forum.nie.com.pl

Forum Tygodnika Nie
Dzisiaj jest 19 kwie 2024, 17:27

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 13945 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 872, 873, 874, 875, 876, 877, 878 ... 1395  Następna
Autor Wiadomość
Post: 01 gru 2017, 13:08 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 lip 2016, 18:59
Posty: 17117
A futerko jake miłe mysich pipek.

_________________
Aby długo i szczęśliwie żyć, oddychaj przez nos i miej zamknięte usta.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 01 gru 2017, 13:11 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 kwie 2016, 9:00
Posty: 2527
Ja w sprawie banicji niejakiego stanaxa- czy moderator Skorpion 13 banując Stanaxa, działa zgodnie z wytycznymi Redakcji, czy ujebał sobie swoje własne państwo w Państwie i rządzi według widzimisię???
Pytam, bo od dawna wiadomo, że na Forum Tygodnika NIE nie ma banów a w sprawach zmieszania z błotem, proszę chuja, kierujemy sprawę do organów ścigania.
Proszę mnie nie olewać i odpowiedzieć rzeczowo.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 01 gru 2017, 14:59 
Szach-mat cienkie Bolki, na sałacie hodowane.

przełomowe badania naukowców z Wrocławia. Okazuje się, że masło, tłuste sery czy śmietana, powszechnie uważane za zło gastronomiczne, chronią nas przed udarami. - Sam jestem zaskoczony - przyznaje otwarcie prof. Andrzej Szuba, szef kliniki chorób wewnętrznych w szpitalu wojskowym przy ul. Weigla, który badał nawyki żywieniowe Polaków i ludzi na całym świecie.

Czytaj więcej: http://www.gazetawroclawska.pl/strona-k ... ,12719916/


Na górę
  
 
Post: 01 gru 2017, 16:12 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 16:15
Posty: 16796
Tak wczoraj byłem pogrzebie znajomego który umarł na wylew a stosował właśnie tłustą dietę.

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 01 gru 2017, 16:22 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 lip 2016, 18:59
Posty: 17117
Ja tam wiem tylko tyle, że jedna jaskółka wiosny nie czyni. Poczekam aż taką opinia przyjmie szerszy świat naukowy, dietetyczno-medyczny. I wtedy będę żarł na tłusto. Podobno co niezdrowe jest najsmaczniejsze. Nie wiem więc dlaczego nie mogę spożywać, np świeżego chlebka z chrupioncom skurkom posmarowanego obficie smaluszkiem ze skwarkamy własnej roboty. Ostatnio jak zrobiłem sobie takom ucztem to srałem dalej jak widziałem. Kiedyś, kiedy byłem młody, ech, co ja mogłem zjeść. I nic mnie nie było.

_________________
Aby długo i szczęśliwie żyć, oddychaj przez nos i miej zamknięte usta.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 01 gru 2017, 16:44 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 kwie 2016, 9:00
Posty: 2527
Boruch pisze:
świeżego chlebka z chrupioncom skurkom posmarowanego obficie smaluszkiem ze skwarkamy własnej roboty. .


Szanowny Panie Boruch.
Pochylając sie nad Pańską niemocą, polecam doskonały substytut smalcu, o niskim indeksie glikemicznym, aromatyczny i lekko strawny.
Proszę zaryzykować, wykonać według przepisu, i skonsumować z plasterkami słodkiej, posolonej cebulki i cieniuchnymi plasterkami kiszonego ogóreczka. :D
Smalczyk należy schłodzić i smarować pieczywo.
Włala:

Cytuj:
Wegetariański smalec z jabłkiem

Czas przygotowania: do 30 minut
Składniki na jeden słoik:
1 puszka białej fasoli lub 1 ½ szklanki ugotowanej fasoli
2 cebule
1 jabłko
2 liście laurowe
1 ziele angielskie
1 goździk
1 jałowiec
½ łyżeczki majeranku
¼ łyżeczki lubczyku
1 łyżeczka sosu sojowego
olej do smażenia
sól i pieprz

Przygotowanie:
Cebulę posiekać w kostkę, jabłko obrać i pokroić w kostkę. Na patelni rozgrzać olej i dodać posiekaną cebulkę oraz jabłko wraz z zielem, jałowcem, goździkiem i liśćmi laurowymi. Smażyć na małym ogniu do czasu, aż cebulka będzie złota a jabłka miękkie.
W międzyczasie fasolę odcedzić, opłukać i zmiksować przy pomocy blendera razem z sosem sojowym, majerankiem, sporą szczyptą pieprzu, soli i ¼ szklanki zimnej wody, odstawić.
Z podsmażonej cebulki i jabłka wyłowić przyprawy, z którymi wszystko się smażyło. Dodać to wszystko do zmiksowanej fasoli, miksując krótko na niezbyt wysokich obrotach. Ważne jest, żeby wszystkie składniki się połączyły, ale żeby blender nie zmielił ich na gładką pastę – kawałki cebulki i jabłek powinny być wyczuwalne. Doprawić do smaku solą i pieprzem, można dodać też kilka kropli sosu sojowego więcej. Najlepiej smakuje następnego dnia po schłodzeniu w lodówce.
Obrazek


