forum.nie.com.pl

Forum Tygodnika Nie
Dzisiaj jest 16 kwie 2024, 22:57

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6652 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 554, 555, 556, 557, 558, 559, 560 ... 666  Następna
Autor Wiadomość
Post: 03 paź 2020, 18:01 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 7:47
Posty: 6459
Ja osobiscie nie mam lekow lenkow sie kurwa nie boje nikogo, nawet komandora i sie pytam skad Ci przychodzi twierdzic ze ja sie boje Niemcow? zyje wsrod nich od blisko czterdziestu lat i stalem sie jak oni!!! mial bym sie bac samego siebie? chyba tylko wtedy gdybym sie uwazal za niepoczytalnego chyba , czy? :) :) :)

_________________
Ceń słowa. Każde może być twoim ostatnim. S.J.L. weil...Alle sagten: Es geht nicht. Da kam einer, der das nicht wusste und der es einfach tat.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 03 paź 2020, 18:49 
Offline

Rejestracja: 10 wrz 2014, 8:29
Posty: 638
A sny, masz po mniemiecku czy jeszcze po polskiemu?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 03 paź 2020, 19:22 
Jakby mnie się śniło po mniemniecku, to bym ze strachu nie zasnął. :lol:


Na górę
  
 
Post: 03 paź 2020, 21:00 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 7:47
Posty: 6459
bez bajery, roznie to bywa.......snie i po polskiemu jeszcze, ale najczesciej w jezyku dla mnie powszechniej uzywanym......

_________________
Ceń słowa. Każde może być twoim ostatnim. S.J.L. weil...Alle sagten: Es geht nicht. Da kam einer, der das nicht wusste und der es einfach tat.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 04 paź 2020, 7:46 
Offline

Rejestracja: 10 wrz 2014, 8:29
Posty: 638
Tak mówią, że jak się śni w języku " powszechnie używanym" to już dupa. Nie ma dla Ciebie nadziei :mrgreen:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 04 paź 2020, 11:39 
Offline

Rejestracja: 11 gru 2018, 16:59
Posty: 4689
IroB pisze:
A Wam jakies bajduzenie o Berlinie co to lezy na terenach ktore zamieszkiwali drzewiej Slowianie zby oddac :) i 10% zarobkow ludzi sumiennych i dobrze zorganizowanych...a samemu nie laska sie wziac do roboty?


Nie.
Bo co zaczynamy i coś tam uzbieramy to nam Niemiec zabiera a resztę niszczy. :lol:

Czasami do spóły z Katarzyną Wielką, co na jedno wychodzi bo to też była Niemra.

PS. Rzesza Niemiecka Ireneuszu od 1871-1945? No no... z przyzwoitości byś się historii narodu i państwa nauczył, który ci prace daje.

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 04 paź 2020, 11:59 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 7:47
Posty: 6459
skopjuj wklej: za Wiki w jezyku obecnie najczesciej przezemnie uzywanym.Die deutsche Reichsgründung erfolgte im Januar 1871 angesichts des gemeinsamen Sieges der deutschen Staaten im Deutsch-Französischen Krieg. Infolge der Novemberverträge von 1870 traten die süddeutschen Staaten Baden, Hessen-Darmstadt mit seinen Gebieten südlich der Mainlinie, Württemberg und Bayern zum 1. Januar 1871 dem von Preußen dominierten Norddeutschen Bund bei, der nunmehr kurzzeitig als „Deutscher Bund“ auftrat.[1] Am selben Tag trat die neue Bundesverfassung in Kraft, wodurch der föderale deutsche Staat erheblich zum neu geschaffenen Deutschen Reich ausgedehnt wurde.[2][3][4] Als Reichsgründungstag wurde später jedoch der 18. Januar gefeiert, an dem der preußische König Wilhelm I. in Versailles zum Deutschen Kaiser proklamiert worden war.

oficjalnie po kapitulacji 3 Rzeszy w 1945 skonczyla sie niemiecka panstwowosc w formir i nazwie Rzesza.... Reich po niemiecku

tak ze mysle ze tym razem Tbie musze polecic zaglebienie sie w temacie zanim mi ignorancje wytkniesz :) :)


dodam link pod ktorym znajdziesz caly temat powstania Rzeszy Niemieckiej https://de.wikipedia.org/wiki/Deutsche_ ... C3%BCndung

_________________
Ceń słowa. Każde może być twoim ostatnim. S.J.L. weil...Alle sagten: Es geht nicht. Da kam einer, der das nicht wusste und der es einfach tat.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 04 paź 2020, 12:21 
Offline

Rejestracja: 11 gru 2018, 16:59
Posty: 4689
Jako zjednoczone państwo pod tą, oficjalnie, nazwą tak. Chociaż za Bismarcka i Wilusia bardziej oficjalną było Cesarstwo Niemieckie. Rzesza jako druga nazwa. Ale Rzesza, historycznie to jednak chyba tak od X wieku, nie? Jako idea raczej niezależnych landów (księstw) z jednym. nawet jak często (w pewnych okresach) bardziej tytularnym niż rzeczywistszym, władcą.
Rzesza w rym wypadku nie oznacza do samo republika (rzecz wspólną (pospolitą) każdego obywatela) a raczej zrzeszenie mniej lub bardziej luźne krajów. landów)
Widzisz, przed XIX wiekiem to raczej nie było takich oficjalnych nazw państw jak obecnie. Zapisanych w konstytucji i podanych np. do spisu ONZ.

