forum.nie.com.pl

Forum Tygodnika Nie
Dzisiaj jest 28 mar 2024, 20:12

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 584 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55 ... 59  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: BARYCKI!!!!
Post: 23 paź 2017, 11:02 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 lip 2016, 18:59
Posty: 17117
krystkon pisze:
sigmunt mock pisze:
Żebyś mógł cokolwiek powiedzieć na temat "zawsze tak było", Boruchu, postaraj się zdobyć nieco informacji na temat hierarchii np. u Aborygenów. Twój niewielki rozumek jest wypełniony treściami nieprzystającymi do rzeczywistości.


No i zobacz osiągnięcia Aborygenow. Działało dopóki nie pokazały się na horyzoncie grupy hierarchiczne z czym nie mieli żadnych szans.
Ludzie bez hierarchii są jak ciało bez mózgu.
A gdyby twoje ciało miało bronić którejś swojej części albo którejś zapewnić najlepsze warunki jak w tym upozcjonowalby się mózg?



Hierarchia, hierarchią - niestety kultura Aborygenów nieskażona europejskimi nawykami nie miała szans. Zwłaszcza, że na wyspę dotarli ludzie z półświatka. Do tego trzeba dołożyć, że nasza cywilizacja była technicznie zaawansowana. Jakie miał szanse przeciętny Aborygen uzbrojony w dzidę z europejczykiem z bronią palną? I jeszcze ta wszechmocna chęć uczynienia z tego ludu swojego sługi.

_________________
Aby długo i szczęśliwie żyć, oddychaj przez nos i miej zamknięte usta.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: BARYCKI!!!!
Post: 23 paź 2017, 11:08 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 17:33
Posty: 9999
polar pisze:
sigmunt mock pisze:
postaraj się zdobyć nieco informacji na temat hierarchii np. u Aborygenów.


A mogę prosić jakąś linę? Najlepiej polskojęzyczną. Będę miał trochę czasu w pracy więc chętnie poczytam.



Swego czasu w (ho ho a może jeszcze dawniej) papuaskimi społecznościami i australijskimi eksperymentami społecznymi na nowej gwinei interesowała się Pani Środa, (o ile mnie pamięć nie myli) nie sposób jednak nic na ten temat znaleźć w internecie, mało kto wtedy o nim słyszał. :(


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: BARYCKI!!!!
Post: 23 paź 2017, 11:28 
Offline

Rejestracja: 13 wrz 2017, 11:09
Posty: 22
krystkon pisze:

Brak hierarchii to bieda z nędza i z nieszczęściem.


W umyśle rządzonym przez pogoń za pieniądzem- być może.
Bieda jest kluczowym elementem systemu. Muszą być biedni.
Czy wszyscy mogą być bogatymi kapitalistami? Czy jednak potrzebni są robole klepiący biedę?

Wspólnota plemienna nie zna pojęcia biedy.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: BARYCKI!!!!
Post: 23 paź 2017, 11:44 
Cytuj:
No i zobacz osiągnięcia Aborygenow. Działało dopóki nie pokazały się na horyzoncie grupy hierarchiczne z czym nie mieli żadnych szans.
Ludzie bez hierarchii są jak ciało bez mózgu.


Pozwolisz, że się wtrące.
U Aborygenów istniała hierarchia. Porozrzucani na ogromnych terenach, prowadzili zarówno wędrowny, jak i osiadły
tryb życia, co jednak nie przeszkadzało im spotykać podczas kilku tygodniowych uroczystości, czy zajmować się handlem, wymieniać ''nowinkami technicznymi''. Podstawową komórką organizacyjną była rodzina, klan. I jak to zazwyczaj bywa, na czele klanów stała uprzywilejowana starszyzna.
Klany jednak, nie stanowiły jakichkolwiek wspólnot terytorialnych mogących stawiać zorganizowany opór Koronie, co zaskutkowało 3 krotnym spadkiem ludności
autochtonicznej w przeciągu 100 lat. Bratobójcze walki (jedne klany były zmuszane przez kolonizatorów do podbijania ziem zamieszkałych przez inne) , mordy dokonywane przez białych, proces akulturacji, choroby, a końcu i alkoholizm doprowadziły do najgorszego..
Reasumując, hierarchia istniała i istnieć będzie.


