forum.nie.com.pl

Forum Tygodnika Nie
Dzisiaj jest 27 kwie 2024, 22:11

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6655 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 638, 639, 640, 641, 642, 643, 644 ... 666  Następna
Autor Wiadomość
Post: 05 kwie 2022, 17:16 
Offline

Rejestracja: 11 gru 2018, 16:59
Posty: 4689
Byście się siekierami sami wyrzynali.
Jak w wielu miejscach już bywało.
Do tego nie trzeba komandorów.

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 06 kwie 2022, 11:41 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 lut 2022, 0:06
Posty: 30
Komandor pisze:
Zależy jakiego rozkazu.
1.Za niewykonanie rozkazu łamiącego prawo (w tym wojenne) nic mu nie grozi.
2. Za wykonanie rozkazu łamiącego prawo (w tym wojenne) grozi mu kara.

Oczywiście w cywilizowanych krajach i armiach.
Żeby było śmieszniej PRL (w regulaminie nawet LWP było o tych rozkazach) pod względem było cywilizowane wiec podejrzewam, że podobne regulacje poprawne były i są u Ruskich (a może i nie, albo martwe)


To ja pytanie mam to samo od lat, i nie żebym osobiście się kogoś czepiał, ale o zasadę mi raczej chodzi.
Mianowicie, czy strzelanie kałachem ze śmigłowca do cywilnej ludności i tym samym zabijanie jej, jest przestępstwem/zbrodnią?
Czy wydanie takiego rozkazu przez naczalstwo, nie czyni aby całej organizacji przestępczą? Czy odium nie spada na wszystkich?
Czy przyłączenie się po fakcie do owej organizacji, która nie poniosła żadnej odpowiedzialności jako całość, a nawet nie ponieśli
jej sami osobiści sprawcy, nie jest aby wyrazem poparcia dla poczynionej zbrodni?
Itd.

Tak, o LWP pytam, bo tak hitlerowiec, jak LWPowiec i obecnie Rusek, tłumaczą się wykonywaniem rozkazu, jakby z chwilą
przywdziania czapki i szynela mózg i przyzwoitość zostawili w magazynie mundurowym.

Mniemam, że w wypadku wygrania wojny, gwałciciele i mordercy ukraińskich dzieci staną się bohaterami,
za jakich na tym forum już często uchodzą.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 06 kwie 2022, 16:41 
Offline

Rejestracja: 11 gru 2018, 16:59
Posty: 4689
Aleś żeś mi teraz Wiaro Baryckim pojechał. Aż mi w skarpetki poszło i się pokruszyly.

Nie wiem nic strzelaniu ze śmigłowca z kałacha do cywili? Ale niech ci będzie ze masz rację.

Ale jak już na gruncie prawa rozmawiamy to nie odpowiedzialności zbiorowej w naszym prawodawstwie.
W cywilizowanych krajach z zasady takiej nie ma.
Dlatego np. w skocznych Niemczech tysiącom SS-manom do niedawna jeszcze emerytury wojenne płacili. Pomimo, że SS jako taka zostala uznana za zbrodniczą.
Czego jednak nie można powiedzieć o LWP. Ale wszystko przed nami jak takie Wiary do władzy dojdą.
Nie ma też w Polskim KK czynu zabronionego przywdziania czapki i szynela.

Ale na głupotę jak widzę nie ma rady. Taką typowo polską małostkową głupotkę.
Mamy wojnę, tysiące ofiar, zniszczone miasta i wsie.
Ale jest okazja aby się dopierdolić do czyjegoś szynela.
Albo do pałaców biskupich
Albo...
To się ochoczo dopierdala.

Ale ja w sumie miałem nie o tym. Tylko Irusiowi chciałem taki cytat polecić jak to strasznie by ta Niemiecka 4 gospodarka świata upadła przez sankcje. A przecież nie może, Musi trwać by Ukrainie pomagać.

