forum.nie.com.pl

Forum Tygodnika Nie
Dzisiaj jest 28 mar 2024, 23:15

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 744 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54 ... 75  Następna
Autor Wiadomość
Post: 28 cze 2019, 18:31 
Czarna_Mańka pisze:
" Liga Narodów ostrzega Japonię

W związku z zamierzonym skasowaniem Japonii i zastąpieniem jej tymczasową komisją do odbudowy od dobudowy, wysoki komisarz rady ustalił projekt następujący: 1) ostrzeże Japonię, 2) Japonia ostrzyże ligę, 3) włosy się podzieli, 4) podział się owłosi, 5) Włosi uczeszą się na przedział, 6) Czesi na jeża, 7) jeże się zabije.

Rada Miejska

Rada Miejska obradowała się wczoraj z nowego podatku dochodowego. Postanowiono opodatkować wszystkie rzeczy, które dochodzą. Ludzie, którzy dochodzą do kogoś na ulicy z prośbą o ogień, płacić będą 2 proc. od ceny banderoli zapałkowej. Radny Herbst proponował opodatkowanie dochodzenia sądowego. Potem długo mówiono o miłej przyszłości i projektach spędzania lata.

Ceny w Moskwie

Targi — 8 milionów, tuzin sztucznych oczu w handlu detalicznym — 19, lody waniliowe w blaszankach — miliard, zastaw za blaszankę — miliard, żuki i glisty — 4, szarawary, szarugi, szaraki i szarady — w jednej cenie, rymy męskie — 50 tysięcy, spadochrony — 9.

Z życia cechów

Wczoraj podczas rozmowy wystąpiły u jednego pana ujemne cechy charakteru ze sztandarami i śpiewem."

Antoni Słonimski "W oparach absurdu"


Ludzie wiedzieli co pisać.
A dzisiaj?
-Łowcy kropka B
BŁEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE!!!


Na górę
  
 
Post: 28 cze 2019, 19:42 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 wrz 2014, 11:32
Posty: 8281
Lokalizacja: zza wrót
Obrazek

Pica pica

_________________
Nie bierzcie życia tak poważnie i tak nie wyjdziecie z niego żywi.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 28 cze 2019, 19:58 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 wrz 2014, 11:32
Posty: 8281
Lokalizacja: zza wrót
Czarna_Mańka pisze:
Dla tych co nie wiedzą o co chodzi...
był w tym wątku wpis jak wyżej, ale jak zwykle użebrała skasowanie u modów a teraz rznie leliję skrzywdzoną:
Doucz się wreszcie Zritah, bo już mnie nudzisz :mrgreen:
Ty kradniesz - zamiast kupić zdjęcie lub uzyskać pozwolenie autora zdjęcia
my cytujemy, bo to zgodne z prawem, nie musimy mieć niczyjego pozwolenia
czego jeszcze nie zrozumiałaś?

Kukułkę zna każdy. Każdy wie, co robi i jak się odzywa. Prawdziwy ptak-symbol.
Ale tylko nieliczni ją widzieli. Nic dziwnego! Podrzucając swoje jaja do gniazd
innych ptaków, kukułka wybrała sobie bardzo ryzykowny sposób na życie i wie,
że inni jej za to nie lubią.
Ciągle się więc ukrywa – na wszelki wypadek przed wszystkimi.
(Cuculus canorus)
Obrazek
Aha, to małe, to nie jest kukułka..

_________________
Nie bierzcie życia tak poważnie i tak nie wyjdziecie z niego żywi.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 29 cze 2019, 14:09 
Offline

Rejestracja: 22 wrz 2014, 17:53
Posty: 10656
Lokalizacja: Czestochowa.
A ja pozwolę sobie na coś z mądrości żydowskich. Możliwe, że zostanie docenione..... :lol:

" Żyd wpada do komnaty rabina z krzykiem i płaczem.
- Rebe ! - woła. - Pomóżcie ! Syn mój zwariował.......!
Uspokój się człowieku, - mityguje rabin. - Dlaczego miał by zwariować ?
- Wy sobie,rabbi, - wyobraźcie: wchodzę ja do niego, a tam, - tfu! - szynka! - na psa urok, lezy na talerzu a w łóżku chrześcijańska dziewczyna.....!

- I ty sądzisz, że on zwariował? - uśmiecha się rabbi. - Gdyby szynka leżała w łóżku, a dziewczyna na talerzu, powiedział bym, że masz rację. A tak, możesz być zupełnie spokojny: - syn twój jest całkiem normalny.