Mamy niby dzisiaj III RP. No i druga była. Ale pierwsza nie bardzo. Rzeczpospolita szlachecka, Rzeczpospolita Obojga Narodów, to też nazwy potoczne.

Królestwo Polskie i Wielkie księstwo Litewskie - te były oficjalne.

PS. I wiem, że Reich to nie rzesza jak rzesze ludzi a raczej władztwo, majątek

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 04 paź 2020, 18:37 
IroB pisze:
Ja osobiscie nie mam lekow lenkow sie kurwa nie boje nikogo, nawet komandora i sie pytam skad Ci przychodzi twierdzic ze ja sie boje Niemcow? zyje wsrod nich od blisko czterdziestu lat i stalem sie jak oni!!! mial bym sie bac samego siebie? chyba tylko wtedy gdybym sie uwazal za niepoczytalnego chyba , czy? :) :) :)

Sranie w banie. To Ty sam napisałeś, że Polacy boją się Niemców, cofnij się na poprzednią stronę i przeczytaj raz jeszcze swojego posta. Zapytałeś skąd strach przed Niemcami.
Co , kolejna prowokacja?
Po co, czemu to ma służyć?
Masz ,aż takie kompleksy z powodu miejsca urodzenia?
Na litość boską IroB, weź zimny prysznic i na klatę fakty, zamiast bajania o elitarnym narodzie niemieckim.
Bo potęga Niemiec w 2020, w dużej mierze wynika z tego, co to Niemcy odpierdoliły na początku XX wieku. Nie z pracowitości tych Niemców, nie dlatego że są narodem wybranym, wybitnie inteligentnym, nie z powodów "skoku cywilizacyjnego".
To Niemcy uwierzyli w ideologie Hitlera, to Niemcy wymordowali miliony istnień, w imię bajania o wyższości genów, to Niemcy jako jedyni na świecie , dopuszczając się ludobójstwa na nieprawdopodobna skalę, mimo że wojna przegrali, to ją wygrali. Gospodarczo i ekonomicznie.
I z czego tu być dumnym? Czym się tak wozisz?
Tymi historiami jeszcze nieopowiedzianymi? Tymi obozami, cmentarzami rozsianymi po całej Europie?
Zagłada milionów ludzi? Kobiet, starcow, dzieci?
W marcu tego roku, w drodze do Zakopanego odwiedziliśmy Auschwitz. W ciul ludzi, kolejki.
Ja jak ten debil się rozpłakałam, już tak mam że lubię sobie czasem popłakać.
Trzęsło mnie w środku, chyba jeszcze ze 2 dni.
A wycieczka niemiecka wpierdalala hamburgery przy bloku z zabawkami. Tak się kurwa przęjeli...
Ale to już nieważne. To politycy doprowadzają do wojen, nie zwyczajni Kowalscy.
Bieda, brak perspektyw, wystarczy charyzmatyczny koło, który wskaże wroga i wojna gotowa.
Tak to się odbywa Iro, naprawdę niewiele trzeba.. I akurat narodowość nie ma nic do rzeczy.
Zrozumiałabym jeszcze dwudziestoletniego Niemca, bo dla niego ten dramat, to zaszłości, których nie do końca rozumie.
Ale Ty?

Rozumiem prowokacje, naprawdę, ale są takie tematy, przy których należy zamknąć mordę, pochylić głowę i się nie wychylać. Ty gloryfikujesz sprawcow największego ludobójstwa w historii.

Strasznie żem się wkurwiła ...


Na górę
  
 
Post: 04 paź 2020, 19:26 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 7:47
Posty: 6459
i masz prawo ....a je nie uwazam bym musial zamknac morde i leb schylic i nie gloryfikuje sprawcow a twierdze ze potomkowie tych bandytow wyciagneli lekcje z bladow swoich przodkow i zmienili kierunek idac w strone polityki wspolpracy. I w odroznieniu nie mam kompleksow jakichkolwiek nie mam deprasji i innych fobii i nie pozwole sobie zamykac ust tylko dlatego ze komus sie moje poglady nie podobaja. Gdzie ja cokolwiek o elitarnosci Niemcow pisze?

ale jakies kryterium mozna zalozyc by na ten przyklad zmierzyc czy ktores spoleczenstwo jest postepowe czy raczej wsteczne.

a wracajac do pierwszego ..."" To Ty sam napisałeś, że Polacy boją się Niemców"" tak, takie odnosze wrazenie, ale mnie prosze nie przypisywac ze tez jestem Polakiem, bo sie dawno od Was wypisalem i przystapilem do Europejczykow, ale nieeeeeee, wy mi nie pozwolicie i musze byc tym gdzie sie urodzilem.... pierdolenie!nic nie musze!!! uwazam za wsteczne, myslenie narodowosciami!! z takiego myslenia bierze sie szczucie na inaczej myslacych, kochajacych, uprawiajacych sex i majacych inny kolor skory. Tak sie zapytam a gdybym sie urodzil czarny? to co bys powiedziala? Tez bym byl Polakiem bo sie urodzilem w granicach Polski?

tez sie wkurwilem strasznie ze hej :) :) tyle ze nie naprawde.

_________________
Ceń słowa. Każde może być twoim ostatnim. S.J.L. weil...Alle sagten: Es geht nicht. Da kam einer, der das nicht wusste und der es einfach tat.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6652 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 554, 555, 556, 557, 558, 559, 560 ... 666  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 30 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group