forum.nie.com.pl

Forum Tygodnika Nie
Dzisiaj jest 16 kwie 2024, 19:26

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7427 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 611, 612, 613, 614, 615, 616, 617 ... 743  Następna
Autor Wiadomość
Post: 01 kwie 2018, 12:01 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 17:09
Posty: 7784
Lokalizacja: z czeluści piekielnych
szczelba pisze:
W Lubelskiem mamy taki zwyczaj ludowy, wielkanocny, że jak się rano wyjdzie za chałupę, to się leje trzymając dłonie splecione na karku, ścicha popierdując.*



* Nie dotyczy obsługi wibrującego pustaki, który pierwej siem spuści, niż siem wyleje. :lol:

____________
*odsyłacz mój


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 01 kwie 2018, 12:05 
sikanie bez pierdzenia to jak wesele bez orkiestry..


Na górę
  
 
Post: 01 kwie 2018, 12:08 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 17:09
Posty: 7784
Lokalizacja: z czeluści piekielnych
Mata chamy proste, wszak śnienta som :twisted:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 01 kwie 2018, 12:12 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 8:11
Posty: 224
:D Nie ma szczyki bez pierdyki jak wesela bez muzyki.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 01 kwie 2018, 12:22 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 lip 2016, 18:59
Posty: 17117
anioł tasmański pisze:
A ja panie Boruchu mogłam dłużej pospać i teraz pijąc kawę patrzę przez okno - pada deszcz.
Bóg zmartwychwstały moknie ledwo okryty całunem a ludzie świętują dzieląc się jajkiem.
Ale czy myślisz, że w taką pogodę wyczarował sobie cieplejsze ubranie i parasol czy raczej tradycyjnie na pół goło?
I patrz pan przed śmiercią postawił kolegom kolację a teraz, w dniu tak doniosłym znika po angielsku sam nie świętując powrotu do żywych.
Zakręcony z niego gość.


Ja wstałem dziś jako ta kropla porannej rosy na czubyszku źdźbła wiosennej zielonej trawy legularnie o godzinie 7.30. Po porannej toalecie sporządziłem sobie kawkę. I w sposób prozaiczny siorbiąc
popijałem zachwycałem się aromatę, tudzież smakię. Przez okno obserwowałem gobagojnych Polaków podążających karnie do kościółka. Bo tam on jest! Potem wrócą i przystąpią do świątecznego obżarstwa. W imię boga. I myślę, po co sobie poszedł, jak mówi Pani po angielsku? Mógł zostać, też by się najadł i napił.

_________________
Aby długo i szczęśliwie żyć, oddychaj przez nos i miej zamknięte usta.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 01 kwie 2018, 12:23 
Zmarchwiwstał!!! :) Mzimu być wielkie, nasza się cieszyć!!!

Obrazek


Na górę
  
 
Post: 01 kwie 2018, 19:34 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 17:00
Posty: 3964
Zazdrosniki zasrane
https://youtu.be/zLCs-GrhF1g


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 02 kwie 2018, 10:07 
Offline

Rejestracja: 14 cze 2016, 11:06
Posty: 2533
AGAFIA pisze:
Parafon pisze:
AGAFIA pisze:
Tak czy inaczej, Parafon pykł i znikł.

A dzie tam - jam Ci chyży ino jajcy do malowania musiałem przygotować :lol:


O widzisz, ja też nie że religijna specjalnie, ale tradycję chcę podtrzymywać. Moje dzieci już nie znają pewnych obyczajów, tak jak ja. Pamiętam, że u nas jak szło się ze święconką, a potem z koszyczkiem wracało do domu, trzeba było krzyknąć gromkim głosem formułkę

''święcone do domu, złe duchy z domu''.

