forum.nie.com.pl

Forum Tygodnika Nie
Dzisiaj jest 28 mar 2024, 20:46

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 84 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Następna
Autor Wiadomość
Post: 07 kwie 2016, 7:55 
splr pisze:
górnikom obiecał pracę i płacę (tak, kurwa z naszych kieszeni to będzie finansowane w rachunkach za prąd)

Wiecie spylr, ja się na wielu rzeczach nie znam. Nie mam czasu śledzić wszystkich aktualnych afer i newsów. Zwyczajnie brakuje mi czasu i czasami chęci przyglądania się temu gównu. Ale akurat sprawy proli trochu mnie obchodzą i rzeknę ci, żeś chyba idiota. :)

Cytuj:
Halo, Polsko! Wcale nie dopłacacie do górników, takie są fakty. W latach 2000-2013 górnictwo m.in. do budżetu państwa przekazało ponad 45 mld zł opłat. W tych samych latach branża otrzymała dotacje w wysokości 11 mld zł. Kto do kogo więc dopłaca?

Czytaj więcej: http://www.dziennikzachodni.pl/artykul/ ... ,id,t.html


splr pisze:
Pora będzie wylec na ulice.

To wam juz kawę donoszą?


Na górę
  
 
Post: 07 kwie 2016, 8:42 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 17:09
Posty: 7784
Lokalizacja: z czeluści piekielnych
Pierdolisz prolu jak poczaskany. Każdy zakład płaci podatek od nieruchomości, dochodowy, vat, a nie każdemu państwo dopłaca. Ponadto jest opłata eksploatacyjna za wykorzystanie złoża. Jak przedsiębiorca chce coś wytworzyć, to surowiec musi sobie kupić. Tłumaczyć więcej?!


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 07 kwie 2016, 9:10 
No i co z tego?
Co sugerujesz, że masz w dupie tzw. dobro społeczne?
Że należy likwidować miejsca pracy?
Dopłacasz do kopalń z własnej kieszeni? Gówno prawda.
Zwracać część podatków kopalniom w formie dotacji wystarczy, albo wprowadzic ulgi podatkowe, albo rozliczyć prywatyzację i wskazać powiązania spółeczek z prezesami kopalń.
Gówniane rękawice z atestem kosztują dla kopalni kilkadziesiąt złotych, gdzie identyczne na rynku są dostępne w cenie kilkunastu złotych.
Ale firma zaopatrująca kopalnie w rekawice to...nie spółka prola.
Ile składów z węglem wyjechało z kopalń, po czym firma ogłaszała upadłość nie płacąc ani grosza?
A interesik z długami kopalń kojarzysz?
Dawali wegielek, firma nie płaciła, kopalnia sprzedawał fakturkę "firmie windykacyjnej" za grosze, a ta dzięki układom odzyskiwała od Skarbu Państwa, bo był GWARANTEM!!!, 100% długu wraz z odsetkami.
Taaa....Kopalnie nierentowne, Polacy dopłacają...kurwa, Czechom się opłaca, Niemcy kupują nasze kopalnie, a Księcowi się nie opłaca. :lol:


Na górę
  
 
Post: 07 kwie 2016, 9:49 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 17:09
Posty: 7784
Lokalizacja: z czeluści piekielnych
Chuja się znasz na górnictwie. Przekręty były, są i będą, dopóki nie będą sprywatyzowane. Silesia się nie opłacała, Czesi kupili, zainwestowali fhuj piniąndzów i jakoś im się opłaca. Gdzie giną piniondze? Skoro przeciętny koszt wydobycia to ok. 200 zł, ja na wadze drobnicowej w kopalni kupuję groszek do CO po 500 zł, to co się dzieje z trzema stówkami?

Edzia:
W poprzednim poście zapomniałem jeszcze o akcyzie, ściąganej przez kopalnie dla państwa, od podmiotów gospodarczych, która się odmeldowuje w tych miliardach. Nie zapomnij, że mamy elektrownie węglowe, a zatem muszą akcyzę zapłacić, a następnie ją od proli w każdej kWh odebrać.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 07 kwie 2016, 14:57 
Aha...Czyli te tysiące spółek ssących szmal od kopalni trzeba...sprywatyzować.
Prywatne trzeba prywatyzować.
Państwowa kopalnia jest be, prywatne cwaniaki są cacy.
Jak kopalnia będzie prywatna, to jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki prywatne spółki kooperujące staną się...kuwa...no jakie...państwowe? superprywatne?
Ja pierdolę, Ksiąc, teraz to ja spadłem ze stołka. Wyzywasz wszystkich od gimbusów, a sam obnażyłeś się jako wyznawca Korwina - Gimb No 1 !!!
:lol:

Nie muszę się znać na górnictwie. Wystarczy, że pracuję w przemyśle a nie napierdalam całe życie wierszówki.
Skąd bierzesz swoje doświadczenie i wiedzę? Z kawiarni Starbucks? Nie inaczej.


