forum.nie.com.pl

Forum Tygodnika Nie
Dzisiaj jest 29 mar 2024, 15:21

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 13945 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 1087, 1088, 1089, 1090, 1091, 1092, 1093 ... 1395  Następna
Autor Wiadomość
Post: 21 gru 2018, 17:14 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 17:33
Posty: 9999
Arend pisze:
kapusty srapusty i śmierdzący mułem i innym błotem karp

.....


A owszem mułem i błotem śmierdzi gdy nieumiejętnie przygotowany.
A przede wszystkim gdy ma być smażony i nie walić mułem, smaży się go wyłącznie na maśle i to wolniutko by masła nie palić a karpik spokojnie dosmażonym był.
Ot cała tajemnica.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 21 gru 2018, 17:17 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 lip 2016, 18:59
Posty: 17117
No proszę nawet Małpa popiera mój sposób na karpia. Jak mu to przez gardło przeszło? :lol:

I zasadniczą kwestią jest w jakiej wody pochodzi i czym jest żywiony. Najlepiej kiedy żyje sobie na dziko. Taki złowiony na wędkę w jeziorku, w rzece jest najsmaczniejszy. Wszelkie zabiegi hodowlane aby rósł jak najszybciej ( mączki, granulaty, to syf) niestety źle wpływają na smak mięska.

_________________
Aby długo i szczęśliwie żyć, oddychaj przez nos i miej zamknięte usta.


Ostatnio zmieniony 21 gru 2018, 17:21 przez Boruch, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 21 gru 2018, 17:18 
Offline

Rejestracja: 22 wrz 2014, 17:53
Posty: 10656
Lokalizacja: Czestochowa.
Na rozum owszem ale zeżreć tonę......1
Co do śmierdzącego mułem karpia: Tak pierdolą jeno Ci co w życiu karpia nie jedli.
Albo faktycznie, trafili na rybę z zanieczyszczonego zbiornika. Ja osobiście nigdy się z takim faktem nie spotkałem a zjadłem tych karpi..........w każdym razie sporo. A i co do krążących bredni o tym, że im większy tym gorszy, - też się z Boruchem zgadzam. I również nie kupuję mniejszych niż Boruch. Kiedyś udało mi się złapać takiego 5.30...........pyszny był. A ości grubości ołówka więc i obaw o zadławienie nie było. Słuchajta Borucha ! Zna się.........!
I jeszcze jedna rada:
Z karpia jem do wigilii jedynie pierwsze cztery dzwonka.
Tak należy postępować również, jeśli pod karpika walimy gorzałkę.
Przed ogonową część oraz ogony, - do octu. W tylnej części jest sporo drobnych ości.......!
Jednak na zakuskę proponuję mimo wszystko śledzia lub węgorza.....w ostateczności suma.......!
W tych rybach nie ma ości.......


Ostatnio zmieniony 21 gru 2018, 17:24 przez stary praktyk, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 21 gru 2018, 17:21 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 16:57
Posty: 7657
Lokalizacja: Ballybran, a jakże
Oj, Rosia, przypomniałaś mi tą rzepą historię koleżanki, która tak jak Ty chciała włosie sobie podreperować i utarłszy rzepę głowę obłożyła, turbanem z folii i ręcznika owinęła i chciała 8 godzin na głowie toto trzymać.Aliści zapomniawszy,że jest przy zaawansowanej nadziei, nie wzięła pod uwagę,że może się gorzej poczuć, i istotnie, nagle straciwszy przytomność padła na kuchenną podłogę. NA szczęście zaniedługo pojawił się w domu jej małżonek, który znalazłszy nieprzytomną żonę co prędzej wezwał karetkę, ta odwiozła ją natychmiast do szpitala, gdzie niezwłocznie dokonano cesarskiego cięcia, po czym dopiero personel zainteresował się, cóż takiego pacjentka ma na głowie. odwinęli, a tam- rzepa.....Leżała jeszcze w szpitalu po tej cesarce dobry tydzień( to były czasy, nie wypuszczano od razu na drugi dzień po pokrojeniu pacjentów...).i cały ten czas pobytu chcąc udać się do toalety musiała skradać się po korytarzu, czujnie sprawdzając, czy aby nikogo na nim nie ma, bo każdy, ale to każdy ją zaczepiał i pytał:to Pani jest ta Wiśniewska, którą operowano z rzepą na głowie?
Tak więc niezależnie od sposobu wykorzystania kosmetycznego rzepy lepiej najpierw, Rosiu, zrób test ciążowy....


