forum.nie.com.pl

Forum Tygodnika Nie
Dzisiaj jest 28 mar 2024, 9:37

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6642 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 627, 628, 629, 630, 631, 632, 633 ... 665  Następna
Autor Wiadomość
Post: 08 mar 2022, 21:23 
Offline

Rejestracja: 26 lut 2021, 10:46
Posty: 215
Arend pisze:
Kataklizma byłaby jednak łatwiejsza i skuteczniejsza


Ależ oczywiście!
I bardziej sprawiedliwa.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 08 mar 2022, 22:07 
Offline

Rejestracja: 28 kwie 2016, 22:42
Posty: 1247
Arend pisze:
Kataklizma byłaby jednak łatwiejsza i skuteczniejsza

I - jak by nie patrzeć - sprawiedliwa. Wszystkim po równo i według zasług.
Zawsze mówiłam, że ten Arend to jednak niegłupi gość!


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 09 mar 2022, 20:17 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 7:47
Posty: 6455
kataklizma nie jest i nie bedzie sprawiedliwa, im bliżej tym gorzej niestety......zreszta czegos takiego jak rownosc, sprawiedliwosc i tym podobne pierdoly nie istnieją........

_________________
Ceń słowa. Każde może być twoim ostatnim. S.J.L. weil...Alle sagten: Es geht nicht. Da kam einer, der das nicht wusste und der es einfach tat.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 09 mar 2022, 21:25 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 7:47
Posty: 6455
nic , ale to nic nie musisz umic :) a wszystko możesz...mozesz nauczac Ukraincow, Ruskich, Niemcow pewnie też.



PS.
kurwa

_________________
Ceń słowa. Każde może być twoim ostatnim. S.J.L. weil...Alle sagten: Es geht nicht. Da kam einer, der das nicht wusste und der es einfach tat.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 10 mar 2022, 0:33 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 wrz 2014, 23:08
Posty: 3522
Lokalizacja: z tamtąd
Czwarty dzień dłubię nad taką petardą że ta w bejrucie będzie niczym pierdnięcie przy huraganie. I chuj pierdolnie i pozamiata i będzie spokuj. Muszę tylko z agrounio pogadać coby trochę ropy odpalili bo obajtek nie chciał

_________________
Lubię ludzi tak, jak herbatę.
W torbie i w gorącej wodzie.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 10 mar 2022, 15:43 
Offline

Rejestracja: 11 gru 2018, 16:59
Posty: 4687
Ireneuszu mam takie pytanie, Wiesz o takich różnych sprawach. skoczności cywilizacyjnej Niemiec. TSUE. Bo wiesz Ty człowiek światowy. Europejczyk. I taki humanista i pacyfista wielki a ja skromny dzikolud z Helu. Dobrze, że chociaż w żadne Mzimu nie wierzący to mam u Ciebie plus, dlatego liczę na pomoc w pewnym problemie etycznym i prawnym i rzekłbym nawet cywilizacyjnym.

Pamiętasz drogi Ireneuszu jak to nam TSUE ten Turów zamykało z dnia na dzień bo ponoć studnie w Czechach wysychały i nie mieli czym owiec poić a i trawa słabo rosła?
No racja jakaś w tym była bo nie wolno tak ludzi krzywdzić.
No racja też pewną ale jak się okazało nieistotną dla TSUE, i dla opinii w Europie było to, że to prawie 10% naszej energii a w samym regionie Bogatyni też prawie 100% ciepła w kaloryferach, cieplej wody w kranie i źródło utrzymania dla iluś tam dziesiątek tysięcy ludzi.
Mnie to w tym Helu rybka bo ja ciepła z Turowa czy Bogatyni nie mam a jakieś bzdety o bezpieczeństwie energetycznym czy techniczne czy się da tak zamknąć z dnia na dzień a potem jakby co uruchomić do mnie nie przemawiają bo ja prosty człowiek, praworządny i sądów i sędziów słucham bo to mądrzy ludzie i prawo kończyli.

Ale ostatnio tak o tym gazie jest od Putina i o tych sankcjach na niego. I o Niemcach przy okazji co tacy skoczni są, że wielu z nich ze stołka kanclerza, ministra czy innego tak pięknie do tych spółek rosyjskich skoczyło. No nie tylko oni bo paru premierów (Francji, Finlandii) jakaś wicepremier Austrii co skocznie z Putinem na swoim weselu tańczyła i wielu urzędników i komisarzu z UE też.
Niestety nie znam żadnego skocznego Francuza ani Fina a i żadną Austriaczką nie tańczyłem więc Ciebie pytam.