Na górę
  
 
Post: 08 kwie 2016, 8:54 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 17:09
Posty: 7784
Lokalizacja: z czeluści piekielnych
zmianowy pisze:
Aha...Czyli te tysiące spółek ssących szmal od kopalni trzeba...sprywatyzować.
Prywatne trzeba prywatyzować.


Gdzie napisałem o prywatyzowaniu spółek kretynie? Czytanie ze zrozumieniem sprawia trudność?


zmianowy pisze:
Jak kopalnia będzie prywatna, to jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki prywatne spółki kooperujące staną się...kuwa...no jakie...państwowe? superprywatne?


Chuj ze spółkami, gdzie o czymś takim pisałem? Właściciel prywatnej kopalni nie pozwoli sobie na zatrudnianie spadochroniarzy z polityki, ani nie będzie sobie strzelał w stopę kontraktami ze spółkami, które go chcą przekręcić. Teraz dyrektorem kopalni mogą zrobić nawet torchoła z Kanady, bo jaja huśta piździelcom. Za moich czasów Kierownikiem Ruchu Zakładu musiał być fachowiec z odpowiednim wykształceniem, za czasów solidurni dyrektorem zrobili telefonistę, który nie mógł być KRZ, ale był solidaruchem. Niedługo później kopalnia poszła się jebać, bo politruki wzięli łapówy, żeby kopalnię zlikwidować.


zmianowy pisze:
Ja pierdolę, Ksiąc, teraz to ja spadłem ze stołka. Wyzywasz wszystkich od gimbusów, a sam obnażyłeś się jako wyznawca Korwina - Gimb No 1 !!!


Ty nawet gimbusem nie jesteś. Edukację skończyłeś chyba na szkole podstawowej. Słuszną linię ma twoja partia - zatrudniać wiernych czekistów. :lol:

zmianowy pisze:
Nie muszę się znać na górnictwie. Wystarczy, że pracuję w przemyśle a nie napierdalam całe życie wierszówki.
Skąd bierzesz swoje doświadczenie i wiedzę? Z kawiarni Starbucks? Nie inaczej.


Nie napierdalam wierszówek. Swoją wiedzę i doświadczenie bierzesz z kawiarni Starbucks - znasz to z autopsji.
Ja doświadczenie biorę stąd, że pracowałem w KWK, a wiedzę zdobyłem w renomowanej AGH na wydziale górnictwa i geologii, w czasie tzw. „mrocznej komuny”, a nie w jakiejś płatnej chujni, gdzie za pieniądze można wszystko załatwić. Więc ze swoją kawarnianą wiedzą doskonale wpasowujesz się w szeregi zmiany, widać - jaka partia, taki członek. :lol:

sjp pisze:
członek:
3. «męski narząd płciowy»


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 08 kwie 2016, 13:17 
ksionc pisze:
Gdzie napisałem o prywatyzowaniu spółek kretynie? Czytanie ze zrozumieniem sprawia trudność?

Nie, po prostu drę z ciebie łacha.
ksionc pisze:
Ja doświadczenie biorę stąd, że pracowałem w KWK, a wiedzę zdobyłem w renomowanej AGH na wydziale górnictwa i geologii, w czasie tzw. „mrocznej komuny”,


Ok. To wiele wyjaśnia. I nie bierz tego personalnie, ale mając wiedzę zdobywaną w socjalistycznej Polsce, popierać w dalszym ciągu prywatyzację, to zakrawa na kpinę.
Ale rozumiem, że po prostu bronisz swego miejsca w hierachii społecznej. To normalne i absolutnie nie dziwi. Wyjaśnia również twoją, delikatnie przemycaną między wierszami, pogardę do dołów społecznych - roboli. I absolutnie nie chcę cię obrazić tym stwierdzeniem.

