forum.nie.com.pl

Forum Tygodnika Nie
Dzisiaj jest 29 mar 2024, 8:41

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2349 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 201, 202, 203, 204, 205, 206, 207 ... 235  Następna
Autor Wiadomość
Post: 06 mar 2018, 13:28 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 wrz 2014, 20:43
Posty: 6010
ladaco pisze:
stary praktyk pisze:
...
Nie można zarabiać więcej mając niepełne podstawowe ........


można.


To ile bierzesz na renke? 8-)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 06 mar 2018, 13:36 
Zależy ile bierze dziennie w rękę. Że tak to ujmę.:)


Na górę
  
 
Post: 06 mar 2018, 13:39 
wezyr pisze:

To ile bierzesz na renke? 8-)

nic, na kąto mie przelewajo..


Na górę
  
 
Post: 06 mar 2018, 13:52 
Offline

Rejestracja: 22 wrz 2014, 17:53
Posty: 10656
Lokalizacja: Czestochowa.
Muszą mu nieźle "szuflować" skoro się boi ujawnić....... :lol:

Tak miedzy nami:
Ciekawe gdzie "robił"....?!
W KBW, SB.....czy w zwykłej "fabryce"....... ;)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 06 mar 2018, 14:30 
żadna tajemnica, tu robiłem..
Obrazek


Na górę
  
 
Post: 08 mar 2018, 12:12 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 paź 2014, 16:51
Posty: 4286
Przykre, ze nacjonalizm i faszyzm próbuje sie oswajać i ocieplać przez pokazywanie go przez pryzmat kobiet. Wstyd dla mediów, że cos takiego tworzą a pozniej bezrefleksyjnie publikują.
Chodzi o ostatni materiał z Dużego Formatu pt. Kobiety w służbie narodu.

Cytuj:

"Leżę sobie trzeci dzień chory w łóżku, więc nieco mnie ominęło. Ale dziś jednak przeczytałem "reportaż" w DF i oczom nie wierzę. Przemyłem i nie wierzę nadal.

Marcin Kącki wkleja te okładki i pyta, czy któraś z nich promuje faszystowskie poglądy. Że niby takie same. I mruga emotikonką. Otóż: nie. Ani okładki, ani teksty nie są takie same.

"Reportaż" Magdy Ruty jest właściwie biernym przyjęciem i podaniem dalej nacjonalistycznej narracji. A konkretniej: narracji Wszechpolaków, bo ONR niemiły jakiś taki, za to MW cacy. Puszczą się smuci, o żłobki troszczy, światopoglądowo jest zróżnicowana, dziewczyny są piękne i "nie wyrzekają się swojej kobiecości". Pieką ciastka, bo lubią, a przecież trudno żeby faceci o tym pomyśleli.

Między tym jest oczywiście mnóstwo miejsc nieciągłych, niespójnych, niewymagających żadnego właściwie wysiłku od dziennikarza, żeby ten cały konstrukt podważyć (pytanie pierwsze z brzegu: "A dlaczego trudno, żeby faceci pomyśleli? Może dlatego, że taka jest matryca patriarchalna?). Ale furda ciasteczka, tu idzie ostry rasizm, oczywiście "nie jestem rasistką, ale". A zatem:

"Nie jestem rasistką, świat jest piękny przez to, że różnorodny. Ale trzeba mówić o tym, że jesteśmy inni, silni swoją różnorodnością. Bo inaczej powstanie szara masa – gdy przemieszają się wszyscy ze wszystkimi. Dopuszczalne są jednak wyjątki, a to masowe migracje są niebezpieczne. Teraz Syryjczycy, wcześniej Ukraińcy. Nie mówię, że są gorsi, po prostu – inni."

Czyli - separatyzm rasowy nie jest rasizmem. Dziennikarka powinna wiedzieć, że jest, poczytać sobie o tym ruchu i koncepcji. Po drugie: z wymieszania ras naprawdę nie wychodzi szary. Po trzecie: Ukraińcy naprawdę nie są innej rasy, niż Polacy. Pojęcia rasy, kultury, narodu etniczności są w tekście Ruty mieszane zupełnie dowolnie (np. "zdecydowana większość narodów jest przypisana do jakiejś rasy"? - przez kogo przepisana? Jak? na ile trwale?), a panie Wszechpolaczki wypowiadają te bzdury zupełnie nieniepokojone.

"Jeśli taki obcy człowiek, dziecko z Murzyna i Polki, przejmie całość polskiej kultury, to może być Polakiem częściowo." mówi Marysia. Marysia nie wyjaśnia, w jaki sposób to oblicza, kto o tym decyduje ani jak to się ma do stosujących takie rozróżnienia ustaw norymberskich. Ale przecież nie można jej o to zapytać, bo Marysia jest wrażliwą kobietą i nie ma nic wspólnego z ustawami norymberskimi ani brzydkimi słowami na "f" i "n".

