forum.nie.com.pl

Forum Tygodnika Nie
Dzisiaj jest 28 mar 2024, 17:33

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 585 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 59  Następna
Autor Wiadomość
Post: 06 wrz 2014, 7:37 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 16:57
Posty: 7657
Lokalizacja: Ballybran, a jakże
Agonia Usowa jeszcze trochę potrwa, obawiam się.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 06 wrz 2014, 12:53 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 15:26
Posty: 405
Na "starym" forum Panowie podawali namiary na blogera zajmujacego sie tematem Syrii. Czy mozecie przypomniec nazwe, bo mi sie zapomnialo ;)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 07 wrz 2014, 6:00 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 wrz 2014, 2:49
Posty: 7256
Lokalizacja: warmińsko-mazurskie
starykizior pisze:
Służby amerykańskie ogłosiły, że po "analizie" materiału filmowego należy uznać iż egekucja Foleya jest "prawdopodobnie" autentyczna.
Z drugiej strony z tym "państwem islamskim" w Iraku jednak należy coś zrobić bo ten dżihad rozleje się syfem po całym Bliskim Wschodzie i może sięgnąć Europy. Wina USA, że wspierali ekstremistów p.ko Asadowi. Narobili syfu to niech sprzatają. Polska nie powinna się do tego mieszać. Niech sprzątają ci co nabałaganili; Amerykanie, Brytyjczycy i Francuzi.

A niejaki Polko co tam robił ? W cymbergaja grał ? Kto go tam wysyłał ? Za Irak najjaśniejsza miała dostać kilka szybów naftowych , a co dostała ? Rachunki do zapłacenia.

_________________
***** ***


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 09 wrz 2014, 7:57 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 wrz 2014, 14:41
Posty: 2026
Fragment z ciekawego artykułu świadczący o dwulicowości zachodnich państw nie potrafiących zrezygnować ze swoich kolonialnych nawyków i chęci dominowania na Bliskim Wschodzie oraz na zepchnięciu do defensywy FR. Alkaida przemianowana na ISIS i dozbrojona przez zachód rozpoczęła agitację przeciwko Rosji, to może być bardziej niebezpieczne niż "nieudolna wojenka" w celu przejęcia Ukrainy.

..."Wraz z tym jak kryzys na Ukrainie nadal wypada słabo dla Kijowa i jego NATO-wskich zwolenników, pojawił się ich nowy, "nietypowy" sojusznik- ISIS. Grożąc "wyzwoleniem" Czeczenii i Kaukazu, ISIS zasadniczo stwierdza by regiony Rosji przeszły w ręce jej sponsorów z Zachodu i Zatoki Perskiej. Podczas gdy można by było sobie wyobrazić, że Zachód przynajmniej będzie próbował stać w solidarności z Rosją w obliczu tego zagrożenia, to zamiast tego wykorzystuje te groźby wobec Rosjan i jako narządzie przymusu wobec Moskwy"....

http://www.prisonplanet.pl/polityka/isi ... p439938898


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 09 wrz 2014, 13:54 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 21:08
Posty: 326
Hesus
Moje wyjaśnienie Twoich wątpliwości z wątku "Co tam panie na wschodzie"
Na wstępie zastrzegam,że.Nie jestem wrogiem Islamskiej Republiki Iranu,nie pogardzam "sunnicką gawiedzią",nie zwalczam alterglobalistów.
Zacznę od Iranu. Hasan Rouhani (obecny prezydent) po pierwsze jest szyickim ducmhownym.Po drugie,najważniejszą osobą w Islamskiej Republice Iranu nie jest prezydent,a Ajatollah.Jest nim Ali Chamenei-oczywiście także szyicki duchowny.Po trzecie nic nie wiem na temat studiów Hasana Rouhaniego w US wiem natomiast o jego studiach na uniwersytecie w Glasgow,gdzie uzyskał stopień magistra ,a także się doktoryzował.
Hesus fundamentalnym błędem anglosaskich teoretyków jest bagatelizowanie roli religi w życiu islamskich społecznosći,a co za tym idzie stosowanie zachodniego systemu wartości i zachodnich pojęć do oceny zaistniałej sytuacji.
Przjrzyjmy się skutkom israerlskich prowokacji.O ile jeszcze roli służb israelskich w powołaniu Hezbollachu można zaprzeczyć,o tyle w przypadku Hamasu.....A skutki nie tyle osłabienie OWP,ale powstanie organizacji o gigantycznym autorytecie moralnym wśród mieszkańców tamtego regionu.Hamas wzmocnił Palestyńczyków -nie osłabił i jest jak wiesz nieprzejednanym wrogiem Izraela.Czy taki był cel prowokacji?
Jestem przekonany ,że podobny proces obserwujemy w przypadku ISIL.Kompletnie nieistotna jest kwestia czy członkowie byli czy też nie byli agenatmi mosadu.Bo jeżeli nawet byli ,to byli nimi chwilowo ,byli nimi jako "święci wojownicy" wykorzystujący wroga do walki z nim samym.To jest oczywiste dla każdego wahhabity, a cholernie trudne do zrozumienia dla europejczyka.
Skutki działalności Isil dla US są tragiczne. ISIL doprowadza do współpracy pomiędzy szyickim Irakiem ,a szyickim Iranem.Oba kraje współdziałają z alewicką Syrią.Na środkowym i bliskim wschodzie powstaje właśnie sojusz z którym wszyscy będą się musieli liczyć.Przy czym ,moim zdaniem, Islamska Republika Iranu jest w tej chwili najstabilniejszym państwem bliskiego i środkowego wschodu.
Wracając do ISIL podstawowym pytaniem być powinno ,nie kto był ,a kto nie był agentem mosadu,a jakie procesy społeczno-kulturowe napędzają wzrost ISIL ,o tym zaś atlantyccy teoretycy nie mają chyba bladego pojęcia.Szukanie wyjaśnień w teoriach spiskowych jest po prostu dziecinadą.
Jak myślę nie przekonałem Ciebie Hesusie wcale,ale być może przynajmniej zasiałem ziarno wątpliwości co do efektywności różnych tajemnych teorii i prowokacji.