ZrÓdło, dzięki uprzejmości i fachowości https://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q= ... r8MUR0ReyK


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 01 gru 2017, 16:51 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 lip 2016, 18:59
Posty: 17117
Tosz tam kurwa ani grama słoninki, abo boczuszku ni ma co ja najlepij lubiem. Bes tego taki smaluszek jest w huj. Co Pan mi tu?

Ale dobra kulinariami trochem siem czasem trudniem, może nie tak zajadle jak Pan Panie Hornet, abo Pan kolega Arend, bo leniwy ze mnie huj, ale sprubujem i zję.

_________________
Aby długo i szczęśliwie żyć, oddychaj przez nos i miej zamknięte usta.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 01 gru 2017, 17:00 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 kwie 2016, 9:00
Posty: 2527
Stanowczo podkreślam- proszę mi zaufać i pilnie strzegąc proporcji, wykonać i schłodzić- nie będzie Pan żałował.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 01 gru 2017, 18:10 
st1111 pisze:
Tak wczoraj byłem pogrzebie znajomego który umarł na wylew a stosował właśnie tłustą dietę.


Nie pitol mi sfiniak, to nie tłuszcze, cukry zabijają ludzi, a wszechobecna chemia i bezruch. To, że ja czy Ty zjemy pierogi słoniną podlane, nas nie zabije..nie zabijało też chłopów którzy jedli kluszczonę przez 5 dni w tygodniu. Nie wiem jak u Was się to nazywało, w innych częściach Polski parzucha. Znaczy co, gotujesz ziemniaki, ubijasz je na miazgę, czyli na salonach robisz puree ziemniaczane, podlewasz wytopionym smalcem ze słoniny, odrobina mąki ziemniaczanej,cebuli i nakładasz na talerz. Ludzie kiedyś żyli dłużej, faceci mogli do 70 tki.Dzisiaj raki, nowotwory, zawały, udary.. Weż mi pokaż gospodarza,takiego z lat 50 który raka dostał. To nie golonka nas zabija, zabija nas chemia i bezruch. Stres, pernamenty potrafi zabić szybciej jak nic innego.
Ja nie mam zmiaru się stresować, więc golona wyszła z pieca, w piwie, miodzie, ziołach.. taka, że klękajcie narody.
Może i mnie zabije,

Obrazek

Nie oram na polu, nie chadzam do pracy przy żniwach. Gdybym chadzała, żadana golonka nie będzie zagrożeniem dla mojego życia i zdrowia.Ale co smakuje..heh...


Na górę
  
 
Post: 01 gru 2017, 18:25 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 16:57
Posty: 7657
Lokalizacja: Ballybran, a jakże
Łosoś w cieście, dietetyczny w zasadzie, a smaczny

Ugotować na parze 150 g łososia,wziąć 1 białą część pora, poplasterkować,zeszklić na rozgrzanym oleju,dodać zmiażdżony ząbek czosnku,2 pomidory(mogą być takie suszone w oleju, takich 4 kawałki),tymianek, sól,pieprz( chyb,że ktoś woli inne przyprawy, to dodaje).Chwilke to posmażyć, łososia w międzyczasie podzielić na kawałeczki,i zmieszać z tym smażonym porem.
Zagnieść ciasto:1 szkl.mąki pszennej+ 1 szkl.mąki orkiszowej, szkl. ciepłej wody,albo mleka, jak kto woli,1 łyżeczka soli, 1 łyżka oleju, 2,5 g suszonych drożdży,przygotować żółtko do smarowania przed pieczeniem,i czarnuszkę do posypania.
Wyrobić mąkę z drożdżami i wodą,dodać olej,odstawić, a jak wyrośnie, rozwałkować, wykroić krążki,nałożyć na każdy krążek farszu,zalepić, odstawić do wyrośnięcia. Przed pieczeniem posmarować żółtkiem i posypać czarnuszką.Piec w temp. 210 st.C co najmniej 20 minut.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 13945 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 872, 873, 874, 875, 876, 877, 878 ... 1395  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 61 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group