forum.nie.com.pl

Forum Tygodnika Nie
Dzisiaj jest 28 mar 2024, 18:00

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 13945 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 1289, 1290, 1291, 1292, 1293, 1294, 1295 ... 1395  Następna
Autor Wiadomość
Post: 01 lip 2020, 14:12 
Nika masz może zdjęcie tych kanii ogrodowych? Bo chyba miałam coś takiego w ubiegłym roku...


Na górę
  
 
Post: 01 lip 2020, 14:13 
Arend pisze:
natomiast borowików nie próbowałem szczepić


"Hołota" znowu wyciąga zdjęcia, jak się Wąsik z Kamińskim sczepili usty,
abo ten drugi z bokserką. Borowików za to tera wokół nich zatrzęsienie.


Na górę
  
 
Post: 01 lip 2020, 16:43 
Offline

Rejestracja: 04 wrz 2014, 19:45
Posty: 2943
AGAFIA pisze:
Nika masz może zdjęcie tych kanii ogrodowych? Bo chyba miałam coś takiego w ubiegłym roku...


Nie mam, niestety. Ale w necie znajdziesz. Jest nieduża, rozwinięty kapelutek ma 8-10 cm średnicy. Ma czubek i łuszczącą się skórkę. Z tego co wiem, nie jest trująca, tylko niedobra.

A oprócz prawdziwej kani z łbem jak duży talerz obiadowy jest jeszcze czubajka czerwieniejąca, bardzo smaczna, kapelusz ma raczej zaokrąglony a nie płaski, i jest większa od ogrodowej. W ogródku ich nie miałam, ale spotkałam na łące, i ona miała średnicę około 15 cm, spora była.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 01 lip 2020, 18:03 
Dziękuję, prawdopodobnie miałam ogrodową,
ale coś szukajka nie chce jej znaleźć. Poprzestanę na tej z kapelutkiem jak talerz.


Na górę
  
 
Post: 01 lip 2020, 18:19 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 wrz 2014, 23:08
Posty: 3522
Lokalizacja: z tamtąd
WLR pisze:
Arend pisze:
natomiast borowików nie próbowałem szczepić


"Hołota" znowu wyciąga zdjęcia, jak się Wąsik z Kamińskim sczepili usty,
abo ten drugi z bokserką. Borowików za to tera wokół nich zatrzęsienie.



chuja prawda, teraz to są SOPiki nie borowiki


kurła aż mi się makaroniku ze serkiem zachciało.

https://www.youtube.com/watch?v=nhp2w2FZVnk


PS przepraszam że klnę ale muszę się odreagować gdyż chuj jeden wjebał mi się w parkan moturem

_________________
Lubię ludzi tak, jak herbatę.
W torbie i w gorącej wodzie.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 01 lip 2020, 20:32 
Offline

Rejestracja: 04 wrz 2014, 19:45
Posty: 2943
A z grzybków wyrastały mi całymi gromadkami purchawki, bardzo pyszne na masełku, ale w ostatnich latach znikły.
Jeśli masz jakieś próchniejące drzewo w ogródku, to patrz, czy nie ma czernidlaków. Do jedzenia tylko te, które mają jeszcze całkiem zwinięty kapelusz. Jak zaczną się otwierać i te blaszki są atramentowe, to już tylko brudzą, a nie smakują. Za to ładnie wyglądają.
Tak mi się skojarzyły te grzyby, bo też są kostropate na kapeluszu jak kanie. :D

Bardzo dużo za to mam przydróżków, niesłusznie zwanych psiakami. Dobre są do ususzenia, bo mają mało wody, jak wyschną, to zgnieść je na proszek i do doprawiania zup czy sosów jak znalazł.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 01 lip 2020, 20:59 
Offline

Rejestracja: 22 wrz 2014, 17:53
Posty: 10656
Lokalizacja: Czestochowa.
"Przydróżki" - powiadasz.........?!
Ciekawe: - znaczy zastanawiam się czy to aby nie takie grzybki, które kiedyś, gdy byłem jeszcze szczylem, uczyła mnie babcia zbierać. A zbieraliśmy je po rowach przy drodze...........wtedy jeszcze więcej koni jeździło aniżeli samochodów więc były jadalne.......! Dziś czasem spotykam podobne ale lata zatarły obraz tych grzybów więc rosną sobie spokojnie nadal. Gdyby jednak ktos mi je pokazał "w naturze" , pewnie bym sobie przypomniał.......! :D


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 01 lip 2020, 21:47 
Offline

Rejestracja: 04 wrz 2014, 19:45
Posty: 2943
https://pl.wikipedia.org/wiki/Twardzios ... ro%C5%BCny

Tu masz, ze zdjęciami.
Rosną całymi stadami przy drogach, łąkach skrajami lasu i w parkach, można kosić


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 02 lip 2020, 0:36 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 wrz 2014, 23:08
Posty: 3522
Lokalizacja: z tamtąd
Czernidłaków ani purchawek nie lubię. Tak smakowo znaczy. Natomiast twardzioszki( u mnie zwane marcinkami) to gdzie tylko znajdę to zbieram. Z jajeczniczką przepyszne.

_________________
Lubię ludzi tak, jak herbatę.
W torbie i w gorącej wodzie.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 02 lip 2020, 9:40 
Offline

Rejestracja: 04 wrz 2014, 19:45
Posty: 2943
Oj.
A ja uwielbiam czernidlaki i purchawki pokrojone w plasterki i obsmażone na masełku.
Smakowo nie ma lepszych grzybków.
Twardzioszki / marcinki / przydróżki też robię tak jak Ty. Ale tego jest tyle, że i suszę sobie jako przyprawę. Fajny zapach mają. Zwłaszcza do sosików mięsnych.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 13945 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 1289, 1290, 1291, 1292, 1293, 1294, 1295 ... 1395  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 58 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group