forum.nie.com.pl

Forum Tygodnika Nie
Dzisiaj jest 28 mar 2024, 10:35

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 744 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52 ... 75  Następna
Autor Wiadomość
Post: 29 sty 2019, 15:41 
Offline

Rejestracja: 04 wrz 2014, 19:45
Posty: 2943
Męczę się strasznie nad tym tytułem, ale jedno z dwojga:
albo ten Niemiec od gubienia robi mi wbrew
albo tej sztuki nie oglądałam.
Nic mi się nie kojarzy :cry:

Maniuśka, Jeremi Przybora to mój idol, ta wdzięczna lekkość pióra. Piórka! Chciałoby się rzec.
Samo imię Larwetes godne jest medalu.
Rwetes czyniony przez larwę? :roll:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 29 sty 2019, 15:50 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 wrz 2014, 17:35
Posty: 1639
Lokalizacja: Kresy pn-wsch.
Ot i masz... Paczaj Słodyczy, kurtka, bo nam Nikusia siem weźmnie i zamyśli na ament! :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 29 sty 2019, 16:49 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 16:57
Posty: 7657
Lokalizacja: Ballybran, a jakże
No,to się porobiło ,ale to mnie pierwszej ten Niemiec tytuł zajumał...Szans na powtórki Teatru TV .nie ma,tak więc przyjdzie trwać w rozpaczy.Zapamiętałam tę sztukę dlatego,że w tym czasie akurat rozczytywałam się w Szekspirze,na bazie lektur szkolnych,choc nie tylko,i bardzo mnie ubawiła fabuła,bo najpierw gospodarze opowiedzieli mu w charakterze historii rodzinnej Makbeta,a on im w rewanźu Hamleta,nie pomnę tylko,czym w jego opowieści ubito szczura za kotarą.Bohaterka sztuki miała taką pomerdaną rodzinę,ktora każdego zaproszonego kandydata na absztyfikanta tak traktowała.Cała akcja rozgrywała się przy stole podczas tego rodzinnego obiadku.Może jednak ktoś pamięta....bo pypcia na języku ze stresu dostanę....


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 01 lut 2019, 0:52 
Offline

Rejestracja: 02 wrz 2014, 20:57
Posty: 1927
Killashandra Ree pisze:
No,to się porobiło ,ale to mnie pierwszej ten Niemiec tytuł zajumał...Szans na powtórki Teatru TV .nie ma,tak więc przyjdzie trwać w rozpaczy.Zapamiętałam tę sztukę dlatego,że w tym czasie akurat rozczytywałam się w Szekspirze,na bazie lektur szkolnych,choc nie tylko,i bardzo mnie ubawiła fabuła,bo najpierw gospodarze opowiedzieli mu w charakterze historii rodzinnej Makbeta,a on im w rewanźu Hamleta,nie pomnę tylko,czym w jego opowieści ubito szczura za kotarą.Bohaterka sztuki miała taką pomerdaną rodzinę,ktora każdego zaproszonego kandydata na absztyfikanta tak traktowała.Cała akcja rozgrywała się przy stole podczas tego rodzinnego obiadku.Może jednak ktoś pamięta....bo pypcia na języku ze stresu dostanę....



https://wwygodnymfotelu.blogspot.com/20 ... mleta.html

Jeremi Przybora: "Gburlet", znany też pod nazwą "Hamlet chuligański" (1954)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 01 lut 2019, 5:57 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 16:57
Posty: 7657
Lokalizacja: Ballybran, a jakże
Wielebny,super,choć nie o to pytałam,z przyjemnoscią przeczytałam.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 22 cze 2019, 14:50 
Offline

Rejestracja: 04 wrz 2014, 19:45
Posty: 2943
Sok, czekulada i miód :D

Oddźwięczę się, wracając do Hamleta.
Chociaż nie dam głowy, czy już nie zapodawałam, ale nie będę w ten upał latać po stronach, tym bardziej, ze za 10 minut druga gonitwa.

Tadam

https://www.facebook.com/LaLaPolandTVP/ ... 0062994620


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 22 cze 2019, 15:39 
Offline

Rejestracja: 04 wrz 2014, 19:45
Posty: 2943
Dorzucam ważny element rolniczego kalendarza, a mianowicie WAŻNIEJSZE IMIONA SŁOWIAŃSKIE I ŻYDOWSKIE.

W maju:
Mścisław, Swatosza, Bolemir, Kubek, Niecysław, Radosław, Krajewski, Szymon, Srul i Sołowiejczyk.

oraz w czerwcu, na bieżąco:
Siemion, Ziemian, Leśmian, Boginiak, Włastymir, Włast, Miraż, Dzierżymir, Telefon.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 22 cze 2019, 16:13 
Offline

Rejestracja: 04 wrz 2014, 19:45
Posty: 2943
Ale ja sobie nie daruję, aby te cenne porady ukazały się w porę.

Mamy bowiem na forum sporo braci wędkarskiej, a sierpień zbliża się wielkimi krokami.
Czytajcie, drodzy wędkarze, i niech Wam się darzy:

w sierpniu rolnik

... łowi ryby w przyległym stawie. Wołanie na ryby : "cip-cip-cipuchny" przeraża je tylko i nie powinno mieć zastosowania.
Czyż nie lepiej chwytać je do kwarty, do której przymocowany jest sznurek z przynętą?
Leszcze, karpie, jesiony i raki rozmnażają się w sierpniu szybko i tylko bystre oko wprawnego gospodarza
potrafi wyciągnąć z tego pożytek. Gdy wyciągniemy rybę z wody, związujemy jej przednie nóżki,
aby żwawe stworzenie nie uciekło nam niespodzianie.

Zauważ, że nasi wędkarze obecnie zajmują się tępieniem mszyc sposobami ekologicznymi, więc po przywiązywaniu
biedronek za nóżkę będą nieźle wprawieni.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 22 cze 2019, 16:41 
Offline

Rejestracja: 04 wrz 2014, 19:45
Posty: 2943
Aż się chce być rolnikiem :mrgreen:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 22 cze 2019, 18:27 
Offline

Rejestracja: 04 wrz 2014, 19:45
Posty: 2943
Już szukam, tylko Słonimskiego wezmę do ręki.
Mam.

... prześcigając się w hojności, dokonaliśmy szeregu zakupów (wraz z Schillerem i Lechoniem - przyp. mój).
Kupiliśmy dwanaście gipsowych biustów Kościuszki. Cztery balie. Osiem desek do prasowania. Dwanaście szaflików.
Dwa tysiące gilz do papierosów. Dwadzieścia tuzinów kamieni do białych butów. Sto kilo buraków.
Wszystko to miało być kolejno przez specjalnych posłańców dostarczone do mieszkania solenizanta.
Za ostatnie grosze kupiliśmy jeszcze tonę węgla.
Nie były to zakupy całkiem bezmyślne. Wiedzieliśmy. że Kornel ma centralne ogrzewanie, nie pali papierosów, nie lubi buraków, nie ma białych butów i nie prowadzi gospodarstwa. Poza tym ma dość ciasne mieszkanie. Po dokonaniu tych wstępnych czynów poszliśmy do Kornela na imieniny.
Nie dostaliśmy się do mieszkania, bo przed domem i na schodach była straszna draka i tłok. Wróciliśmy do Astorii.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 744 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52 ... 75  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 33 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group