forum.nie.com.pl

Forum Tygodnika Nie
Dzisiaj jest 18 kwie 2024, 20:58

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 13945 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 945, 946, 947, 948, 949, 950, 951 ... 1395  Następna
Autor Wiadomość
Post: 06 lut 2018, 17:47 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 lip 2016, 18:59
Posty: 17117
older pisze:
Boruch pisze:
older pisze:
Otóż nie bardo. Trzodę i bydło można zabijać tylko w ubojni - jesli rolnik tak nie postępuje jest karany. A ubojnie i masarnie wykorzystują kazdy kawałek kopyta do parówek i pasztetowej ( sorry, Beataszydło, to nie do ciebie)... ;)


Ale skoro np flaczki mogie sobie zamówić skoro wew domu kiełbaski chcę zrobić, to dlaczego dudóf mnie nie sprzedadzo? A i pół śfini jak kciałem to zamawiałem.



W Gdańsku jest praworządność w/g PiS i ni chuja nic nie kupisz!!! Pierze też ma taka jedna co , kurwa, jej mąż sie zabił w helikopterze, Mielewczyk chyba, ma powiernictwo jakieś, polskie czy niemieckie , czy oba przeciw sobie, nieważne- kasę robi na tym... ;) Posłanka, psiakrew...


Ja mam wew swojej okolicy różne sklepy i małe masarnie. Można wiele rzeczy co nie leżom na półkach sobie zamówić. Największym w okolicy jest jednak Stokłosa - były senator. Ten ma tu monopol. Trzeba jednak przyznać, że ma dobre rzeczy. I możesz zamówić wszystko. Tylko czy dudy tego jeszcze nie wiem.

_________________
Aby długo i szczęśliwie żyć, oddychaj przez nos i miej zamknięte usta.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 06 lut 2018, 18:15 
Moja mama i babka a także ja potem robiłem barszczyk na dudach, dam przepis:
Dudy myjemy, Przekrawamy na jakieś kawałki nieduże i gotujemy z listkiem laurowym i przyprawami, które kto lubi. Następnie wyk=jmujemy z gara a na wodzie gotujemy barszczyk prawdziwy. U kazdego znaczy to co innego. U mnie - na moim zakwasie z maki zytniej. Zostawmy barszczyk
Teraz płucka, czyli lekkie ( w Łodzi sie mówi Letkie): Otóż po wystudzeniu naprawdę dość drobno kroimy i smazymy na smalu wieprzowym. Kiedy już dobrze są chrupiące dodajemy cebulkę ( dość dużo) w kostkę skrojonej i smażymy dalej. Oczywiście dajemy pieprz, sól, i... co kto ma i lubi. Potem jak już wszystko jest złocistobrązowe dajemy troszkę( troszkę!!!) wody i dusimy dwie trzy minuty. Koniec. Dajemy michę barszczu, osonno na talerzu kartofelki z letkimi i szklankę wódki. Dzieci kompot. Kobiety - do zmywania. ;) ;) ;0


Na górę
  
 
Post: 06 lut 2018, 18:18 
Żebym ja jeszcze wiedziała, co to są te dudy?
Gdzie Wy mieszkacie? :)


Na górę
  
 
Post: 06 lut 2018, 19:10 
Zaskoczyłam dopiero heh, dudy od instrumentu. Nigdy nie jadłam ale gotowałam piesowi


Na górę
  
 
Post: 06 lut 2018, 19:16 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 wrz 2014, 23:08
Posty: 3531
Lokalizacja: z tamtąd
Móżdżku to bym zjadł.... takiego z zeszkloną cebulką i jajeczkiem.......
będę na suku to muszę popytać.....

_________________
Lubię ludzi tak, jak herbatę.
W torbie i w gorącej wodzie.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 06 lut 2018, 19:16 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 16:15
Posty: 16796
Najlepsze w płucach są te rury.

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 06 lut 2018, 19:24 
To trochę hipokryzja z mojej strony bo zjem golonki , ale mózgu , nerek, płuc za Chiny nie tkne


Na górę
  
 
Post: 06 lut 2018, 19:27 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 wrz 2014, 23:08
Posty: 3531
Lokalizacja: z tamtąd
nie wiesz co dobre. nereczki w rosołku lub z sosikiem, jajeczniczka bądź móżdżek zapiekany i żurek na dudce.........

głodny się zrobiłem

_________________
Lubię ludzi tak, jak herbatę.
W torbie i w gorącej wodzie.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 06 lut 2018, 19:42 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 lip 2016, 18:59
Posty: 17117
No cóż, Małgoś i Agafia to młode dziewczy som i nie znają potraf z wczesnych lat PRLu. Ja jadałem, a to ze względu na skromny budżet rodzinny. I oczywiście z uwagi na "występujące okresowe trudności w zaopatrzeniu w podstawowe artykuły konsumpcyjne". :lol: Jak wiecie trudności te występowały w wyniku rewizjonistycznych knowań obcej agentury zachodnie, czyli Hupki i Czai. :lol: Ja w to wierzyłem bo nam wtedy mówił to z sejmu tow I sekretarz Władysław Gomułka, Wiesław, jak dziś nasz Jarosław. Spożywając takiego cepelina z dudami wew środku szczęśliwy i wdzięczny byłem niezmiernie za te dudy dla mojego I sekretarza. :lol: Ludzie z tamtego okresu przenieśli swoje jadłospisy sprzed wojny, bo w swoich domach też taką kuchnię przed wojną stosowali stosowali -, dużo mącznych potraw i pyrków.. Czy myślicie moje Drogie Panie, że aby na szybko coś wciągnąć, bo czas goni kupiwszy pierogi z mięsem w Biedrące, to wew środku takiego pieroga co się znajduje? Mienso na ten przykład? O kyrie eleison - mięso!

Takie dudy zastosowane jako farsz do cepelinów, jak moja mama zrobiła z cebulką i przyprawami na pewno by wam smakowały. Po wierzchu skwareczki z bekoniku i tłuszczyk z cebulką. Pyszota! ;)

_________________
Aby długo i szczęśliwie żyć, oddychaj przez nos i miej zamknięte usta.


Ostatnio zmieniony 06 lut 2018, 19:50 przez Boruch, łącznie zmieniany 2 razy

Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 06 lut 2018, 19:44 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 16:57
Posty: 7657
Lokalizacja: Ballybran, a jakże
Nerki wołowe ostatnio w oszołomie widziałam, świeżutkie.
Boruchu, sorry, ale Wiesław to był tow. Gomułka, Gomółka to Mikołaj, kompozytor, parę stuleci starszy.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 13945 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 945, 946, 947, 948, 949, 950, 951 ... 1395  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 25 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group