forum.nie.com.pl

Forum Tygodnika Nie
Dzisiaj jest 24 kwie 2024, 0:50

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2349 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109 ... 235  Następna
Autor Wiadomość
Post: 08 wrz 2017, 19:49 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 16:57
Posty: 6151
Killashandra Ree pisze:
To właśnie miałam na myśli,a takie kk bilety są najbardziej zagrożone urodzeniem dziecka z alkoholowym zespołem płodowym.Potem są z takim dzieckiem ale problemy,może np nie posiadać uczuć wyższych.

Pogubiłem się, to inicjatywa z objęciem ochroną kobiet w ciąży jest naganna czy pożyteczna?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 08 wrz 2017, 19:51 
Killashandra Ree pisze:
To już niemal science-fiction..
.. przypomina mi się książka Kate Wilhelm"Gdzie dawniej śpiewał ptak"- tam trzymano zdolne do rodzenia kobiety, zwane reproduktorkami,w zamknięciu,i sztucznie zapładniano. Jeśli ten pomysł przejdzie, znajdziemy się blisko tej fikcji.


Pani Ree, chciał powiedzieć, że fantastyczna.


Na górę
  
 
Post: 08 wrz 2017, 21:31 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 16:57
Posty: 6151
A, to możliwe Panie Pszerarzony.
Dlatego się z lekka pogubiłem w odbiorze.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 08 wrz 2017, 23:31 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 16:57
Posty: 7657
Lokalizacja: Ballybran, a jakże
Bronto pisze:
Killashandra Ree pisze:
To właśnie miałam na myśli,a takie kk bilety są najbardziej zagrożone urodzeniem dziecka z alkoholowym zespołem płodowym.Potem są z takim dzieckiem ale problemy,może np nie posiadać uczuć wyższych.

Pogubiłem się, to inicjatywa z objęciem ochroną kobiet w ciąży jest naganna czy pożyteczna?

Inicjatywa owszem, pożyteczna,ale zapewne,jak wszystko w tym kraju, zostanie zrealizowana w sposób wypaczony, stąd moje skojarzenie z literaturą. Polacy wszak uwielbiają kontrolować bliźnich,wściubiać nos w cudze sprawy, węszyć, kontrolować i donosić.Tak więc nawet pożyteczne skądinąd pomysły mogą przybrać groteskową formę.Jeżeli nadarzy się okazja do kontrolowania prywatnych spraw kobiet w kwestii ciąży,to z pewnością zwolennicy zakazu aborcji(uogólniam) skorzystają,aby zmuszajac kobiety do kontroli traktować je jak inkubatory,a każdą przyszłą młodą matkę jak szukającą okazji do pozbycia się ciąży.Tak,jak urzędy skarbowe w każdym podatniku węszą oszusta.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 08 wrz 2017, 23:48 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 20:59
Posty: 4499
Wielki Brat patrzy i słucha. "Rok 1984" Orwella to political fiction?! Akurat, to już jest. Witamy w nowym wspaniałym świecie (to też miała być literatura sf). Świecie wymarzonym przez Baryckich i Bronto. Przecież oni chcą tylko dbać o nasze dobro, nieprawdaż?
Dlaczego wymieniłem akurat tych dwóch? Bo Barycki jako stary stalinista chciałby kontrolować wszystko i wszystkich (nawet Wielkiemu się to w 100% nie udało, no, nie miał aż takich możliwości technicznych jak obecnie), po cichutku sobie marzy, że może uda mu się do tego neonkwd załapać. Akurat, za chudy w uszach.
Bronto z kolei pyta grzecznie, a co w tym złego, a co to szkodzi, przecież chodzi tylko o nasze bezpieczeństwo i dobro.

Powodzenia.

_________________
Ceterum censeo Ukrainem esse Delendam


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 09 wrz 2017, 0:01 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 16:57
Posty: 7657
Lokalizacja: Ballybran, a jakże
Dokładnie to miałam na myśli.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 09 wrz 2017, 0:11 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 paź 2014, 16:51
Posty: 4286
A co to szkodzi jak wam zamkną siostre, zone czy corke sila w szpitalu jak w wiezieniu i każą rodzić, a po porodzie won z dzieckiem radz sobie sama. A te ktore palą? Tez zamykac dla dobra i bezpieczenstwa? A narkomanki?
Dobro i bezpieczenstwo? Dla dobra kobiety traktowac ja jak niepełnosprawną umyslowo i odebrac prawo do decyzji o wlasnym ciele, utrudnic dostep do antykoncepcji, zmusic do urodzenia byle byla nowa sztuka pisobywatela.
Uzależnienie to choroba, z tego sie czesto w ogóle nie wychodzi, po porodzie powrot do nalogu, bedzie za co bo piecsetplus juz czeka.

_________________
Ave Seitan!


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 09 wrz 2017, 0:48 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 20:59
Posty: 4499
korbaczeska pisze:
A co to szkodzi jak wam zamkną siostre, zone czy corke sila w szpitalu jak w wiezieniu i każą rodzić, a po porodzie won z dzieckiem radz sobie sama. A te ktore palą? Tez zamykac dla dobra i bezpieczenstwa? A narkomanki?
Dobro i bezpieczenstwo? Dla dobra kobiety traktowac ja jak niepełnosprawną umyslowo i odebrac prawo do decyzji o wlasnym ciele, utrudnic dostep do antykoncepcji, zmusic do urodzenia byle byla nowa sztuka pisobywatela.
Uzależnienie to choroba, z tego sie czesto w ogóle nie wychodzi, po porodzie powrot do nalogu, bedzie za co bo piecsetplus juz czeka.


Milcz badziewiaku i mitomanko, konfabulujesz. To wszystko dla wyższego dobra.

_________________
Ceterum censeo Ukrainem esse Delendam


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 09 wrz 2017, 0:52 
Offline

Rejestracja: 21 paź 2016, 22:16
Posty: 409
Wyższe dobro to na bank pseudonim artystyczny prezesa Jarosława.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 09 wrz 2017, 2:14 
Offline

Rejestracja: 02 wrz 2014, 19:55
Posty: 1852
korbaczeska pisze:
A co to szkodzi jak wam zamkną siostre, zone czy corke sila w szpitalu jak w wiezieniu i każą rodzić, a po porodzie won z dzieckiem radz sobie sama. A te ktore palą? Tez zamykac dla dobra i bezpieczenstwa? A narkomanki?
Dobro i bezpieczenstwo? Dla dobra kobiety traktowac ja jak niepełnosprawną umyslowo i odebrac prawo do decyzji o wlasnym ciele, utrudnic dostep do antykoncepcji, zmusic do urodzenia byle byla nowa sztuka pisobywatela.
Uzależnienie to choroba, z tego sie czesto w ogóle nie wychodzi, po porodzie powrot do nalogu, bedzie za co bo piecsetplus juz czeka.


Co ja bym rzekła, no cóż nie jest to najszczęśliwsza próba rozwiązania problemu, bo to jest problem który zamiatamy pod dywan dyskretnie.
Z drugiej strony, cokolwiek zostanie wymyślone będzie godzić w jakieś wolności.
A co z prawem do zdrowych narodzin nienarodzonego, a już zmajstowanego i nie wyabortowanego, , bo skoro już jest, to może też ma prawo do szacunku, i zdrowia, a nie już na starcie sponiewierać uchlać unarkotyzować.
Tak jak mówię, zawsze komuś będzie wbrew.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2349 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109 ... 235  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 67 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group