Cytuj:
Kolejny przełom w polityce Niemiec?
Kluczowe będą jednak dyskusje w Niemczech. Głośnym echem odbiło się stwierdzenie
niemieckiej minister obrony Christine Lambrecht, że wobec Buczy Unia powinna rozważyć
zakaz importu rosyjskiego gazu. - Musi nastąpić odpowiedź. Takie zbrodnie nie mogą pozostać bez odpowiedzi - powiedziała Lambrecht w publicznej stacji ARD.
Oznaczałoby to dużą zmianę w niemieckiej polityce. Jednak minister gospodarki Robert
Habeck oświadczył, że choć Niemcy ograniczają zależność od rosyjskiej energii, nie mogą
tego uczynić od razu.
Ekonomista Ruediger Bachmann z Uniwersytetu Notre Dame ocenił niedawno w rozmowie
z dziennikiem "Tagesspiegel", że wstrzymanie importu rosyjskiego gazu doprowadziłoby
do spadku PKB Niemiec o 3 proc. (dla porównania: w 2020 r. wskutek pandemii spadł o
4,9 proc.).
Obok konsekwencji czysto gospodarczych politycy obawiają się też społecznych i politycznych, mając w pamięci choćby ruch "żółtych kamizelek" we Francji.
We Włoszech do "pełnego embarga na rosyjską ropę i gaz" wezwał Enrico Letta, szef centrolewicowej Partii Demokratycznej, która wraz z innymi ugrupowaniami popiera rząd jedności narodowej Mario Draghiego.
Szef MSZ Włoch Luigi Di Maio oświadczył po poniedziałkowym spotkaniu ze swoimi odpowiednikami z Chorwacji i Słowenii, że "Rzym nie zablokuje sankcji na rosyjski gaz".
W ostatnim czasie w Unii dyskutuje się nie tylko o radykalnym, nagłym embargu na rosyjskie surowce, ale też o ograniczaniu ich zakupów za pomocą kwot importowych albo specjalnego cła. Inne propozycje dotyczą rozszerzenia sankcji personalnych czy zakazu korzystania z unijnych portów przez rosyjskie statki.


Z artykułu: Zachód reaguje na Buczę. Wezwania do ostrzejszych sankcji, które "zdławią rosyjską gospodarkę"
wyborcza, Maciej Czarnecki, 4 kwietnia 2022 | 14:19

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 07 kwie 2022, 9:27 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 wrz 2014, 17:35
Posty: 1639
Lokalizacja: Kresy pn-wsch.
KOMANDORZE, bardzo Cię szanuję i Agę ale poczekałbym z tym pluciem na ruskich, takich fejków już się naoglądałem, o Iraku, o Libii i o Syrii (słynne białe hełmy ), to działa i to bardzo dobrze, co widzę :cry:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 07 kwie 2022, 15:11 
Offline

Rejestracja: 26 lut 2021, 10:46
Posty: 215
2, 5 mln uchodźców, okaleczone ukraińskie dzieci w polskich szpitalach, dzieciaki z traumą, w polskich szkołach, zdjęcia (również satelitarne) masowych grobów, relacje naocznych świadków, międzynarodowych dziennikarzy, wolontariuszy z Czerwonego Krzyża i innych organizacji humanitarnych, tysiące zmasakrowanych ciał na ulicach zrujnowanych miast, tysiące ludzi, którzy żebrają w Polsce o kąt do spania, parę butów dla dzieci, bo uciekli z reklamówką, zostawiając dobytek całego życia.. to są fejki?!!!!
Ja rozumiem, że można kochać jednych, a nie znosić drugich, ale ta proputinowska retoryka jest jakimś szaleństwem.
Podejdź do uciekiniera, zapytaj co go spotkało, że zostawił wszystko i przyjechał do obcego kraju, w wielką niewiadomą, zdając się na łaskę i niełaskę obcych ludzi, pozostawiając całe swoje życie.
Mało tego, znajdź sobie artykuły z RIA Novosti
publikacja 5 kwietnia, bardzo dosadnie piszą co Rosja powinna zrobić z Ukrainą.

https://ria.ru/20220403/ukraina-1781469605.html


Przeczytaj co na ten temat myślą Rosjanie, którym kremlowska propaganda nie sprała mózgów, którzy jeszcze mają odwagę, którzy jeszcze mogą coś napisać.

https://www.facebook.com/10000826080522 ... 874656141/

Ludzie, czy wy w ogóle odróżniacie dobro od zła?