Do tego mamy jeszcze 102 letnią "ikonę nacjonalizmu", "naszą Joannę d'Arc", pogodną starszą pania ze Lwowa, która opowiada, jak to ogromnie nacjonaliści w czasie wojny pomagali Żydom (bo "my jesteśmy jednak krajem katolickim i nie mamy tej nienawiści w sobie, jaką oni mają do nas") i dodaje gorzko "a jak oni nam się potem odwdzięczyli". Przed wojną co? Przed wojną to były jakieś organizowane szkolenia, pogadanki. Jakoś stulatce zapomniało się, że przed wojną jej organizacja domagała się najpierw "numerus clausus" i getta ławkowego, a potem "numerus nullus", czyli zakazu przyjmowania Żydów na studia, jak w III Rzeszy. Zapomniało się jej, bidulce, jak w 1929 przez dziesięć dni trwały zamieszki, niszczenie żydowskich sklepów, szkół, bicie uczniów, bo Wszechpolacy wymyślili sobie "profanację procesji Bożego Ciała" (ksiądz prowadzący procesję temu zaprzeczał). Zapomniało się, że przez całe lata 30. nacjonaliści prowokowali zajścia (w których ofiary śmiertelne padały po obu stronach, natomiast w większości miało to typowe oblicze pogromowe: niszczenie sklepów, pobicia,itp.), że koledzy "naszej Joanny d'Arc" najpierw śpiewali hymny z ręką wyciągniętą w faszystowskim salucie, a potem wzorem nazistów robili na uczelniach terrorem i biciem "dni bez Żydów" i "tygodnie bez Żydów". Nie, mamy przecież miłą weterankę, dla której ważna jest rodzina.

I jasne: ta pani może nie pamiętać, może udawać, że nie pamięta. Dziennikarka musi to wiedzieć. Bo jest - czy powinna być - kimś więcej, niż dyktafonem.

Pani Magda Ruta przeprowadzała ze mną wywiady dwukrotnie. Raz do pracy naukowej, raz - całkiem niedawno, z pół roku temu - dla Kultury Liberalnej. Nie ma specjalnego przygotowania dziennikarskiego, to ode mnie dowiadywała się, że nie musi spisywać dokładnie każdego słowa i zająknięcia (jak jest to w wywiadach etnograficznych). Więc mogę jej jakoś współczuć, że nie ma pojęcia, jak nie być w wywiadzie wyłącznie dyktafonem. Z drugiej strony: współczucie współczuciem, a rzucanie się z motyką dyktafonu na czarne słońce krzepnącego (nie: nie "rodzącego się") w Polsce nowego faszyzmu to co innego. Przede wszystkim jednak to redakcja powinna być mądrzejsza, zarówno jeśli chodzi o kształt tekstu, jak i materiału wizualnego. Jest źle, jest bardzo źle".
Jacek Dehnel

_________________
Ave Seitan!


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 08 mar 2018, 12:58 
Przepraszam Krba, że się wetnę z pierdołą, ale musze pary popuścić.
Taka sytuacja;

Dzień Kobiet zainspirował samorząd gliwickiej szkoły do okolicznościowej akcji. W jej ramach dziewczyny w sukience lub spódniczce tego dnia miały dostać taryfę ulgową. Po serii krytycznych głosów szkoła przeprosiła za tę propozycję.

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/ ... =FB_Gazeta

Moje pytanie w związku z powyższym; czy Wy dostrzegacie, w takiej ''zabawie'' coś zdrożnego, dziwnego, urągającego hmmm kobietom?
Czy może ja już zrobiłam sie starą raszplą, która z racji wieku i rozpasania, nie ogarnia tematu?
Cholera, jeszcze pamiętam jak 8 marca każda z nas chciała błyszczeć, wciskając się w za małe kiecki, wystawiając na widok publiczny nie zawsze apetyczne raciczki.
Dziś czytam, o szowinistycznym spisku udaremnionym przez czujne feministki.
Ze skrajności w skrajność..

Żeby spódnica i kiecka się z dupą kojarzyły?


Na górę
  
 
Post: 08 mar 2018, 13:09 
Kiecki są spoko, to mówię ja - lesbijka! :)Obrazek


Na górę
  
 
Post: 08 mar 2018, 13:22 
Wiem, że są spoko, ale ja raczej o tym, czy samorząd serio kierował się seksizmem?
Toż to absurd.


Na górę
  
 
Post: 08 mar 2018, 13:26 
Offline

Rejestracja: 21 paź 2016, 22:16
Posty: 409
Pan Dehnel niech leży spokojnie na kanapie i dochodzi do zdrowia.
To był reportaż. Pokazuje jak jest a nie jak być powinno.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2349 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 201, 202, 203, 204, 205, 206, 207 ... 235  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 37 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group