forum.nie.com.pl

Forum Tygodnika Nie
Dzisiaj jest 24 kwie 2024, 0:27

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 744 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71 ... 75  Następna
Autor Wiadomość
Post: 08 lis 2020, 19:39 
Offline

Rejestracja: 11 gru 2018, 16:59
Posty: 4689
Cytuj:
...leżał, ciężko dysząc w wilgotnym powietrzu, i próbował pomacać się to tu, to tam, by ocenić, czy jest ranny. Bolało bez względu na to, gdzie dotykał. Po chwili zdał sobie sprawę, że boli go ręka.


Douglas Adams z którejś z cyklu Autostopem przez Galaktykę.

I jeszcze jeden:

Cytuj:
– Ile jest kapsuł ratunkowych?
– Ani jednej.
– Dobrze policzyłeś?
– Dwa razy.

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 08 lis 2020, 20:00 
Offline

Rejestracja: 11 gru 2018, 16:59
Posty: 4689
A to takie pandemiczne to z kogo? ZAGADKA.
(przy okazji wyjaśnia jaki w tym wszystkim mają interes lekarze, miliarderzy, Bill Gates i inni spiskowcy)


Cytuj:
– Aha. Tak więc podczas jednej z takich bezsennych nocy zostałem z ojcem. Staraliśmy się znaleźć jakiegoś żywego pacjenta, którego można by leczyć, ale w łóżku, za łóżkiem znajdowaliśmy same trupy.
I wtedy ojciec zaczął się śmiać! Nie mógł przestać. Wyszedł na dwór z ręczną latarką. Chichotał bez przerwy, a promień światła z jego latarki tańczył po trupach ułożonych w stosy. Położył dłoń na mojej głowie i wie pan, co mi wtedy powiedział ten wspaniały człowiek?
– Nie.
– Synu – powiedział do mnie ojciec – pewnego dnia wszystko to będzie twoje.

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 08 lis 2020, 20:37 
Kurt Vonnegut jest przeceniany, panie pływak.


Na górę
  
 
Post: 08 lis 2020, 20:39 
Offline

Rejestracja: 11 gru 2018, 16:59
Posty: 4689
też go nie bardzo lubię.

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 08 lis 2020, 21:34 
Offline

Rejestracja: 04 wrz 2014, 19:45
Posty: 2943
Ja lubię Rysia snajpera i Kocią kołyskę.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 08 lis 2020, 22:59 
Offline

Rejestracja: 04 wrz 2014, 19:45
Posty: 2943
No czy nie piękne? :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 09 lis 2020, 10:23 
Offline

Rejestracja: 11 gru 2018, 16:59
Posty: 4689
To o trupach też z "...kołyski"

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 09 lis 2020, 11:17 
Offline

Rejestracja: 04 wrz 2014, 19:45
Posty: 2943
A bo ja wiem?
(nie mam jak dobrać się do części półek żeby z grubsza przetrzepać)

Mania ?

Perorując pośród gromady zirytowanych koleżanek i kolegów, zawołałam z wypiekami na twarzy:
- Świat został idiotycznie stworzony! Ktoś wreszcie powinien się tym zająć i tak wszystko zorganizować, żeby każdy człowiek te najbardziej potrzebne mu do istnienia rzeczy, jak dach nad głową, skromne jedzenie, skromna odzież otrzymywał bez pracy. Bez harowania na to przez dziesięć godzin na dobę. Słuchajcie! – wrzasnęłam głośniej, porwana tak nadzwyczajną ideą. – To byłoby dopiero życie!
Połowa słuchających oblizała się lubieżnie na widok roztaczanych przeze mnie rewelacyjnych perspektyw, a ja kończyłam:
- To byłaby dopiero epoka „pięknych dni Aranjuezu”, czyli „Aranżuezu”, mówiąc z francuska, „ Aranchuezu” – z hiszpańska – popisywałam się swą erudycją. – Patrz „Don Karlos” Schillera – dodałam już ciszej na użytek bliżej stojących koleżanek.


Maria Pruszkowska, Piękne dni Aranjuezu - coś w rodzaju 3 części listu z kluczem.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 09 lis 2020, 17:19 
Offline

Rejestracja: 11 gru 2018, 16:59
Posty: 4689
nick pisze:

Perorując pośród gromady zirytowanych koleżanek i kolegów, zawołałam z wypiekami na twarzy:
- Świat został idiotycznie stworzony! Ktoś wreszcie powinien się tym zająć i tak wszystko zorganizować, żeby każdy człowiek te najbardziej potrzebne mu do istnienia rzeczy, jak dach nad głową, skromne jedzenie, skromna odzież otrzymywał bez pracy. Bez harowania na to przez dziesięć godzin na dobę. Słuchajcie! – wrzasnęłam głośniej, porwana tak nadzwyczajną ideą. – To byłoby dopiero życie!
Połowa słuchających oblizała się lubieżnie na widok roztaczanych przeze mnie rewelacyjnych perspektyw, a ja kończyłam:
- To byłaby dopiero epoka „pięknych dni Aranjuezu”, czyli „Aranżuezu”, mówiąc z francuska, „ Aranchuezu” – z hiszpańska – popisywałam się swą erudycją. – Patrz „Don Karlos” Schillera – dodałam już ciszej na użytek bliżej stojących koleżanek.


Maria Pruszkowska, Piękne dni Aranjuezu - coś w rodzaju 3 części listu z kluczem.


Cytata do cytata:

Cytuj:
Istnieje teoria, że jeśli ktoś kiedyś się dowie, dlaczego powstał i czemu służy wszechświat, to cały kosmos zniknie i zostanie zastąpiony czymś znacznie dziwaczniejszym i jeszcze bardziej pozbawionym sensu.
Istnieje także teoria, że już dawno tak się stało.


Douglas Adams, Restauracja na końcu wszechświata

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 09 lis 2020, 18:55 
Offline

Rejestracja: 04 wrz 2014, 19:45
Posty: 2943
Cytat z Pruszkowskiej ma swój ciąg dalszy.
Autorka trafia do obozu dipisów, w którym jej marzenia się spełniają: każdy ma dach nad głową, michę i podstawową przyodziewę. Oraz co z tego wynikło.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 744 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71 ... 75  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 65 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group