forum.nie.com.pl

Forum Tygodnika Nie
Dzisiaj jest 20 kwie 2024, 8:43

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2349 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 106, 107, 108, 109, 110, 111, 112 ... 235  Następna
Autor Wiadomość
Post: 09 wrz 2017, 15:52 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 16:57
Posty: 6151
anioł tasmański pisze:
Bronto pisze:
Odpowiedzialna kobieta...


A odpowiedzialny mężczyzna? co zrobić z alimenciarzami uchylającymi się od płacenia na już urodzone zdrowe i chore dzieci?
co z tymi co płodzą dzieci mając alkohol we krwi? na jakiej patologii ich pozamykać, jak ograniczyć im możliwości reprodukcji?

A jakie masz pomysły ?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 09 wrz 2017, 16:00 
Humanistki wiedzą, powybierałyby takich do parlamentu i różnych innych sejmików, a Pan Barycki pozamykał w obozach pracy, co zapewne doprowadzałoby Panią Ree do płaczu, a Pan Ksionc przemycałby alimenciarzom alkohol w zużytych tubkach po paście do zębów i dorobił się na tym majątku, co pozwoliłby Mu wynająć służącą i uwolniło smolucha od prania i sprzątania chałupy leniwej żonie.


Na górę
  
 
Post: 09 wrz 2017, 16:10 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 17:09
Posty: 7784
Lokalizacja: z czeluści piekielnych
Aleś ty jest jebnięty, ty pojebana stara kurwo. :lol:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 09 wrz 2017, 16:22 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 21:29
Posty: 3960
Lokalizacja: 5 księżyc Saturna
Bronto pisze:
anioł tasmański pisze:
Bronto pisze:
Odpowiedzialna kobieta...


A odpowiedzialny mężczyzna? co zrobić z alimenciarzami uchylającymi się od płacenia na już urodzone zdrowe i chore dzieci?
co z tymi co płodzą dzieci mając alkohol we krwi? na jakiej patologii ich pozamykać, jak ograniczyć im możliwości reprodukcji?

A jakie masz pomysły ?


Ty mi powiedz, ciebie zapytałam.
I jeszcze mi odpowiedz na pytanie ile kobiet rodzi dzieci w stanie wskazującym na spożycie alkoholu.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 09 wrz 2017, 16:44 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 16:57
Posty: 6151
anioł tasmański pisze:
Bronto pisze:
A jakie masz pomysły ?


Ty mi powiedz, ciebie zapytałam.

To ci nie pomogę. Sądziłem, że masz jakiś pomysł.
Większość z tych problemów o które pytasz jest regulowane przez prawo.

Co do płodzenia pod wpływem alkoholu to nie jest mi znany przypadek, w którym udałoby się spłodzić (jak to określiłaś) w pojedynkę.
Według powszechnie znanej wiedzy do płodzenia niezbędne są dwie płci.
Niezrozumiale piszesz.
Cytuj:
I jeszcze mi odpowiedz na pytanie ile kobiet rodzi dzieci w stanie wskazującym na spożycie alkoholu.

Ile kobiet rodzi pijane, tzn w czasie porodu jest pijane ?
Nie mam pojęcia, takie statystyki prowadzą szpitale o ile kobieta jest w szpitalu w czasie porodu.
O ile pamiętam takie przypadki muszą być również zgłaszane policji a ta zgłasza to z automatu do prokuratora.

Może powinnaś poszukać w jakichś statystykach pod hasłem FAS.

Ja na szybko znalazłem coś takiego...

:arrow: http://www.biol.uw.edu.pl/sknn/pliki/ar ... 10/fas.pdf

:arrow: http://orka.sejm.gov.pl/WydBAS.nsf/0/16 ... holowy.pdf


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 09 wrz 2017, 17:38 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 21:29
Posty: 3960
Lokalizacja: 5 księżyc Saturna
Bronto pisze:
Niezrozumiale piszesz.


Tak i seplenię.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 09 wrz 2017, 17:59 
Offline

Rejestracja: 02 wrz 2014, 19:55
Posty: 1852
Bronto pisze:
korbaczeska pisze:
To moze żeby było prościej - kobieta, czyli człowiek czyli obywatel posiadający swoje prawa. Tak nazywane dziecko nienarodzone czy tez poczęte na etapie ciąży, czyli bycia w brzuchu, jest płodem, POTENCJALNYM człowiekiem, którego jeszcze nie ma, nie ma wiec praw ani nie jest niezależnym samodzielnym bytem. Myśle, że tutaj nie ma dylematu czyje prawa maja zostać ograniczone. Powoływanie jakichś abstrakcyjnych adwokatów dla płodu nie zmieni faktów.


Najlepszym rozwiązaniem byłoby oczywiście podsunięcie tępakom (do której nie dociera fakt jakie konsekwencje niesie za sobą picie alkoholu w ciąży) do podpisania dokumentu w którym zrzeknie się swoich przyszłych roszczeń o pomoc finansową w leczeniu i utrzymaniu chorego dziecka.
Jeżeli dobro i zdrowie urodzonego dziecka jest dla was mniejszą wartością niż prawo kobiet do robienia w ciąży co im się rzewnie podoba, to niech tak będzie.
W ramach wolności osobistej tępak niech sobie potem osobiście ze swoją ignorancją radzi i nie wyciąga ręki po publiczne pieniądze.