Na górę
  
 
 Tytuł: Re: BARYCKI!!!!
Post: 23 paź 2017, 12:45 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 19:14
Posty: 1125
sigmunt mock pisze:
krystkon pisze:

Brak hierarchii to bieda z nędza i z nieszczęściem.


W umyśle rządzonym przez pogoń za pieniądzem- być może.
Bieda jest kluczowym elementem systemu. Muszą być biedni.
Czy wszyscy mogą być bogatymi kapitalistami? Czy jednak potrzebni są robole klepiący biedę?

Wspólnota plemienna nie zna pojęcia biedy.


A nie rozumiesz może, że pod pogonią za pieniądzem kryją się zjednoczenie i kooperacja?
Złoto, zapiski w księgach bankowych, teraz zapiski BTC na twardych dyskach nie miałby kompletnie żadnej wartości gdyby nie powodowaly zjednoczenia i współpracy.

Natura tak zaprogramowala nasze umysły, iż ty czujesz i myślisz, że zdobywasz wiele warte złoto mając przy tym wszystkich innych w d, a rzeczywistość jest taka, że ty w pogoni za nic nie wartym zelastwem ulegasz woli innych i podejmiesz z nimi współpracę.

Nie rozumiesz, że pod naszymi emocjami związanymi ze złotem tak naprawdę kryją się nasze stosunki do siebie nawzajem.
Złoto to tylko rzadkie zelastwo, które po zdobyciu go przez homo sapiens najczęściej leży w ukryciu pod ziemią. Nasze emocje związane z tym zelastwem to zwierzęcy instynkt, który jak za rączkę prowadzi nas do zbudowania hierarchii między sobą.

Pogoń za pieniądzem jest słuszna i dla wszystkich korzystna bowiem inne sposoby budowy hierarchii jak udowodnił komunizm są do d, wobec tego sposobu.

Pogoń za pieniądzem i własnością są dobre.
Dzięki temu współpracę podejmują jednostki, które nie chcą ze sobą współpracować.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: BARYCKI!!!!
Post: 23 paź 2017, 13:24 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 19:14
Posty: 1125
AGAFIA pisze:
Cytuj:
No i zobacz osiągnięcia Aborygenow. Działało dopóki nie pokazały się na horyzoncie grupy hierarchiczne z czym nie mieli żadnych szans.
Ludzie bez hierarchii są jak ciało bez mózgu.


Pozwolisz, że się wtrące.
U Aborygenów istniała hierarchia. Porozrzucani na ogromnych terenach, prowadzili zarówno wędrowny, jak i osiadły
tryb życia, co jednak nie przeszkadzało im spotykać podczas kilku tygodniowych uroczystości, czy zajmować się handlem, wymieniać ''nowinkami technicznymi''. Podstawową komórką organizacyjną była rodzina, klan. I jak to zazwyczaj bywa, na czele klanów stała uprzywilejowana starszyzna.
Klany jednak, nie stanowiły jakichkolwiek wspólnot terytorialnych mogących stawiać zorganizowany opór Koronie, co zaskutkowało 3 krotnym spadkiem ludności
autochtonicznej w przeciągu 100 lat. Bratobójcze walki (jedne klany były zmuszane przez kolonizatorów do podbijania ziem zamieszkałych przez inne) , mordy dokonywane przez białych, proces akulturacji, choroby, a końcu i alkoholizm doprowadziły do najgorszego..
Reasumując, hierarchia istniała i istnieć będzie.


Ja powtarzam z uporem maniaka.

HIERARCHIA JEST WYŁĄCZNYM ŹRÓDŁEM SPOŁECZEŃSTWA!

Społeczeństwo bez hierarchii nie zaistnieje.
Hierarchia kapitalistyczna jest jak do tej pory najlepsza, najkorzystniejsza. Ma jednak bardzo poważna wadę - nadmierna koncentracja kapitału lub inaczej nadmierna koncentracja wlasnosci.

Współczesny system społeczny próbuje radzić sobie z koncentracja własności podatkami, prawem pracy, świadczeniami socjalnymi, darmowymi świadczeniami państwowymi ale to nie tędy droga.
Droga powinna prowadzić przez jawność i opodatkowanie wszelkiej własności i wylacznie własności podatkiem określanym jawnie i w demokracji bezpośredniej.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: BARYCKI!!!!
Post: 23 paź 2017, 13:24 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 19:14
Posty: 1125
AGAFIA pisze:
Cytuj:
No i zobacz osiągnięcia Aborygenow. Działało dopóki nie pokazały się na horyzoncie grupy hierarchiczne z czym nie mieli żadnych szans.
Ludzie bez hierarchii są jak ciało bez mózgu.


