forum.nie.com.pl

Forum Tygodnika Nie
Dzisiaj jest 28 mar 2024, 10:50

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 115 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 12  Następna
Autor Wiadomość
Post: 01 gru 2015, 18:56 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 16:48
Posty: 2578
Cytuj:
Co ja mogę na takich prawników? Nic nie mogę. Mogę
jedynie trzymać się swojej prostackiej wizji świata w którym chuj jest chujem, kurwa kurwą,
białe jest białe a czarne jest czarne. :lol: :lol: :lol:
We wtorek po południu prezes TK prof. Andrzej Rzepliński powiedział PAP, że TK wydał w poniedziałek postanowienie co do "zabezpieczenia wniosku" grupy posłów, którzy zaskarżyli ustawę o TK oraz nowelizację tej ustawy. Prezes TK wyjaśnił, że Trybunał zastosował tu przepisy Kodeksu postępowania cywilnego umożliwiające zabezpieczenie danego roszczenia do czasu wyroku w danej sprawie. Ustawa o TK stanowi bowiem, że w sytuacjach nią nieuregulowanych TK może posłużyć się K.p.c.

"Jako obywatel i sędzia nie wyobrażam sobie ignorowania takiego postanowienia" - dodał Rzepliński.

Potwierdził także, że TK oddzielnym postanowieniem wyłączył jego oraz sędziów: Stanisława Biernata i Piotra Tuleję od orzekania 3 grudnia w sprawie czerwcowej ustawy o TK. Sprawę tę rozpatrzy skład pięciu sędziów, a nie - jak wcześniej zapowiadano - pełny skład TK.

Rzepliński podkreślił, że orzeczenie składu pięcioosobowego ma taką samą moc prawną, jak orzeczenie pełnego składu.http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/ ... BoxNewsImg

_________________
„Szaleństwem jest robić wciąż to samo i oczekiwać różnych rezultatów”


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 01 gru 2015, 22:39 
Cytuj:
Własnie tego nie rozumiem Skorpi! Jam prosty kmieć i ledwie na czym się znam to lepigliństwo,
ale jakiś tam prosty rozum mam i jeżeli czytam, że wywieranie wpływu na decyzję posła jest
z prawem niezgodne to przekaz jest dla mnie jasny. Natomiast ci konstytucjonaliści uważają
że poseł który stoi przed dylematem - wybrać rozwiązanie które wg jego mniemania jest dobre
dla społeczeństwa które go wybrało, czy ulec presji prezesa swojej partii i zagłosować przeciwko
swojemu sumieniu, czyli w swoim mniemaniu na szkodę tegoż społeczeństwa, nadal jest posłem
niezawisłym i niepodlegającym presji. Co ja mogę na takich prawników? Nic nie mogę. Mogę
jedynie trzymać się swojej prostackiej wizji świata w którym chuj jest chujem, kurwa kurwą,
białe jest białe a czarne jest czarne. Bo ja jestem kol Skorpi prosty kmieć a nie (tfu!) prawnik.

Tak jest we wszystkich państwach europejskich o większej tradycji demokratycznej niż Polska. Siedzisz w UK - poczytaj ich statuty torysów lub lejburzystów. Może to być napisane wprost (uczciwiej) lub zawoalowane jak u PSL-u. Stąd m.in. wypowiedź włoskiego deputowanego którą cytowałem. Ów poseł nad którym tu biadolisz WIEDZIAŁ ZGADZAJĄC SIĘ NA KANDYDOWANIE (ba sam się tam zazwyczaj wkręcał) jakie regulacje obowiązują w jego partii. I wówczas nie miał problemów z wyrażeniem zgody (całkiem jak Wałęsa ze słynnym ,,niekcem ale muszem''). Dopiero jak mu się jakiś interes ,,omsknął''' podczas głosowania to albo ,,pomydliłem przyciski'' albo ,,dyscyplina była i mnie zmusili''.
Napisałem (i nie tylko ja tak twierdzę ale i autorzy linkowanego wcześniej opracowania na temat dyscypliny głosowania w partiach) że nie grozi za to żadna kara - poza wewnątrzpartyjną.
Nikt nie może posła ,,zmusić'' do głosowania wbrew swemu sumieniu. Niechaj panowie posłowie nie pierdolą.
---------------------
A tak na marginesie... problem istnieje i jest omawiany od 89 roku. Jakoś nie zauważyłem abyś rozdzierał szaty nad dyscypliną partyjna w czasach gdy rządziło PO... a przecież niejednokrotnie z tego narzędzia Donald korzystał.
Jest takie słówko... hipokryzja. I odnoszę wrażenie że może mieć tutaj zastosowanie.


Na górę
  
 
Post: 02 gru 2015, 15:38 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 16:48
Posty: 2578
Cytuj:
że nie grozi za to żadna kara - poza wewnątrzpartyjną :lol: :lol: :D

Wiesz Ty Skrpionu, że podobnego zdania był śnietej pamięci Lech K.... i nawet miał własne zdanie, sprzeczne z PIS, były takie...

_________________
„Szaleństwem jest robić wciąż to samo i oczekiwać różnych rezultatów”


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 02 gru 2015, 16:30 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 16:48
Posty: 2578
Konstytucja...! Konstytucja...! Konstytucja ...! Krzyki w Sejmie RP...!

_________________
„Szaleństwem jest robić wciąż to samo i oczekiwać różnych rezultatów”


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 02 gru 2015, 16:34 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 16:15
Posty: 16796
Rozgonić leśnych dziadków tak jak PKW.

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 02 gru 2015, 16:42 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 16:48
Posty: 2578
st1111 pisze:
Rozgonić leśnych dziadków tak jak PKW.

Ale się poseł Kukiz nagadał... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :D
Wniosek Nowoczesnej o imienne głosowanie... Powaga historycznej chwili... :D
Przeciw - 234. :shock:
Posłanka Krzywonos dała czadu...! :o

_________________
„Szaleństwem jest robić wciąż to samo i oczekiwać różnych rezultatów”


Ostatnio zmieniony 02 gru 2015, 16:50 przez zgrywus.pl, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 02 gru 2015, 16:48 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 16:15
Posty: 16796
Niech się pierdolą ci cali bankierzy i pożeracze kolacji-czas na ludową sprawiedliwość.

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 02 gru 2015, 17:15 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 paź 2014, 11:57
Posty: 1998
Prędzej dostaniesz Pan emeryturę.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 02 gru 2015, 17:23 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 16:15
Posty: 16796
Szansa jest ale niewielka ludzie nie chcą emerytur chcą aby im TK je zablokował bo będą za niskie.

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 02 gru 2015, 17:28 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 paź 2014, 11:57
Posty: 1998
Popatrz Pan na tutejszych magistrów. Widzisz Pan?
A widzisz.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 115 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 12  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group