Czy nie sadzisz Ireneuszu światły i wysoce moralny, że Polska powinna zaskarżyć NIEMCY do TSUE i zażądać natychmiastowego zamknięcia tej rury co pod Bałtykiem biegnie?
I czy jakaś światła Pani Sędzia (sedziówka albo sędzioła bo sędzina to żona sedzieg0) w TSUE nie powinna nakazać w ramach zabezpieczenia natychmiast tę rurę zamknąć? I kary dowalić tak po 100 mln Euro dziennie?
Nawet celowe mogą mogą być. Na jakiś fundusz pomocy Ukrainie albo uchodźcom chociaż.
Dużo ale właśnie przeczytałem, ze za sam gaz od Putina płacicie 200 mln Euro dziennie a będziecie płacić może już niedługo i 600 mln (dziennie).

I uważam, ze taka decyzja TSUE była uzasadniona.
Bo skoro słuszna była z powodu wysychania studni i pól w kilku wioskach to bym bardziej taka powinna być jak z powodu nie zamknięcia rury giną ludzie, dzieci, starcy, chorzy. W perzynę obracane są cale miasta, drogi, mosty, szpitale.
Bo chyba nikt, nawet dzikolud z Helu czy babcia z kruchty, a co dopiero skoczny cywilizacyjnie Europejczyk nie ma wątpliwości z czego Putin i Rosja swoją wojnę finansuje. te rakiety, bomby, pociski przez które wysycha woda w kranie z Mariampolu i dziewczynki nie tylko owieczki z odwodnienia umierają.

Więc jak Ireneuszu drogi, nadaje się ta sprawa do TSUE czy nie?

Tylko proszę mi nie mówić, że jakaś tam gospodarka, miejsca pracy, ciepło i prąd. O nie nie. Trzeba było myśleć wcześniej (argument taki i rada dla nas była). Nie likwidować elektrowni jądrowych a budować nowe. I tych wiatraków więcej a nie doprowadzać do zaniku wody w kranie na Ukrainie. Słowem trzeba było bardziej skocznym takim być.
Albo mniej skocznym i Putinowi do kieszeni nie skakać.

A i ponoć zapasów trochę macie i dalibyście radę. Jakby wam kazali sędziowie z TSUE zamknąć rurę jutro.

Cytuj:
Według słynnego brukselskiego think tanku Bruegel, Niemcy płacą obecnie Rosji około 200 mln euro dziennie za gaz ziemny. Jest to obecnie ponad 5,6 miliarda euro miesięcznie. Ale ceny rosną – dlatego kwoty te mogą wkrótce drastycznie wzrosnąć. Już teraz mówi się nawet o 600 mln euro dziennie.

Co się stanie, jeśli dostawy gazu zostaną zakłócone?
Gdyby gaz nagle przestał płynąć z Rosji, Europa prawdopodobnie by sobie poradziła – twierdzą eksperci cytowani przez niemiecką prasę.


https://polskiobserwator.de/aktualnosci ... ego-wojne/

To jak Ireneuszu, odpowiesz skocznie?

PS. I proszę mi nie mówić, ze my jakiś węgiel kupowaliśmy, i gaz i ropę też.
Po pierwsze nie tyle i nie za tyle, a po drugie niedługo prawie tyle co nic.
Po drugie to my nie jesteśmy skoczni cywilizacyjnie a wręcz zacofani, do kościołów chodzimy i mamy pedofilów w sutannach. Nie ta liga.

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 10 mar 2022, 18:16 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 7:47
Posty: 6455
a kiedy ja tobie powiedzialem ze jestes dzikoludem z Helu? Tak !! masz rację, masz plus u mnie i nie tylko dlatego ze nie wierzysz w zadne Mzimu.

Ja bym nie porownywal gruszek z jabłkami, Turow a wojna o Ukrainę to dwa rozne problemy o roznej wadze dla Świata.
Jesli chodzi o to czy natychmiast zamknac dostawe gazu dla Europy, to moze jedynie Putin, Zachodnia Europa bardzo krotkowzocznie uzaleznila sie od rosyjskiego gazu i zeby sie przestawic potrzeba czasu.

W zasadzie w 2014 roku trzeba bylo zaczac sie uniezalezniac od Putina, ale mysle ze tego ze Ukraina sie bedzie bronic taz zaciecie przed zjednoczeniem sie z Rosją nie spodziewal sie nikt. Czy Ty to widziales?

Ps.
ja ide zaraz udzielac sie w moim Hobby.

