forum.nie.com.pl

Forum Tygodnika Nie
Dzisiaj jest 29 mar 2024, 6:15

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 13945 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 1245, 1246, 1247, 1248, 1249, 1250, 1251 ... 1395  Następna
Autor Wiadomość
Post: 08 lis 2019, 21:05 
A ja widzisz wolałam z plecakiem i z helikoptera czy tam samolotu. Jest taka fota chyba w armijnym.
Mrrau.
Niechby przyszedł w nocy, przez okno, z tem berecikiem, taki śliczny, taki bojowy, a nawet bym włamania nie zgłosiła. :lol: :lol: :lol:

Dobra, dobra, czas najwyższy mi się uspokoić.
Mam słabość do facetów w mundurze.


Na górę
  
 
Post: 08 lis 2019, 21:46 
Offline

Rejestracja: 11 gru 2018, 16:59
Posty: 4687
No kurde, wątek kulinarny - komandory w mundurkach i bez :lol:

Do garów tu się gotuje nie flirtuje!!!! :mrgreen:

PS. Agafia tu taka odważna, ale po Helu w obstawie trzech chłopów chodziła... :P (musiałem) :P

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 09 lis 2019, 21:08 
No masz, ze wsi przyjechałam i chciałam pokazać, że podążam za standardami europejskimi. Wszak dzisiaj w Europie, cnotliwa, szanowana kobieta nie powinna wychodzić na miasto sama, ale w towarzystwie ojca, męża, syna, tudzież brata.

Wracając do garów, namoczyłam fasolkę, jutro będzie danie wystrzałowe. Zawsze sos pomidorowy wychodzi mi za rzadki, jutro spróbuję zagęścić zblendowanymi warzywkami.


Na górę
  
 
Post: 09 lis 2019, 21:19 
Offline

Rejestracja: 22 wrz 2014, 17:53
Posty: 10656
Lokalizacja: Czestochowa.
" z blendowanymi........" ?!
O co chodzi....?! :o

A propos warzyw:
Wczoraj wyczaiłem " warzywa na patelnię".
A ponieważ pozostał mi tłuszcz z pieczenia kurczaka, postanowiłem owe warzywa na tym
tłuszczu.......! I wiecie co ? - to było dobre.
Od dziś zawsze w zamrażarce będą "warzywa na patelnię".
Wprawdzie na przyjęcie ( nawet rodzinne) to się nie nadaje, ale na szybki obiadek, - jak najbardziej.
Poza tym, pół kilo warzyw - 2.50 ....... :lol:


Ostatnio zmieniony 09 lis 2019, 21:30 przez stary praktyk, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 09 lis 2019, 21:21 
Że ubite, posiekane przez maszynę na papkę.


Na górę
  
 
Post: 09 lis 2019, 21:32 
Offline

Rejestracja: 22 wrz 2014, 17:53
Posty: 10656
Lokalizacja: Czestochowa.
Aaa! - o to....... :)
Wolę widzieć, co mam na talerzu.
Nawet ziemniaki nie mogą być "pure".......ino całe...... :D


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 09 lis 2019, 21:38 
Całe to tylko młode, skrobane, nie obierane, z masełkiem i świeżo posiekanym koperkiem.

Inaczej kracham. Krachać znaczy ubijać z masłem, śmietaną, skwarkami, czasem ze smalcem i skwarkami, dodając mąkę ziemniaczaną i mleko, wtedy to jest tzw. prażucha (nie mam pojęcia jak to się pisze prawidłowo, być może ortograf jest, ale instynktownie piszę) , można takie z masełkiem i koperkiem popić kwaśnym mlekiem (skąd dzisiaj takie wziąć? ) . Jest trochę pola dla wyobraźni.


Na górę
  
 
Post: 09 lis 2019, 21:54 
Offline

Rejestracja: 04 wrz 2014, 19:45
Posty: 2943
Prażucha dobra jest. Kwaśne mleko to tylko od baby. W Warszawie kupuję, więc u siebie na pewno też taką mleczną babę znajdziesz.

A młode kartofelki, jak są malutkie, to gotuję ze skórką, myję tylko wcześniej.
Super są, najwięcej smaku jest własnie w tej skórce. Polane masełkiem + koperek - ajajaj, pychota.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 09 lis 2019, 22:10 
Offline

Rejestracja: 22 wrz 2014, 17:53
Posty: 10656
Lokalizacja: Czestochowa.
A do tego kalafior lub młoda fasolka. Może być szpinak........Papaj poleca..... :lol:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 09 lis 2019, 22:12 
My mamy jeden targ Nicku, może dla Was to dziwne, bo macie takich setki, ale u nas, to jest coś.
Serio, w dni targowe, ładną pogodę, na targu spotkasz śmietankę towarzyską. Kupisz wszystko, od pisklaka, bo starego kalosza. Znamy się już na tyle dobrze, że przypuszczam iż wiecie, że jestem tam częstym gościem. Uwielbiam ten klimat, rwetes, targi ustne w różnych zresztą językach, kartkę papieru nad koszykiem jabłek, że sprzedam za wdowi grosz.
Babę własną mam, ma 3 słoiki mleka, 3 śmietany, z kg twarogu, czasem masło. Ale mleka nie brałam, jeszcze.

Lubisz kroniki filmowe, ja uwielbiam.
Nawet o naszym targu wspominano ;
https://www.youtube.com/watch?v=IUU0pUtT2DQ&t=38s


Na górę
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 13945 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 1245, 1246, 1247, 1248, 1249, 1250, 1251 ... 1395  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 54 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group