Nie wiem czy zdajesz sobie sprawę co napisałeś- urodzone, nie jest już częścią pijanej matki,żyje własnym życiem i odmowa udzielenia pomocy to kryminał


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 09 wrz 2017, 18:42 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 16:57
Posty: 6151
beton pisze:
Bronto pisze:
korbaczeska pisze:
To moze żeby było prościej - kobieta, czyli człowiek czyli obywatel posiadający swoje prawa. Tak nazywane dziecko nienarodzone czy tez poczęte na etapie ciąży, czyli bycia w brzuchu, jest płodem, POTENCJALNYM człowiekiem, którego jeszcze nie ma, nie ma wiec praw ani nie jest niezależnym samodzielnym bytem. Myśle, że tutaj nie ma dylematu czyje prawa maja zostać ograniczone. Powoływanie jakichś abstrakcyjnych adwokatów dla płodu nie zmieni faktów.


Najlepszym rozwiązaniem byłoby oczywiście podsunięcie tępakom (do której nie dociera fakt jakie konsekwencje niesie za sobą picie alkoholu w ciąży) do podpisania dokumentu w którym zrzeknie się swoich przyszłych roszczeń o pomoc finansową w leczeniu i utrzymaniu chorego dziecka.
Jeżeli dobro i zdrowie urodzonego dziecka jest dla was mniejszą wartością niż prawo kobiet do robienia w ciąży co im się rzewnie podoba, to niech tak będzie.
W ramach wolności osobistej tępak niech sobie potem osobiście ze swoją ignorancją radzi i nie wyciąga ręki po publiczne pieniądze.


Nie wiem czy zdajesz sobie sprawę co napisałeś- urodzone, nie jest już częścią pijanej matki,żyje własnym życiem i odmowa udzielenia pomocy to kryminał

Jaka odmowa udzielenia pomocy? Gdzie napisałem cokolwiek o odmowie udzielenia pomocy ?

Wiem co napisałem.
Podkreśliłem to teraz w tym fragmencie, który cytujesz.
W przypadku FAS najczęściej wchodzi prokurator i dziecko jest odbierane, przynajmniej nie znam przypadku aby tak nie było (tzn nie próbowano odebrać praw matce), więc koszty i tak pokrywa państwo.

W dwóch linkach w poście wyżej znalazłem nieco danych statystycznych o sytuacji. Liczby są dość przerażające.
Poczytaj.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 09 wrz 2017, 18:46 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 16:57
Posty: 7657
Lokalizacja: Ballybran, a jakże
Moja przyjaciółka adoptowała dziecko z FAS.Pierwsze trzy lata było o.k.,ale potem sytuacja przybrała taki obrót,że policyjny psycholog doradzał cofnięcie adopcji.FAS pozbawia dziecko zdolności posiadania uczuć wyższych w przeważającej ilości przypadków.Na pewno warto podjąć działania ograniczające ilość takich przypadków,tylko nie jestem pewna,czy metody restrykcyjne zdadzą egzamin.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 09 wrz 2017, 18:52 
Opowiedziałem o wszystkim Panu Baryckiemu, a on spojrzał na mnie z politowaniem i zaczął mi wszystko wyjaśniać.
Przemiana ludzkiego genotypu w człowieka jest zawsze umową społeczną, idąc w jedna stronę możemy uznać obcięty paznokieć za człowieka, ponieważ zawiera w sobie ludzki genotyp, a idąc w druga stronę możemy nie uznawać dziewięciomiesięcznego płodu za człowieka. Tysiącletnie doświadczenia kultury społecznej utrwalało umowę, iż przemiana płodu w człowieka następuje przy narodzinach, jednak nauka współczesna nie dostrzega w tym akcie narodzin żadnej natychmiastowej przemiany biologicznej i psychicznej, przemiana genotypu w człowieka jest procesem, co oczywiste, dokonującym się w czasie, a proces uczłowieczania genotypu dokonuje się również i po narodzinach noworodka. Gdyby nauka miała ustanowić jakieś progowe granice przemiany, to mamy dwie kwestie, biologiczną i psychiczną, biologicznie uformowanym człowiekiem, płód staje się już w którymś tam miesiącu ciąży, natomiast psychicznie długo potem po narodzinach, tak więc, moment przemiany genotypu w człowieka pozostaje tylko kwestią umowy społecznej, inaczej się nie da tego ustalić, a czynnikami takiej umowy są przede wszystkim kwestie światopoglądowe. I jest druga kwestia – ciąża. A ta w tysiącletnich tradycjach kulturowych traktowana była zawsze jako wielka wartość społeczna. Dlatego, bez względu na to czy uznajemy płód za człowieka, czy też nie uznajemy, to sama ciąża, jako wartość społeczna, jest wartością, dla której można ograniczać część wolności osobistych człowieka i obywatela, ponieważ ciąża jest również wielką wartością społeczną, tak jak i inne humanistyczne wartości. Tak więc, ograniczenia prawa wolności osobistej ciężarnej kobiety w przypadku stwierdzenia, że zagraża prawidłowemu rozwojowi płodu, są społecznie konieczne i to nie tyle dla ochrony płodu kosztem wolności ciężarnej, ale w ochronie przyszłego człowieka, który narodzi się z tego płodu i będzie już, jako człowiek musiał ponosić konsekwencje wolności swojej matki, a to są już materialne koszty społeczne ponoszone na opiekę i leczenie chorego, ale i moralna odpowiedzialność wobec tego człowieka za dopuszczenie do jego okaleczenia na całe jego życie. Tyle humanizm marksistowski, hołoto.
I to powiedziawszy, Pan Barycki pierdnął sobie zdrowo, aż wystraszyły się jasne anioły i ułożył wygodnie na trawniczku, a już za moment usłyszałem donośne chrapanie i tylko jeszcze jasne anioły przejawiały niejakie, ale już nieznaczne, zaniepokojenie, ale i one po chwili się uspokoiły.


Ostatnio zmieniony 09 wrz 2017, 19:01 przez Pan pszerarzony, łącznie zmieniany 3 razy

Na górę
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2349 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 106, 107, 108, 109, 110, 111, 112 ... 235  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group