forum.nie.com.pl

Forum Tygodnika Nie
Dzisiaj jest 28 mar 2024, 18:17

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1570 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87 ... 157  Następna
Autor Wiadomość
Post: 27 paź 2017, 21:28 
Offline

Rejestracja: 22 wrz 2014, 17:53
Posty: 10656
Lokalizacja: Czestochowa.
Czyżby w Twojej okolicy PiS-u nie było ?!
Pytam, bo ten cmentarz jeszcze nie zdemolowany ?! :oops:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 27 paź 2017, 22:51 
Wróciłam dziś z WROCKA, nową galerię pobudowali tuż za Głównym.
Nie wiem czy fajna, bo weszłam na kawę tylko, ale wielka.
Olbrzymia wręcz.
Ale nie o tym chciałam, nie wiem co dzieje z miastem, ale dzieje się źle. Wszyscy się kurwa spieszą, spieszą się cały czas, pędzą.. Przez pasy, do autobusu, tramwaju, po kanapkę, picie..
Biegają, trącają łokciem, nie patrzą.. auta trąbią, opony piszczą..
Jak żyć, pytam?
Pojechałam pociągiem, bo korki, dojazd chujowy, a przychodnia niespełna kilometr od Głównego.
Jakaś baba chciała nam zwinąć komórkę, na dworcu, serio może nie mi, ale mojej córze,na żywca chciała ukraść dzieciakowi telefon, meneli w brud, zapijaczonych, nachlanych, naćpanych.
Kolesi takich w dresikach, bez toreb, plecaków, za to łapy jakby telewizory pod nimi nosili i oczka plądrują, gdzie tam jakaś nieboga samotna stoi, albo chudy szczyl, co to ze szkoły na wykend wraca. Policja niewidoczona, o SOK-U nie wspomnę. Najbezpieczniej w KFC na dworcu jest. Nie dość, że kamery, to jeszcze pan, ma ze 2 metry wzrostu, biceps taki jak ja udo, przy pasie pałę, gaz, i non stop patroluje salę.. Piękny , młody człowiek ze wzrokiem takim, że wiesz, iż się nie będzie w tańcu pierdolił.
Odetchnęłyśmy z ulgą, wraz z Młodą, wsiadając do pociągu.
Poważnie.
Pomijam już fakt, że nas w tym pociągu traswestyta zjebał za śmiechy. Nie śmiałyśmy się z niego, ale to już inna historia.


Na górę
  
 
Post: 28 paź 2017, 7:57 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 lip 2016, 18:59
Posty: 17117
stary praktyk pisze:
Czyżby w Twojej okolicy PiS-u nie było ?!
Pytam, bo ten cmentarz jeszcze nie zdemolowany ?! :oops:



Panie Stary - Piła długo była lewicowa, kiedy w kraju szalały solidaruchy. Toteż mścił się na moim mieście kto kurwa mógł. Z dobrze zapowiadającego się rozwoju wielki h został. Wszelkie zakłady pracy pozamykano, jednostki wojskowe, lotnisko zamknięto a zyła tego cała Piła, został się ino Philips czyli zakład produkujący oświetleniówki. Trochę handlu i marketów oraz galerii nabudowali. Skąd te ludzie mają pieniądz aby tam kupować tego nie wiem. Kolejny ewenement pilski.

Ale jak to Piła, Wielkopolska otrząsnęła się z potrzasku i jakoś daje radę. Miasto pięknieje, włodarze potrafią wykorzystać cycek unijny. Kto widział Piłę kiedyś pełną PRLowskich szarych blokowisk, dziś jej nie pozna. Owszem one są bo gdzie ludzie by mieszkali, ale tak wtopione w przyrodę, że nawet zgrabnie wygląda. A co do cmentarza - zaniedbany był w pewnym okresie, dawno tam nie byłem. Ale podobno wzięli się i uprzątnęli. Kiedy byłem smarkiem często odwiedzałem to miejsce bo cmentarz położony jest w lesie a tam grzybów było w bród. Na przeciwko jest jeszcze jeden cmentarz z czasów I wojny. Cmentarz jeńców wojennych. Spoczywa tam przekrój całej Europy od Brytyjczyków po Rosjan. Ten też ostatnio próbuje się odrestaurować. Niestety władze PRLu o radziecki cmentarz dbały a o ten już nie. Jakby nie ludzie.

