forum.nie.com.pl

Forum Tygodnika Nie
Dzisiaj jest 28 mar 2024, 11:44

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6642 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 515, 516, 517, 518, 519, 520, 521 ... 665  Następna
Autor Wiadomość
Post: 09 gru 2019, 20:56 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 7:47
Posty: 6455
AGAFIA pisze:
I tu zgadzam się z przedmówczynią, takie sa fakty Irob,Ty nie jesteś kosmopolitą ale zakompleksionym Polakiem, który nienawidzi rodaków, kraju z którego pochodzi. Podkreślasz to w każdym możliwym momencie, na każdym kroku. Nie jesteś kosmopolitą,a jedynie zakompleksionym Polakiem, który z nieznanych mi powodów, bardzo chciałby być Niemcem. :(


jasli juz musisz mi zarzucac kompleksy to prosze pisz ze jestem zakompleksionym obywatelem swiata albo zakomplekionym europejczykiem w najgorszym przypadku zakompleksionym Niemcem, nie jestem nienawidzacym Polakow czlowiekiem, nie mam takiego uczucia w sobie jak nienawisc, zazdrosc, zawisc, chciwosc, zadzy zemsty tez nie odczuwam w stosunku do nikogo a przedewszystkim do Niemcow, taaaak przed piecdziesieciu laty moglbym zabic kazdego Niemca za Olgirda i Marusie .

_________________
Ceń słowa. Każde może być twoim ostatnim. S.J.L. weil...Alle sagten: Es geht nicht. Da kam einer, der das nicht wusste und der es einfach tat.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 10 gru 2019, 11:58 
Offline

Rejestracja: 11 gru 2018, 16:59
Posty: 4687
Nie Ireneuszu. Ty nie jesteś ani Szwab, ani nie masz kompleksów, ani itd...
Ty po prostu jesteś naiwnym optymistą jeśli chodzi o Niemcy i niepoprawnym pesymistą jeśli chodzi o Polskę.
W terminologii, inżynierii społecznej, to się określa jako pożyteczny idiota.
Bez odniesienia do Twojego IQ broń cię bobrze. Nawet Nobliści takimi byli.

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 10 gru 2019, 11:59 
IroB, jezeli to w jakiś spsoób Ciebie dowartościuje, mogę nazywać Cię Nimecem. Nie w tym tkwi sens tego co usiłowaliśmy Ci przkazać, ale przypuszczam, że łatwiej Ci skupić się na nieistotnych pierdołach niż podjąć z nami dyskusję.
Wracając do tematu ''skoku cywilizacyjnego'' (którego to w dalszym ciągu nie potrafisz nam zdefiniować oraz uzasadnić) znalazłam taką informację

Co trzeci Niemiec uważa, że cudzoziemcy przyjeżdżają do jego kraju tylko po to, żeby wykorzystać tamtejszy system opieki społecznej. Na wschodzie Niemiec takiego zdania jest wręcz co drugi mieszkaniec. Podobnie wiele osób jest przekonanych, że Republika Federalna Niemiec została „w niebezpiecznym stopniu zalana obcym żywiołem” (ogółem 35,6 proc.; na wschodzie Niemiec 44,6 proc.). Takie wyniki przyniosło „Badanie nad autorytaryzmem” przeprowadzone w Lipsku. – Ponad 30 proc. ludzi w Niemczech jest w tej chwili skłonne podzielać ksenofobiczne opinie – mówi prowadzący badanie Oliver Decker z lipskiego Centrum Badań nad Prawicowym Ekstremizmem i Demokracją. Jest to „bardzo, bardzo dużo”. W landach zachodnioniemieckich odsetek ludzi nastawionych rasistowsko i ksenofobicznie jest niższy od przeciętnej ogólnokrajowej, ale też wysoki, bo wynosi 22 procent.


Warto przyjrzeć się grafice

Obrazek

Po ostatnich atakach na Żydów, na przykład w Berlinie, antysemityzm w Niemczech znowu częściej pojawia się w mediach. Według lipskiego badania, co dziesiąty Niemiec podziela pogląd, że „żydowskie wpływy także jeszcze dzisiaj” są za duże. Niemal tyle samo jest zdania, iż Żydzi mają w sobie „coś”, co sprawia, że „jakoś do nas nie pasują”. Autorzy badania przypuszczają, że antysemickie nastawienie ma jeszcze więcej Niemców, ale nie przyznaje się do tego, bo wiąże się to z wysokim ostracyzmem społecznym.

