forum.nie.com.pl

Forum Tygodnika Nie
Dzisiaj jest 25 kwie 2024, 8:20

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2349 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 166, 167, 168, 169, 170, 171, 172 ... 235  Następna
Autor Wiadomość
Post: 08 paź 2017, 19:58 
Pan Barycki, to człowiek światowy i nic nie jest mu obce. Trochę wstyd mu się do tego przyznać, ale kiedyś zdarzyło mu się ruchać feministkę.


Na górę
  
 
Post: 08 paź 2017, 20:09 
Ruchać to można nawet kozę.. podobno... Mogłabym zapytać czy Pan kiedyś oczarował kobietę, czy tylko ruchał. Ale sobie odpuszczę.
Marzy mi się, by z tego kraju skrzywionych mord,wiecznie niezadowolonych chamów, prostaków raz na zawsze wyjechać..
Gdyby nie kredyty i przodkowie, już by mnie tu nie było..


Na górę
  
 
Post: 08 paź 2017, 20:11 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 16:57
Posty: 6151
Panie Pszerarzony, powiedz Pan Panu Baryckiemu, że w celach naukowych to nie poruta.

Cytuj:
Kod:
Feministki w Polsce oburzając się na "ucisk kobiet", abstrahują od realnej sytuacji kobiet w Polsce, a także od polskiej historii i polskich warunków, powtarzając bezrefleksyjnie hasła importowane z Zachodu. Tymczasem, jeśli przyjrzeć się realnej sytuacji kobiet i mężczyzn w Polsce, widzimy, że kobiety w Polsce nigdy nie były dyskryminowane. Choć istniał podział ról, kobiety zawsze cieszyły się dużym szacunkiem społecznym. Słowianie z reguły szanowali kobiety. Ponadto przyjęcie chrześcijaństwa (gdzie uznaje się, że kobieta ma duszę tak samo jak mężczyzna), kult Maryjny, kultura rycerska i rola kobiet w powstaniach dodatkowo umocniły szacunek dla kobiet. Człowiek, który nie odnosił się do kobiet z szacunkiem, sam się lokował na marginesie społeczeństwa.


Z tych przyczyn feminizm nigdy nie miał istotnych wpływów w Polsce. Pomimo tego prawo do głosowania kobiety zyskały w Polsce w tym samym czasie, co mężczyźni, równocześnie z odzyskaniem przez Polskę niepodległości, w 1918 roku, dekretem Naczelnika Państwa, jako coś oczywistego, bez żadnych debat w tej sprawie (a np. w takiej „postępowej” Francji dopiero kilka lat po II wojnie światowej).


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 08 paź 2017, 20:20 
I dlatego właśnie, Polska jest zacofana i z tej zacofanej Polski pragnie Pani Agafia wyjechać do Francji, aby na paryskich ulicach ubogacać się kulturowo.


Na górę
  
 
Post: 08 paź 2017, 21:46 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 16:57
Posty: 6151
Ubogacać może się i bez wyjeżdżania.
Wystarczy że zgłosi się do programu chatka dla uchodźcy.
Potem może tu poopowiadać jak jej tam...


Załączniki:
Refugees Welc.jpg
Refugees Welc.jpg [ 83.7 KiB | Przeglądany 1905 razy ]
Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 08 paź 2017, 22:26 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 16:57
Posty: 6151
Cytuj:
Feministki niczego dla Polek nie zrobiły. Prawo do głosowania dla kobiet w Polsce wprowadzono nie dlatego, że feminizm był tak popularny, lecz pomimo tego, że feminizm w Polsce nigdy się nie liczył.

Kod:
Podobnie w Polsce feministki nie musiały walczyć o dostęp kobiet do edukacji. Także pod zaborami kobiety mogły brać udział w powszechnym ruchu samokształceniowym, co mogło m.in. zaowocować uzyskaniem przez Marię Curie – Skłodowską Nagrody Nobla. Aktualne statystyki wskazują nawet na większy odsetek studentek niż studentów w Polsce (być może to mężczyźni powinni zażądać wprowadzenia parytetów?).


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 09 paź 2017, 7:37 
Pan pszerarzony pisze:
I dlatego właśnie, Polska jest zacofana i z tej zacofanej Polski pragnie Pani Agafia wyjechać do Francji, aby na paryskich ulicach ubogacać się kulturowo.


Akurat Francja mnie nie rajcuje. Islandia, Czechy, Gruzja.
Ludzie serdeczni, otwarci, nie to co nasze buractwo, węszące w każdym wroga.


Na górę
  
 
Post: 09 paź 2017, 7:48 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 lip 2016, 18:59
Posty: 17117
Pani Agafio w trosce o Panią muszę wydać komunikat. Przyjdzie Pan Polar i Pani powie jak mi. A tak jak już jesteśmy przy temacie - ja też bym wyjechał - ale mnie raczej interesuje kierunek północny - Skandynawia. I to z podobnych powodów co Pani. Niestety trudno wyrwać stare drzewo i przesadzić w nowe miejsce. :(

_________________
Aby długo i szczęśliwie żyć, oddychaj przez nos i miej zamknięte usta.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 09 paź 2017, 8:16 
Cytuj:
Pani Agafio w trosce o Panią muszę wydać komunikat. Przyjdzie Pan Polar i Pani powie jak mi.


Możliwe, będę musiała z tym żyć. ;)
Skandynawia jest ok. ale tambylcy chyba są chłodni
(mogę się mylić).
A że ja mam gorącą krew, lubię ludzi generalnie (są drobne wyjątki, ale na usprawiedliwienie dodam, że to wyjątkowe ścierwa, bo ja nie umiem ani się gniewać, ani uraz pielęgnować), to po jakimś czasie zacząłby mnie ten chłód męczyć.
Poza tematem; Małpy coś dawno nie czytałam.


Na górę
  
 
Post: 09 paź 2017, 8:29 
Offline

Rejestracja: 22 wrz 2014, 17:53
Posty: 10656
Lokalizacja: Czestochowa.
A ja podejrzewam, że wcale nie jest tak trudno się w nowym otoczeniu zaaklimatyzować.
Owszem, - jeśli by to była inna strefa klimatyczna - może faktycznie było by trudno ale Skandynawia.....?!
No chyba, że jesteś wyjątkowo wrażliwy na wszelkie zmiany....! Skandynawia ma mniej dni ze slońcem więc może być niejaki problem ale poza tym....?!
Ja tam jestem wilk samotnik, upałów nie lubię więc chyba nie miał bym problemów.
Jednak to jedynie teoretyczne rozważania.......... ;)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2349 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 166, 167, 168, 169, 170, 171, 172 ... 235  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 144 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group