_________________
Aby długo i szczęśliwie żyć, oddychaj przez nos i miej zamknięte usta.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 28 paź 2017, 8:11 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 lip 2016, 18:59
Posty: 17117
AGAFIA pisze:
Wróciłam dziś z WROCKA, nową galerię pobudowali tuż za Głównym.
Nie wiem czy fajna, bo weszłam na kawę tylko, ale wielka.
Olbrzymia wręcz.
Ale nie o tym chciałam, nie wiem co dzieje z miastem, ale dzieje się źle. Wszyscy się kurwa spieszą, spieszą się cały czas, pędzą.. Przez pasy, do autobusu, tramwaju, po kanapkę, picie..
Biegają, trącają łokciem, nie patrzą.. auta trąbią, opony piszczą..
Jak żyć, pytam?
Pojechałam pociągiem, bo korki, dojazd chujowy, a przychodnia niespełna kilometr od Głównego.
Jakaś baba chciała nam zwinąć komórkę, na dworcu, serio może nie mi, ale mojej córze,na żywca chciała ukraść dzieciakowi telefon, meneli w brud, zapijaczonych, nachlanych, naćpanych.
Kolesi takich w dresikach, bez toreb, plecaków, za to łapy jakby telewizory pod nimi nosili i oczka plądrują, gdzie tam jakaś nieboga samotna stoi, albo chudy szczyl, co to ze szkoły na wykend wraca. Policja niewidoczona, o SOK-U nie wspomnę. Najbezpieczniej w KFC na dworcu jest. Nie dość, że kamery, to jeszcze pan, ma ze 2 metry wzrostu, biceps taki jak ja udo, przy pasie pałę, gaz, i non stop patroluje salę.. Piękny , młody człowiek ze wzrokiem takim, że wiesz, iż się nie będzie w tańcu pierdolił.
Odetchnęłyśmy z ulgą, wraz z Młodą, wsiadając do pociągu.
Poważnie.
Pomijam już fakt, że nas w tym pociągu traswestyta zjebał za śmiechy. Nie śmiałyśmy się z niego, ale to już inna historia.



Kiedyś i ja miewałem takie wrażenia. Nie wiem czy zależy to od miejsca czy od czegoś innego. Ostatnio byłem w Poznaniu, bo nasz ukochany w mordę ZUS mnie tam zagnał na komisję lekarską. Zwiedziłem sobie nowy dworzec główny. Nic specjalnego, ale muszę powiedzieć, że pod względem menelstwa
i kręcących się podejrzanych typów - zero. Po dworcu kręci się ochrona oraz SOK. Zapytasz się o coś, o wskazanie drogi, to uprzejmie ci podpowiedzą. Obsługa w barze z kawą że cie przepraszam, z długimi nogami i uśmiechem naokoło głowy. I co - przyjemny zapach marcińskich rogali w całym pomnieszczeniu, a nie tak jak kiedyś uryny.

Pan Bronto straszy nas przybyszami z zewnątrz. Przecież my mamy swoich jak widać z opisu Pani Agafii. Podejrzewam, że nie jest to nasze ostatnie słowo - niestety. Bronto pewnie jako argument powie - po co więc nam obcy w takim razie? Ale co ma piernik do wiatraka to chyba on sam nie potrafi wyjaśnić.

_________________
Aby długo i szczęśliwie żyć, oddychaj przez nos i miej zamknięte usta.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 29 paź 2017, 20:43 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 lip 2016, 18:59
Posty: 17117
Zdjęcia dawnej Piły

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Niemieckie żołdactwo ładuje si na front.

Obrazek

Niemieckie żołakctwo trzyma wartę

Obrazek

Niestety większość tych miejsc już nie ma. A i mnie trudno jest je rozpoznać.

Mieszkańcy okolicznych wiosek pod Piłą leżących tuż przy granicy z dawna III Rzeszą opowiadali, że jeszcze kilka tygodni po wyzwoleniu Piły nad miastem unosiły się łuny pożarów. Albowiem armia radziecka dokonywała zemsty bo było to jedno z pierwszych zdobytych miast byłej III Rzeszy.

