forum.nie.com.pl

Forum Tygodnika Nie
Dzisiaj jest 26 wrz 2018, 2:09

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 11279 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 972, 973, 974, 975, 976, 977, 978 ... 1128  Następna
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

U nas było po wiejsku: groszek z marchewką parzone
i z masłem, ziemniaki oraz mielone kotlety. Lubię.

Arend pisze:
A ja dziś nagotowałem zupy. W zasadzie nagotowałem zupy do poniedziałku, ale że dobra to można będzie jeść ;p

Na sam początek przegrzebałem lodówkę i znalazłem w niej nie tylko resztki wędzonek ale i litra nagotowanego na kurzęcej nodze i kawałku krowy smaku na zupę. Mięcho i zupne i wędzone posiekałem drobno ( wyszły dwa pojemniki po maśle roślinnym)
Potem pokrajałem resztkę śpeku co mię się ostał z przywiezionego ze świąt ( taki wielkości 3/4 ramki fajek) na kostkę i wytopiłem. Do tego dorzuciłem półtorej cebuli pokostkowanej, trzy duże ząbki czosnku, 1/4 ( bo tyle miałem) czerwonego chili. Zeszkliłem toto i dodałem pokrajane w równe kostkie jedne marchwie, jedne pietruszkie, kawałek selera, jedne pyre i jeden batat ( bo miałem). Trochę to podsmażyłem, potem przykryłem i z 5 minut podduszałem.
Potem poszło do tego mięcho ( pokrajana wędlina i ze smaku na zup), słoik przecieru pomidorowego i wywar. Dorzuciłem listek laurowy, ziela angielskiego, pieprzu, pokropiłem sosu sojowego w ramach doprawienia.
Się gotowało aż zmiękły rośliny, Potem dosypłem ciut suszonego chili ( a mam takie własnego chowu co się na broń chemiczne nadawa), łyżkę wędzonej papryki w wągier, małą puszkę groszku, kukurydzy i fasoli ( po puszce znaczy) potem dosoliłem i dopieprzyłem do smaku. Na koniec dorzuciłem trochę utłuczonego kminku i kolendry nasion ( bo sobie przypomniałem że mam). Pogotowałem jeszcze z 5 minut i do michy już dodałem łyżkę kwaśnej śmietany.
Jutro dodam natki pietruszki bo sobie o niej przypomniałem jak zjadłem.

Nasypał w tą michę omal z czubkiem, postawił na klawiaturze a później się dziwi, ze klawiatura obrzygana i się lepi..........w kuchni się je a nie przy monitorze......... :o

:lol: :lol: :lol:

maerose pisze:
Arend jest genialny z tym przypominaniem sobie co ma i dokładaniem do gara coraz nowych wiktuałów. :lol:

Ja tam dzisiaj wypasione spagetti wymięszane ze szpinakiem, obok polędwiczki kurzęcie w panierce, smazone na oleju z pestek winogron.
No cóś smaczneho.

A skąd Ty w środku zimy szpinak bierzesz.......????! :o

Awatar użytkownika

Np. z Biedrąki.

Z mrożąki.
Przydybałam piękne całe liście zwijane w takie rolki.

Awatar użytkownika

Arend pisze:
A ja dziś nagotowałem zupy.

Pan się skontaktuje z panem Hornetem po poradę.

Awatar użytkownika

stary praktyk pisze:

Nasypał w tą michę omal z czubkiem, postawił na klawiaturze a później się dziwi, ze klawiatura obrzygana i się lepi..........w kuchni się je a nie przy monitorze......... :o

:lol: :lol: :lol:

jak się klawiatura ujebie to się bierze nową a starą wyrzuca. malezyjscy składacze klawiatur też muszą mieć swoją szansę
Z drugiej strony w kuchni się GOTUJE a jada się w JADALNI jak sama nazwa wskazuje

PS panie st, chorób serca dostawa się z żarcia gówien, zawistności, stetryczenia i religijności mnie to zupełnie nie grozi
a na obniżenie chorego sterolu jeszcze mnie nikt tabletków nie proponował
zacznij pan żreć te bemekole czy inne margaryństwa, tofu i inne sojowe gówna dla hipsterowegan to zobaczyszpan jak cięm to szybko wykończy

Awatar użytkownika

A teraz deser. Smacznego.
Kupione z promocji w tesco. W środku białe robaczki grubości ok. 0.5mm długości 3mm ryją widoczne gołym okiem korytarze i srają na brązowo. Znaczy po czekoladzie chyba? Ale tylko w maladze. Kasztanki i tiki-taki nie zawierają mięsnej wkładki.

Załączniki:
DSC01277.JPG
DSC01277.JPG [ 245.36 KiB | Przeglądany 220 razy ]

Awatar użytkownika

A sadyńczyki to majo ser z robalami, żro go z nimi jeszcze żywymi i siem tym na cały świat szczycą,
więc odrobinę dobrej woli proszę wykazać :mrgreen: :mrgreen: :lol:

Awatar użytkownika

Dali mnie jazda robale wpierdalać. :mrgreen:

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 11279 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 972, 973, 974, 975, 976, 977, 978 ... 1128  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.