forum.nie.com.pl

Forum Tygodnika Nie
Dzisiaj jest 28 mar 2024, 19:14

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6642 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 636, 637, 638, 639, 640, 641, 642 ... 665  Następna
Autor Wiadomość
Post: 30 mar 2022, 22:04 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 7:47
Posty: 6455
taaa, zaraz przypalony......odmien tu bi,........... bo nie potrafisz..........i wszystko jak krew w piach ofiar UPA........chwala Ukraińców wykletych trwa do dzisiaj.......

i kazdy moze sobie dowolnie interpretowac wspolny pien Rusi Kijowskiej....jedni powiedza ze sie rozeszli w rozne strony i takie ich zbojeckie prawo a inni powiedza , gdzie sie kurwa rozlazicie? zaraz mi tu na miejsce......

wojna jest zawsze zla i niezgodna z rozumem i nie bylo by jej gdyby sie ludzie potrafili zachowac w ramach : wyobraz sobie ze jest wojna i nikt na nia nie idzie tylko wzrosza ramionkami.........


ja mam bilet do Sydney, a wy sie bijcie .......ja wzroszam ramionkami.

ZGODA BUDUJE!!!!!! NIEZGODA RUJNUJE!!!!!! taka stara ludowa mądrość

_________________
Ceń słowa. Każde może być twoim ostatnim. S.J.L. weil...Alle sagten: Es geht nicht. Da kam einer, der das nicht wusste und der es einfach tat.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 31 mar 2022, 20:11 
Offline

Rejestracja: 26 lut 2021, 10:46
Posty: 215
Boże, bądź mi miłościw!

IroB, nie ma żadnego skoku cywilizacyjnego.
Po prostu poziom życia Niemców, jest wyższy niż przeciętnych Polaków czy innych obywateli dawnego bloku wschodniego.
Wystarczy, że ten poziom życia drastycznie się obniży, a wrócą krematoria.


Ps. Gratuluje biletu do Australii. Fajna rzecz.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 31 mar 2022, 22:12 
Offline

Rejestracja: 07 mar 2021, 12:50
Posty: 307
IroB pisze:
taaa,


Dobrze, niemiecka policja kłamie, niemieccy dziennikarze kłamią. A podrabiany Niemiec jest bardziej niemiecki od Niemców.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 31 mar 2022, 22:38 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 7:47
Posty: 6455
pierdolisz Hamlecie jak potluczony, gdzie ja pisze ze ktokolwiek klamie? i w tej czesi Europy jest dosc kretynow, idiotow, penerow,rasistow, faszystow ale statystycznie jest ich mniej niz u was. Punkt. Juz sluchac (czytac nie moge) o tym jak to Niemcy czychaja by zagrozic Polsce i Polakom, takie pierdolenie niedorozwojow, komandor by powiedzial nieukuf :)

Ps. nie zgadzam sie z tym ze sytuacja ekonomiczna ma zwiazek z byciem zwyrodnialcem, ale jesli to bogaty jest bardziej zdolny do zwyrodnialstwa niz biedny.

_________________
Ceń słowa. Każde może być twoim ostatnim. S.J.L. weil...Alle sagten: Es geht nicht. Da kam einer, der das nicht wusste und der es einfach tat.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 02 kwie 2022, 8:55 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 7:47
Posty: 6455
https://www.zdf.de/gesellschaft/markus-lanz

taka kawa na ławę tyle ze.....

_________________
Ceń słowa. Każde może być twoim ostatnim. S.J.L. weil...Alle sagten: Es geht nicht. Da kam einer, der das nicht wusste und der es einfach tat.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 02 kwie 2022, 19:33 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 7:47
Posty: 6455
Brawo Iga, i lepiej mowi po angielsku od Adriana.......Iga na prezydenta RP :)

_________________
Ceń słowa. Każde może być twoim ostatnim. S.J.L. weil...Alle sagten: Es geht nicht. Da kam einer, der das nicht wusste und der es einfach tat.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 02 kwie 2022, 20:45 
Offline

Rejestracja: 07 mar 2021, 12:50
Posty: 307
IroB pisze:
pierdolisz Hamlecie jak potluczony,


Podrabiany Niemcu pierdolisz jak potłuczony :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 02 kwie 2022, 22:44 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 7:47
Posty: 6455
Hamlet pisze:
IroB pisze:
pierdolisz Hamlecie jak potluczony,


Podrabiany Niemcu pierdolisz jak potłuczony :)



wychodzi na to ze oba dwa jestesmy potluczeni i pierdolimy.......co za szczescie ze jeszcze mozemy. :mrgreen: :mrgreen:

_________________
Ceń słowa. Każde może być twoim ostatnim. S.J.L. weil...Alle sagten: Es geht nicht. Da kam einer, der das nicht wusste und der es einfach tat.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 04 kwie 2022, 16:23 
Offline

Rejestracja: 11 gru 2018, 16:59
Posty: 4687
"Kiedy wiatr historii zawieje
Ludziom jak pięknym ptakom
rosną skrzydła u ramiom
a trzęsą się portki pętakom."

