forum.nie.com.pl

Forum Tygodnika Nie
Dzisiaj jest 29 mar 2024, 2:23

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 13945 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 1208, 1209, 1210, 1211, 1212, 1213, 1214 ... 1395  Następna
Autor Wiadomość
Post: 22 lip 2019, 16:29 
Ma psy!!!
A kolegów szuka.
Inaczej jak w wojsku.
Ale co on o wojsku wie? :)


Na górę
  
 
Post: 22 lip 2019, 16:54 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 wrz 2014, 23:08
Posty: 3522
Lokalizacja: z tamtąd
eeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeech jak ja dawno świeżej makreli z rusztu nie jadłem....

_________________
Lubię ludzi tak, jak herbatę.
W torbie i w gorącej wodzie.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 24 lip 2019, 16:30 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 wrz 2014, 23:08
Posty: 3522
Lokalizacja: z tamtąd
Siedzę od rana i przerabiam jabłka na wsad do szarlotki. Zaczęły mi jabłka spadać więc co zgniłe to do wora a co zdrowe na wsad. sześć worów i około 10 litrowych słoików już mam. A jeszcze ze dwa dni mi się nad kuchnią zejdzie :mrgreen:

na gwizd dziadek mi tyle jabłonek sadził ( znaczy cztery)

PS ogłaszam niedokuczanie z panu Olderu, ciekawe kiedy mu to znudzi

_________________
Lubię ludzi tak, jak herbatę.
W torbie i w gorącej wodzie.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 24 lip 2019, 17:30 
A dokuczaj se, mję to bawi jak młodego psa pchły...


Na górę
  
 
Post: 25 lip 2019, 11:01 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 wrz 2014, 23:08
Posty: 3522
Lokalizacja: z tamtąd
znalazłem zaginione zimą pudełko z soczewicą więc stwierdziłem że trzeba zużyć.
co potrzeba
ano potrzeba:
- jakieś mięcho u mnie dziś filetowane udka z kury.
- szklanka soczewicy ( w zasadzie dowolnej, miałem czerwoną)
- duża cebula, kawałek marchewki, kawałek pietruszki, kawałek pora ( białej części), trochę żółtej albo czerwonej papryki, jak jest to trochę chili, dwa ząbki czosnku i około litra pomidorów ( w jakiejkolwiek płynnej postaci, może być sok, może być passata, przecier lub 5-6 świeżych posiekanych)
- wędzona papryka słodka w proszku, ciut ostrej papryki w proszku ( jak nie dajemy świeżej), pół łyżeczki kurkumy, łyżeczka świeżego lub pół łużeczki suszonego imbiru dwie kostki rosołowe, sól, pieprz do smaku do tego listek laurowy i dwie łyżki sosu sojowego jasnego, jakiś tłuszcz do smażenia Ja smażyłem na maśle ze smalcem gęsim bo miałem resztki a i lubię)

I tak się to robi:
soczewicę na sitko i płuczemy, potem niech sobie odcieknie.
cebulę posiekać dość drobno, tak samo jak czosnek i pora, chili i imbir. Resztę warzyw starkować. Kurczaka pozbawiłem kości i pokroiłem w kostkę wielkości połowy pudełka zapałek
Teraz trza wziunć gar taki na 3 litry minimum
Cebulę, czosnek, pora, chili i imbir przesmażyć w tłuszczyku. Niech lekko się zeszklą i puszczą zapach. Teraz trzeba zdjąć z ognia i wsypać proszek paprykowy i wymieszać z tłuszczem. Trzeba to zrobić bez ognia żeby nie przypalić papryki bo będzie gorzkie.Teraz wrzucić w to kurę i obsmażyć aż się zetnie z wierzchu. Mocno zesmażać nie trzeba bo potem jak się w zupce ugotuje będzie suchy i wiórowaty. Potem sypnąć starkowane warzywa i chwilę podsmażyć. Jak się zeszklą dodać soczewicę, zalać pomidorami. Dodać przyprawy, wodę, kostki rosołowe i dać się gotować aż wszystko będzie gotowe. Na końcu doprawić sosem sojowym, solą i pieprzem.

W trakcie gotowania będzie trzeba dodać wody bo soczewica wchłonie i się zrobi kit. Dlatego trzeba będzie posolić na końcu.No i na talerzu nacią pietruszczaną można sypnąć, lub lubczykiem. Można też zmiksować jak komu wadzi soczewica w kawałku ( ale to trzeba by pierw wyjąć z zupy i kurę i liść lautowy)

_________________
Lubię ludzi tak, jak herbatę.
W torbie i w gorącej wodzie.


Ostatnio zmieniony 25 lip 2019, 11:25 przez Arend, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 26 lip 2019, 7:48 
Czerwoną mieszamy w lewą stronę, białą w prawą i do każdej z nich wrzucamy inny stoper. :)


Na górę
  
 
Post: 26 lip 2019, 8:44 
Offline

Rejestracja: 22 wrz 2014, 17:53
Posty: 10656
Lokalizacja: Czestochowa.
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 26 lip 2019, 8:53 
Offline

Rejestracja: 22 wrz 2014, 17:53
Posty: 10656
Lokalizacja: Czestochowa.
Bladź !
Kupiłem 1.5 kg wątróbki wieprzowej i właśnie miałem ją dziś dla nas udusić to mi gaz wyłączyli......!
Znaczy dla mnie i dla suki. Ja tam mogę na suchym prowiancie i trzy dni jechać ale moja sunia musi mieć coś "na ciepło".Tera siedzę i dumam czto diełać.....?!
Zostaje mi "gorący kubek"........ale dla psa nadal nic mi do głowy nie przychodzi..... :(


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 26 lip 2019, 10:04 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 wrz 2014, 23:08
Posty: 3522
Lokalizacja: z tamtąd
A mówiłem że trzeba się zaopatrzeć w kuchenkę awaryjną. Taką na benzynkę albo na kartusz z gaziorem

_________________
Lubię ludzi tak, jak herbatę.
W torbie i w gorącej wodzie.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 26 lip 2019, 10:58 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 paź 2014, 16:51
Posty: 4286
Sprawdz u sasiadki czy ma gaz, opowiedz jej o psie na pewno sie wzruszy i pomoze (a moze cos wiecej ;) )
:)

_________________
Ave Seitan!


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 13945 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 1208, 1209, 1210, 1211, 1212, 1213, 1214 ... 1395  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 32 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group