_________________
Ceń słowa. Każde może być twoim ostatnim. S.J.L. weil...Alle sagten: Es geht nicht. Da kam einer, der das nicht wusste und der es einfach tat.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 10 mar 2022, 18:47 
Offline

Rejestracja: 26 lut 2021, 10:46
Posty: 215
IroB pisze:
nic , ale to nic nie musisz umic :) a wszystko możesz...mozesz nauczac Ukraincow, Ruskich, Niemcow pewnie też.



PS.
kurwa


Kogo nauczać? Rosjan którym propaganda wyprała całkowicie mózgi?
A może, te idiotki, które właśnie produkują się na czacie, a może innych piszących, którzy w wątku o wschodzie, o wybuchu III wojnie światowej, nadal wspierają Putina?
Bo Putin, walczy z faszystami na Ukrainie, mało tego, USA na Ukrainie rozprzestrzeniło covid19, i wojska rosyjskie też z tym walczą. ( Tak, wiem że to bzdura)
Nie ma żadnej mowy o bombardowaniach miast i cywilów.
Ale nawet jeśli jest to przecież Władymir walczy z nazistami, bombardując porodówkę i noworodki. A nóż widelec, taki noworodek który dopiero się urodził, i go żywego z gruzów wyciągną będzie miał czipa?!!

Korytarze humanitarne, szkoły, osiedla mieszkaniowe bez konkretnej infrastruktury wojskowej.
No ale są tacy wśród Polaków, którzy są zachwyceni ludobójstwem Putina, upsss, nie ma ludobójstwa. To tylko propaganda antyputinowska.

Nie wiem IroB, jak to się skończy, ale bankowo skończy się źle, dla ciebie, dla mnie, dla całego świata.
Ps. Dla idiotek i idiotów też.
Ale tych mi akurat nie szkoda..


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 10 mar 2022, 20:30 
Offline

Rejestracja: 11 gru 2018, 16:59
Posty: 4687
IroB pisze:
a kiedy ja tobie powiedzialem ze jestes dzikoludem z Helu? Tak !! masz rację, masz plus u mnie i nie tylko dlatego ze nie wierzysz w zadne Mzimu.



Nie, to ja tak o sobie mówię. No i mieszkam w Polsce więc gdzie mi tam do tak skocznych cywilizowanych Niemców. Takich och i ach i w ogóle. Co to kwiaty pod nogi każdemu rzucają i grają Mozarta w drodze do... no dobra.



IroB pisze:
a kiedy ja tobie powiedzialem ze jestes dzikoludem z Helu? Tak !! masz rację, masz plus u mnie i nie tylko dlatego ze nie wierzysz w zadne Mzimu.

Ja bym nie porownywal gruszek z jabłkami, Turow a wojna o Ukrainę to dwa rozne problemy o roznej wadze dla Świata.

No ależ ja nie porównuje. Przecież pokazuje różnice. Z jednej strony z NASZEJ WINY studnie wysychające i rabatki (co nie zmienia faktu, ze krzywda) i OSTRA ZDECYDOWANA NATYCHMIASTOWA REAKCJA I POSTANOWIENIE z drugiej z winy m.in. NIEMIEC (co trzeba otwarcie niestety powiedzieć) śmierć, krew i tułaczka milionów ludzi i dalsze finasowanie bomb co im na głowy lecą. No i też ekologia, jeśli do skocznych Europejczyków, śmierć dzieci mało przemawia, niewszczęcie biednych piesków i kotków a może nawet i krów bo cholera wie kto jest teraz gwałci.
I zero reakcji, jesteście od początku przeciwni większym sankcjom, do blokady (częściowej, częściowej) SWIFT trzeba Was było przymuszać prawie a tak nie dla Gazprom Bank I tego od nafty też nie bo przecież byście nie mieli jak euro Putinowi na bomby słać.
A winę (oczywiście nie tylko Niemcy ale w znacznej mierze tak) ponosicie za te karmienie Rosji dla partykularnych swoich interesów.

To oburzenie na Polskę (po części i nas przez wielu Polaków) jacy to my zbrodnie bo nie chcemy się postanowieniom TSUE poddać bez zrozumienia realiów i praktycznie słabiutkie takie na Niemców ze dalej lody kręcą. Pomimo, ze to kosztuje rzekę krwi i nieszczęść, gdzieś tam daleko.
I to tłumaczenie, ze to zawali gospodarkę, system energetyczny ze doprowadzi do zapaści itd... no ja to wbrew pozorom rozumiem. To trudna decyzja. Skazać swoich obywateli na ponoszenie kosztów, ponoszenie poziomu życia to poziomu jakiegoś Polaczka może czy innego Rumuna. Ale naszych racji, podobnych, też gospodarczych jakoś do wiadomości nikt nie przyjmował. Podobnie z tymi celami klimatycznymi. Dla nas, z powodu nie PiS, ale wieloletnich zaniedbań sięgających jeszcze PRL też o poważnych skutkach gospodarczych i społecznych.
Bo jaką przeciętnie część dochodów stanowią wydatki przeciętnego Niemca za prąd a jaką część stanowią u nas, dla przeciętnego Polaka bo po ich wprowadzeniu?

