forum.nie.com.pl
http://forum.nie.com.pl/

UWAGA na ankieterów CBOS-u
http://forum.nie.com.pl/viewtopic.php?f=9&t=8481
Strona 1 z 1

Autor:  MagnificencjaS [ 13 kwie 2023, 13:06 ]
Tytuł:  UWAGA na ankieterów CBOS-u

UWAGA na ankiety Centrum Badania Opinii Społecznej

Z pierwszej ręki, czyli z dobrze poinformowanego źródła bo od samego ankietera dowiedziałem się, że wywiad bezpośredni - czyli jak ankieter jest u respondenta - jest rejestrowany (czyli system włącza bez uprzedzenia kilkuminutowe nagrywanie) - nikt nie wie kiedy. Sprawą zajmował się Inspektor Ochrony Danych Osobowych bo dotarły skargi to wyjednał tylko tyle - że niby przed każdym wywiadem ankieter ma obowiązek o tym poinformować czyli uprzedzić. Problem tylko w tym, że ankieter też nie wie kiedy system włączy nagrywanie - bo to niby ma być pod pozorem kontroli jego pracy.
Natomiast wywiad przez telefon jest podsłuchiwany w całości ponieważ wymagają aby odpowiedzi respondenta były słyszane - czyli włączać w telefonie system głośnomówiący.
Zatem nie czyńcie wulgarnych komentarzy pod adresem PiS-u i Prezesa, nie krytykujcie rządu ani Kościoła bo mogą przekazać te uwagi do odpowiednich służb. Kto ich tam wie na co wykorzystują.... niby pod pozorem kontroli ankietera.
=========
Skoro tak bardzo im zależy na tej kontroli - mają przecież dane (telefon i adres) respondenta - niech się go pytają jak przeprowadzał wywiad ankieter.

Strona 1 z 1 Strefa czasowa UTC+1godz.
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
https://www.phpbb.com/