forum.nie.com.pl

Forum Tygodnika Nie
Dzisiaj jest 28 mar 2024, 11:59

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 587 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 59  Następna
Autor Wiadomość
Post: 19 sie 2016, 13:27 
Weź Pan kija i zacznij naparzać w kaloryfer.


Na górę
  
 
Post: 19 sie 2016, 13:42 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 wrz 2014, 1:12
Posty: 6422
Lokalizacja: Mokolodi - Okavango
Obrazek

_________________
Kobieta mnie bije - nigdy nie należy wierzyć informacjom niezdementowanym.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 19 sie 2016, 13:50 
barycki pisze:
tyle człowieka w człowieku, ile w nim społeczeństwa i taki będzie człowiek, jakie będzie społeczeństwo
Adam Barycki


Aha...Czyly te wszystkie Marksy, Leniny i Staliny żyły w społeczeństwie komunistycznym w najgorszym przypadku socjalistycznym.
Nie, no tak tak...jak najbardziej się zgadzam...
:lol:

... myślałem że jest nadzieja, ale został ino fiskars...


Na górę
  
 
Post: 19 sie 2016, 13:51 
Barycki, oszczędźcie Polara, on tylko trochę zagubiony jest, jemu naprawdę ktoś wbił w kiepełę, że zło można dobrem zwyciężać, trzeba go obserwować, ale z wapnem siem wstrzymajmy.


Na górę
  
 
Post: 19 sie 2016, 13:57 
Cicho ladaco.
Uwaga - wór stomijny wziął się za dymienie, tylko wątki mu się lekutko popierdoliły. Taki chce być fajoski.


Na górę
  
 
Post: 19 sie 2016, 14:39 
polar pisze:
Aha...Czyly te wszystkie
żyły w społeczeństwie
... myślałem że jest nadzieja


Panie Polar, tłumoku, za PRL-u ludzie potrafili się zorganizować, aby wyrażać swoje oczekiwania, nie chcieli władzy, która organizowała im życie, uważali, że sami zorganizują sobie lepszą władzę, a wokół nich zgromadziła się elita doradców i zaprotestowali, władzę obalili i zorganizowali sobie nową. Dzisiaj już tego nie potrafią, a i nie bardzo mają ochotę, bo stracić można tę reszkę, którą jeszcze mają. I patrz Pan, kiedyś nie bali się, a to dlatego, że niczym nie ryzykowali, nikt nie mógł im odebrać tego, co mieli. A i dzisiaj, jakoś elita doradców nie pali się do pomocy ludowi, jak onegdaj bywało. Pan Kum nie pali się do przyjazdu do kraju, aby nieść pomoc robotnikom i walczyć o ich godność ludzką. A myśli Pan, Panie Polar, jako i dzisiejsza elita, że w odróżnieniu od PRL- ich robotników, dzisiejsi nie zasługują już na godność, nie mają oczekiwań, pragnień polepszenia swojego bytu, że jest im dobrze? No, a skoro nie, to dlaczego wtedy potrafili się zorganizować i zaprotestować, a dzisiaj nie? Niech Pan spróbuje to w sposób logicznie spójny wyjaśnić z pozycji humanizmu z przyrodzoną człowiekowi jego wewnętrzną istotą człowieczą. Bo ja z pozycji marksizmu, nie mam problemu z odpowiedzią logicznie spójna, otóż wtedy, socjalistyczne struktury społeczne czyniły człowieka podmiotem społecznym, co dawało mu godność, a dzisiaj społeczne struktury kapitalistyczne czynią go przedmiotem tych struktur społecznych, co czyni go plugawym niewolnikiem. A przedmiot, Panie Polar, w odróżnieniu od podmiotu, nie potrafi wrażać społecznie swoich oczekiwań, a tym bardziej nie jest zdolny do społecznej samoorganizacji w proteście przeciwko złu, które go dotyka. Będziecie tylko, jak robale, chapali jeden przez drugiego w swoje plugawe mordy ochłapy, które wam w te mordy wpadną, a jak się który obeżre, to sobie będzie mógł troszeczkę poudawać humanistę dla lepszego samopoczucia, plugawa kolonio robacza.

Adam Barycki


Na górę
  
 
Post: 19 sie 2016, 14:57 
no i co ja poradzę, że Barycki pisze to co ja myślem, ale nie mam ręki do pióra....,acha, ament.


Na górę
  
 
Post: 19 sie 2016, 15:06 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 wrz 2014, 1:12
Posty: 6422
Lokalizacja: Mokolodi - Okavango
ladaco pisze:
no i co ja poradzę, że Barycki [...]
Nic, ale opędzlować gruchę zawsze mu możesz :lol:

_________________
Kobieta mnie bije - nigdy nie należy wierzyć informacjom niezdementowanym.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 19 sie 2016, 15:19 
skąd ja wiedziałem, który gnojek i co napisze pod moim postem?


Na górę
  
 
Post: 19 sie 2016, 16:04 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 16:48
Posty: 2578
stanax pisze:
ladaco pisze:
no i co ja poradzę, że Barycki [...]
Nic, ale opędzlować gruchę zawsze mu możesz :lol:

Mitlandem, lubo presidentem... :D :lol: :lol: :D

_________________
„Szaleństwem jest robić wciąż to samo i oczekiwać różnych rezultatów”


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 587 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 59  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 45 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group