U nas średnio to 200-220 PLN (teraz) miesięcznie czyli ok 10% minimalnej pensji (na rękę) a ile u Was w procentach do minimalnej pensji?
Ale nasze racje się nie liczą. bo kwiatki, rabatki, pszczółki ale już Niemcowi zabrać aaaaaaaaaaaa...... no nie da rady nawet jak skutkuje krwią niewinnych.

I ta obłuda właśnie mnie wkurwia.
Aby nie było dotyczy wszystkich.
Nie żebym teraz lamentował na losem Ukraińców i był oburzony na agresje Rosji a nie pochylał się nad losem bombardowanych przez NATO Serbów (aby przy Europie zostać) . też byłem przeciwnym tym wojenkom pod pozorem niesienie demokracji itp. I wielokrotnie o tym i tu pisałem.

Obłuda np jak nagle NATO nie może pod względem prawnym pomóc (interweniować) militarnie Ukrainie. A nawet bardziej znaczącej pomocy dać. Bo Ukraina nie jest w UE i NATO
jakoś ten brak podstaw prawnych w Kosowie im nie przeszkadzał. Chociaż Kosowo też w NATO i UE nie było. W ogóle takiego państwa wtedy nie było (i nie ma, nie ma wpisie ONZ). Ukraina była i jest. Nawet w ZSRR była członkiem ONZ i jego sygnatariuszem założycielem (jak suwerenne pastwo) czyli była, przynajmniej prawnie i teoretycznie podmiotem prawa międzynarodowego.

A obłuda dlatego, ze tam wolno było i trzeba bo ... gospodarczo niczym nie groziło i Niemiec (i każdy skoczny cywilizacyjnie Europejczyk) mógł spokojnie się swoim hobby oddawać i ze mu na golonkę z piwem nie braknie.
Jak już grozi utratą pracy i żabich udek to nie. nie można.
No i co ta bidna Serbia im mogła. można było bezkarnie i skocznie cywilizować. A teraz porki się trzęsą bo jak się Putin wkurwi jak jebnie to będzie jeszcze większe nieszczęście jakiś Niemiec może czy Francuz zginie. albo mu będzie zimno... a to bardzo na skoczność cywilizacyjną, praworządność i w ogóle tak humanitaryzm i tolerancje wpływa. Bo jak to by jeszcze jaki LGBTQ na nieszczęście był ... straszne...

A powiedz mi zanim na swoje hobby pójdziesz ilu masz w domu uchodźców albo Twoi sąsiedzi ilu mają? Bo wiesz moja córka, sama z trójką dzieci i niedołężną teściową na karku ma 5 osobową grupę z dziećmi. Dwoje z Downem.
Mieszkanie (puste) teściowej też fundacji do wykorzystania oddala. Mają tylko czynsz i media opłacać. Znaczy fundacja. Ja bo sam z żoną na 90 m. też gotowość zgłosiłem by przyjąć ludzi. Na razie akurat w helu mamy większą podaż(pensjonaty, wolne kwatery tam w pieszej kolejności umieszczają) niż popyt, ale już kilkanaście rodzin jest u nas.
A ja słyszałem ze płaczecie, ze już rady nie dajecie bo Was zalewają Ukry. No ja bym jeszcze nas zrozumiał bo wiadomo naziści, banderowcy i Wołyń ale was nie rozumiem. Przecież to Wasi towarzysze broni z Waffen- SS (TO KURWA SARKAZM JEST!!!)
IroB pisze:

W zasadzie w 2014 roku trzeba bylo zaczac sie uniezalezniac od Putina, ale mysle ze tego ze Ukraina sie bedzie bronic taz zaciecie przed zjednoczeniem sie z Rosją nie spodziewal sie nikt. Czy Ty to widziales?



Czy to jakaś próba obwinienia Ukrainy, ze się broni??? Ze jakby się nie broniła to co?? To by fajnie było?? Problem z głowy??/ Nie trzeba by było sobie w gębę pluć i mieć kaca za wieloletnią kolaborację. Za Nard Stream I i II.??
Za bezczynność po Gruzji, Krymie, za dalsze krecenie lodów bo biznses is biznes. Za pracę w spółkach u Putina jak wasi Politycy?

