forum.nie.com.pl

Forum Tygodnika Nie
Dzisiaj jest 25 kwie 2024, 15:07

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 140 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 14  Następna
Autor Wiadomość
Post: 12 paź 2016, 14:13 
Hornet pisze:
Znów jesteś stronniczy Polar, ale to twoja dominująca cecha, zdążyłem sie przyzwyczaić. Próbujesz dobierać mi kumpli, uważasz, że nie powinienem pisać na esbeku a zwłaszcza ze stanaxem a nawet ujmujesz mi racji w tak oczywistych sprawach jak krytyka zasrywania wątków przez zasrywającego watki.

Widzisz Horni mi przypinasz łatę idioty ( i nie zaprzeczaj ) który nie rozumie co sie do niego pisze, a sam, widzę, masz nie mniejsze problemy ze zrozumieniem słowa pisanego przez prostaka. :)
Chuj mnie interesuje z kim i gdzie piszesz. I dobrze o tym wiesz, ale znowu manipulujesz. I ja też zdążyłem się do tego przyzwyczaić.
Co do mojej stronniczości...może podaj przykład czyją stronę trzymam, bo mi coś się wydaje, że ze wszystkimi tutaj mam delikatnie na pieńku. Nawet z ladaco. Także zarzut z dupy wyssany mający tylko zdyskredytować mniej poważanego ( nawet nie chodzi o lubienie ) usera.
I jak tak bardzo nie lubisz srania, to jak odniesiesz się do zasrywania forum osobistymi projekcjami userów. Np. to cudeńko o Kubicy? Na poprzednim fo zdechło śmiercia naturalną, a tu znowu się pojawiło i zdychałoby w bólach przerywanych co 2 tygodnie linkiem z portali kubicowych o sraczce Kubicy, lub o nowej śrubie. Co...? To niby taki intelektualny protest wezyra nad miałkością tego fo? Aha...To niech se kurwa bloga założy, a nie zasrywa moje ulubione forum. :D

I to ja jestem stronniczy? Horni, no proszę cię...ja nie jestem intelektualista i erudyta. Nie mam czasu na czytanie Sokratesa. Ale swój prolski rozum mam. ;)

I to by było na tyle.


Na górę
  
 
Post: 12 paź 2016, 14:36 
polar pisze:
Widzisz Horni


On nic nie widzi, to jest, Panie Polar, typowy polski kołtun, musi mieć swoje obejście ogrodzone płotem, a tam z siekierą wyczekuje intruza i to jest całym sensem życia kołtuna, acha, w przerwach od pilnowania przed obcymi obejścia swego z zatęchłym śmieciem, kręci podłe kiełbasy i pędzi śmierdzący bimber.

Adam Barycki


Na górę
  
 
Post: 12 paź 2016, 17:41 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 wrz 2014, 20:43
Posty: 6010
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 12 paź 2016, 21:32 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 20:59
Posty: 4499
evaj23 pisze:
To ile tych min może być , 50, 100, 200?
Ile trzeba wydać kasy na te niszczyciele, a potem na remont tego i utrzymanie załóg?
Czy nie prościej i taniej będzie porozumieć się z sąsiadem , być może , że tym wschodnim i zlecić zniszczenie tych pozostałości?


Czy ty w ogóle wiesz co piszesz? W.g ciebie to min 50, 100, 200? W czasie I i II wojen światowych stawiano pola minowe w liczbie dziesiątków tysięcy. Grodzili Niemcy, grodzili Rosjanie. Po pierwszej tylko część min odłowiono. Robiono to sporadycznie. Nie przechowały się dokładne mapy. W czasie II-giej postawiono ich jeszcze więcej. Rosjanie przy współpracy z Finami znaczną część znanych pól minowych zlikwidowali, ale nie są znane szczegółowe lokalizacje wszystkich niemieckich. Rozpoznaje się trochę na chybił trafił. Na dodatek wiele tych min (klasycznych) zerwało się z kotew i pływają sobie tu i tam. Ile razy to świństwo zaplątało się rybakom w sieci. Były wypadki, że kuter wyleciał na minie. To nie wszystko, bo Niemcy, pod koniec wojny także Rosjanie stawiali miny magnetyczne i akustyczne. Teoretycznie powinne być martwe, ale Ladunek wybuchowy jest aktywny i zapalniki też. Niemcy stosowali rożne pułapki zabezpieczenia. Takiej miny (leżą na dnie) się nie wyławia, ale niszczy przy pomocy podczepianego ładunku. Do tego musi być okręt poszukiwawczy (niszczyciel min właśnie) z pojazdem podwodnym zdalnie kierowanym. To nie zabawa ani fanaberie. Jeszcze bomby lotnicze których całe tony leżą sobie na dnie, szczególnie w pobliżu portów.

