forum.nie.com.pl

Forum Tygodnika Nie
Dzisiaj jest 19 kwie 2024, 14:55

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6652 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 509, 510, 511, 512, 513, 514, 515 ... 666  Następna
Autor Wiadomość
Post: 07 gru 2019, 20:43 
Offline

Rejestracja: 11 gru 2018, 16:59
Posty: 4689
Znaczy na etacie np w domu opieki (mam taką znajomą) to OK. No i czasami chyba jednak udaje się dobrze trafić. Loteria.

Ogólnie opieka na staruszkiem, jak nie przychodzisz na kilka godzin czy na dyżur to przejebane jest, Czy w Niemczech, czy u nas czy gdziekolwiek. Mieszkając razem to praca na 8-10 godzin to mit. Bo co zrobisz jak w nocy będzie wył albo wolał ze go boli czy się zesrał?

I dopóki te 1300 euro (na nasze ok 5000 PLN) zakładając ze faktycznie wyżywienie i koja za darmo to było złapanie niemieckiego HERR GOTT za nogi to się Polki pchały. Teraz praca jest u nas a zarobki zdecydowanie większe jak jeszcze kilka lat temu. Na 5 tyś nie ma co liczyć ale przynajmniej u siebie, przy dzieciach, mężu i nie 24/24. I o tym był artykuł i moja uwaga, że Wam Ireneuszu "niewolnice z obozu" uciekają.

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 07 gru 2019, 21:30 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 7:47
Posty: 6459
i nadal pol prawdy, jak widac wychodzi ze realne zycie, jeden ma dobrze i inny ma chujowo.

Otoz ja rownierz osobiscie znalem osoby ktore ta prace wykonywaly, i nie twierdze ze to jest jakis luksus, natomiast odwolalem sie do artykulu !!! pelnego polprawd, mieszanie kwot brutto z netto itd i itp. Tak komandorze ja pisze z autopsji a nie na podstawie zaslyszanego, mysle ze nawet mam bleda w przekazie bo o kwotach o ktorych pisze to byla placa w z przed lat dziesieciu, mysle ze jesli sie w branzy nie poprawilo to tylko u ludzi ktorzy sie daja robic w chuja.

Ps.

na przystanku autobusowym w sloneczne dni siadaja takie trzy kobitki i napierdala dziobami, poleczki, ktorym jest kurwa tak zle i siedzac na tym przystanku to sie slaniaja z przemeczenia ale reszta sily obrabiaja dupy kazedmu i wszystkim, slyszalem na wlasne uszy nie zdradzajac sie ze rozumie ich pierdolenie, pozdrawiajac je czystym jezykiem Göthego.

_________________
Ceń słowa. Każde może być twoim ostatnim. S.J.L. weil...Alle sagten: Es geht nicht. Da kam einer, der das nicht wusste und der es einfach tat.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 07 gru 2019, 21:39 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 7:47
Posty: 6459
AGAFIA pisze:
Irek, skończ już pierdolić, to 1300 netto jakby podzielić na pracę 24 na dobę, wychodzi dużo poniżej tej waszej, minimalnej. Piszesz, że mają mieszkanie, żarcie za darmo, co za bzdura, śpią w klitkach, chowają się z praniem, zużyciem wody bo zawsze Hans czy tam Helga czyha i pilnuje. Piszesz o tym żarciu, bardzo bliska mi osoba dostaje od rodziny 50 euro na tydzień na wyżywienie babki(podopiecznej ) i siebie, sama nie raz dokładała z własnych pieniędzy, żeby babka miała co żreć. Niemiec, który by chciał niemieckiego pielęgniarza dla seniora, musiałby mu zapłacić od 3000 euro do 3500 euro miesięcznie, tylko za przychodzenie do staruszka, toaletę, podanie lekarstwa, nakramienie, tylko kilka godzin dziennie . Bez 24 godzinnego dyżuru, gdzie kiedy senior śpi, Polki rypają jako sprzątaczki, ogrodniczki, etc. Zastanawiam się czy Ty aby serio w tych Niemcach żyjesz? Bo piszesz takie głupoty, że szczena opada...
Babki wracają do Polski skrajnie wyczerpane, niedożywione, to są obiektywne fakty. Pewnie zaprzeczysz, z tym, że dlaczego niemieckie rodziny do opieki nad dziadkami z Werchmatu zatrudniają Polki, Ukrainki, Rosjanki, kobiety z byłej Jugosławii ,a nie Niemki i Niemców ?
Bo chuja im płacą... Niemcom musielby więcej.
Więc powtórzę, skończ już pierdolić, na litość boską!!!