Nie mów nawet słowa o tej Waszej kurewkiej skoczności cywilizacyjnej polegającej na kupowaniu gazu od Putina bo za te Wasze. (TWOJE KURWA IRUŚ) mordowani są ludzie.
Byleś na tej skocznej cywilizacyjnej demonstracji przeciw rusofobii???

Słyszałem, że wielkie oburzenie skocznych Niemców wywołały zdjęcia zamordowanych cywili w Buczy. Bo straszny kurwa bałagan. Zero organizacji. A powinny doły być równiutko wykopane. wapnem każda warstwa równo przysypana.
A nie tak kurwa na żywioł. Pewnie niedługo doradców tam wyślecie. Paru potomków specjalistów ze speckomanda SS pewnie macie.
A te kurwa swoje mądrości o kochajmy się i kupujmy gaz to tym ludziom powiedz.

https://wyborcza.pl/7,75399,28296591,mo ... onilo.html

Ponieważ nie widać całości bez subskrypcji przekopiuje całość w następnym poście.

No a lotu do Sydney gratuluje. Daleko. Iskander na durny łeb nie spadnie.

PS. I aby kurwa nie było, że ja tak tylko werbalnie. Poza darami przy kasie w sklepach, na allegro itp:
Córka przyjęła do do domu młodą (19 lat) Ukrainkę spod kijowa z 9 miesięcznym dzieckiem z zespołem Downa (coś dla tut, userow do pośmiania się jak kiedyś bywało) i na dodatek z wadą serca wymagającą pilnej operacji (u nas zaraz po urodzeniu robią, a nawet w lonie - wiem bo wiem). Dziecko będzie operowane w Gdańsku. Tak, tak kurwa, wiem. zabierze kolejkę polskiemu i polskie umrze.
Dałem córce 500PLN od ręki (co nie znaczy ze nie dam więcej) aby kupiła łóżeczko dla szkraba, i parę innych rzeczy potrzebnych do urządzenia im pokoju. Sam zamówiłem i kupiłem fotelik do samochodu bo z tego nosidełka co miała dziecko już wyrasta.
Córka będzie ich gościć do czasu operacji i późniejszych kontroli. Muszą być blisko. Potem my ich przyjmiemy u siebie. Bo córka ma 3 własnych (w tym jedno niepełnosprawne) i jeszcze teściową chorą na głowię. Jej mieszkanie już wcześniej poszło na potrzeby fundacji - za pokrycie kosztów)
Jak ją znam przyjmie kolejnych jak będzie trzeba.
Nie pisze tego by się pochwalić. Bo wiele osób u nas pomaga jeszcze więcej i większym wysiłkiem tylko tak dla kontrastu. Wycieczka do Sydney i pomoc ludziom.
Ale gratuluje dobrego samopoczucia i słoneczka na antypodach.

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 04 kwie 2022, 16:25 
Offline