H.Safrin - "Przy szabasowych świecach"


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 10 lip 2019, 7:52 
Czarna_Mańka pisze:
" Wychowanie moje w tym czasie przedstawiało wiele do życzenia. Zdany na przypadkową lekturę czytelni publicznej i zabawy w Ogrodzie Saskim, dotrwałem w gorszącej ignorancji tak zwanych przedmiotów szkolnych prawie do dziesiątego roku życia. Ojciec, zajęty praktyką, polityką i cukiernią Semadeniego, która była sceną i widownią jego świetnych występów satyrycznych, nie bardzo orientował się w moim zaniedbaniu szkolnym.

[...]

Pewnego dnia ojciec zapytał się matki, w której jestem klasie. Matka, zajęta życiem towarzyskim, kiermaszami dobroczynnymi i bigoterią, niewielką również zwracała uwagę na moje wychowanie. Okazało się, że nie jestem w żadnej klasie, i w domu powstała wielka awantura. Ojciec zaniedbał praktykę lekarską i Semadeniego i w ciągu paru miesięcy sam przygotował mnie do pierwszej klasy gimnazjalnej.

Dom nasz, jak widać, nie był banalnym domem mieszczańskim. Osobliwa mieszanina lekkomyślności, kłopotów materialnych, wystawności nad stan i nie pozbawionej wdzięku cyganerii składała się na barwność i urok mego dzieciństwa.

Nie może dziwić nikogo, iż w tych warunkach przemieszkałem parę miesięcy u dziadka na ulicy Królewskiej tylko na skutek zapomnienia i nieuwagi. Gdy brat zachorował na odrę, oddano mnie na parę tygodni do dziadka. Dopiero po paru miesiącach zwrócono uwagę na moją nieobecność w domu."


Antoni Słonimski - "Wspomnienia warszawskie"

ps. zmówili się czy co?
ten też nie odbiera telefonu


Nie klasyk, ale też ładne.
W dodatku z analizą. :)

Obrazek


Na górę
  
 
Post: 10 lip 2019, 9:24 
Offline

Rejestracja: 04 wrz 2014, 19:45
Posty: 2943
No ładne :D


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 10 lip 2019, 9:38 
Offline

Rejestracja: 03 wrz 2014, 10:40
Posty: 980
nick pisze:
No ładne :D

E tam ładne. Bardzo ładne! Powiem więcej: takie sobie.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 15 lip 2019, 8:04 
Offline

Rejestracja: 04 wrz 2014, 19:45
Posty: 2943
"Gdyby naprawdę żył kiedyś Merkucjo i gdyby naprawdę istniał Raj, Merkucjo mógłby obracać się teraz wśród młodocianych poborowych poległych w Wietnamie i rozprawiać z nimi o tym, jakie to uczucie umierać za próżność i głupotę innych ludzi."

"W Wietnamie jednak rzeczywiście byłem mózgiem. Tak, i ciągle nie daje mi to spokoju. Podczas mojego ostatniego tam roku, kiedy moją amunicją były słowa, a nie kule, wymyślałem usprawiedliwienia dla całego naszego zabijania i umierania, które robiły wrażenie nawet na mnie! Byłem geniuszem śmiercionośnego hokusa pokusa!"

"główna część dochodów Harvardu i MIT pochodziła z prac badawczo-rozwojowych związanych z nowym uzbrojeniem. Nie byłoby mnie wśród żywych, gdyby nie ten wspaniały dar dla cywilizacji od Wydziału Chemii Harvardu, jakim był napalm, czyli lepka galareta z zagęszczonej benzyny"

Kurt Vonnegut - Hokus pokus.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 15 lip 2019, 17:57 
Offline

Rejestracja: 04 wrz 2014, 19:45
Posty: 2943
I nie żałuj sobie, Maniuśka.
Cytaty są jak sinusoida. Trzeba trochę tego i owego. Kurta V. akurat sobie odświeżam, a największą słabość mam do Rysia snajpera. :)
Tak, że wal cytat, a ja idę po słownik wyrazów obcych :mrgreen:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 15 lip 2019, 18:23 
Mąż bez jaj
Baba bez chuci
Poeta was wszystkich
Z poezji wyrzuci.


Na górę
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 744 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54 ... 75  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 36 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group