forum.nie.com.pl

Forum Tygodnika Nie
Dzisiaj jest 27 kwie 2024, 7:03

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 584 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47 ... 59  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: BARYCKI!!!!
Post: 17 paź 2017, 8:44 
Socjalizm to utopia, piękny sen, w którym "wszystko jest za darmo, a państwo zasponsoruje każdy socjalny kaprys ludu". Prawda jest jednak bolesna dla demokratów, nazistów i komunistów - ich interwencjonalizm państwowy zawsze kończy się tak samo: długami, zatorami, nędzą, biedą. Ekstremalne podatki , by opłacić to słynne "za darmo" doprowadzają do jednego: wyczyszczenia obywatelskich portfeli z kasy. Lud solidarnie klepie biedę, tyle ma z cudownego socjalizmu i solidaryzmu. Wniosek jeden: demokraci won, czas na prawicę i jej kapitalizm!!!

:twisted: :twisted:


Na górę
  
 
 Tytuł: Re: BARYCKI!!!!
Post: 17 paź 2017, 8:45 
Cytuj:
Kurwa, po kiego grzyba te bzdety czytam?


Bo Ci się nudzi, a tego nie lubisz ;)


Na górę
  
 
 Tytuł: Re: BARYCKI!!!!
Post: 17 paź 2017, 8:54 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 wrz 2014, 1:12
Posty: 6422
Lokalizacja: Mokolodi - Okavango
Zgadłaś. Jak z zasady omijam, tym razem właśnie z nudów przeczytałem.
Bełkot grafomana. Z nim jest coraz gorzej.

_________________
Kobieta mnie bije - nigdy nie należy wierzyć informacjom niezdementowanym.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: BARYCKI!!!!
Post: 17 paź 2017, 10:34 
AGAFIA pisze:
Socjalizm to utopia
czas na prawicę i jej kapitalizm!!!

W USA 10 % posiada 72 % majątku narodowego, 50 % posiada 2 %, a pozostałe 40 % posiada 26 %. Tak więc, Pani Agafio, z rachunków nie chce wyjść inaczej, jak tylko, że połowa populacji w najlepszym kapitalizmie oddaje z wypracowanego przez siebie dochodu, aż 96 %. A takiego podatku, nawet nie wyobraża sobie żaden komunista, ani socjalista. No, ale to jest bełkot grafomana, a Pani wybitna inteligencja, zapewne poza swoimi wrażeniami, potrafi również i merytorycznie w jakich liczbach wskazać społeczne zalety kapitalizmu i tak samo, utopię socjalizmu.

PS. Ma tylko Pan Barycki nadzieję, że Pani inteligencja będzie choć ociupinkę szybsza od inteligencji Pana Polara.


Na górę
  
 
 Tytuł: Re: BARYCKI!!!!
Post: 17 paź 2017, 12:14 
Panie Barycki, tak teraz zupełnie poważnie, w rękach państwa powinniśmy pozostawić służby (zdrowia, obronę, policję, straż), szkolnictwo, wymiar sprawiedliwości, a reszta w ręce ludu i państwo niechaj nie ma nic do tego.
Ja może specjalnie nie rozumiem się na socjalizmie, komunizmie, ale trochę życia znam i wiem, że człowiek najlepiej pracuje na swoje, dla siebie. Jest bardziej kreatywny, zdeterminowany, wydajny.
Szczególnie, że obywatelskie społeczeństwo to mit, każdy myśli o tym, by zgarnąć jak najwięcej dla siebie. Interwencjonizm państwowy nie zapobiega wahaniom gospodarki, a wolny rynek to kolejny pic na wodę.
Oczywiście taki model społeczeństwa, państwa -nie wiem jak to nazwać, nie ma prawa bytu w dzisiejszych realiach, bo żaden rząd, dobrowolnie nie odda sterów w ręce ludu, aczkolwiek skoro wszystko inne ma tyle samo wad, co zalet, kto wie czy nie warto byłoby spróbować czegoś nowego..
Nie wiem jak mam Panu moją światłą myśl przekazać, trudno to opisać, ale w moim przekonaniu, państwo jako takie, nie powinno się za wiele wpierdzielać. Chcąc, nie chcąc, płacimy na coś, co nie działa, co nam się nie podoba, utrzymujemy setki instytucji, psu na budę potrzebnych, itd..


