forum.nie.com.pl

Forum Tygodnika Nie
Dzisiaj jest 20 kwie 2024, 0:41

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 13945 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 999, 1000, 1001, 1002, 1003, 1004, 1005 ... 1395  Następna
Autor Wiadomość
Post: 27 kwie 2018, 9:31 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 lip 2016, 18:59
Posty: 17117
Pierwszy lepszy przepis z brzegu. Nie wiem czy Koledze będą smakowały. To takie placki na słodko. Można dodać róźne owoce. Nie jestem fanem, choć zjem. Moja mama przygotowywała z rabarbarem. Jako dziecko przepadałem. Dziś wolę placki ziemniaczane. Może dlatego, że jestem Wielkopolaninem, czyli poznańską pyrą.


2 jabłka
200 ml mleka (niepełna 1 szklanka)
1 jajko
150 g (1 szklanka) mąki pszennej
1 łyżka cukru wanilinowego
1 łyżeczka cukru
1/2 łyżeczki sody oczyszczonej
do smażenia: np. masło klarowane, olej kokosowy, inny olej roślinny

Mąkę przesiać do miski, dodać cukier wanilinowy, cukier oraz sodę oczyszczoną, wymieszać.
Dodać mleko i jajko i wymieszać składniki rózgą na jednolitą masę bez grudek.
Jabłka obrać, pokroić na ćwiartki, usunąć gniazda nasienne, ćwiartki przekroić wzdłuż na pół a później jeszcze na poprzeczne plasterki. Włożyć do ciasta i wymieszać.
Wykładać po około łyżce ciasta i po 3 plasterki jabłek na 1 placka na rozgrzany tłuszcz na patelni i smażyć przez około 1,5 minuty na złoty kolor. Przewrócić na drugą stronę i powtórzyć smażenie.
Podawać z cukrem pudrem, dżemem wiśniowym itp.

Żeby choć miały skwarki z boczuszku wędzonego w środku. To nie. :lol:

_________________
Aby długo i szczęśliwie żyć, oddychaj przez nos i miej zamknięte usta.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 27 kwie 2018, 9:51 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 wrz 2014, 13:22
Posty: 458
Lokalizacja: tam gdzie się wpenetruję
U nas do racuchów, zamiast sody oczyszczonej na rośnięcie i spulchnienie ciasta daje się drożdże i czeka aż w cieple ciasto urośnie. Najlepsze wychodzą bez owoców w środku bo przy owocach ciasto nasączone wydzielanym sokiem nie zawsze jest odpowiednio dopieczone.

_________________
link; A żeby ci nie stawał wytryskiem nazbyt szybki, któren wycinasz z postów soczyste jędrne cipki


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 27 kwie 2018, 11:09 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 kwie 2016, 9:00
Posty: 2527
Racuchy na sodzie to jak sie chce szybko a na drożdżach sa prawdziwe- wybiera się kruche odmiany jabłek, cienko sie kraja i smaży niezbyt grube racuszki. Potem nieodzowny cukier puder.


U mnie bułeczki drożdżowe są zawsze rano, gdy wieczorem byłem ambitny. Na takie bułeczki, czy to z serkiem czy z konfiturą śliwkową, trzeba się napracować, nie bede w bawełne owijał.

tadam:

Obrazek

jeszcze ciepłe:

Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 27 kwie 2018, 12:41 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 16:15
Posty: 16796
Trucizna.

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 27 kwie 2018, 13:26 
Pies ogrodnika!!!


Na górę
  
 
Post: 27 kwie 2018, 14:39 
Offline

Rejestracja: 22 wrz 2014, 17:53
Posty: 10656
Lokalizacja: Czestochowa.
Kurwa!
To ja takie"racuchy" od 30-tu lat robie tylko nie wiedziałem, jak to się nazywa...... :oops:
Będąc swego czasu na rybach nad Biebrzą, zaprzyjaźniłem sie z miejscowymi.
Żona jednego z nich podawała nam na zakuske takie"placki" które mi bardzo smakowały. Poprosiłem o przepis który następnie zgubiłem. Po paru latach spróbowałem z pamięci odtworzyć.
Do dziś, z lekką modernizacją, - smażę jak paczki, - w oleju. - zajadam sie tym ale ostatnio rzadziej. Sporo z tym roboty.........czasem otwieram śledzia w pomidorach. Ale dzie jemu do tych "placków".....!


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 27 kwie 2018, 22:25 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 wrz 2014, 23:08
Posty: 3531
Lokalizacja: z tamtąd
Hornet pisze:
Racuchy na sodzie to jak sie chce szybko a na drożdżach sa prawdziwe- wybiera się kruche odmiany jabłek, cienko sie kraja i smaży niezbyt grube racuszki. Potem nieodzowny cukier puder.


U mnie bułeczki drożdżowe są zawsze rano, gdy wieczorem byłem ambitny. Na takie bułeczki, czy to z serkiem czy z konfiturą śliwkową, trzeba się napracować, nie bede w bawełne owijał.

tadam:

Obrazek

jeszcze ciepłe:

Obrazek




Obrazek

_________________
Lubię ludzi tak, jak herbatę.
W torbie i w gorącej wodzie.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 28 kwie 2018, 8:47 
Offline

Rejestracja: 22 wrz 2014, 17:53
Posty: 10656
Lokalizacja: Czestochowa.
Podejrzewam, że mu mannę albo płatki na mleku zrobiła........!
Z autopsji........... :lol:
Choć jest opcja, że za wcześnie zasnął............i opcja z bułeczkami pooooooooszła.... ;)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 28 kwie 2018, 9:00 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 wrz 2014, 20:43
Posty: 6010
Toż widać, ce to jest krem że szpinaku razem z brokułami, wszczymany i letko ociemniały, kurwa, Medaliku!


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 28 kwie 2018, 15:26 
Cynadry wpierdalać! :lol:


Na górę
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 13945 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 999, 1000, 1001, 1002, 1003, 1004, 1005 ... 1395  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 109 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group