Muszę to napisać, bo mam obawy że nie zrozumiesz, ja osobiście nie dziwię się tym ludziom. Takie nastroje są zupełne naturalne, są również efektem frustracji społeczeństwa. Co jednak powinno nas wszystkich niepokoić, będą narastały. Więc jeśli obywatele świata i inne sztuczne wytwory, politycy nie zrozumieją, że zmuszanie ludzi do integracji nie ma szans powodzenia, czeka na nas wojna nasz niemiecki Kolego. Wojna która zdziesiątkuje i tych obywateli, i obywateli krajów ościennych. Może więc warto przestać wzruszać ramionkami, ścignąć z nosa różowe okulary tylko starać się do niej do niedopuścić. Przede wszystkim o to tutaj chodzi, bo nie tylko Niemcy, ale i Francja stanowią całkiem spore punkty zapalne i niewiele brakuje, do krawych rozwiązań. Nie mam na myśli incydentów, bo z nimi już mamy do czynienia, a z rzezią na wielką skalę.
Obecnie do do problemów ekonomicznych dołączone zostają problemy polityczne ( pojawiają się nurty nacjonalistyczne) i kulturowe, czyli wszystko w zasadzie już mamy.
I co Ty sobie myślisz, że pan Putin nas wszystkich przyjmie, udzieli azylu?
To retoryczne pytanie.
Obiektywne fakty są takie, że narobiliście burdelu, z którym nie wiadomo jak sobie poradzić. Tzn. można deportując, ale jakby to wizerunkowo wyglądało. Można i należy mówić prawdę, ale jedni się boją, a inni Tobie podobni, wolą udawać, że wszystko jest w porządku i posyłać w świat nieprawdziwy przekaz.
Sprzed kilku dni

Radni Drezna uchwalili rezolucję, w której ostrzegają, że miasto ma coraz większy problem z ruchami neonazistowskimi.

https://www.rp.pl/Polityka/191109955-Dr ... zenia.html

15 grudnia w Dreżnie, na Theaterplatz odbędzie się manifa Pegidy, może uwierzysz jak zobaczysz.


Na górę
  
 
Post: 10 gru 2019, 12:15 
Offline

Rejestracja: 11 gru 2018, 16:59
Posty: 4687
Cytuj:
może uwierzysz jak zobaczysz.


Taaaaa

Ireneusz ma tak:

Ta poleczka (Określenie Ireneusza i jak u niego pisane z malej litery) co to mówiła, ze ją jakiś Niemiec objechał w kolejce bo mówi po polsku kłamie i przesadza bo on się z niczym takim nie spotkał bo go tylko raz jakiś dziadek w sklepie objechał, ze mówi po polsku ale jak mu jebnął wiąchą to zamilkł. I tak oto pokonał nazizm w Niemczech.

To że 1/3 Niemców po cichu marzy by mu obić mordę i kopa zasadzić to nie ważne bo on się spotyka tylko z tymi 2/3 co go kochają.
To, że 70- 80% "uchodźców" tylko żre, sra gdzie popadnie, niszczy ośrodki, zaczepia, napastuje seksualnie, handluje ćpankiem i ma pretendencie to przecież tak nie jest, a raczej jest ale Ireneusz zna i pracuje tylko z tymi co pracują.

(no trudno aby pracował z obibokami i latał ich poznawać)

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 10 gru 2019, 12:36 
No coś się zjebawszy w tej sympatii do Polaków

https://www.isp.org.pl/uploads/drive/ol ... etrang.pdf


Na górę
  
 
Post: 10 gru 2019, 17:07 
Offline

Rejestracja: 11 gru 2018, 16:59
Posty: 4687
Nie, nie, nie, To niemożliwe aby aż ponad polowa Polaków lubiła Niemców a tylko niespełna jedna trzecia Niemców lubiła Polaków. Przecież Ireneusza lubią.
Nie, nie, nie. To niemożliwe żeby 75% Polakowi czuła się Europejczykami i identyfikowało z EU a tylko polowa Niemców. Przecież Ireneusz się czuję. Nawet Światowidem czy jak mu tam światowcem. A Polaczki to ksenofoby zacofane i dzicz azjatycka paląca Żydów w stodołach.

