forum.nie.com.pl

Forum Tygodnika Nie
Dzisiaj jest 28 mar 2024, 20:45

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 13945 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 1242, 1243, 1244, 1245, 1246, 1247, 1248 ... 1395  Następna
Autor Wiadomość
Post: 29 paź 2019, 17:37 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 wrz 2014, 23:08
Posty: 3522
Lokalizacja: z tamtąd
jak mnie uwolnią rękę to też sobie takie zrobię

https://www.youtube.com/watch?v=4VCYnsdv4EE

_________________
Lubię ludzi tak, jak herbatę.
W torbie i w gorącej wodzie.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 29 paź 2019, 23:10 
Offline

Rejestracja: 22 wrz 2014, 17:53
Posty: 10656
Lokalizacja: Czestochowa.
A jak już zrobisz, - zadzwoń. Wpadnę i zobaczymy czy da się to zjeść...... ;)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 31 paź 2019, 21:30 
Offline

Rejestracja: 05 wrz 2014, 1:57
Posty: 110
Arend pisze:
A ile jest pierdolenia coby utulać te takie kluseczki

Obrazek


prawie nic - gęściejsze ciasto niz na lane kluski, wziąć jedną rozmontowaną część praski do ziemniaków, zagotować w szerokim garze osoloną wodę i teraz trochę zręczności - ciasto przelać do praski, ma przez dziurki lecieć do wody. Nie w jedno miejsce bo wyjdzie klucha. gotuje się migiem


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 31 paź 2019, 21:41 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 17:33
Posty: 9999
Bieta pisze:
Arend pisze:
A ile jest pierdolenia coby utulać te takie kluseczki

Obrazek


prawie nic - gęściejsze ciasto niz na lane kluski, wziąć jedną rozmontowaną część praski do ziemniaków, zagotować w szerokim garze osoloną wodę i teraz trochę zręczności - ciasto przelać do praski, ma przez dziurki lecieć do wody. Nie w jedno miejsce bo wyjdzie klucha. gotuje się migiem


Brawo! robię dokładnie tak samo. Pięć minut roboty tyle co woda się zagotuje.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 31 paź 2019, 21:58 
O czym Wy mówicie? W życiu klusek nie robiłam.

Ale mam inny problem, mianowicie kupiłam dzisiaj kaczkę, taką 2, 200 kg. Na spontanie kupiłam, sęk w tym, że nie mam pojęcia jak się robi kaczkę, a przepisy z neta, są strasznie skomplikowane.


Na górę
  
 
Post: 31 paź 2019, 22:29 
Offline

Rejestracja: 05 wrz 2014, 1:57
Posty: 110
kupuję 4-5 szt jabłek reneta, antonówka albo jakieś nie za słodkie obieram, tnę na 8, jak kwaśne - sypię łyżeczką cukru, trochę soli, pieprzu, majeranku, opcjonalnie trochę rodzynek - mieszam, odstawiam. w miseczce sól, pieprz, majeranek a do koloru trpchę papryki słodkiej, może być też ząbek czosnku przeciśniętydobrze wymieszać - . Umytą i dobrze osuszoną kaczkę nacieram mieszanką, wtykam w brzuszek jabłka, spinam - mam takie metalowe szpikulce, ale kiedyś użyłam wykałaczek i też trzymało - chodzi o to by jabłka się nie wysypały. Zostawiam na noc. Rano wsadzam do piekarnika zimnego - przykrytą, najpierw na 200 st po pół godzinie zmniejszam do 180 st i tak ze 2-3 godziny, w międzyczasie nakłuwam skórę w wielu miejscach by tłuszcz się wytopił i odlewam do miseczki żeby nie gotowała się w tym tłuszczu, ale żuby nie piekła się na suchym. potem odkrywam i jeszcze godzinka lub dwie - polewam od czasu do czasu tym co się wytopiło - zależy od ptaszka. Ostatnie olewania kaczusi - sokiem pomarańczowym świeżo wyciśniętym, zmieszanym z sosem spod kaczusi. - na obiad w sam raz.
Roboty sporo - ale warto. ja czasami nawet dwa dni piekę - raz opiekam 2 -3 godziny a następnego dnia - resztę


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 31 paź 2019, 22:59 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 17:33
Posty: 9999
AGAFIA pisze:
O czym Wy mówicie? W życiu klusek nie robiłam.

Ale mam inny problem, mianowicie kupiłam dzisiaj kaczkę, taką 2, 200 kg. Na spontanie kupiłam, sęk w tym, że nie mam pojęcia jak się robi kaczkę, a przepisy z neta, są strasznie skomplikowane.


Prosty przepis, umyć doskubać, wyciąć gruczoły łojowe z kupra.

Sól pieprz na oko tyle co zwykle do pieczenia nie za dużo, wsypuję do szerokiego kubeczka, do tego łyżeczka miodu, ze dwie łyżki stołowe musztardy majeranek choćby paczka jak kto lubi czosnek, mieszam i nacieram kaczkę z każdej strony w środku też.

Do środka wciskam kwaśne jabłka pokrajane w ćwiartki. (świetna jest dodatkowo zielona pietruszka)
Spinam przecięcia skóry wykałaczkami i wsio, kilka godzin niech sobie postoi.

Piekę najlepiej w naczyniu z pokrywą, szklane początkowo bez pokrywy w temp 180 do dwieście, jak się zrobi wystarczająco złocista, zakładam pokrywę i zmniejszam płomień w piecu na niemal minimum ma sobie wolniutko dochodzić, trzeba sprawdzić kiedy będzie miękka/mięciutka, jakie dwie trzy godziny, zależy jaki egzemplarz się trafił.

To wszystko, wszelkie modyfikacje po nabraniu wprawy, miód służy do tego by kaczka miała piękny kolorek.
A modyfikacje mogą być rozmaite poczynając od wsadu, wywalam kości z surowej kaczki i wkładam farsz, wtedy na zimno jest wspaniała, albo piekę np na już gotowej kaszy ze skwareczkami, fasolką, co tam do głowy przyjdzie.

Przepisów a przepisów, kaczka dobra jest ;)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 31 paź 2019, 23:53 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 wrz 2014, 23:08
Posty: 3522
Lokalizacja: z tamtąd
No gdzie nie spojrzysz analfabeci a teraz nawet się nie chce filmika obejrzeć

bo to nie są ani szpecle ani lane ani kładzione tylko makaron. A jak go robić wrzuciłem stronę temu

_________________
Lubię ludzi tak, jak herbatę.
W torbie i w gorącej wodzie.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 01 lis 2019, 15:16 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 16:57
Posty: 7657
Lokalizacja: Ballybran, a jakże
Nie mogłam się oprzeć wklejeniu tej fotki :)


Załączniki:
halloween w miesnym.jpg
halloween w miesnym.jpg [ 119.61 KiB | Przeglądany 2586 razy ]
Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 01 lis 2019, 18:20 
Offline

Rejestracja: 05 wrz 2014, 1:57
Posty: 110
Arend pisze:
No gdzie nie spojrzysz analfabeci a teraz nawet się nie chce filmika obejrzeć

bo to nie są ani szpecle ani lane ani kładzione tylko makaron. A jak go robić wrzuciłem stronę temu


no makaron i co??? mam tak machać kluchami po chałupie i ze z powały zeskrobywać?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 13945 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 1242, 1243, 1244, 1245, 1246, 1247, 1248 ... 1395  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 44 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group