Starsi wtedy odpowiadali

''Pan JEZUS zmartwychwstał , na wieki powstał'' ,
Bzdura, zabobon, ale wklepana w naszą tutejszaą tradycję. Babcia z 10 lat się ze mną o to kłóciła.
Nadto, był jeszcze jeden zwyczaj, mianowicie, w Wielką Sobotę trzeba było wyjść z chałupy przed wschodem słońca i opłukać się w jakieś rzece, strumieniu. Jak już się opłukałeś, to z brałeś bazie z palemki wielkanocnej, wczesniej rzecz jasna poświęconej i montowałeś z nich krzyżyk, i wsadzałeś na własne pole.. To miało zapewnić urodzaj i szczęście dla rodzinki..

Tu, na naszych polach jeszcze się takie znajdzie, choć to już przeżytek. Gdzieś mam nawet fotkę sprzed kilku dni, ale znależć coś nie mogę..I nie, to nie jest tak, jak Pan Maułpa pisze, że durni katolicy czy tam Żydki( w skrócie) narzucają nam obrządki, to katolicy, przejęli tradycje, obyczaje i porobili z nich święta.

No Aga u nas takich guseł się nie odprawia. Ja spod prysznica jak wychodzę to nic nie krzyczę, ino się wycieram. Do cerkwi ciotkę zawiozę, bo sama już nie dodrepta, wódki siem z kuzyństwem napiję i jakoś śnięta przelecą. Dzisiaj dajemy w palnik z sonsiadem - jak Lany to Lany :lol:

_________________
Nic nie jest takie, jakim to widzimy...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 02 kwie 2018, 10:14 
Offline

Rejestracja: 14 cze 2016, 11:06
Posty: 2533
Czy jaki bałwan lub białogłowa podpowi mnie, jak siem w jednym poście odpowiada np. trzem bałwanom i dwóm białogłowom? Bom zapomniał ze starości ;-)

_________________
Nic nie jest takie, jakim to widzimy...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 02 kwie 2018, 11:25 
Parafon pisze:
Czy jaki bałwan lub białogłowa podpowi mnie, jak siem w jednym poście odpowiada np. trzem bałwanom i dwóm białogłowom? Bom zapomniał ze starości ;-)

Starsi wtedy odpowiadali

''Pan JEZUS zmartwychwstał , na wieki powstał'' ,
Bzdura, zabobon, ale wklepana w naszą tutejszaą tradycję. Babcia z 10 lat się ze mną o to kłóciła.
Nadto, był jeszcze jeden zwyczaj, mianowicie, w Wielką Sobotę trzeba było wyjść z chałupy przed wschodem słońca i opłukać się w jakieś rzece, strumieniu. Jak już się opłukałeś, to z brałeś bazie z palemki wielkanocnej, wczesniej rzecz jasna poświęconej i montowałeś z nich krzyżyk, i wsadzałeś na własne pole.. To miało zapewnić urodzaj i szczęście dla rodzinki..

Tu, na naszych polach jeszcze się takie znajdzie, choć to już przeżytek. Gdzieś mam nawet fotkę sprzed kilku dni, ale znależć coś nie mogę..I nie, to nie jest tak, jak Pan Maułpa pisze, że durni katolicy czy tam Żydki( w skrócie) narzucają nam obrządki, to katolicy, przejęli tradycje, obyczaje i porobili z nich święta.[/quote]
No Aga u nas takich guseł się nie odprawia. Ja spod prysznica jak wychodzę to nic nie krzyczę, ino się wycieram. Do cerkwi ciotkę zawiozę, bo sama już nie dodrepta, wódki siem z kuzyństwem napiję i jakoś śnięta przelecą. Dzisiaj dajemy w palnik z sonsiadem - jak Lany to Lany :lol:[/quote]
elefand pisze:
:D Nie ma szczyki bez pierdyki jak wesela bez muzyki.

ladaco pisze:
Obrazek

Parafon pisze:
:lol: A ja tutaj nie będę pisał, bo i tak nikt nie docenia smaków szlachetnych tylko śledzie z puszki by wpierdalali!

takie cuś?


Na górę
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7427 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 611, 612, 613, 614, 615, 616, 617 ... 743  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 36 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group