Nie, nie, nie. To niemożliwe aby więcej Polaków było zorientowanych na przyszłość w stosunkach miedzy nami jak Niemców. Przecież Ireneusz dokonał skoku ewolucyjnego razem z nimi.

Nie, nie, nie, To niemożliwe...

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 10 gru 2019, 19:04 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 7:47
Posty: 6455
kto mnie lubi ten mnie lubi a kto mnie nie lubi to wicie rozumicie, ale Wy nie rozumiecie i jest ok, ja tylko uwazam ze spoleczenstwo to nie traktor jesli 30 % jest zla to nie znaczy ze wszysy sa zli, a jesli chodzi o moj optymizm to jest on jednaki i jesli chodzi o ludzi zyjacych pod niemieckim niebem Europy jak i jesli chodzi o ludzi zyjacych pod polskim niebem Europy. Nie jestem fobista i juz pisalem ze nie mam takiego stosunku do obcych jak przecietny czlowiek, czy to przecietny(zwykly) Polak czy tez przecietny (zwykly) niemiec ( z malej co by wyrownac z poleczka)

Taki program ogladalem na N24 bic czy tez polsacie, juz nie pomne, wywiad z polskim przedsiebiorca budowlanym, takie slowa, budowalem w calej Europie ale tylko w Polsce mnie oszukano. W Niemczech tez budowal i wrecz podkerslil zadowolenie ze wspopracy.

A dzisiaj w radiu jadac sluchalem o Afganczyku ktory przyjechal jako uchodzca cztery czy piec lat temu a dzisiaj jest po maturze i szykuje sie na studia, a zrobil takie postepy w nauce dzieki niemieckiemu prgramowi nauczania i integracji.

A dwa dni temu 17sto latek zabil w Augsburgu strazaka, jebnal mu z bani czy tez z piachy i gosc zszedl niestety, obywatel niemiecki w Augsburgu urodzony, czy wszyscy mieszkancy Augsburga to mordercy?

Statystyka to mozna wszystko udowodnic, nawet to ze jednak nigdy nie pisalem czy mowielem ze cos jest niemozliwe, nie ma takiego slowa w moim slowniku, i nie ma slowa ciapaty, zydzisko, brudas.

I zdaje sobie sprawe ze ludzie mnie otaczajacy nie wszyscy sa dobrzy, ale ja wole ich widziec najpierw pozytywnie i dopiero potem sie do nich rozczarowac....juz taki uzyteczny idiota jestem.

i prosze mi nie przypisywac cech ktorych nie posiadam, moim zdniem nie macie racji w ocenie mojej osoby.

_________________
Ceń słowa. Każde może być twoim ostatnim. S.J.L. weil...Alle sagten: Es geht nicht. Da kam einer, der das nicht wusste und der es einfach tat.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 10 gru 2019, 21:09 
Offline

Rejestracja: 11 gru 2018, 16:59
Posty: 4687
Oj Ireneusz, Ireneusz. Wiesz ile ja w życiu, w radio i TV słyszałem? Słyszałem o sprzedawcy pomarańczy z NY co wielkim rekinem biznesu został, o biednym Billu co w garażu okienka wystrugał, o chłopcu, synu młynarza co miał kota w butach...

I nawet jak to prawda w kilku przypadkach to i tak bajka, specjalnie nagłaśniana aby nam maluczkim dać nadzieję i ułudę równego startu, że ci tamci nie tacy znowu lenie. Bo jeden no proszę, maturę robi a drugi to nawet do pracy poszedł...

A czy Cię nie zastanawia czemu tak o tym Afgańczyku głośno i taki sławny? Czy jak 99 Niemców na 100 na studia czy do pracy idzie to w radio jako sensacje podają.
W mediach mało zazwyczaj o szarych, normalnych ludziach jakich większość, cale masy. Chyba, że te masy na ulice wyjdą i zaczną kamieniami rzucać, sklepy rabować i opony oraz samochody palić. Ale i wówczas nie będzie o Hansie, Janku czy Jeanie a o masie właśnie.
Natomiast zawsze mediach się znajdzie miejsce dla psa dwiema głowami, zielonego kota, owcy sklonowanej, geniusza wybitnego, noblisty literackiego i Afgańczyka co maturę zrobił.