No kurwa jeszcze śmią komuś (akurat nasi nie wasi) Orbana i Le Pen wyrzygiwać ale już umizgów swoich kolegów kanclerzy, premierów, ministrów i komisarzy UE nie widzą. I ich późniejszej pracy w spółeczkach od rurek z gazem


https://warsawinstitute.org/pl/europejs ... etroruble/


A co do przewidzenia Ireneuszu to wbrew opinii nawet moich znajomych generałów w tym tego z koziej dupy Szoguna i innych, którzy się zachłysnęli zawodowymi elitarnymi jednostkami i ich sukcesach na misjach w upadłych, słabo zorganizowanych i często bez jednolitej tożsamości narodowej państwach ja cały czas twierdziłem (już się nie cofniesz do moich wypowiedzi tutaj) ze wojnę taką prawdziwą, nie "wycieczkę do dzikusów" wygrywają rezerwiści i dzisiejsi cywile. Nie specnaz czy zielone berety.

I zdecydowany opór nawet słabiej wyszkolonych formacji ale zorganizowany, z wysoką motywacją też potrafi być skuteczny. Nawet jak nie na miarę wygranej militarnie wojny to przez podniesienie jest ceny dla przeciwnika. Danie czasu opinii publicznej na świecie, polityką by się zmobilizowali i ogarnęli ze np. wysyłanie 5000 hełmów to nie to, nie to. Ze jednak może trzeba chociaż trochę agresorowi śruby przykręcić. Tak nie za mocno ale może jednak boleśnie. Coca-cole i hamburgera zabrać. Może w końcu te buty od Gucciego.

Może nie spodziewałem się aż tak skutecznego oporu ale wiedziałem, ze nawet zajęcie kijowa i postawienie tam swojej kukiełki to nie koniec. nie koniec.
Krytykowałem też wnioski z tej naszej gry wojennej co to mówiła o 3 dniach.
I zawsze byłem za stworzeniem a w wcześniej utrzymaniem OT (- były kiedyś takie brygady na workach np w Gdańsku Wrzeszczu, Lęborku) i nie naśmiewałem się i nie naśmiewam WOT ot tak bo wypada (chociaż to dziecko Antoniego).
I nie zgadzałem z opiniami jak Różańskiego ze nie dadzą rady specnazowi i ich w lasach wybiją bo satelity, bo drony itd. Jakoś nie specjalnie sobie z jeszcze mniej wyszkoloną i wyposażoną obroną terytorialną (często organizowaną at hoc) ten specnaz rady nie daje. A WOT nie ma zadania ze specmazem walczyć tylko z ciurami na tyłach. I nie każdy sołdat to komandos ze specnazu.

I dlatego widzisz ci wspaniali zawodowcy z NATO bali się wejść wojskami lądowymi do Serbii i powietrza walili. Bo by było podobnie. Też by mieli wiele strat. Pewnie by w tydzień dwa generalnie pozamiatali ale czy opór całkowicie?
Niemcom się w II WŚ tak nie bardzo udało. A na pewno wizerunkowo, w oczach świata i własnych obywateli by przegrali. Bo Serbia w Europie była, blisko.

A i jak pamiętasz o rosyjskiej armii też zdanie niemal sceptyczne co do tych wspaniałych czołgów i samolotów generacji wyprzedzających wszystko inne.
Krytykowałem te zachwyty na Su ileś i Mig ileś, ze powinniśmy kupić bo lepsze, tańsze i w ogóle takie.

Więc mi nie wciskaj tu cudzych błędów w ocenie sytuacji. Bo nawet jak błędnie oceniałem to nie aż tak błędnie jak wielcy eksperci i sam Putin i eksperci z bobrzej laski NIE i foNie.

_________________
Obrazek


Ostatnio zmieniony 10 mar 2022, 22:40 przez Komandor, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 10 mar 2022, 22:38 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 7:47
Posty: 6455
nieeeee, nie obwiniam Ukraincow ze sie bronią, dziwie sie tylko ze sie pchaja tam gdzie ich nie chcą a tych co ich chca to sie przed nimi bronią. Paranoja.......

_________________
Ceń słowa. Każde może być twoim ostatnim. S.J.L. weil...Alle sagten: Es geht nicht. Da kam einer, der das nicht wusste und der es einfach tat.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6642 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 627, 628, 629, 630, 631, 632, 633 ... 665  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 62 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group