Ale wrcając do meritum. Czyli twierdzisz, że sprywatyzowana kopalnie nie będzie przyjmowała spadochroniarzy politycznych, którzy są jedynie obciążeniem finansowym. Taaa...Prywatna kopalnia zatrudni SAMYCH fachowców, a progeniturę wyśle na bezpłatne praktyki do innej prywatnej kopalni. Otóż z mojego skromnego doświadczenia, prywatne NICZYM nie będzie różniło się do PAŃSTWOWEGO. Spady polityczne zamieni na synów, córki swoje i kolegów. Kto prywatnemu zabroni? NIKT.
Swoje "kłamliwe" informacje opieram na związkowcu od 25 lat działającym w kopalniach ( nie Solidarność, ani gówniany OPZZ, ani inny wewnetrzny związek ) i jego bracie zapierdalającym pod ziemią na przodku. Tyle samo latek.
I widzisz Księciuniu, zderzyły się ze soba dwie klasy. Niewątpliwie wykształcony przedstawiciel kierownictwa kopalń, spędzajacy pewnie wiekszość czasu przy biurku i robole pracujący w rękawicach za 100 złotych zamawianych przez...? No właśnie. Kto jest decydentem w sprawach zamówień dla kopalń? I nie ma tu żadnego znaczenia, czy prywatnych czy państwowych.
Robole, czy kierownicy i menadżerowie z wyższym wykształceniem? :)
Absolutnie w tym momencie nie sugeruję, że maczasz w jakikolwiek sposób paluchy w wyprowadzaniu szmalu ze spółek węglowych.
Pokazuję jedynie kierunek w którym szukałbym problemów górnictwa.

A co powiesz na temat firemek windykujących długi kopalń? Któż zakładał te firmy? Robole?
Ile setek miliardów wyprowadzono w ten sposób z budżetu?
Wierzę, że jako fachowiec po AGH i pracownik KWK musisz posiadać taką wiedzę, którą mógłbyś się podzielić. :)

P.S.
I daruj sobie te prymitywne wstrzyki z członkami. Wykształcenie i status społeczny zobowiązują.


Na górę
  
 
Post: 08 kwie 2016, 13:57 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 17:09
Posty: 7784
Lokalizacja: z czeluści piekielnych
prol pisze:
1. ale mając wiedzę zdobywaną w socjalistycznej Polsce, popierać w dalszym ciągu prywatyzację, to zakrawa na kpinę.
(...)
2. Wyjaśnia również twoją, delikatnie przemycaną między wierszami, pogardę do dołów społecznych - roboli. I absolutnie nie chcę cię obrazić tym stwierdzeniem.
(...)
3. Wierzę, że jako fachowiec po AGH i pracownik KWK musisz posiadać taką wiedzę, którą mógłbyś się podzielić.
(...)
4. I daruj sobie te prymitywne wstrzyki z członkami. Wykształcenie i status społeczny zobowiązują.


1. Nie wiem o czym do mnie rozmawiasz.
2. Nie czuje żadnej pogardy, ponieważ w życiu wykonywałem wiele prac, łącznie z fizyczną i się tego nie wstydziłem.
3. Ale z jakiej dziedziny? Bo oprócz fachu górniczego wykonuje również instalacje elektryczne i wod-kan oraz znam się na druku offsetowym, sitodruku i tampondruku. 8-)
4. Pseprasam tatusiu, synuś siem podporządkuje dawanym radom i już nie będzie robił kuku tatusiowi. :lol:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 28 lip 2016, 11:28 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 paź 2015, 12:53
Posty: 177
Dobra zmiana. Zapłaciłem za zezłomowany samochód OC, bo ubezpieczyciel nie został przeze mnie poinformowany skutecznie o fakcie demontażu pojazdu.
Tak było w styczniu.

...W czerwcu wchodzę na konto a tam zajęcie komornicze. Lecę do komornika, co to za zajęcie (podejrzenia pewne miałem co do tego zajęcia, więc wziąłem dowody wpłaty OC). TUiR Warta. Bingo! I co dalej? Żeby odblokować konto zapłaciłem wszystko. I co? Gnój.

Jak raz się ciut wnerwiłem. Napisałem bumagę do Warty, ale myślę sobie, co ja Kowalski mogę? Więc z tą bumagą podszedłem do jednej takiej poważniejszej kancelarii, niech oni to poprą swoim autorytetem w postaci ich listownika.

Tadaaaa! Patrzę dziś na konto a tu elegancko cała kwota zajęcia (wraz z kosztami komornika) wjechała na konto.
Niemniej wciąż obawiam się, że gdybym podpisał się pod bumagą sam, dostałbym co najwyżej list miłosny pt. "Bujaj się Jezuniu moja perełko".

Ale da się!


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 28 lip 2016, 11:41 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 wrz 2014, 20:43
Posty: 6010
Ile wyniósł kosz podpisu chuja z kancelarii?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 84 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 51 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group