forum.nie.com.pl

Forum Tygodnika Nie
Dzisiaj jest 20 kwie 2024, 2:01

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 13945 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 1084, 1085, 1086, 1087, 1088, 1089, 1090 ... 1395  Następna
Autor Wiadomość
Post: 20 gru 2018, 11:39 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 lip 2016, 18:59
Posty: 17117
st1111 pisze:
Ja przygotuję wrzątek-też mi wychodzi mistrzowsko.



Przyda się wrzątek, choćby do gotowania pierogów. Jak widać powoli szykuje nam się niezłe bankiecisko. Ja zrobię z panią Zritah, oczywiście pod jej kierunkiem, kutie, Praktyk kapustkę z grzybami. Kupiłem karpie, sprawiłem i zamrożone czekają na występ. Powiedzcie tylko jak kto woli. Bo ja np. prosto z patelki. Żadne tam w szarym sosie czy w galarecie. Śledzika tyż mogę przyrządzić, bo umię. Kogoś kto kluski z makiem zrobi, barszczyk ugotuje. I może najważniejsze, kto z flaszką przyjdzie?

_________________
Aby długo i szczęśliwie żyć, oddychaj przez nos i miej zamknięte usta.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 20 gru 2018, 11:42 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 16:57
Posty: 7657
Lokalizacja: Ballybran, a jakże
A pierożki z kruchego ciasta z nadzieniem serowo- grzybowym mogą być? Tudzież makaron typu duże muszle nadziewany pastą z łososia pacyficznego? O serniku wiedeńskim z brzoskiwniami nie zapominając.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 20 gru 2018, 11:45 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 lip 2016, 18:59
Posty: 17117
Ależ oczywiście pani Sandro. Szczególnie te pierożki ciekawie się zapowiadają ( nadzienie serowo -grzybowe). Mamy jeszcze kilka miejsc do 12 potraw. Jak będzie 24 to jeszcze lepiej.

_________________
Aby długo i szczęśliwie żyć, oddychaj przez nos i miej zamknięte usta.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 20 gru 2018, 11:53 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 16:57
Posty: 7657
Lokalizacja: Ballybran, a jakże
Proszszsz bardzo, jak upiekę, to sfocę. Lepsze niż uszka, mniej czasu i kłopotu, chętniej zjadane,kilka dni mogłyby wytrzymać, ale wszystko znika już w wigilię.
Niegdyś jeszcze pieróg tyszkiewiczowski obowiązywał na święta- a w zasadzie dwa- jeden z kapusta i grzybami, drugi z nadzieniem mięsnym, drożdżowy. Że o pierniku z konfiturą śliwkową tudzież kremem kawowym zaczynianym w Barbórkę, a pieczonym 22- go, przekładanym 23 go i pochłanianym 24 go nie wspomnę.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 20 gru 2018, 12:19 
Po co się tak umęczać. Człowiekowi potrzeba kusztyczek ankoholu, bliskich parę, paręnaście osób w tym dniu, ciekawych rozmów i zapełnić kałdun niewyszukaną potrawą, taką coby cukru panu prosiakowi nie podniesła i innych parametrów chujowych.
Chociaż podniesienia owego życzę panu prosiakowi a i sobie przy okazji. ;)
-I nie mówię o cukrze...


Na górę
  
 
Post: 20 gru 2018, 13:07 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 16:57
Posty: 7657
Lokalizacja: Ballybran, a jakże
Dlatego szereg z wymienionych potraw traktuję wspominkowo.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 20 gru 2018, 13:35 
Offline

Rejestracja: 22 wrz 2014, 17:53
Posty: 10656
Lokalizacja: Czestochowa.
No!
Kapucha gotowa.........prawie.
Muszę jednak trochę grzybów jutro dogotować albowiem pierwszy raz taką ilość kapusty przygotowywałem i nieco proporcje się nie zachowały..........no bo wiadro kapuchy mi wyszło.
Aaa! - czy ja dobrze zrozumiałem: Ty ser z kapustą mieszasz........? :o
W każdym razie fotkę zamieść a i przepis chetnie skopiuję....... :)

Ser z kapusto............a co mi tam; smekty se kupie i rapacholinu.....raz się żyje..... :lol:
Chciałem jeszcze Rośki przepis na te śledzie ale ona tyle cukru w to nawaliła, że nie mam odwagi prosić........... ;)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 20 gru 2018, 14:28 
Ty praktyk to gupi - tyle lat zyjesz i nawet nie wiesz co ci ta twoja gotowała. Łeń jesteś. Tera se radź ! :) :) :)


Na górę
  
 
Post: 20 gru 2018, 14:45 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 lip 2016, 18:59
Posty: 17117
Jak ugotuje tak będzie jadł. A niektóre żony nie lubieją jak im się chop w gar wpierdala. Może to dlatego. Grunt, że nie boi się nasz Stary między garami chodzić. Ja też się nie boję. I nie powiem, coś tam umiem. Wprawdzie bez jakiejś nadmiernej wykwintności ale z głodu bym nie zdechł.

_________________
Aby długo i szczęśliwie żyć, oddychaj przez nos i miej zamknięte usta.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 20 gru 2018, 14:49 
Offline

Rejestracja: 02 wrz 2014, 17:32
Posty: 8006
Cytuj:
Chciałem jeszcze Rośki przepis na te śledzie ale ona tyle cukru w to nawaliła, że nie mam odwagi prosić...........

Stary, nie chcesz dużo cukru, to nie dawaj, bez przesady. Dosypuj i próbuj, jak ci cukier ma uszami wychodzić, to ostrożnie. :lol:
Zalewa musi być po prostu słodko-kwaśna, ale śledzie super są w takim wydaniu.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 13945 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 1084, 1085, 1086, 1087, 1088, 1089, 1090 ... 1395  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 128 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group