Nie mam chyba zdrowia na takie dyskusje.
Ja pierdole...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 08 kwie 2022, 0:23 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 7:47
Posty: 6461
dobro, zło.........co to jest? dla jednego dobro jest złem a zło dobrem...ze sie tak fizjologicznie wyrażę bo nie ma nic silniejszego niż fizjologia, nie mylic z filozofią w ktorej to dziedzinie kazdy moze miec racjie, nawet komandor co to irusiowi chce wmowic ze jego (komandora) ecyklopedyczna arumentacja jest "mojsza" cytat z dnia swira......mojsza w znaczeniu ze to on! (komandor) ma racjie, otóż NIE, moim skromnym zdaniem ja ! mam racje mówiąc: wyobraz sobie ze jest wojna i nikt na nia nie idzie.......ale to moze kiedys . kiedy nie bedzie komandorów wypelniajacych putinowskie rozkazy.......

_________________
Ceń słowa. Każde może być twoim ostatnim. S.J.L. weil...Alle sagten: Es geht nicht. Da kam einer, der das nicht wusste und der es einfach tat.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 08 kwie 2022, 8:41 
Offline

Rejestracja: 11 gru 2018, 16:59
Posty: 4689
I właśnie dlatego Iruś jesteś Iruś.
Jak ja bym miał taką rację,
Wyobraź sobie, że są choroby i nikt na nie nie choruje...
I to by była taka moja rada dla świata.
To też byłbym Jaruś.
No bo po chuj chorujecie na jakieś choroby, Potrzebne wam to? Chce wam się?

Ja Iruś w przeciwieństwie do Ciebie jestem 100% ateistą i materialistą. Ja w żadne bajeczki czy to z biblii czy wyssane z palca o końcu historii, o 100 pciach itp nie wierze


PS. Iruś, bezwzględne wojny (walki) toczy wszystko co żyje na Ziemi. A my jesteśmy troszkę inteligentniejszymi od innych ale tylko zwierzętami.
jest w nas tak 95- 99% procent zwierzęcia i 1-5% człowieczeństwa. I nawet te kilka % jest chwiejnych. Bo są sytuacje kiedy organizm je automatycznie wyłącza. Mamy kilka wyłączników człowieczeństwa (ciało migdałowate itp.)
Ale, że świadomi jesteśmy w pełni tylko tego 1% to idealistycznie wydaje nam się, że jest odwrotnie. Stąd te całe pierdolenie idiotów nawet mających tytuły profesorów filozofii i innych durni.

_________________
Obrazek


Ostatnio zmieniony 08 kwie 2022, 9:05 przez Komandor, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 08 kwie 2022, 8:53 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 7:47
Posty: 6461
taaaaa, choroby! wystarczy sie zaszczepic i juz sie mniej choruje jakgdyby :)

_________________
Ceń słowa. Każde może być twoim ostatnim. S.J.L. weil...Alle sagten: Es geht nicht. Da kam einer, der das nicht wusste und der es einfach tat.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 08 kwie 2022, 9:19 
Offline

Rejestracja: 11 gru 2018, 16:59
Posty: 4689
A co ci Iruś, potworze nieludzki, winne te biedne zarazki?
Czemu tak bezwzględnie chcesz dokonywać tego masowego zarozkobójstwa i to za pomocą broni chemicznej i biologicznej.
Wyobraź sobie że jest ta choroba ale nikt na nią nie chce iść. Ani zarazki ani Ty? Jakby nie było tych konowałów morderców. I farmaceutów.
Czy nie byłoby piękniej?
PS. ten biedny zarazek też chce żyć. Przekazać dalej swoje geny. Ty Iruś już sobie pożyłeś. Całą wieczność w porównaniu z tymi biednymi bakteriami( nie do końca żywimy wirusami co dążą by też żyć) pasożytami itp.
Może nawet przekazałeś już dalej swoje geny. A innym bronisz zbrodzieniu?

Szczepionki się zbrodniarzowi marzą itd. To już nie masowa zbrodnia, dążąc do wyeliminowania choroby(jak ospy prawdziwej) dokonujesz genocydu. Niszczysz nie plemię, rasę ale cały gatunek. Kanalia jedna.

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 08 kwie 2022, 9:30 
Offline

Rejestracja: 11 gru 2018, 16:59
Posty: 4689
Choroba to też wojna. miedzy Tobą a tymi drobnoustrojami, owsikami itp.
I ty przecież marzysz żeby na wojny nie iść. Pogadaj z tasiemcem, owsikiem jak ludź a nie za strzykawkę chwytaj.

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6655 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 638, 639, 640, 641, 642, 643, 644 ... 666  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 155 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group