forum.nie.com.pl

Forum Tygodnika Nie
Dzisiaj jest 29 mar 2024, 7:29

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6642 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 626, 627, 628, 629, 630, 631, 632 ... 665  Następna
Autor Wiadomość
Post: 28 lut 2022, 17:25 
Offline

Rejestracja: 26 lut 2021, 10:46
Posty: 215
Cytuj:
Polaczki

No masz, a waść to lepszego sortu, czy też udaje Greka?
Masz większą wiedzę od reszty? To się podziel, maminy króliczku!
Polaczki, heh...
Te Polaczki, właśnie pokazują całemu światu, czym jest solidarność. Łącznie z rządem, którego ja nie popieram, ale w tym konkretnym przypadku, postąpił jak należy.
Poza pojedynczymi przypadkami umysłowych spierdolin, Polacy otworzyli swoje domy, portfele na potrzeby ludzi uciekających przed wojną, na skalę, którą mnie samą zaskoczyła.
Nie wiem jak ty, ale ja nadal nie słyszę głosu Niemców pt.
"herzlich willkommen", Francuzi też jakby przysiedli na dupach, znaczy co Europa otwarta tylko dla ciapatych???
Aaaaa, zapomniałam, chełmy zaproponowali, przedłużając nałożenie sankcji w nieskończoność, a raczej do momentu aż kacap zdąży się zabezpieczyć.
O Białorusi nawet nie wspomnę, bo jej udziału w tym całym gównie, cała ta humanistyczna Europa zdaje się nie zauważać.
W moim małym miasteczku, gdzie nie ma zbyt wielu możliwości, miejsc pracy, gdzie pandemia i jej następstwa przyczyniły się do ubóstwa wielu ludzi, zadziało się coś zupełnie nieprawdopodobnego.
UM zarządził zbiórkę w sobotę rano, dla partnerskiego miasta z Ukrainy. Chodziło przede wszystkim o worki na krew, materiały opatrunkowe, pieluchy dla dzieci, mleka w proszku, kaszki, no i żywność z długim terminem przydatności. Rzeczy należało przywozić od godziny 16.
Ja dotarłam na zbiórkę o 16:30, przez pół godziny zebrano tych wszystkich artykułów ze ćwierć tony!
A ludzie przychodzili i przychodzą nadal!!
Ogólnie co się zadziało, w drodze wstąpiliśmy do apteki po te materiały opatrunkowe, wiesz co? Babki miały przygotowane gotowe pakiety, za 50 zł, za 100, za 150 zł!
I nie masz pojęcia ile tych pakietów już leżało na stołach, kiedy ja dotarłam.

Więc może trochę szacunku dla rodaków, bo pokazali całemu światu, że jeszcze potrafimy być jeżeli nie wielcy, to bardzo duzi!
W przeciwieństwie do reszty skurwysynków, z mordami pełnymi frazesów, zblazowany chujku.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 28 lut 2022, 18:08 
Offline