Na górę
  
 
 Tytuł: Re: BARYCKI!!!!
Post: 17 paź 2017, 12:49 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 16:15
Posty: 16796
No niech Pani nie opowiada głupot że istnieje kraj bez IPNu.

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: BARYCKI!!!!
Post: 17 paź 2017, 13:56 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 wrz 2014, 1:12
Posty: 6422
Lokalizacja: Mokolodi - Okavango
AGAFIA pisze:
Oczywiście taki model społeczeństwa, państwa -nie wiem jak to nazwać, nie ma prawa bytu w dzisiejszych realiach, bo żaden rząd, dobrowolnie nie odda sterów w ręce ludu, aczkolwiek skoro wszystko inne ma tyle samo wad, co zalet, kto wie czy nie warto byłoby spróbować czegoś nowego..



Cytuj:
Belgiskiego rządu zatem jak nie było, tak nie ma, a mimo to dzięki
sprawnej administracji kraj jakoś funkcjonuje. Inne kraje dla odmiany,
mimo że posiadają rządy, funkcjonują znacznie gorzej.
http://www.polityka.pl/tygodnikpolityka/swiat/1513286,1,belgom-lepiej-sie-zyje-bez-rzadu.read


Cytuj:
Kiedy związana z żądaniem przez UE spłaty długów prywatnych banków
przez Islandczyków presja ze strony między innymi Wielkiej Brytanii
i międzynarodowych instytucji finansowych stała się zbyt silna,
Islandczycy powiedzieli "nie". Wyszli na ulice, obalili socjalistyczny rząd
premiera Geira i zażądali rozpisania nowych wyborów.
https://ogrodnikumyslu.wordpress.com/2015/02/09/ludzie-ktorzy-obalili-rzad/

_________________
Kobieta mnie bije - nigdy nie należy wierzyć informacjom niezdementowanym.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: BARYCKI!!!!
Post: 17 paź 2017, 14:33 
AGAFIA pisze:
teraz zupełnie poważnie

Matko boska, miechże Pani ulituje się nad Panem Baryckim. Chce go Pani zabić?

AGAFIA pisze:
żaden rząd, dobrowolnie nie odda sterów w ręce ludu

A nieprawda, Korczak opisał taki przypadek w Królu Maciusiu Pierwszym.

AGAFIA pisze:
Nie wiem jak mam Panu moją światłą myśl przekazać

Może spróbuje Pani to zaśpiewać, a gdyby nie odniosło skutku, to może, zatańczyć.

PS. A jak już Pani chce zupełnie poważnie przekazać Panu Baryckiemu swoją myśl światłą, to proszę Pana Baryckiego oświetlić myślą swą i tym światłem oświecić, dlaczego w cudownym kapitalizmie, pracownicy najemni od swoich zarobków oddają kilkadziesiąt procent podatku, a wielkie korporacje od swoich dochodów, zaledwie poniżej jednego procenta i dlaczego socjalistka Rose jest tak bardzo przeciwna, aby korporacje płaciły taki sam podatek, jak wszyscy pracownicy najemni i jeszcze, kto tę biedną kobiecinę tak perfidnie okantował, że uwierzyła, iż jest socjalistką? Czy aby tym kanciarzem nie jest Wątły?


Na górę
  
 
 Tytuł: Re: BARYCKI!!!!
Post: 17 paź 2017, 15:36 
Pan pszerarzony pisze:
PS. Ma tylko Pan Barycki nadzieję, że Pani inteligencja będzie choć ociupinkę szybsza od inteligencji Pana Polara.


Barycki, moja ociężałość umysłowa jest powszechnie znana, więc ze spostrzegawczością u cię trochu na bakier. A to chyba jedna ze składowych iteligencji - zdolność logicznego wyciągania wniosków na podstawie otaczającej nas rzeczywitości. A rzeczywistość jaka jest każdy widzi - prol-spawacz, to cham niegodzien Olimpu.
Ale tak z drugiej mańki na to patrząc, to gdyby wszyscy jak Barycki byli, to nie byłoby pierwszej ligi. A o to przecież chodzi żeby być w pierwszej lidze. Nie?
Szybko podsumowując - istniejecie dzięki mnie Barycki. Nie podcinajcie więc gałęzi na której wymościła sobie przytulne gniazdko Wasza tłusta, jak moje boczki, dupa.