Pozwolisz, że się wtrące.
U Aborygenów istniała hierarchia. Porozrzucani na ogromnych terenach, prowadzili zarówno wędrowny, jak i osiadły
tryb życia, co jednak nie przeszkadzało im spotykać podczas kilku tygodniowych uroczystości, czy zajmować się handlem, wymieniać ''nowinkami technicznymi''. Podstawową komórką organizacyjną była rodzina, klan. I jak to zazwyczaj bywa, na czele klanów stała uprzywilejowana starszyzna.
Klany jednak, nie stanowiły jakichkolwiek wspólnot terytorialnych mogących stawiać zorganizowany opór Koronie, co zaskutkowało 3 krotnym spadkiem ludności
autochtonicznej w przeciągu 100 lat. Bratobójcze walki (jedne klany były zmuszane przez kolonizatorów do podbijania ziem zamieszkałych przez inne) , mordy dokonywane przez białych, proces akulturacji, choroby, a końcu i alkoholizm doprowadziły do najgorszego..
Reasumując, hierarchia istniała i istnieć będzie.


Ja powtarzam z uporem maniaka.

HIERARCHIA JEST WYŁĄCZNYM ŹRÓDŁEM SPOŁECZEŃSTWA!

Społeczeństwo bez hierarchii nie zaistnieje.
Hierarchia kapitalistyczna jest jak do tej pory najlepsza, najkorzystniejsza. Ma jednak bardzo poważna wadę - nadmierna koncentracja kapitału lub inaczej nadmierna koncentracja wlasnosci.

Współczesny system społeczny próbuje radzić sobie z koncentracja własności podatkami, prawem pracy, świadczeniami socjalnymi, darmowymi świadczeniami państwowymi ale to nie tędy droga.
Droga powinna prowadzić przez jawność i opodatkowanie wszelkiej własności i wylacznie własności podatkiem określanym jawnie i w demokracji bezpośredniej.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: BARYCKI!!!!
Post: 23 paź 2017, 13:53 
Offline

Rejestracja: 13 wrz 2017, 11:09
Posty: 22
Pieniądz jest źródłem twojego nieszczęścia a ty z uporem maniaka za nim gonisz. Czy to aby nie jest objaw choroby psychicznej?Nie zastanawiałeś się nad tym?
Pieniądz nie ma żadnej wartości.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: BARYCKI!!!!
Post: 23 paź 2017, 14:20 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 19:14
Posty: 1125
sigmunt mock pisze:
Pieniądz jest źródłem twojego nieszczęścia a ty z uporem maniaka za nim gonisz. Czy to aby nie jest objaw choroby psychicznej?Nie zastanawiałeś się nad tym?
Pieniądz nie ma żadnej wartości.


Pieniądz nie ma żadnej wartości.
A to dobre.
Znaczy nie tylko ja jestem psychiczny ale jeszcze jakieś 7.000.000.000 ludzi a tym ty.

No po co takie bzdury w ogóle pisać skoro pieniądz rządzi ludzkim światem?

Ile razy dziś użyłeś pieniędzy?
Były to wyrazy stanów psychotycznych?

No jak ludzkie umysły działają, że potrafi taki wyrazić, pieniądz nic nie wart ale chowam go w najgłębszej kieszeni, zeby go przypadkiem nie stracić, tego nie da się wyjaśnić.
Rozumiem strategię oklamywania ale żeby samego siebie?

Źródłem mojego nieszczęścia jest to, że urodziłem się wśród okropnych ludzi, których nie da się znieść.
Wszyscy dobrzy i tylko świat zły.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: BARYCKI!!!!
Post: 23 paź 2017, 14:46 
Offline

Rejestracja: 13 wrz 2017, 11:09
Posty: 22
Nie użyłem dziś pieniędzy, wczoraj też nie, przedwczoraj też nie.
Spójrz w lustro. Sprawdź, czy nie jesteś okropnym człowiekiem, którego nie da się znieść.

Pieniądz rządzi twoim światem.
Pieniądz nie ma żadnej wartości. Jedynie wartość umowną. A ja się nie umawiałem.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 584 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55 ... 59  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 48 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group