Co za brednie piszesz o współpracy ze wschodnim sąsiadem. Macier prze do konfrontacji, a nie współpracy.
Kiedyś owszem taka współpraca była. Wszystkie państwa morskie w rejonie Bałtyku miały ze sobą współpracować w zakresie zagrożeń minowych i do pewnego czasu współpracowały. Od czasu gdy PO zajęła się Ukrainą i zaczęła głosić, że Rosja nam zagraża jest tylko gorzej.

Szwedzi za szmaty wciągani do NATO i podpuszczani ustawicznie przez Amerykanów szukają nie min, a rosyjskich op w swoich szkierach.

To m.in. odpowiedź Killi co do współpracy. Zresztą dzięki Dobrej Zmianie jesteśmy skłóceni z kim się da.

_________________
Ceterum censeo Ukrainem esse Delendam


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 12 paź 2016, 22:20 
;


Ostatnio zmieniony 06 lis 2017, 18:32 przez evaj23, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
  
 
Post: 12 paź 2016, 22:49 
Jeżeli odpowiedź ma być oparta na faktach, a nie na pierdoleniu Baryckiego, to zapewne za karę za polskie obozy zagłady Żydów.

Adam Barycki


Na górę
  
 
Post: 13 paź 2016, 0:04 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 20:59
Posty: 4499
evaj23 pisze:


Robimy to dla siebie w swojej strefie. Czy to takie trudne? Nie sprzątamy Szwedom czy innym, ale sobie.

_________________
Ceterum censeo Ukrainem esse Delendam


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 13 paź 2016, 6:23 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 16:57
Posty: 7657
Lokalizacja: Ballybran, a jakże
starykizior pisze:
evaj23 pisze:
To ile tych min może być , 50, 100, 200?
Ile trzeba wydać kasy na te niszczyciele, a potem na remont tego i utrzymanie załóg?
Czy nie prościej i taniej będzie porozumieć się z sąsiadem , być może , że tym wschodnim i zlecić zniszczenie tych pozostałości?


Czy ty w ogóle wiesz co piszesz? W.g ciebie to min 50, 100, 200? W czasie I i II wojen światowych stawiano pola minowe w liczbie dziesiątków tysięcy. Grodzili Niemcy, grodzili Rosjanie. Po pierwszej tylko część min odłowiono. Robiono to sporadycznie. Nie przechowały się dokładne mapy. W czasie II-giej postawiono ich jeszcze więcej. Rosjanie przy współpracy z Finami znaczną część znanych pól minowych zlikwidowali, ale nie są znane szczegółowe lokalizacje wszystkich niemieckich. Rozpoznaje się trochę na chybił trafił. Na dodatek wiele tych min (klasycznych) zerwało się z kotew i pływają sobie tu i tam. Ile razy to świństwo zaplątało się rybakom w sieci. Były wypadki, że kuter wyleciał na minie. To nie wszystko, bo Niemcy, pod koniec wojny także Rosjanie stawiali miny magnetyczne i akustyczne. Teoretycznie powinne być martwe, ale Ladunek wybuchowy jest aktywny i zapalniki też. Niemcy stosowali rożne pułapki zabezpieczenia. Takiej miny (leżą na dnie) się nie wyławia, ale niszczy przy pomocy podczepianego ładunku. Do tego musi być okręt poszukiwawczy (niszczyciel min właśnie) z pojazdem podwodnym zdalnie kierowanym. To nie zabawa ani fanaberie. Jeszcze bomby lotnicze których całe tony leżą sobie na dnie, szczególnie w pobliżu portów.

Co za brednie piszesz o współpracy ze wschodnim sąsiadem. Macier prze do konfrontacji, a nie współpracy.
Kiedyś owszem taka współpraca była. Wszystkie państwa morskie w rejonie Bałtyku miały ze sobą współpracować w zakresie zagrożeń minowych i do pewnego czasu współpracowały. Od czasu gdy PO zajęła się Ukrainą i zaczęła głosić, że Rosja nam zagraża jest tylko gorzej.

Szwedzi za szmaty wciągani do NATO i podpuszczani ustawicznie przez Amerykanów szukają nie min, a rosyjskich op w swoich szkierach.

To m.in. odpowiedź Killi co do współpracy. Zresztą dzięki Dobrej Zmianie jesteśmy skłóceni z kim się da.

Smutne to, co napisałeś.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 13 paź 2016, 14:26 
Gdyby tak Izrael leżał nad Bałtykiem, to w trymiga Niemcy wyczyściliby dno Bałtyku do białego piasku. Ale na całe szczęście, Polska, to nie Izrael i Pan Stary będzie mógł sobie dowoli budować okręty wojenne do sprzątania Bałtyku po Niemcach.

Adam Barycki


Na górę
  
 
Post: 13 paź 2016, 16:00 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 20:59
Posty: 4499
Niemcy też sprzątają, ale tam gdzie mają w tym interes.

_________________
Ceterum censeo Ukrainem esse Delendam


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 140 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 14  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 160 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group