Ale do rzeczy...Tak nawiasem pisząc, to mój brak komunikacji z Wami, prócz oczywiście tej ociężałości, miał inne, banalne, powody.
Cieszy mnie fakt, że wołacie do mnie z oddali, czekając aż dam powód do połknięcia następnej nalewki, tylko że ja nie bardzo mam z Wami o czym rozmawiać. Nawet nie specjalnie traktuję Was jak problem. Te Wasze krystykonowo-kumowe aksjomatyczne wywody nie są wstanie zrobić nic złego ani w realu, ani w wirtualu. Gdybyście zaczęli mówić takim językiem do ludu, lud prawdopodobnie usnąłby błogo lub w najgorszym wypadku zapaliłby Wam kopa w dupę. Jesteście po prostu nieszkodliwi, stąd mój brak reakcji.
Gadajcie sobie, popalajta cygarko, popijajta Armaniac. I utyskujcie nad głupotą pospólstwa na eventach, sympozjach, odczytach. Szukajcie sposobu jak z chamów zrobić mniejszych chamów, ale nie olimpijczyków. Broń bobrze.
Skoro znacie się tak dobrze z Waszczykowskim, i środowisko zachodnich akademików nie jest Wam obce, wiecie jak działają. Rauty, bale charytatywne. Tam uronicie łęzkę na biedna Afryką, nad głupim polskim społeczeństwem. Może kuma spotkacie. Może więcej Wam dadzą, niż Wałęsie za odczyt. I pewnie dają. ;)
A tera weźmy na tapetę takiego Borucha. O, ten to nie w kij dmuchał przeciwnik. Może zrobić wiele złego. Staranny dobór słów zrozumiały dla każdego, przekaz niosący ze sobą niby ukryte przesłanie, ale nie na tyle, żeby głupki go nie odkryły pochlebiając sobie wybitnych możliwości intelektualnych.
Taaa...wolę kulać się z Boruchem niż z Wami.

A w kwestii socjalizmu. Socjalizm Barycki to ja. To czwarta rano w kolejce SKM jadącej w stronę stoczni.
I nie rozumię dialektyki i aksjomatów. Sorry.

stanax pisze:
Cytuj:
Islandczycy powiedzieli "nie". Wyszli na ulice, obalili socjalistyczny rząd


Taaa...Tak samo Hitler był socjalistą bo jego partia miała w nazwie socjalistyczna.
Idąc tą drogą Barycki to komunista, a świnka morska mieszka w Bałtyku i można robić z niej szynki.

Kurwa...idę do Borucha.


Ostatnio zmieniony 17 paź 2017, 17:09 przez polar, łącznie zmieniany 2 razy

Na górę
  
 
 Tytuł: Re: BARYCKI!!!!
Post: 17 paź 2017, 17:04 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 19:14
Posty: 1125
Przyłączam się do polarnej krytyki socjalizmu jako systemu bylejakości i rozleniwienia ale nie zgodzę się z wnioskiem, iż wyższa skuteczność kapitalizmu w zaspokajaniu potrzeb ma grunt w pozytywnych emocjach ludzi, którzy chcą coś osiągnąć. Wprost przeciwnie.
Wyższa skuteczność kapitalizmu wynika z panowania złych emocji.
Umiarkowany stres wynikający z hierarchii i nieustającej rywalizacji przydaje się, żeby do roboty zabrać się już o 6.00 by skończyć o 22.00. Po takim dniu pracy jest co jeść zwłaszcza jak się pot lal po dupie.
W niedomiarze brakuje ale w nadmiarze wszystko szkodzi. Tak samo i nadmierna kapitalistyczna hierarchia.

Znacie stan psychiczny człowieka w permanentnym zmęczeniu?
W stanie zmeczenia umysł opanowuje złość, złość od zła.
Długotrwała złość, po odnalezieniu winowajcy, zawsze przekształca się w nienawiść.

Stres i wyścig szczurów tak, ale umiarkowanie, do pewnej granicy, za którą szczury zaczynają się wzajemnie zabijać.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 584 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47 ... 59  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 180 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group