzkich przez dzikie zwierzęta i żaden z tych po latach odzyskanych nie był człowiekiem w każdym aspekcie, poza tylko, biologicznym.


A czemu to nie działa w drugą stronę?


Strategie behawioralne, u naczelnych są podobne, natomiast ludzie, maja zwykle więcej czasu na socjalizację.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 07 lut 2016, 14:48 
Burżuj pisze:
Nie ma solidarności społecznej,(...)Z tego powodu nie chcę, aby inni ludzie mogli mnie włączyć do systemu jak ZUS, a potem mną rozporządzać.

W takim razie nie płaćcie OC na samochód, no chyba, że nie posiadacie samochodu. Tam przeca większość ubezpieczonych składa się na parę ciamajd co nie potrafia prowadzić. A i cwaniaki na tym też potrafia zarobić. Bo chyba nie myślicie, że wasze 1000żl czy nawet 2000zł obowiązkowego OC pokryłoby naprawę mojego Volvo, gdybyście przypadkiem weń uderzyli.

I po moich drogach też proszę nie jeździć, bo nie wierzę, że stać was na choćby kilometr zwykłej dwujezdniówki.

:lol:


Burżuj pisze:
Danie zbyt dużej władzy komuś to zrobienie z siebie niewolnika. Czasem człowiek powinien być swoim własnym panem.


Jeżeli ten ktoś będzie posiadał wyjątkową wiedzę na której ja również skorzystam...dlaczego nie ma mną "rządzić" ?
Człowieku, cały świat jest od podstaw zhierarchizowany. Zależności w pracy, urzędach, wojsko, policja, uczelnie...wam się anarchia i chaos marzy. Tylko musicie wziąć pod uwagę, że w takim chaosie i bezwładzy może stanąć przed wami taki pudzianopodobny kark i poprosić o przekazanie mu w trybie natychmiastowym waszych dóbr materialnych, albo i czego wiency. Mniemam, że jesteście zwolennikiem posiadania broni przez każdego obywatela i teoretycznie moglibyście się obronić, ale kark może mieć większą luśnię, a wy moglibyście skończyć w pozycji zgiętej, i cała ta bzdura o własnym panowaniu mogłaby nie mieć podstaw bytu. Lub odbytu.
:lol:


Na górę
  
 
Post: 07 lut 2016, 14:55 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 17:09
Posty: 7784
Lokalizacja: z czeluści piekielnych
cfeter pisze:
że wasze 1000żl czy nawet 2000zł obowiązkowego OC pokryłoby naprawę mojego Volvo, gdybyście przypadkiem weń uderzyli.



Ustawowo zabronić prolom posiadania i prowadzenia ałt! :lol:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 07 lut 2016, 16:44 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 17:33
Posty: 9999
ksionc pisze:
cfeter pisze:
że wasze 1000żl czy nawet 2000zł obowiązkowego OC pokryłoby naprawę mojego Volvo, gdybyście przypadkiem weń uderzyli.



Ustawowo zabronić prolom posiadania i prowadzenia ałt! :lol:


Spokojnie, przyjdzie czas, metody małych kroków są skuteczne.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 51 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 37 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group