nie ma juz dziadkow z Wehrmachtu, jesli juz to pozostali z Hitlerjugend i ta pogardliwie postrzegana prz ciebie Helga czy Hans to czycha tak samo jak jakis Janusz czy tez Monika, i nie moge przestac pierdolic bo pierdole litosc Boska......sam jestem sobie sterem i zaglem. :)

_________________
Ceń słowa. Każde może być twoim ostatnim. S.J.L. weil...Alle sagten: Es geht nicht. Da kam einer, der das nicht wusste und der es einfach tat.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 07 gru 2019, 21:48 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 7:47
Posty: 6459
Komandor pisze:
Nie, Agafio, Niemki aż nogami przebierają za tą robotą, nawet Niemcy, W kolejkach stoją bo 1300 to nie w kij dmuchał, no i nocleg i parówki z piwem. Zarobek to nad wyraz godziwy i niejeden inżynier informatyk ma gorzej jak musi sobie kawalerkę w centrum opłacić i restauracji na lunche chodzić. Niestety te wredne baby z Polski, Ukrainy biją i gonią tych chętnych Niemców i Niemki i ci muszą pracować za grosze jako dyrektorzy i menedżerki. Ale już się nawet te Niemki i Niemcy zaiwaniając czy do nas za opiekunki nie przyjechać. :lol:
Taka jest prawda. :roll:


nigdzie nie pisalem ze Ukrainki Niemki wypieraja, Poleczki (:) :) ) te najpiekniejsze kobiety sfiata wypierajo.

Kto wie, moze rzeczywiscie kiedys dokonacie skoku cywilizacyjnego i gospodarczego na tyle ze Niemeczki i dziadki z Wehrmachtu beda sie do was pchac za robota :) :) :) :)

skoro nie dokonalo sie to na przestrzeni ostatnich tysiecy lat to na pewno nie wydazy sie to za mojego zycia.

_________________
Ceń słowa. Każde może być twoim ostatnim. S.J.L. weil...Alle sagten: Es geht nicht. Da kam einer, der das nicht wusste und der es einfach tat.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 07 gru 2019, 21:54 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 7:47
Posty: 6459
https://gesundheit-soziales.verdi.de/++ ... medium.pdf

tu jest link do ile zarabia Pflegekraft w Niemczech na podstawie ukladu taryfowego.

_________________
Ceń słowa. Każde może być twoim ostatnim. S.J.L. weil...Alle sagten: Es geht nicht. Da kam einer, der das nicht wusste und der es einfach tat.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 07 gru 2019, 21:58 
Offline

Rejestracja: 11 gru 2018, 16:59
Posty: 4689
A mnie nie musi nikt tłumaczyć ani nie muszę od nikogo słyszeć, żeby wiedzieć iż mieszkając pod jednym dachem z chorą niedołężną osobą to robota na 24 godziny na dobę. Nawet jak się cały czas przez 24 h. nie przewija pieluch. Dlatego ta niby intratna obietnica darmowego zakwaterowania i wyżywienia.

Bo wiadomo jak ktoś w domu jest 24 h/dobę to chcąc nie chcąc czuwa. A wyżywienie to gotując dla dziadka czy babi i tak by podjadła bo nie wyliczysz co do okruszka. Zupy na jeden talerz praktycznie nie ugotujesz. Chyba, ze z torebki.