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 21 gru 2018, 17:22 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 lip 2016, 18:59
Posty: 17117
Ba! :lol:

_________________
Aby długo i szczęśliwie żyć, oddychaj przez nos i miej zamknięte usta.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 21 gru 2018, 17:26 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 lip 2016, 18:59
Posty: 17117
Killashandra Ree pisze:
Oj, Rosia, przypomniałaś mi tą rzepą historię koleżanki, która tak jak Ty chciała włosie sobie podreperować i utarłszy rzepę głowę obłożyła, turbanem z folii i ręcznika owinęła i chciała 8 godzin na głowie toto trzymać.Aliści zapomniawszy,że jest przy zaawansowanej nadziei, nie wzięła pod uwagę,że może się gorzej poczuć, i istotnie, nagle straciwszy przytomność padła na kuchenną podłogę. NA szczęście zaniedługo pojawił się w domu jej małżonek, który znalazłszy nieprzytomną żonę co prędzej wezwał karetkę, ta odwiozła ją natychmiast do szpitala, gdzie niezwłocznie dokonano cesarskiego cięcia, po czym dopiero personel zainteresował się, cóż takiego pacjentka ma na głowie. odwinęli, a tam- rzepa.....Leżała jeszcze w szpitalu po tej cesarce dobry tydzień( to były czasy, nie wypuszczano od razu na drugi dzień po pokrojeniu pacjentów...).i cały ten czas pobytu chcąc udać się do toalety musiała skradać się po korytarzu, czujnie sprawdzając, czy aby nikogo na nim nie ma, bo każdy, ale to każdy ją zaczepiał i pytał:to Pani jest ta Wiśniewska, którą operowano z rzepą na głowie?
Tak więc niezależnie od sposobu wykorzystania kosmetycznego rzepy lepiej najpierw, Rosiu, zrób test ciążowy....



To ta rzepa tak działa? Nie wiedziałem. Dobrze więc jest. Ja ją tylko jadam jako sałatkę.

_________________
Aby długo i szczęśliwie żyć, oddychaj przez nos i miej zamknięte usta.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 21 gru 2018, 17:29 
Offline

Rejestracja: 22 wrz 2014, 17:53
Posty: 10656
Lokalizacja: Czestochowa.
:lol: :lol: :lol:
Bo może się okazać, że przy okazji cesarki od razu kamienie pousuwają........ :oops:
Takie dwa w jednym...... :lol:


Boruch !
Ty nie musisz testu robić........Ty od rzepy nie zajdziesz....spokojnie.....!


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 21 gru 2018, 17:35 
ale wy tu pierdolicie..


Na górę
  
 
Post: 21 gru 2018, 18:51 
Offline

Rejestracja: 02 wrz 2014, 17:32
Posty: 8006
Rzeczywiście, jakby się rzepy ożarli. :lol:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 22 gru 2018, 1:18 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 wrz 2014, 23:08
Posty: 3522
Lokalizacja: z tamtąd
Pantryglodytes pisze:

A owszem mułem i błotem śmierdzi gdy nieumiejętnie przygotowany.

umiejętnie przygotowany jebie podwójnie ;P

_________________
Lubię ludzi tak, jak herbatę.
W torbie i w gorącej wodzie.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 13945 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 1087, 1088, 1089, 1090, 1091, 1092, 1093 ... 1395  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 57 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group