Rejestracja: 05 mar 2021, 16:40
Posty: 313
AGAFIA pisze:
Cytuj:
Polaczki

No masz, a waść to lepszego sortu, czy też udaje Greka?
Masz większą wiedzę od reszty? To się podziel, maminy króliczku!
Polaczki, heh...
Te Polaczki, właśnie pokazują całemu światu, czym jest solidarność. Łącznie z rządem, którego ja nie popieram, ale w tym konkretnym przypadku, postąpił jak należy.
Poza pojedynczymi przypadkami umysłowych spierdolin, Polacy otworzyli swoje domy, portfele na potrzeby ludzi uciekających przed wojną, na skalę, którą mnie samą zaskoczyła.
Nie wiem jak ty, ale ja nadal nie słyszę głosu Niemców pt.
"herzlich willkommen", Francuzi też jakby przysiedli na dupach, znaczy co Europa otwarta tylko dla ciapatych???
Aaaaa, zapomniałam, chełmy zaproponowali, przedłużając nałożenie sankcji w nieskończoność, a raczej do momentu aż kacap zdąży się zabezpieczyć.
O Białorusi nawet nie wspomnę, bo jej udziału w tym całym gównie, cała ta humanistyczna Europa zdaje się nie zauważać.
W moim małym miasteczku, gdzie nie ma zbyt wielu możliwości, miejsc pracy, gdzie pandemia i jej następstwa przyczyniły się do ubóstwa wielu ludzi, zadziało się coś zupełnie nieprawdopodobnego.
UM zarządził zbiórkę w sobotę rano, dla partnerskiego miasta z Ukrainy. Chodziło przede wszystkim o worki na krew, materiały opatrunkowe, pieluchy dla dzieci, mleka w proszku, kaszki, no i żywność z długim terminem przydatności. Rzeczy należało przywozić od godziny 16.
Ja dotarłam na zbiórkę o 16:30, przez pół godziny zebrano tych wszystkich artykułów ze ćwierć tony!
A ludzie przychodzili i przychodzą nadal!!
Ogólnie co się zadziało, w drodze wstąpiliśmy do apteki po te materiały opatrunkowe, wiesz co? Babki miały przygotowane gotowe pakiety, za 50 zł, za 100, za 150 zł!
I nie masz pojęcia ile tych pakietów już leżało na stołach, kiedy ja dotarłam.

Więc może trochę szacunku dla rodaków, bo pokazali całemu światu, że jeszcze potrafimy być jeżeli nie wielcy, to bardzo duzi!
W przeciwieństwie do reszty skurwysynków, z mordami pełnymi frazesów, zblazowany chujku.


Bardzo mi się podoba ten wpis :P


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 28 lut 2022, 18:40 
Offline

Rejestracja: 26 lut 2021, 10:46
Posty: 215
Mnie twoje również Maniu, szkoda że zniknęły, wraz z nickiem.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 28 lut 2022, 21:17 
Offline

Rejestracja: 19 maja 2021, 17:36
Posty: 69
AGAFIA pisze:
szkoda że zniknęły


Szkoda, że twoje zniknęly.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 28 lut 2022, 21:26 
Offline

Rejestracja: 19 maja 2021, 17:36
Posty: 69
Lukrecja pisze:

Bardzo mi się podoba ten wpis :P


Odpuść jej, nie warto, ona jest chora, dostała rentę na głowę w wieku lat 28, do tego chleje wódę nałogowo. Pomysl, 20 lat babsko siedzi na rencie , a jak nogę komuś tramwaj upitoli to mu ZUS każe iść do roboty, bo ma drugą i ręce ma, a jej płacą czyli jest mocno pierdolnieta . Wyciagnij wnioski i omijaj jak gówno.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 03 mar 2022, 15:31 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 7:47
Posty: 6455
tak slucham radia SWR 3 , tematem aktualnie Wojna, expert od prawa miedzynarodowego wymadrza sie na temat od kiedy mozemy mowic o zbrodniach wojennych, a od kiedy o zbrodniach przeciw ludzkosci, co dozwolone a co nie wedlog prawa...itd itp.....ze zdziwkiem slucham co on pierdoli a zawilosciach prawnych i nie do konca jasnych granicach i ze sad w hadze czy tez gdzies tam w nowej Norymberdze bedzie musial rozstrzygac czy Putin czy jego generalowie czy ten biedny zolnierz ktoremu od dziecka wpajano ze rozkaz rzecz swieta!!!

To ja jestem za uproszczenie prawa i uznanie ze Wojna jest zbrodnia, kropka, punkt i juz i jako taka nie ma prawa byc wywolywana a jesli juz ktos taka wojne rozkazal zaczac to powinien taki ktos zostac postawiony przed trybunalem i jedyny wyrok to stale oddosobnienie i niedopuszczenie do stanowisk.....dobra wiem!!! jestem poprostu Dyzio marzyciel....

popacz pan ...nikt sie nie przyjebal do orta...sam zauwazylem :) dlatego poprawilem

_________________
Ceń słowa. Każde może być twoim ostatnim. S.J.L. weil...Alle sagten: Es geht nicht. Da kam einer, der das nicht wusste und der es einfach tat.