Rejestracja: 11 gru 2018, 16:59
Posty: 4687
Ocalały z masakry: W Buczy dochodziło do morderstw, gwałtów i grabieży
wyborcza, Wiktoria Bieliaszyn, 3 kwietnia 2022 | 18:01
410 ciał odkryli w jeden dzień ukraińscy śledczy w okolicach Kijowa. Zachód zapowiada
kolejne sankcje410 ciał odkryli w jeden dzień ukraińscy śledczy w okolicach Kijowa. Zachód zapowiada kolejne sankcje
Wiktoria Bieliaszyn: Mieszka pan w Buczy.
Igor Ejsmont, adwokat: Mieszkałem do 9 marca. Tego dnia podjąłem z rodziną decyzję, że
nie możemy już dłużej znieść tego, co się dzieje. Zrozumieliśmy, że jeśli zostaniemy w
mieście, zginiemy, bo do schronu, w którym się ukrywaliśmy, w końcu dostaną się rosyjscy
żołnierze i wszystkich nas rozstrzelają. Musieliśmy spróbować się ratować. Udało się.
Co działo się po wybuchu wojny?
– Od 24 lutego przebywaliśmy w schronie z naszymi synami. Młodszy ma pięć lat, starszy
– dziesięć. Pierwszego dnia wojny o świcie obudziły nas telefony od bliskich i rodziny z informacją, że zaczęła się wojna. Chwilę później, o piątej rano, usłyszeliśmy bombardowanie i ryk samolotów ostrzeliwujących osiedla przy pobliskim lotnisku, na przedmieściach.
W południe całe to osiedle stało w płomieniach. Zdecydowaliśmy się ukryć w piwnicy, choć
nie myśleliśmy wtedy, że spędzimy w niej dwa tygodnie, ale cały czas trwało bombardowanie, nie było innego wyjścia.
Co działo się po wejściu do miasta rosyjskich wojsk?
– Rosjanie weszli do Buczy 26 lutego. Nie dało się wtedy opuścić miasta, bo wkraczali z
różnych stron, odcinając nam drogę ucieczki. Dzień później, 27 lutego, w mieście nie było
już elektryczności i wody, bo rosyjskie wojska specjalnie ostrzelały wieże i rurociągi. Rosjanie oglądający telewizję wierzą, że ich wojska ostrzeliwują tylko obiekty wojskowe. A ja
na własne oczy widziałem nie tylko jak rosyjscy żołnierze strzelali w ludność cywilną czy
domy mieszkalne, ale też, że robią wszystko, by uniemożliwić nam przeżycie.
Copyright by MGPR s. 4 z 23 4-3-2022
Jak wyglądało życie w schronie?
– Nie mieliśmy wody, światła, jedzenia. Było nas tam najpierw sześćdziesięcioro, później,
gdy ostrzeliwać zaczęli domy w centrum, przyszli też do nas ludzie, którzy wcześniej
ukrywali się na pierwszym i drugim piętrze budynku. W krytycznym momencie w naszej
niewielkiej piwnicy było ponad 100 osób. Spaliśmy na ziemi, na podłodze.
Piętrzą się dowody zbrodni wojennych Rosji
Kobiety, dzieci i wielu mężczyzn nie wychodziło na powierzchnię, bo nie ucichały strzały.
Byliśmy brudni, wszelkie potrzeby fizjologiczne załatwialiśmy do jednego wiadra, później –
do reklamówek. Od czasu do czasu, kiedy robiło się ciszej, wychodziłem z grupą kilku innych mężczyzn na podwórze, żeby przygotować resztki żywności, zagotować wodę na
ruszcie ustawionym nad ogniskiem. Czasami ziemia trzęsła się od wybuchów tak, że cały
wrzątek wylewał się, zanim doniosłem go do piwnicy.
Widzimy dzisiaj drastyczne zdjęcia z Buczy.
– Ja widziałem to wszystko na żywo, kiedy ewakuowaliśmy się z miasta. Ciała dorosłych i
dzieci, kobiet, mężczyzn, starców. Kawałki ciał zjadane przez psy. Ostrzelane samochody,
w których byli zabici ludzie. Przejeżdżając z dziećmi, prosiłem je, by opuściły głowy. Nie
chciałem, by to wszystko zobaczyli.
A w czasie, kiedy byli państwo jeszcze w schronie?
– Nie wychodziliśmy z podwórza, bo wiedzieliśmy, że osoby, które przemieszczają się po
ulicach miasta, są rozstrzeliwane. Bez słowa. Widziałem ludzi leżących na ziemi, martwych, w kałużach krwi. Ludzie mieli nadzieję, że białe wstążki uchronią ich przed kulami, ale
szybko okazało się, że to na nic. Rosyjskie wojska nie zwracały na nie uwagi.
Co jeszcze pan widział?
– Wiem od kolegi, że na sąsiednim osiedlu kadyrowcy, czyli żołnierze czeczeńscy, zgwałcili i powiesili kilkanaście dziewcząt. Na prywatnych osiedlach było najgorzej. Ludzie
mieszkający we własnych domach, a nie w blokach czy kamienicach, byli bezradni. Kadyrowcy wchodzili do domów, zabijali męża, żonę gwałcili i też zabijali. Ludzie nie mieli gdzie
