forum.nie.com.pl

Forum Tygodnika Nie
Dzisiaj jest 21 sie 2017, 5:44

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 927 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88 ... 93  Następna
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Słuchajcie, słuchajcie.
Dziś był dzień piękny jak uśmiech Boga Słońca, toteż plaża nad Narwią koło mostu wydawała się nam - mnie i Monice - najlepszym sposobem na relaksik. Zaopatrzone w napoje, książki, leżak i ręcznik, zapadłyśmy w maleńkiej zatoczce tuż koło mostu.
Kremik na lico i ciałko, lektura w dłoń, swobodna pozycja na leżaku, ręczniku, idealnie.
Po jakimś czasie Monika mówi: słuchaj, tam na podporze mostu siedzi jakieś zwierzę. Słońce świeciło nam wtedy w oczy, właśnie znad mostu i niewiele było widać, ale dostrzegłam niewielkie, skulone ciałko.
To kot, mówię.
Kurczę, skąd on się tam wziął? Dojścia lądem nie ma, ewentualny skok z mostu - zapomnij, wysoko jak diabli.
Siedzi skulony, widać czarny grzbiet i białe nogi. Kot, na bank.
Plaża pusta, tylko my, a po rzece śmiga jakiś facet na skuterze wodnym, paru wędkarzy na łodziach w oddali i nikogo więcej.
Pojawiła się czerwona motorówka z rejestracją NDM, na niej para, babeczka i facet. Machamy do nich, wołamy, ale wszystko zagłuszają pociągi jadące przez most.
Zauważyli machanie Moniki, zawrócili, podpłynęli do nas. Przejęli się i popłynęli do podpory, przygotowując się do akcji ratowniczej. Zacumowali, wzięli ręcznik i torbę i ruszyli na pomoc. Na nic, kot się przestraszył, zwiał na kamienie poniżej obramowania, miauczał głośno, ale złapać się nie dał. Zmoczył się przy okazji i siedział na tych kamieniach, z daleka od pomocnych dłoni.
Pan doszedł do wniosku, że potrzebny podbierak, bo kicia jest zbyt przerażona, żeby dać się wziąć na ręce i popłynęli, żeby pożyczyć owo narzędzie. Ale jednocześnie zadzwonili do cudownych chłopaków z Ratownictwa Wodnego OSP w NDM. I - wyobraźcie sobie - przyjechali po jakiś 20 minutach. Przyszli na brzeg rzeki, kota widzą, ale jak my, nie mają czym popłynąć.
Własnie wtedy sprawą zainteresował się odpoczywający ze 30 metrów od nas chłopak ze skutera i oświadczył, że on popłynie. I popłynął. Wszedł na obramowanie podpory, usiadł i mówił do kota, potem go ostrożnie pogłaskał, a następnie wziął na ręce, wrócił do skutera i przypłynął z kotem, który okazał się piękną, ale bardzo wychudzoną i zmęczoną kotką.
Bardzo, bardzo wszystkim Wam, których dziś poznałam, dziękuję :) Nie jest źle z nami, skoro tyle osób zaangażowało się czynnie w pomoc zwierzęciu, które popadło w tarapaty.
Cała sprawa pozwala mi wierzyć, że Człowiek ciągle brzmi dumnie.
Dziękujemy. Ania i Monika.
Parę zdjęć z akcji. Podpora już bez kota, bo wcześniejsze zdjęcia pod słońce nie wyszły.
Obrazek

Obrazek
Obrazek

Obrazek

I to było na tyle z dziś, Mania :)

Awatar użytkownika

Wydarzenie dla kota na podporze smutne,ale akcja ratowania kota splotła ludzi przez duże L.
Cudownie.
Małgoś i Monika.
To Wy pierwsze bohaterki.

Ps.dzięki za zdjęcia.
Buziak!

Awatar użytkownika

Fajna biała ściana, ja to bym w międzyczasie pocelował w niego kamieniami.

Roztropny gospodarz opatrznie wyrozumie jak wiele mu wystarczy z jego zbioru, czym ma wyżywić swoję czeladź i swojej pracy towarzyszkę, bydlę, aż do nowego, żeby go na przednówku nie uciskał głód ani głaz polny.

Awatar użytkownika

Za daleko żeby trafić.

Mój znajomy mówi, że wszystkich kobiet na świecie wyruchać się nie da, ale... próbować trzeba

Awatar użytkownika

zritah pisze:
Wydarzenie dla kota na podporze smutne,ale akcja ratowania kota splotła ludzi przez duże L.
Cudownie.
Małgoś i Monika.

Ps.dzięki za zdjęcia.
Buziak!

Buziak Zritka, jeszcze mam te dobrą energię, nie tylko słoneczną :)

No tak, a przecie mogło by inaczej, pięknie. Ja strąciłbym Panią Emem z leżaka na trawę, wychędożył, a w tym czasie, Pan Agronom zabiłby kota kamieniem.

Adam Barycki

Awatar użytkownika

barycki pisze:
....z leżaka na trawę....
Adam Barycki

No jak? przecie było dziś zimno choć ładnie, ten leżak to zapewne nie od parady

Pantryglodytes pisze:
ten leżak to zapewne nie od parady

Pewnie, że nie, a po to tylko, aby mnie niewinnego zwabić w szpony starej kurwy. Ale co mam począć, przecie sił nie mam, aby się przeciwstawić złu.

Adam Barycki

Awatar użytkownika

zritah pisze:
Cudownie.
Małgoś i Monika.

Ps.dzięki za zdjęcia.
Buziak!

Brawa!!!!
A co z kotką?Gdzie jest teraz?Jeśli u Gohy- to ma kicia szczęście.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 927 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88 ... 93  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.