_________________
Aby długo i szczęśliwie żyć, oddychaj przez nos i miej zamknięte usta.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 30 paź 2017, 10:09 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 19:22
Posty: 14868
Lokalizacja: Nad Bałtykiem
Rok 1945.

Obrazek

I rynek przed wojną

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Tylko ten budynek na wprost stoi do dzisiaj.

Obrazek

Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 31 paź 2017, 8:42 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 19:22
Posty: 14868
Lokalizacja: Nad Bałtykiem
Proszę bardzo.

Tak wyglądał rynek po odbudowie.

Obrazek

Obrazek

A tak dziś:

Obrazek

Obrazek


A to główna ulica miasta, Zwycięstwa.

Obrazek

Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 31 paź 2017, 9:01 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 lip 2016, 18:59
Posty: 17117
Czarna_Mańka pisze:
fajne foty Panie Boruch i Panie Wielki Wezyr
tyle, że rada bym przeczytać nieco więcej niż napisaliscie
nie chodzi mi o jakieś długie opowiadania ...
po prostu nie znam Waszych miast i chętnie bym się czegoś dowiedziała

ps. i może do kompletu Wasze foty z tych miejsc? jak to współcześnie wygląda?



Nie chcę przeładować tego wątku moim miastem. Pisałem już, że Piła w czasie działań wojennych została zrównana z ziemią. Było to przedmurze tzw Wału Pomorskiego. 70% zabudowań legło w gruzach, a śródmieście w 90%. Niestety po wojnie nikomu nie przyszło do głowy aby choć w części odbudować. Wiadomo, PRL a poza tym przez długie lata Piła była miastem niemieckim. Zmieniło się wszystko. Miasto pełne blokowisk. Nie ma się czym chwalić. Zmieniony został nawet układ niektórych ulic. A pewnych placów gdzie stały pomniki dziś nie ma.

Ale w miarę możliwości postaram się jeszcze coś pokazać.

Piła to raczej prowincjonalne miasto. Na dziś liczy sobie około 80tys mieszkańców. Brak teatru, filharmonii, opery. Takich rzeczy w Pile nie uświadczysz, choć kultura jest w Pile obecna. Tylko jakby przyjezdna. Namnożyło się za to kościołów.

_________________
Aby długo i szczęśliwie żyć, oddychaj przez nos i miej zamknięte usta.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 31 paź 2017, 10:54 
Offline

Rejestracja: 22 wrz 2014, 17:53
Posty: 10656
Lokalizacja: Czestochowa.
Namnożyło się za to kościołów.........pisze Boruch:

No! - tego to akurat pełno wszędzie. Jak to robactwa.
U mnie w Częstochowie, praktycznie na każdej ulicy a bywa, że i po dwa na ulicy ....jak trochę dłuższa.
Mieliśmy przez jakiś okres czasu prezydenta z PiS-u a ten gdyby mógł, wlazł by w dupę klasztorowi i kuriewnym na sucho.
Nawet wazeliny nie używał. Jednak w końcu mieszkańcy przejrzeli na oczy i wybrali Matyjaszczyka z SLD.
Ten natychmiast zarządził dopłaty do sztucznego zapłodnienia za co go kuriewni na celownik wzięli i dokuczają jak mogą.
Ma jednak poparcie wyborców więc mogą Go cmoknąć.

p.s
W kwestii tych fotek które zamieszczasz/cie: Popieram Czarna. Z opisem zupełnie inaczej się to ogląda.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 31 paź 2017, 17:25 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 lip 2016, 18:59
Posty: 17117
Plac Konstytucji 3 Maja tuż po remoncie. W czasach PRLu - plac PPR.
Obrazek

I tu też tylko z innego ujęcia
Obrazek

Obrazek

Majówka na wyspie. Wyspa to takie miejsce rekreacji w centrum Piły. Naturalna wyspa stworzona w rozwidleniu Rzeki Gwdy
Obrazek

Też wyspa z lotu ptaka
Obrazek

A na wyspie mamy swoją fontannę. A jak!

Obrazek

_________________
Aby długo i szczęśliwie żyć, oddychaj przez nos i miej zamknięte usta.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1570 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87 ... 157  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 32 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group