forum.nie.com.pl

Forum Tygodnika Nie
Dzisiaj jest 29 mar 2024, 13:40

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 72 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Iluminacja
Post: 26 paź 2017, 12:51 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 17:33
Posty: 9999
Pan pszerarzony pisze:
Taki poziom abstrakcji .....


Powiedział bym że od "średniaków" przedszkolnych do drugiej klasy szkoły podstawowej (tej z przed 1989r)

Było wydawane czasopismo prezentujące podobne wiadomości pięciolatkom, nazywało się "ABC Techniki"
Posiadało również co ciekawe, dział zrób to sam, pamiętam że mając sześć lat, swój pierwszy odbiornik radiowy zbudowałem według opisu zamieszczonego w tym czasopiśmie, działał, mimo że nie łączyłem jego elementów przy pomocy lutowania bo nie miałem wtedy jeszcze lutownicy.

W sieci jest dostępne archiwum owego czasopisma, pan krystkon może ewentualnie skorzystać
Niestety nowych wydań po 1990r już nie ma, zostało zlikwidowane.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Iluminacja
Post: 26 paź 2017, 15:37 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 19:14
Posty: 1125
Pan pszerarzony pisze:
Taki poziom abstrakcji dostępny jest percepcji od dwunastego roku życia i w tracie dorastania zostaje poprzez zdobywanie wiedzy weryfikowany. O ile w pierwszych latach od jego rozpoczęcia, jest pozytywnym zjawiskiem umysłowym, to już u kilkunastolatka, góra dwudziestoparolatka, poziom taki świadczy o infantylizmie wynikającym z analfabetyzmu. Werbalizacja abstrakcji bez weryfikacji wiedzą, jest bełkotem wewnętrznie sprzecznym logicznie. A powyższy infantylizm jest już na poziomie elementarnym, tak absurdalny, że niewart krytycznej analizy logicznej.


Zauważ, napisałem w Pieprzeniu w wątku Iluminacja a ty słowem nie odniosłes się do przedstawionego tematu lecz dokonujesz samych ocen i to niskich.

Wiesz co ja sądzę, że wy ze starej gwardii nie potraficie ustac w rywalizacji i że wasze umysły trawi żądza władzy.

Na wafel mi taka twoja ocena, przecież wyraziłeś podobne już 1000 razy i tylko powtarzasz się.
Już do mnie dotarło, że mną gardzisz i nie przypisujesz mi żadnej wartości.

Nie powtarzaj się w kółko jak kołowrotek tylko porozmawiaj ze mną.

Wyobraź sobie emiter i detektor fali świetlnej oraz przepływ energii między nimi. A teraz ustawmy w wyobraźni pomiędzy nimi doskonale przezroczysta soczewke skupiającą, która zaledwie odwróci obraz padający na detektor. Czy taka soczewka będzie pochłaniac energię strumienia światła i jeśli tak to gdzie ta energia wyparuje?

Otóż tak, soczeka skupiająca będzie rozrywana przez strumień światła a utracona energie odnajdziemy w zmęczeniu materiału soczewki, w zerwaniu jej wiązań atomowych, w jej deformacji.

Ale co ty możesz o tym wiedzieć Barycki skoro twój umysł potrafi jedynie rywalizować. Ciebie świat nie interesuje, Ciebie interesuje tylko, żeby cała uwaga była skupiona na Tobie.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 72 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 52 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group