forum.nie.com.pl

Forum Tygodnika Nie
Dzisiaj jest 28 mar 2024, 12:22

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5298 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 403, 404, 405, 406, 407, 408, 409 ... 530  Następna
Autor Wiadomość
Post: 04 lis 2018, 19:00 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 lip 2016, 18:59
Posty: 17117
stary praktyk pisze:
To ja idę się zastanowić, co stawało na przeszkodzie aby ich mieć.......?! W schroniskach ich pełno.......!
Idziesz, bierzesz psa i sukę, sukę sterylizujesz żeby chodowli nie zakładać a psa pozostawiasz by pilnował ( "wymiśkowany" jest ciamajda) - i problem rozwiązany.Jeden warunek: - musisz być właścicielem jakiejś posesji! W żadnym wypadku bloki !
Ta rasa na stare lata w 90% będzie chorowała na dysplazję stawów co wyklucza mozliwość wchodzenia po schodach........!No i te psy wymagają przestrzeni......... :roll: Oraz sporo jedzą co przekłada się na koszta. O lekarzu nie wspominam........ :oops:

Za to większego i bardziej wiernego przyjaciela od psa ze schroniska nie znajdziesz.........!Jednak jest tu mały szkopuł:
Biorąc psa ze schoniska, możesz trafić na zwierzę "po przejściach" a to może przełożyć się na skrzywioną psychikę zwierzaka. Oczywiście można sobie z tym poradzić ale wymaga to sporo poświęcenia i jedynie ogromna doza miłości i odpowiednie podejście pozwala na powrót psa do stanu "normalnego" ........!


U mnie przeciwwskazań było kilka. Mieszkanie w bloku na piętrze, a pies duży przecież i głośny. Praca w systemie 8 godzin. Pies znaczną część dnia zamknięty w domu sam. Teraz mam kundelaka i co mam zrobić?

_________________
Aby długo i szczęśliwie żyć, oddychaj przez nos i miej zamknięte usta.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 05 lis 2018, 0:39 
Offline

Rejestracja: 22 wrz 2014, 17:53
Posty: 10656
Lokalizacja: Czestochowa.
I tak trzymaj.
Najwyżej weź drugiego aby pierwszemu się nie nudziło......... ;)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 05 lis 2018, 16:19 
Offline

Rejestracja: 22 wrz 2014, 17:53
Posty: 10656
Lokalizacja: Czestochowa.
Uwaga, - ćwiczebnie.....weszło:
Moja obecna "dziewczyna"........ale śpi w moim łóżku jedynie sama. Jak chcę dołaczyć, - robi się awantura........!


Załączniki:
nasz słodziak.jpg
nasz słodziak.jpg [ 77.64 KiB | Przeglądany 1935 razy ]


Ostatnio zmieniony 05 lis 2018, 16:22 przez stary praktyk, łącznie zmieniany 1 raz
Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 05 lis 2018, 16:22 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 wrz 2014, 11:32
Posty: 8281
Lokalizacja: zza wrót
Ale ma koję.
Super.

_________________
Nie bierzcie życia tak poważnie i tak nie wyjdziecie z niego żywi.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 05 lis 2018, 16:31 
Offline

Rejestracja: 22 wrz 2014, 17:53
Posty: 10656
Lokalizacja: Czestochowa.
I tak już od 17 lat........


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 05 lis 2018, 16:32 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 lip 2016, 18:59
Posty: 17117
Oj, skąd ja to znam.

_________________
Aby długo i szczęśliwie żyć, oddychaj przez nos i miej zamknięte usta.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 05 lis 2018, 21:58 
Offline

Rejestracja: 04 wrz 2014, 19:45
Posty: 2943
Boruch pisze:
Teraz mam kundelaka i co mam zrobić?


Kochać. :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 05 lis 2018, 22:58 
Offline

Rejestracja: 28 kwie 2016, 22:42
Posty: 1247
Ja w kwestii formalnej: czy ktoś wie, jak wykarmić kota i nie zwariować?

KiteKat nadaje się tylko do wylizania sosiku, Whiskas niejadalny w ogóle, suche może i owszem, ale bardzo wybiórczo, surowe nerki wieprzowe jeszcze do niedawna ok teraz już nie, surowy drób jak wyżej, wołowina całkiem niejadalna... Przywiozłam kocich różności u nas nieznanych pół walizki zza granicy - jadalne tylko raz...
Może nie źry, bo jest za ciepło jak na tę porę roku?
Ale w taki razie dlaczego czaruje i daje do zrozumienia, że coś by zjadł?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 05 lis 2018, 23:16 
Offline

Rejestracja: 02 wrz 2014, 17:32
Posty: 8006
Cytuj:
KiteKat nadaje się tylko do wylizania sosiku,

Jakbyś przy tym była.
surowy drób , ale tylko kurzęci, wołowina jak najbardziej.
Suche bobki kitekat, ale za drogi, kupiłam w Dino worek bobków za niecałe 7 złotych i jeszcze to dziubią, ale dziubią.
Ostatnio saszetki Felix, ciekawe jak długo.
Watróbkę zaparzam, kroję drobno i mieszam z rozciapanymi dokładnie puszkami Raffi lub Suri.
Kupuję mieloną wołowinę (odpadki) mrożone (1,50 za kostkę) i po rozmrożeniu przelewam wrzątkiem, żeby uniknąć robaka.
Moja cierpliwość się wyczerpuje, całe rano zaparzam, kroję, mięszam, przelewam, przecedzam i klnę, bo po dwóch dniach już marudzą.
Nie pocieszę Cię, nie ma opcji. :lol:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 05 lis 2018, 23:43 
Offline

Rejestracja: 22 wrz 2014, 17:53
Posty: 10656
Lokalizacja: Czestochowa.
Znam ten ból, - matką byłem.......chciało by się powiedzieć.... :lol:
Gdy swoją sukę przyprowadziłem ze schroniska ( skóra i kości ) - nie pozwalała się nikomu do miski zbliżyć zanim nie zjadła. Dziś więcej czasu spędzam przy garach gotując dla niej aniżeli dla siebie.
I jeszcze źle. W dodatku łaskę robi, że zje..........franca jedna....... :lol: Doszło do tego, że musiałem sięgnąć po książkę kucharską bo mi zaczyna konceptów brakować.
W pale się nie mieści, co te zwierzaki z nami wyprawiają......!
Najlepsze w tym jest, gdy z dokładnością śwajcarskiego zegarka, o 12,30 szturcha mnie nosem, by jej dać jedzenie........po czym powąchawszy, idzie na legowisko i się kladzie.
po 10,- 15 minutach wstaje i idzie spróbować, co w misce. Po czym ewentualnie liźnie albo, zje odrobinę.....i tak co 15 min. podchodzi i przekąsi......... :lol:
Miska zostaje opróżniona do godź. 22-iej.
Ale o tej 12,30 nie odejdzie zanim nie wstanę i na michę nie nałożę.........!
Od jakiegoś czasu się zastanawiam, kto tu kogo wytresował.......... :roll:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5298 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 403, 404, 405, 406, 407, 408, 409 ... 530  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 37 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group