forum.nie.com.pl

Forum Tygodnika Nie
Dzisiaj jest 27 kwie 2024, 12:47

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 744 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75  Następna
Autor Wiadomość
Post: 16 sty 2021, 11:02 
Offline

Rejestracja: 11 gru 2018, 16:59
Posty: 4689
To jeszcze jeden cytat z Ziemiańskiego dla tych co próbują rozumieć nasze panie.

Cytuj:
Często pytano go, czy rozumie kobiety. Śmiał się zawsze i odpowiadał, że pytanie jest głupie i źle zadane. Wyjaśniał, że kobiety, kiedy mówią, nie chcą wcale przekazać informacji, jak oczekują mężczyźni. One chcą po prostu podzielić się emocjami. Emocjami! Dlatego też pytanie, czy ktoś rozumie kobiety, jest głupie do imentu. Należy spytać, czy ktoś czuje kobiety. Czy jest w stanie spotkać się z nimi sercem. Sercem, a nie rozumem. Słuchać kobiet nie ma sensu - przecież wszystkie wyłącznie bzdury gadają. Ale należy wiecznie próbować czuć kobiety, bo one są w stanie przekazać takie rzeczy, o których mężczyźnie nie mają zielonego pojęcia.


Andrzej Ziemiański, Pomnik Cesarzowej Achai

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 18 sty 2021, 20:14 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 21:29
Posty: 3960
Lokalizacja: 5 księżyc Saturna
Wielkie nazwiska uprawdopodobniają największe idioty­zmy,
gdyż tłum ma naiwną pewność, że wielcy ludzie bredzić nie mogą.

Zbigniew Herbert


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 18 sty 2021, 20:16 
Ja powiadam: zero autorytetów. Mogą być upodobania.
Proszę mnie cytować, nie ma kopyrajta...


Na górę
  
 
Post: 04 lut 2021, 16:16 
Offline

Rejestracja: 03 wrz 2014, 10:40
Posty: 988
Ala ma kota.
Falski.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 04 lut 2021, 18:08 
Nie pamiętam tytułu. Kot - morderca. Pięknie napisane, ale zabijcie mnie n- nie pamietam autora ani czegokolwiek innego oprócz tytułu(?) (felidae) Niesamowite to było dla mnie jak kotów nie cierpię... :)

Jasne:
Felidae

Obrazek


Na górę
  
 
Post: 04 lut 2021, 21:23 
Offline

Rejestracja: 04 wrz 2014, 19:45
Posty: 2943
Kot znajomych był przekonany, że "Spierdalaj z mojego fotela" to jego imię. Jak to słyszał, to czule się łasił.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 05 lut 2021, 9:55 
Mam tak jak mówię : przesuń się trochę bo mi niewygodnie... :)


Na górę
  
 
Post: 05 lut 2021, 11:13 
Offline

Rejestracja: 04 wrz 2014, 19:45
Posty: 2943
Czarna_Mańka pisze:
Naprawdę?

:lol: :lol: :lol:
:D A jakże.

Zresztą mój rodzony kot, który dostał na chrzcie świętym imię Kumpel, i tak ma w papierach, olewał to imię. Zero reakcji.
A kiedy najstarsza wnuczka wykrzyknęła na jego widok "Jaki śliczny malulek!", spojrzał na nią z takim wyrazem w oczach, który wszyscy kociarze świetnie znają. W ten sposób został Malulkiem, i tak ma do dzisiaj. :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 05 lut 2021, 14:32 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 16:57
Posty: 7657
Lokalizacja: Ballybran, a jakże
Dwie kotki moich przyjaciół noszą imiona Kropka i Kreska, nie ma to nic wspólnego z alfabetem Morse'a, ale niemal nieustannie bawią się w wojnę ze sobą ( są spokrewnione zresztą), tak więc machanie łapkami można uznać chyba za rodzaj nadawania... :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 05 lut 2021, 15:11 
Offline

Rejestracja: 04 wrz 2014, 19:45
Posty: 2943
No to znów cytacik o kotach.

Problem wielu właścicieli polega na tym, że nie znają się na kociej psychologii. Traktują kota tak, jakby był psem. Wydają polecenia głośnym, rozkazującym tonem. Jeżeli kot straci cierpliwość i postanowi się oddalić, obrzucają go obelgami i przekleństwami. Niektórzy nawet gonią go w górę i w dół schodów, do piwnicy albo na strych, na dach, na koniec domu i za miasto, wszystko z nadzieją, że zmuszą go do zatrzymania się i wysłuchania tego, co mają do przekazania. Jeszcze inni starają się podkreślić swój autorytet, rzucając w zwierzę poduszkami, butami, meblami i książkami telefonicznymi. Koty uważają tego rodzaju zachowania nie tylko za dziwaczne, ale za zwykłe marnowanie energii. Nie zanotowano jeszcze ani jednego przypadku trafienia w poruszającego się kota przez poruszający się obiekt rzucony ręką istoty ludzkiej, nawet jeśli ta istota jest gwiazdą koszykówki.

Narząd słuchu kota jest tak zbudowany, by ludzki głos mógł łatwo wpadać przez jedno ucho i wypadać przez drugie. Ucho po lewej stronie odbiera polecenie. Dźwięk przechodzi przez odpowiednie strefy mózgu, w których przekaz jest automatycznie odrzucany. Dźwięk zaczyna być teraz traktowany jako element niepotrzebny, którego należy natychmiast się pozbyć. Zostaje usunięty z głowy z minimalną stratą szybkości. Cały proces trwa tylko kilka sekund.

Stephen Baker "Jak żyć z neurotycznym kotem"


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 744 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 187 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group