forum.nie.com.pl

Forum Tygodnika Nie
Dzisiaj jest 28 mar 2024, 13:14

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7427 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 685, 686, 687, 688, 689, 690, 691 ... 743  Następna
Autor Wiadomość
Post: 06 sty 2019, 20:17 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 lip 2016, 18:59
Posty: 17117
My na Twój Hornetu tysz. Oj to chyba zbyt śmiałe com napisał, bo może ktoś mego zdania nie podziela. Powiem za siebie. Ja tysz.

_________________
Aby długo i szczęśliwie żyć, oddychaj przez nos i miej zamknięte usta.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 07 sty 2019, 1:29 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 7:47
Posty: 6455
nick pisze:
Kij tam z Martyniukiem.
Ważne, że Hornet się objawił jako ten czwarty król :)

Siemano, Hornecie :P

Czwarty do brydgea, ale to nie musi byc koniecznie krol, bubek tez by robił.

_________________
Ceń słowa. Każde może być twoim ostatnim. S.J.L. weil...Alle sagten: Es geht nicht. Da kam einer, der das nicht wusste und der es einfach tat.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 07 sty 2019, 8:38 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 17:09
Posty: 7784
Lokalizacja: z czeluści piekielnych
Cham prosty - szerszeń - reaktywacja. Witaj w klubie! :D


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 07 sty 2019, 8:49 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 wrz 2014, 20:43
Posty: 6010
Na trutnia bardziej mi wygląda niż na szerszenia. A te trutnie, to co one tak wogóle robio?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 07 sty 2019, 9:01 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 16:15
Posty: 16796
Mordują dziki.

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 07 sty 2019, 9:11 
Offline

Rejestracja: 22 wrz 2014, 17:53
Posty: 10656
Lokalizacja: Czestochowa.
Nie chce mi się wierzyć, by Boguś w tym maczał paluchi.........!
A tak na poważnie to chętnie bym posłuchał, co on na ten temat ma do powiedzenia.
Bo tym chujom z rządu to juz nie wierzę nic a nic.........jak to właściwie z tym pomorem jest.....?!
Hornet!
Dalej......słuchamy........?!


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 07 sty 2019, 9:56 
st1111 pisze:
Mordują dziki.

dzikich już wymordowały..


Na górę
  
 
Post: 08 sty 2019, 10:17 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 kwie 2016, 9:00
Posty: 2527
stary praktyk pisze:
.jak to właściwie z tym pomorem jest.....?!


Cytuj:
African swine fever (ASF) – wirusowa, posocznicowa choroba świń o przebiegu ostrym lub przewlekłym

Tu bym się nie zgodził, gdyż prewalencja* wynosi jedynie 10% chorych osobników w stadzie a w chorobie
Aujeszkiego prewalencja wynosi 100 procent.
ASF, podobnie jak wścieklizna rzekoma nie atakuje człowieka i małp bezogonowych- możemy spać spokojnie.

Ogólnie rzecz ujmując to dziki mają w dupie ten cały ASF i się spokojnie rozmnażają ignorując histerię pismaków, okolicznych chłopów i kompletnych dyletantów z Rządu.
Również w dupie mają ASF konsumenci mięsa kurczaków pierdoląc całą wieprzowinę świata, hodowców tuczu wieprzowego a nawet niektórych użytkowników Forum NIE o nickach wieprzowinopodobnych, co nie Stasiek? :D
Wydaje się, że ASF wymyślili wegetarianie wraz z miłośnikami grylowanych skrzydełek przy współudziale rosyjskich służb specjalnych- oni to podrzucając zdechłego dzika rozpętali tę świńską histerię.
Pokonano chorobę Aujeszkyego metodą bioasekuracji więc można pokonać tak samo ASF- ważnym jest aby ograniczać ogniska choroby poprzez odstrzał. Nasuwa sie więc pytanie- kto będzie strzelał?

W Czechach dokonano odstrzału zupełnego dzików przy pomocy snajperó z noktowizorami. U nas na myśliwych nie ma co liczyć, bo nikt normalny nie bedzie strzelał do prośnych loch wiosną- pozostaje wojsko i inni posiadacze broni palnej.
Jak wpłynie na kondycję naszych lasów zupełny brak dziczego gatunku zobaczymy za kilkanaście lat- możliwe że wpierdolą nam lasy gąsiennice barczatki sosnówki i strzygoni choinówki i będziemy na ściętych pniakach delektowali się schabowym.
ASF rozwija się powoli, mamy zdiagnozowanie siedem ognisk w Kraju i podzielone strefy zagrożenia.Jeśli wirus przekroczy Wisłę i opanuje hodowle świń w Zachodniopomorskiem, do końca życia będziemy wpierdalali skrzydełka z KejEfSeja.

* liczba chorych w danej chwili na konkretną chorobę w określonej grupie


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 08 sty 2019, 12:41 
w zasadzie wszystko się zgadza..
nie mam nic do dodania, chyba tylko, że jak już chłopaki zasmakują w strzelaniu do siły żywej, jak poczują krew.., brrr..,


Na górę
  
 
Post: 08 sty 2019, 14:43 
Offline

Rejestracja: 22 wrz 2014, 17:53
Posty: 10656
Lokalizacja: Czestochowa.
Wy się, - kurwa, - nie mądrujta tylko napiszcie jak komu prostemu:
Majo strzelać do tych dzików czy nie majo.......?!
Ja nie mam zamiaru kończyć zootechniki by odpowiedzieć na to pytanie .........!
Po to mam tu mondrych kolegów bym się nie musiał na stare lata męczyć.. ;)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7427 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 685, 686, 687, 688, 689, 690, 691 ... 743  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 39 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group