_________________
czerwony jak cegła,
rozgrzany jak piec


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 09 wrz 2014, 17:31 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 13:17
Posty: 5139
Dziękuję za reaktywowania wątku!!!


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 09 wrz 2014, 17:52 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 20:59
Posty: 4499
Bardzo ładna i logiczna mini-analiza camoaz. Zwolenników spiskowych teorii to nie przekona, ale zawsze. Oczywiście nie da się odrzucić mieszania służb specjalnych w tym Blisko i Środkowo-Wschodnim kotle. Działo się to od czasów Lawranca. Z tym, że jego koncepcja była całkiem niezła, bo opierała się na granicach etnicznych, ale całkiem niezgodna z planami Sauda który chciał wykroić sobie królestwo, co mu się zresztą udało za poparciem Anglii i Francji. Ci z kolei chcieli zachować swoje tereny mandatowe. Wystarczy popatrzeć na te "granice" rysowane od linijki, wbrew jakiejkolwiek logice.
Dalej tam mieszają bez jakiegokolwiek zrozumienia, a potem zdziwienie i płacz, że komuś łeb urżną.

_________________
Ceterum censeo Ukrainem esse Delendam


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 09 wrz 2014, 18:39 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 21:08
Posty: 326
Prawdę powiedziawszy to ja mam kłopot z bieżącymi informacjami tak z terenu Palestyny ,jak i Syrii ,Iraku o Iranie nie wspominając.Bardzo skąpe,wybiórcze informacje.Trochę się niepokoję porażką Asada-mam na myśli utratę lotniska.

_________________
czerwony jak cegła,
rozgrzany jak piec


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 09 wrz 2014, 20:19 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 20:59
Posty: 4499
Punkt 6 - nieprawda. USA dostarczają armii Irackiej czołgi M 1 Abrams i samoloty F 16. Szkolą ich pilotów w bazie Edwards. To co wymieniłem to tylko część.

_________________
Ceterum censeo Ukrainem esse Delendam


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 09 wrz 2014, 21:08 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 21:08
Posty: 326
Hesus ex machina pisze:
@Comoaz

skoro kalifat to wróg to:
1. Po kiego grzyba kraje zachodnie kupują od nich ropę? (potwierdzone) Sponsorują wroga?
2. Dlaczego nie zbombardowali ich jedynej rafinerii? (przecież to podstawa, jak chce się ich zniszczyć)
3. Dlaczego ta dzicz tańczy z nienawiści do... Putina? (skąd kozojebcy ze slumsów Kairu w ogóle wiedzą, że to wróg?)
4. Zbliżenie Iran - Irak było powodem domagania się dymisji premiera Iraku przez amerykanów a gdy ten odmówił, to kto zajął część jego kraju?
5. jeśli to "państwo" to twór etniczny, to dlaczego ta armia składa się z najemników ze wszystkich krajów islamu i europy? (tyle, że sunnici)
6. Dlaczego amerykanie mimo błagań nie dostarczyli pomocy sprzętowej armii irackiej? (chyba skuteczniej zwalczać wroga na ziemi niż z powietrza)
7. Skąd tam taka organizacja, administracja i logistyka? (wydają paszporty, płacą emerytury itd - taki spontan?)
8. Dlaczego Turcja przerzuciła im ukraińską broń już po wkroczeniu do Iraku?
9. Komu sprzedawaliby ropę, gdyby nie kupował jej od nich zachód? (Irakowi?)
.

Odp1 Bo gdzieś kupować muszą.Porównanie eksport surowców przez ZSRR do Europy Zach w czasie zimnej wojny
Odp2 Bo to wciąż jest jednak iracka rafineria.Waszyngtońskie nieloty liczą na jej szybkie odzyskanie.
Odp3 To nie śą żadne kozojeby,wśród nich jest sporo bywałych i nieźle wykształconych ludzi.Nie doceniasz sunnickich duchownych.
Odp4 Doprowadzając do sojuszu Iracko-Irańskiego.Isil prowadzi wojnę religijną.Nie rozumiesz RELIGIJNĄ.Walczy z niewiernymi i heretykami szyitami,alawitami
Odp5 To nie jest twór etniczny.To jest twór teokratyczny.KALIFAT- to nie etnos.Kolejna europejska kalka.
Odp6. Odpowiedział Ci KIziorStary.
Odp7. Jeżeli uwazasz ,że sunnicka elita to banda niewykształconych "kozojebów" to jesteś w wielkim błędzie.Na marginesie jedna z przyczyn porażek zachodniej cywilizacji W sumie to te same pytanie co numer 3.
Odp8 Oj Turcja to zupełnie inna tradycja.Państwo w miarę świeckie.Rząd Turcji realizuje swoją własną strategię.W sumie to nie są rzetelnie potwierdzone doniesienia.
Odp9 To jest wciąż pytanie nr 1 tylko inaczej sformułowane.Odp najprostsza- Wodzu wybacz biznes is biznes. Przecież tak rozumują anglosasi i europejczycy.

Twoje porównania do dziejów Europy sprowadzają rozumowanie na manowce.Jak juz musisz do czegoś porównywać to do wojen religijnych.W tamtym regionie świata aspekt etniczny jest mniej istotny.Liczy się aspekt religijny, plemienny czasem nawet klanowy.

_________________
czerwony jak cegła,
rozgrzany jak piec


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 585 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 59  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 83 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group