forum.nie.com.pl

Forum Tygodnika Nie
Dzisiaj jest 29 mar 2024, 14:57

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 13945 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 936, 937, 938, 939, 940, 941, 942 ... 1395  Następna
Autor Wiadomość
Post: 28 sty 2018, 18:48 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 wrz 2014, 23:08
Posty: 3522
Lokalizacja: z tamtąd
Dorośli ludzie podobno odpowiedzialni robią co chcą, nie mam najmniejszego zamiaru bronić komukolwiek iścia zimą na himalajskie szczyty, ale i nie będę robił z tego sensacji. Głupoty ludzie powinni robić na własny koszt i własne ryzyko.
Robiłem niejedną durną rzecz ( jak chyba każdy). A pewnie i nie jedną zrobię jeszcze tylko ja nie będę wymagał aby ktoś mnie ze skutków rej głupoty wyciągał.
Tak samo całym swoim czarnym i złośliwym serduszkiem jestem aby koszty akcji ratunkowych do których prowadzenie było konieczne z powodu głupoty były w 100% płatne.

A i chciałem również zauważyć że co z czym mieszam jest tylko i wyłącznie moją osobistą sprawą i rzeczona już raz różnica w szerokości szyn komukolwiek do tego. No chyba że będzie za to co pijam płacił.

_________________
Lubię ludzi tak, jak herbatę.
W torbie i w gorącej wodzie.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 28 sty 2018, 19:54 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 lip 2016, 18:59
Posty: 17117
Zapominacie moi drodzy, że takie łażenie po górach jak Mackiewicz czynił i inni alpiniści to sport. A dyscypliny sportowe bywają różne. Tzw ekstremalne też. Są też skrajnie niebezpieczne, gdzie człowiek naraża zdrowie i życie. Tacy ludzie reprezentują ten nasz kawałek ziemskiego padołu nad Wisłą, słynnego z głupoty, szczególnie polityków, choć nie tylko. I tu chyba tkwi sedno tej sprawy.

Dlatego też ja nie powiem, "a po co tam lazł"? Taki to jest sport, taki wyczyn. Skoki narciarskie tak dziś oglądane, z racji sukcesów Polaków, to też dyscyplina ekstremalna i też wypadki mają miejsce.

Ażeby pozostać w konwencji wątku - biała kiełbaska to jadło znakomite wysokoenergetyczne. Przydatne zwłaszcza dla kogoś kto uprawia sporty zimowe.

_________________
Aby długo i szczęśliwie żyć, oddychaj przez nos i miej zamknięte usta.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 28 sty 2018, 20:12 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 wrz 2014, 23:08
Posty: 3522
Lokalizacja: z tamtąd
Francuska himalaistka zeszła z pomocą Polaków, a Mackiewicz dokonał tego samodzielnie. I to się nadaje do nagrody. Darwina.

Kiełbaska była dobra.

_________________
Lubię ludzi tak, jak herbatę.
W torbie i w gorącej wodzie.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 28 sty 2018, 22:08 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 lip 2016, 18:59
Posty: 17117
Smacznego. Zazdraszczam dla Pana. Jutro pobiegnem do jatku i też so kupie. Nie jest to taka jakby czlowiek sam zrobił, ale jednak.

_________________
Aby długo i szczęśliwie żyć, oddychaj przez nos i miej zamknięte usta.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 31 sty 2018, 9:02 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 kwie 2016, 9:00
Posty: 2527
Arend pisze:
Francuska himalaistka zeszła z pomocą Polaków, a Mackiewicz dokonał tego samodzielnie.


Dałem lajka :D


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 31 sty 2018, 12:42 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 wrz 2014, 23:08
Posty: 3522
Lokalizacja: z tamtąd
Nie podlizuj się ;p


ps

wie ktoś ile czasu trzeba fasolki sojowe gotować coby zmiękły? moczyły się dobę, gotują się trzecią godzinę i talej twardawe

_________________
Lubię ludzi tak, jak herbatę.
W torbie i w gorącej wodzie.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 31 sty 2018, 12:48 
nie ma sie co męczyć, kartofli se ugotuj..


Na górę
  
 
Post: 31 sty 2018, 12:54 
Offline

Rejestracja: 22 wrz 2014, 17:53
Posty: 10656
Lokalizacja: Czestochowa.
.......ja mam takie kartofle, co się 15 minut gotują......... :roll:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 31 sty 2018, 13:52 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 wrz 2014, 23:08
Posty: 3522
Lokalizacja: z tamtąd
bedzie we garze
1/2 kilo fasoli białej (suchej moczonej dobę)
1/4 kilo grochu (łuskanego)
3 cezbule
główki czosnku półtorej
kawał boczku wędzonego (1/4kg)
dwa pęta kiełby (znalezione w lodówce takie półuschłe)
parę tych piwnych kiełbasek ( chyba ze cztery, pokrajane na 3 części) Cebula, czosnek boczek i kiełba podsmażone na patelce, Fasola i groch gotowane oddzielne do prawie miękkości.

słój koncentratu pomidorowego ( średni pudliszek), słój sosu barbekju, słój sosu śliwkowo czosnkowego ( taki czarno brązowy do kaczki po pekińsku)
pół litra koli
listki laurowe prosto z krzaka. cztery ziarka ziela angielskiego, łyżeczka całych ziaren pieprzu, dwie łyżki (od zupy) słodkiej papryki
i ćwiara łiskacza
Dodawam to do przesmażonego boczku z kiełbą i cebulą celem ugocenia sosiwa.
no i na dodatek trzy łychy proszku multiwarzywnego i dobre trzy garście startej suchej kiełby (robię tako kiełbę do zagęszczania paszy turystycznej. znaczy kiełbę której już nie pogryzę ścieram na tarce i dosuszam na wiór).
I jak się sos ugoci (znaczy wszystko się połączy to dodawam do fasoli. i niech się gotuje do absolutnej miękkości fasol i rozpłynięcia cebuli.

tylko czemu ta fasola mimo doby moczenia i czwartej godziny gotowania jest dalej twardawa

https://scontent-frt3-2.xx.fbcdn.net/v/ ... e=5AE2CBCD

https://scontent-frt3-2.xx.fbcdn.net/v/ ... e=5B24ED7C

https://www.facebook.com/wojtekarend.ma ... =3&theater

_________________
Lubię ludzi tak, jak herbatę.
W torbie i w gorącej wodzie.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 31 sty 2018, 14:08 
Offline

Rejestracja: 22 wrz 2014, 17:53
Posty: 10656
Lokalizacja: Czestochowa.
......
tylko czemu ta fasola mimo doby moczenia i czwartej godziny gotowania jest dalej twardawa......?!

Kiedyś, gdy jeszcze jeździłem na ryby, gotowałem sobie groch na brzany.
Prawdopodobnie wtedy, przeszukując rozmaite "patenty" na gotowanie grochu, - wyczytałem, że groch należy gotować tak, by się nie przestał gotować.
Ponoć jeśli sie dopuści do przerwy, - trudno/nie da się go już ugotować do miękkości.
Być może twoja fasola ma coś w tym sensie.......nie było przypadkiem przerwy w bulgotaniu......?!


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 13945 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 936, 937, 938, 939, 940, 941, 942 ... 1395  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 55 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group