I na tym polega myk.
I na tym ze jak normalnie pracujesz to o 15 masz fajrant, rzucasz młotek i idziesz do domu i masz na wszystko Iroba czyli wyjebane.
A przy tej robocie jesteś często właśnie jak niewolnica. Bo przecież dziada samego nie zostawisz i nie polecisz. bo raz. ludzki odruch, dwa strach, a nuż sobie coś zrobi i będzie na mnie. Jak dziad po 15:00 zacznie gównem ściany smarować i wyć (z Alzheimerem tak bywa, wiem bo sam widziałem) to też się nie odwrócisz, nie wzruszysz ramionkami, bo masz fajrant. tym bardziej, że i tak jutro będziesz musiał to posprzątać.
Czy mieszają netto i brutto? Nie wiem. I w tym problem. Chociaż podejrzewam ze wiele pan na czarno pracuje wiec mowy o brutto nie ma.

Mowa jest za to o tym, że najczęściej płacą MINIMALNĄ, którą obowiązuje za 40 godzin pracy tygodniowo za robotę ponad 40 h często ponad 100 h/tydzień. A praktycznie w gotowości na szpilkach 24/24. Oraz o tym, że często jednak potrącają sobie za spanie i wyżywienie (pomimo ze obiecywano inaczej). I że ponieważ bezrobocie w Polsce zmalało, i o pracę łatwo wiele kobiet woli 1500-2000 PLN na rękę na kasie w Biedronce jak te Wasze 1300 Euro za babranie się Waszych gównach. A jak któraś lubi to Warszawiacy, Krakowiacy i inni zaganiani karierowicze zapłacą też sporo (na łapkę i czarno tak ok 3 do 4 tyś a czasem więcej) za opiekę nad dziećmi czy rodzicami.
I TYLKO TYLE. I dlatego wracają, Konkretnie te w tym zawodzie. Albo szukają innej pracy. Np wzruszania ramionkami. I godzą się nawet na brak wyżywienia i darmowego spania.

PS. Są i Wermachtu i SS i dostają kasę za dzielną służbę. Kiedyś podawano nawet ilu tysiącom ludzi płacą.

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 07 gru 2019, 22:14 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 7:47
Posty: 6459
pewnie jeszcze gdzies jest kilkaset dziewecdziesiolatkow plus, zakladam ze w 1939 mieli po lat 19-nascie plus 80, mnie wychodzi 99, zywotni sa ci wehrmachtowcy i es es mani, moze to dlatego ze odbierajac innym zycie im sie przedluzalo!? to tak jak palacym i pijacym sie za kazdym cmikiem czy kielichem o dziesiec minut skraca.......znalem takiego co powinien jako urodzony 1957 nie powinien zyc od 1939 :) w przeliczeniu .....

zgadzam sie z Twoim wywodem na temat odruchow ludzkich i zgadzam sie ze .........ale nikt nikogo nie zmusza! czy ?

Jak ja sie , kurwa, ciesze ze moge sobie pozwolic na miec wyjebane i na wzroszenie ramionkami.

_________________
Ceń słowa. Każde może być twoim ostatnim. S.J.L. weil...Alle sagten: Es geht nicht. Da kam einer, der das nicht wusste und der es einfach tat.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 07 gru 2019, 22:33 
Offline

Rejestracja: 11 gru 2018, 16:59
Posty: 4689
Nie wiem czy żywotne czy nie ale jeszcze gdzieniegdzie żyją.

https://niezalezna.pl/259774-emerytury- ... -waffen-ss

Tu mowa akurat o osobach z Belgii i GB, Sądzie, że w samych Niemczech jest ich więcej tym bardziej ze nie tylko z SS ale i Wermachtu, Luftwaffe, Kriegsmarine itp No może z kilkoma tysiącami przesadziłem (pewnie stare dane co rok ubywa).
,
Ważne, że płacą. I to więcej niż tym co byli do pracy przymusowej wywiezieni.