się schronić, nie mieli wsparcia. Nam przez to, że było nas dużo, było łatwiej. Wzmacnialiśmy drzwi, zrobiliśmy nawet zasuwę i dzięki temu nikomu nie udało się do nas dostać,
choć nocami żołnierze się dobijali, próbowali je wyłamać.
Jak to możliwe, że udało się państwu wydostać z Buczy?
– 9 marca do naszej piwnicy przyszli sąsiedzi z bloku obok. Powiedzieli, że będzie ewakuacja kobiet i dzieci. Żona powiedziała, że nigdzie beze mnie nie pojedzie. To samo swojemu mężowi powiedziała przyjaciółka mojej żony. Razem z jej mężem zdecydowaliśmy się
wyjść ze schronu, żeby zobaczyć, jak będzie wyglądała ewakuacja. Dużo ludzi próbowało
wtedy uciekać prywatnymi samochodami, mimo że żołnierze rosyjscy podkreślali, że nie
będą ich przepuszczać. Stwierdziłem, że skoro inni widzą w tym sens, to i my musimy
spróbować.
Co było dalej?
– Poszedłem z młodszym synem na parking. Okazało się, że mój samochód ocalał i że
wyjazd z parkingu jest zablokowany przez rosyjskich żołnierzy. Powiedziałem dziecku,
żeby podniosło ręce do góry. Sam zrobiłem to samo. Dzisiaj myślę, że nie rozstrzelali mnie
tylko dlatego że byłem z synkiem. Wyjechaliśmy, nikt w nas nie strzelał.
Czy zapowiadana ewakuacja rzeczywiście się odbywała?
Copyright by MGPR s. 4 z 23 4-3-2022
– Autobusy, które miały przyjechać do miasta po kobiety i dzieci, nie zostały przepuszczone przez rosyjską armię. Był tylko maleńki busik. Kierowca tego busiku ruszył, za nim ja z
rodziną, rodzina przyjaciółki żony i jeszcze kilka innych samochodów. Nie wiedzieliśmy,
dokąd jedziemy. Przejechaliśmy bez problemów przez pierwszy posterunek, na drugim rosyjski żołnierz zażądał ode mnie zegarka. Powiedziałem, że nie mam, bo nie zdążyliśmy
nic zabrać. Przepuścił nas, przepuścili też na trzecim posterunku. Na czwartym zrobili nad
pełną rewizję samochodu. Na piątym Rosjanie zaczęli krzyczeć: „Dokąd oni wszyscy
jadą?! Mają pełne samochody ludzi!".
Co pan wtedy zrobił?
– Dodałem gazu. To samo zrobił samochód jadący tuż za mną. Kolejnemu się to nie udało.
Później żona przeczytała na lokalnym czacie naszego miasta, że na jednym z posterunków rozstrzelano rodzinę: mamę i tatę, a ich czteroletniego synka zranili. Nie wiem, co stało się z innymi. Nam udało się uciec.
Mówił pan, że w Buczy byli kadyrowcy. Kogo było więcej: rosyjskich żołnierzy czy czeczeńskich?
– Trudno mi ocenić, bo oprócz kadyrowców i Rosjan byli też funkcjonariusze białoruskiego
specnazu.
Jest pan tego pewien? Aleksander Łukaszenka twierdzi, że jego wojska nie biorą udziału
w działaniach wojennych.
– Na sprzęcie wojskowym były trzy symbole. Z oznacza rosyjską armię, V – kadyrowców,
a kółeczko albo zero, nie jestem pewien, to białoruskie wojska, które dołączyły później.
Jestem tego pewien. Informowała też o tym rada naszego miasta. Sekretarz rady miejskiej
Buczy ujawnił w jednym z wywiadów, że w Buczy walczą też Białorusini.
Kto odpowiada ze najbardziej brutalne czyny, których dopuścił się agresor?
– Wszystko zależy od człowieka, nie od jego pochodzenia. Kiedy szedłem z dzieckiem po
samochód z podniesionymi wysoko rękami, rosyjski żołnierz dał mi znak, że wszystko w
porządku. Przekonałem się o tym też na posterunkach: na jednym przepuszczali nas normalnie, bez słowa, na drugim – krzyczeli i żądali zegarka, na trzecim – rosyjski żołnierz,
widząc, jak moja żona płacze i modli się, próbował ją uspokoić, mówił, że nic jej nie grozi,
że zaraz będziemy mogli odjechać. Nie mogę powiedzieć, że to Rosjanie są źli albo kadyrowcy, albo Białorusini. Zależy od człowieka.
Co stało się z państwa domem?
– Jeszcze nie wiem. Dopiero 31 marca do Buczy weszli nasi żołnierze, ale do wtorku będzie trwać proces rozbrajania miasta, usuwanie min i ciał. Na razie jesteśmy poza Buczą,
pomagamy walczącym i ofiarom wojny, organizujemy pomoc humanitarną

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6642 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 636, 637, 638, 639, 640, 641, 642 ... 665  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 49 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group