forum.nie.com.pl

Forum Tygodnika Nie
Dzisiaj jest 14 lip 2020, 16:05

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 11160 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 1083, 1084, 1085, 1086, 1087, 1088, 1089 ... 1116  Następna
Autor Wiadomość

Agusiu......! Ja się nie znam na tych przepisach co lepsze, - czy stan wojenny czy wyjątkowy czy jeszcze inny. Ja po prostu kocham las i martwię się o jego dobrostan. A wiem, ze sam się nie pali . A ponieważ jestem już stary a więc mam pewne doswiadczenie życiowe to wiem, że jak się ludzi do lasu wpuści, las zacznie się palić. Nie ma innej opcji.

Czy inni widzą, jak można się pięknie różnic w poglądach i zachować niesamowicie wysoko poziom kurtury w polemice.....?! :shock:

:lol: :lol: :lol:

Szanowny Praktyku! Susza sprzyja pożarom, więc najprawdopodobniej lasy znowu zostaną zamknięte, proszę zatem byś zachował spokój.
Przy takiej suszy jednak, wystarczy iskra, niedopałek wyrzucony z auta, a może nawet dojść do samozapłonu.
Jestem przeciwnikiem zamykania lasów i idiotycznych zakazów. Dla mnie to absurd, że mieszkając 80 metrów od lasu, nie mogłam doń wejść z psem na legalu. Znam tu jednak każdą dziurę, więc zakaz mogłabym obejść . Ale nie o to chodzi, a o to że pandemia jest jak los na loterii, dla rządu. Na FB nie brakuje filmów, co w ostatnim czasie odwalala policja. Tego nijak nie da się obronić. Tak więc jestem na nie. Nie glupiejmy, dajmy ludziom odetchnąć, w lesie, parku, na rybach. Inaczej czeka nas kaftan albo rozróby. Rząd chyba o tym wie...

Kłaniam się :)

Ide jutro na plażę. :)

W Tv pokazali, że pali się Biebrzański Park Narodowy. Znaczy zapalił się najbardziej nasączony wodą obszar Polski. Czy jeszcze więcej dowodów, by ograniczać szwendanie sie lemingów po lasach...... ?!
A własnie rozpoczyna się cielenie łosi oraz gniazdowanie ptaków.......... :o Ktoś jest w stanie wyobrazić sobie, czym się to skończy.......?! :shock:

Awatar użytkownika

Obrazek
Siódma rano.

stary praktyk pisze:
W Tv pokazali, że pali się Biebrzański Park Narodowy. Znaczy zapalił się najbardziej nasączony wodą obszar Polski. Czy jeszcze więcej dowodów, by ograniczać szwendanie sie lemingów po lasach...... ?!
A własnie rozpoczyna się cielenie łosi oraz gniazdowanie ptaków.......... :o Ktoś jest w stanie wyobrazić sobie, czym się to skończy.......?! :shock:

No czym?
Zawsze łazili po lasach i łazić będą a ty Kassandrę odstawiasz albo innego Wernyhorę i wieszczysz straszne zdarzenia. :)

Parafonu.......! Ja Ciebie proszę !
Ty wyjaśnij temu Onasisowi, co sie stanie, jeśli sie krowa od osia ocieli a w pobliżu wybuchnie pożar.....!
Albo jak zając zniesie jajka i to samo się wydarzy w pobliżu. Aż dziw bierze, że ludziska nie czają sprawy pomimo, że nie tak dawno wieliśmy przykłady z Australii. Jaki był koszt ( pośród zwierzyny) - pożarów w tej części świata......! Ja jestem Kasandra....! Chyba ktoś kopa zara dostanie........! :roll:

older pisze:
Ide jutro na plażę. :)

Bylem. Czyściutko. Piasek jak na Karaibach jakich, bielutki. Niestety nawet kamyka. A miałem nadzieję, ze jakiś wielki bursztyn po tym zamknięciu będzie na mnie czekał. Woda jak kryształ., i tu trochę się zdziwiłem bo myślałem, ze od chodzenia po plaży i moczenia nóg się tak nie brudzi.
Ale już pewnie jadą na długi weekend to zniszczyć.

stary praktyk pisze:
Agusiu......! Ja się nie znam na tych przepisach co lepsze, - czy stan wojenny czy wyjątkowy czy jeszcze inny. Ja po prostu kocham las i martwię się o jego dobrostan. A wiem, ze sam się nie pali . A ponieważ jestem już stary a więc mam pewne doswiadczenie życiowe to wiem, że jak się ludzi do lasu wpuści, las zacznie się palić. Nie ma innej opcji.

To Ty masz tak, jak ja.
I bardzo się boję o lasy w mojej okolicy.
Dawno nie padało, codziennie słońce na bezchmurnym niebie...
Gieniusze z PKP wycinają w pień starodrzew do 15m od torów (zwłaszcza dęby), a poza tym pozostali gieniusze regularnie robią wielkie przecinki w lasach wiekowych... A potem udają zdziwienie, kurwa, że susza! Ale oni się już urządzili i w dupie mają dobrostan rodzaju wszelkiego poza dobrostanem swoim!

Sie zaczęło. Najpierw nie poznałem leśnej drogi wzdłuż wybrzeża w Sobieszewie. Teraz jest taka arteria, że mogą się dwa tiry minąć i na osobówkę zostanie miejsca. Wysypana tłuczniem autostrada,kurwa, i wokół na poboczach sągi starych, grubych sosen. Nie, broń bobrze nie pozyskują drewna!
Oni drogę POŻAROWĄ uczynili. Sobieszewo to mała wyspa od rzeki do morza jest pasek lądu na jakiś kilometr i wzdłuż do Przegaliny parę kilometrów. A droga wyjebana jak na Syberii, gdzie terenów chwatajet na wsjo.
Nóż mnie sie otworzył. I tabuny samochodów byle jak postawionych gdziekolwiek. Ja rozumiem ludzi ciągnie na plażę i do lasu ale nie trzeba wjeżdżać na samą plażę.
W terenie zabudowanym jest dość miejsc do parkowania. Noż, jasny gwint, jak się tak stęknili za spacerami to mogą do samiutkiego brzegu morza pokonać te głupie 700 metrów od głównej drogi, nie?

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 11160 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 1083, 1084, 1085, 1086, 1087, 1088, 1089 ... 1116  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.