O Tobie w Radio mówili jak zrobiłeś? Albo o Twoich dzieciach?

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 10 gru 2019, 21:49 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 7:47
Posty: 6455
o tym afganczyku tez nie mowili imiennie, mowili ogolnie, o tym za programy integracyjne funkcjonuja i ze sie udalo z jednego brudasa czlowieka zrobic i jest nadzieja ze wyjdzie na ludzi .....:) :)
komandor, kurwa, ja mam zaraz 62 lata, jak myslisz jak udalo mi sie dozyc do takiego sedziwego wieku? bo mnie za raczke prowadzono? bo mi tatus z mamusio zycie ulozyli? bo byli milionerami. Ja poprostu nie wrzucam wszystkich do jednego wora i odsiewam plewy od ziarna i dre ryja na widok kogos kto wyglada ciut inaczej niz ja, ze jest ciapaty, brudas,gwalciciel, bandyta.........ludzie rodza sie ateistami i niewinni jak lelije, dopiero my !!! ich zyjace przyklady robimy z nich tych kimi sa w doroslym zyciu.........

ok, uwazam ze nie ma co dalej drazyc tematu, bo to jest pierdolenie o chopinie, wiadomo ze spoleczenstwo ludzkie jest dynamiczne i zmienia sie raz na kozysc a niektorych regionach na niekozysc, tych czy innych.......ok sprobuje swoimi slowami i pelnym zdaniem wylozyc definicje postepu ewolucyjnemu spoleczenstwa. Niemcy uwazam za spoleczenstwo ktore poczynilo najwiekszy postep cywilizacyjny dlatego ze; odeszli od polityki zaborczej, odpuscili utracone ziemie, przestali palic ludzmi w piecach , natomiast odeszli od wegla kamiennego, nie mowie o brunatnym, zorganizowali opieke zdrowotna na przyzwoitym poziomie dostepna dla normalnych :) ludzi (lubie jak inni mowia o normalnych ludziach) zaraz , zaraz bo sie pogubie w pianiu na temat rasy panow :) stworzyli system opieki spolecznej ze nawet z najdalszych zakatkow Afryki ludzie...znaczy ciapate brudasy pra do Europy , bo ciapate mysla ze wszystkie kraje Europy sa rowne spoleczenstwu rasy panow :) aaa, wazny element postepu to rozdzial panstwa od kosciolow i ich kontrola finansowa, zdeklarowani wierni placa podatek od zarobkow, jesli sie na to godza deklarujac przynaleznosc do kosciola.
Taka mala anegdota: ja !urodzony ateista placilem podatek koscielny cale lata przez nie dostateczna znajomosc jezyka na poczatku, kiedy podejmowalem moja pierwsza legalna :) prace , kadrowy zapytal mnie o wyznanie, zapytal raz a ja yyyy? zapytal drugi raz Konfesion? a ja yyyyyyy? to sie zapytal wo kommst du hier?? oooooo to pytanie rozumielem , wiec mu mowie ze aus Polen,, acha zanczy Römisch- Katolisch ..tak stalem sie czlonkiem kosciola katolskiego i wiele lat placilem podatek na kosciol.......po kilku latach juz wiedzialem ze moge nie placic ale nie przestawalem bo byla to forma mojej pomocy bliznim poprzez taki datek.

chuj, odszedlem od tematu ale nie chce mi sie wracac, i uwazam ze pozdrwajac obcego na klatce schodowej zwyklym dzien dobry czyni swiat lepszym.

_________________
Ceń słowa. Każde może być twoim ostatnim. S.J.L. weil...Alle sagten: Es geht nicht. Da kam einer, der das nicht wusste und der es einfach tat.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 10 gru 2019, 22:26 
Offline

Rejestracja: 11 gru 2018, 16:59
Posty: 4687
Ludzie rodzą się skrajnie egoistyczni, źli, zepsuci do szpiku małych kosteczek. Dopiero my, rodzice, społeczeństwo robimy z nich ludzi.

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6642 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 515, 516, 517, 518, 519, 520, 521 ... 665  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 50 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group