Ostatnio zmieniony 03 mar 2022, 17:25 przez IroB, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 03 mar 2022, 17:16 
Offline

Rejestracja: 26 lut 2021, 10:46
Posty: 215
Może faktycznie czas najwyższy na to, żeby jakaś asteroida pizła w ziemię i zakończyła ten syf raz na zawsze.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 05 mar 2022, 12:50 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 7:47
Posty: 6455
eee, nie trzeba likwidowac zaraz calej populacji......wystarczy zrobic pierwszy krok i zmienic program edukacyjny człowieka.........mysle ze na poczatek wystarczylo by wyeliminowac boga na ktorego tak latwo przychodzi czlowiekowi zwalac winy swoje.........Mysle ze czlowiek zdajacy sobie sprawe ze musi poniesc odpowiedzialnosc za swoje czyny i zaden bóg ich nie odkupi.........


czlowiek bez wsparcia boga jest jak gdyby mniej sie awanturujacy :)

_________________
Ceń słowa. Każde może być twoim ostatnim. S.J.L. weil...Alle sagten: Es geht nicht. Da kam einer, der das nicht wusste und der es einfach tat.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 05 mar 2022, 13:01 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 wrz 2014, 23:08
Posty: 3522
Lokalizacja: z tamtąd
Kataklizma byłaby jednak łatwiejsza i skuteczniejsza

_________________
Lubię ludzi tak, jak herbatę.
W torbie i w gorącej wodzie.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 08 mar 2022, 20:38 
Offline

Rejestracja: 26 lut 2021, 10:46
Posty: 215
IroB pisze:
eee, nie trzeba likwidowac zaraz calej populacji......wystarczy zrobic pierwszy krok i zmienic program edukacyjny człowieka.........mysle ze na poczatek wystarczylo by wyeliminowac boga na ktorego tak latwo przychodzi czlowiekowi zwalac winy swoje.........Mysle ze czlowiek zdajacy sobie sprawe ze musi poniesc odpowiedzialnosc za swoje czyny i zaden bóg ich nie odkupi.........


czlowiek bez wsparcia boga jest jak gdyby mniej sie awanturujacy :)


Religia nie ma niczego wspólnego z wojną w Ukrainie.
Ważne jest to, że do Polski przybyło już ponad 1000000 uchodźców, kobiet i dzieci.
Ważne jest to, że nie rząd, a samorządy, zwykli ludzie pomagają jak mogą.
Serio Polacy jako społeczeństwo, jako naród, dali czadu.
Ale, zapasy się kurczą, ludzie uciekający przed wojną szukają mieszkań, kąta do spania..

Jest mi smutno i źle, czuję całą sobą, że robię za mało, że świat robi za mało.
Bo świat jedynie patrzy i komentuje.
Podczas kiedy giną dzieci, kiedy popełniane są zbrodnie wojenne..
Przecież gdyby wszystkie kraje, dały łupnia Putinowi, byłoby po nim.
Czym się zasłaniają? Traktatami, sojuszami, strachem przed wybuchem III wojny światowej?
Ona już wybuchła, a Putin jeżeli zechce to użyje atomówki, jeżeli poczuje się bezkarny, zaatakuje kolejne kraje, przecież nie przestrzega ani umów, ani traktatów.
No ale aneksja Krymu się udała, więc teraz czas na aneksje Ługańska czy Doniecka.
A potem na kolejne i kolejne..
Świat nie stanął w obronie cywilów ginących tysiącami dzisiaj na Ukrainie, nie stanie więc w obronie innych krajów, z których Putin zechce sobie zrobić podległe FR republiki, Polska, a przynajmniej jej część, też znajduje się na tej liście.
Ukraina dzisiaj walczy sama.
Walczy bardzo dzielnie, ale w ostatecznym rozrachunku, nie ma szans by wygrać.
Wygraną będą jedynie karty historii, ale Putin rozjebie ją w pył, a świat będzie debatował, myślał, zapewniał o poparciu, podobnie jak to robił z Polską przy okazji wybuchu II wojny światowej.
Ja osobiście nie potrafię sobie z tym poradzić.No, ale ja w tym wszystkim jestem najmniej ważna.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6642 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 626, 627, 628, 629, 630, 631, 632 ... 665  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 62 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group