I w sumie to się nazywa solidność i odpowiedzialność państwa. Umowa to umowa. Hitler obiecał, że Niemcy będą płacić to Merkel płaci. I nie ma, że nie, bo...

A nie, że se wypowiem konkordat bo wiosna przyszła a emerytury odbiorę bo jestem z PO albo PiS.

PS. Tak przy okazji dziadkowi takiego jednego co odbierał Niemcy też emeryturę płacili :lol:

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 07 gru 2019, 22:44 
Offline

Rejestracja: 11 gru 2018, 16:59
Posty: 4689
a jednak w samej Polsce jest ich kilkaset:




Cytuj:
573 Polaków wciąż otrzymuje od rządu RFN kompensacje za rany doznane w czasie służby w Wehrmachcie w czasie II wojny światowej.
Renty są wypłacane na podstawie dekretu podpisanego osobiście przez Adolfa Hitlera w 1941 r. Dokument zrównywał prawa rodowitych Niemców i osób innej narodowości, które złożyły przysięgę „wierności, lojalności i posłuszeństwa" Führerowi.

https://www.rp.pl/Historia/302289862-Re ... olsce.html


Cytuj:
Z Hitler-rente, jak to nazwał „Bild", korzysta wciąż w Niemczech 66 tys. osób, a poza granicami RFN – 2033 osoby. Wśród tej ostatniej grupy Polaków jest najwięcej. Na kolejnych miejscach są Słoweńcy (184 osoby), Austriacy (101), Czesi (94), Chorwaci (71), Francuzi (54), Węgrzy (48), Brytyjczycy (34) i Belgowie (18).




Co ciekawe, nawet PRL im płacił. :o


Cytuj:
Polskie powojenne ustawodawstwo objęło rentami inwalidzkimi poszkodowanych, jak i ich rodziny. Szacuje się, że po 1945 roku na ziemiach Zachodnich i Północnych zamieszkiwało ok. 100.000 inwalidów żołnierzy byłego Wehrmachtu lub rodzin nieżyjących żołnierzy tej formacji. Zaopatrzenie tych grup osób nie było sprawą nową, z podobnym problemem było już konfrontowane państwo polskie po I wojnie światowej3.

Sprawę rent dla inwalidów b. Wehrmachtu i członków ich rodzin regulował dekret z 25 października 1948 roku. Osoby te musiały spełnić kilka warunków, m.in. posiadać zaświadczenie wydane z mocy ustawy z 6 maja 1945 r. o „wyłączeniu ze społeczeństwa polskiego wrogich elementów”, prawomocny wyrok sądu rehabilitującego w pełnym wymiarze, stwierdzenia o braku konieczności ścigania za czyny popełnione w trakcie wojny, potwierdzenie zamieszkania na Ziemiach Zachodnich i Północnych oraz uznane obywatelstwo polskie.


https://krzysztofruchniewicz.eu/renty-i ... swiatowej/

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 07 gru 2019, 22:46 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 7:47
Posty: 6459
i tu sie zgadzam, tez uwazam ze nalezy wypelniac to na co sie umowilismy, sie nazywa chyba LITERA PRAWA.....znaczy skoro sie umowilismy i ustalilismy ze tak prawo, konstytucja mowi to powinnismy sie tego trzymac, a jesli czegos nie rozumiemy to wykladnia jak nalezy slowo napisane rozumiec orzeka sad moze nawet byc najwyzszy. a nie kurdupel....Hitler tez staral sie miec kwit na wegiel co by bylo zgodnie z prawem.



Nie oznacza to za pochwalam Hitlera, i nie pochawlam ludzi ktorzy tworza prawo na potrzeby by z innych ludzi robic niewolnikow i zeby w imieniu prawa ich mordowac.......... ciezko zmiescic wszystkich pod jednym parasolem......

_________________
Ceń słowa. Każde może być twoim ostatnim. S.J.L. weil...Alle sagten: Es geht nicht. Da kam einer, der das nicht wusste und der es einfach tat.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6652 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 509, 510, 511, 512, 513, 514, 515 ... 666  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 67 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group