forum.nie.com.pl

Forum Tygodnika Nie
Dzisiaj jest 25 kwie 2024, 17:58

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1570 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75 ... 157  Następna
Autor Wiadomość
Post: 15 sie 2017, 15:12 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 17:00
Posty: 3964
Was wychędorzyłem i żadna z Was nie wnosiła pretensji
Ze wstydu reklamacji nie składały .


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 15 sie 2017, 17:57 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 wrz 2014, 1:12
Posty: 6422
Lokalizacja: Mokolodi - Okavango
Fotki oczywiście nie moje, nikt tak długo nie żyje.
Oprócz Stasia1111 :lol:
_____________________________


Coś dla ciebie Mania i dla Pani Zritah:



Obrazek
Wrocław, hotel Monopol i budynek opery (1936)


Obrazek
Plac Nankiera (1942)


Obrazek
Ostrów Tumski (1942)


Obrazek
Most Grunwaldzki (1943)


Obrazek
Opera (1964)


Obrazek
Plac Uniwersytecki (1964)

_________________
Kobieta mnie bije - nigdy nie należy wierzyć informacjom niezdementowanym.


Ostatnio zmieniony 15 sie 2017, 18:22 przez stanax, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 15 sie 2017, 18:27 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 wrz 2014, 1:12
Posty: 6422
Lokalizacja: Mokolodi - Okavango
Sry, pochwalam!




PS
Byłem zajęty chwile edycją posta i zaraz zjebka :roll:
;)

_________________
Kobieta mnie bije - nigdy nie należy wierzyć informacjom niezdementowanym.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 15 sie 2017, 21:16 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 wrz 2014, 1:12
Posty: 6422
Lokalizacja: Mokolodi - Okavango
Czarna_Mańka pisze:
pps. co za kościół po prawej stronie Mostu Grunwaldzkiego to pojęcia nie mam
czekam na Zritkę ( hełmy na pylonach są, fota musiała być zrobiona od strony dzisiejszego Urzędu Wojewódzkiego w kierunku Placu Grunwaldzkiego,
czyli kościół dziś nie istnieje :?: )
Perfekt!
:arrow: https://goo.gl/DHcjCe

czyzyk pisze:
Dziękuję za te stare zdjęcia Krakowa. Masz ich może więcej?
Jeszcze kilka. Wkleję przy innej okazji.

_________________
Kobieta mnie bije - nigdy nie należy wierzyć informacjom niezdementowanym.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 16 sie 2017, 11:03 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 wrz 2014, 11:32
Posty: 8281
Lokalizacja: zza wrót
stanax pisze:
Coś dla ciebie Mania i dla Pani Zritah:

Stanax,dzięki.Za Wrocek.I za Krakow też.

Czarna_Mańka pisze:
pps. co za kościół po prawej stronie Mostu Grunwaldzkiego to pojęcia nie mam
czekam na Zritkę ( hełmy na pylonach są, fota musiała być zrobiona od strony dzisiejszego Urzędu Wojewódzkiego w kierunku Placu Grunwaldzkiego,
czyli kościół dziś nie istnieje :?: )


Mania,to kościół ewangelicki pod wezwaniem Lutra.
Obrazek

Kościół został zburzony z rozkazu tego człowieka

Obrazek

komendanta Festung Breslau.

Akcja wysadzania objęto ciągi domów mieszkalnych od mostu Szczytnickiego, aż po sam most Grunwaldzki. Wysadzono okazały kościół ewangelicki Lutra przy moście Grunwaldzkim, poważny kłopot saperom sprawiła wieża, która miała sto metrów i górowała nad miastem.

Generał Niehoff został nazwany szalejącym Neronem za to:
28 lutego 1945 zapadła decyzja o utworzeniu zapasowego lotniska, ponieważ dotychczasowe lotnisko na Gądowie w każdej chwili mogło wpaść w ręce sowietów. Lotnisko to miało znajdować się na śródmieściu, ponieważ w mieście brakowało dużych placów wybór padł na Kaiserstrasse, łączącą most Grunwaldzki z mostem Szczytnickim w gęsto zabudowanej dzielnicy naukowej. W centrum tejże dzielnicy znajdowało się nie duże skrzyżowanie tzw. Scheitnigerstern. W dzielnicy naukowej mieściły się m.in. gmach Archiwum Państwowego, zespół gmachów Politechniki, kościół ewangelicki pod wezwaniem Lutra czy kościół św. Kanizjusza. Budowa lotniska zakładała wyburzenie wszystkich zabudowań łączących głownie ulice z mostu Grunwaldzkiego do mostu Szczytnickiego w pasie 1300 m i szerokości ok. 300 m. Powołano specjalne pułki saperów tzw. Brandkommandos, które miały podpalać i wyburzać wcześniej opróżnione z mebli itp. domy. Opróżnianiem mieszkań z mebli, obrazów i wszystkich innych rzeczy miały zajmować się osoby - przeważnie kobiety i dzieci - które pracowały na mocy zarządzenia komendanta i gauleitera z dnia 7 marca 1945 r. W dniu ogłoszenia rozporządzenia przystąpiono do wysadzania i podpalania domów mieszkalnych na obszarze przyszłego lotniska. Płonęły budynki w pobliżu mostu Szczytnickiego, przy ul. Bujwida, Sienkiewicza i Grunwaldzkiej. Akcja wysadzania objęto ciągi domów mieszkalnych od mostu Szczytnickiego, aż po sam most Grunwaldzki.

_________________
Nie bierzcie życia tak poważnie i tak nie wyjdziecie z niego żywi.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 16 sie 2017, 20:09 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 17:09
Posty: 7784
Lokalizacja: z czeluści piekielnych
Czorno pisze:
trwałam w mylnym przekonaniu
A tam, pierdolisz Mańka, trwałaś w mylnym błędzie! :mrgreen:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 16 sie 2017, 20:23 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 lip 2016, 18:59
Posty: 17117
zritah pisze:
stanax pisze:
Coś dla ciebie Mania i dla Pani Zritah:

Stanax,dzięki.Za Wrocek.I za Krakow też.

Czarna_Mańka pisze:
pps. co za kościół po prawej stronie Mostu Grunwaldzkiego to pojęcia nie mam
czekam na Zritkę ( hełmy na pylonach są, fota musiała być zrobiona od strony dzisiejszego Urzędu Wojewódzkiego w kierunku Placu Grunwaldzkiego,
czyli kościół dziś nie istnieje :?: )


Mania,to kościół ewangelicki pod wezwaniem Lutra.
Obrazek

Kościół został zburzony z rozkazu tego człowieka

Obrazek

komendanta Festung Breslau.

Akcja wysadzania objęto ciągi domów mieszkalnych od mostu Szczytnickiego, aż po sam most Grunwaldzki. Wysadzono okazały kościół ewangelicki Lutra przy moście Grunwaldzkim, poważny kłopot saperom sprawiła wieża, która miała sto metrów i górowała nad miastem.

Generał Niehoff został nazwany szalejącym Neronem za to:
28 lutego 1945 zapadła decyzja o utworzeniu zapasowego lotniska, ponieważ dotychczasowe lotnisko na Gądowie w każdej chwili mogło wpaść w ręce sowietów. Lotnisko to miało znajdować się na śródmieściu, ponieważ w mieście brakowało dużych placów wybór padł na Kaiserstrasse, łączącą most Grunwaldzki z mostem Szczytnickim w gęsto zabudowanej dzielnicy naukowej. W centrum tejże dzielnicy znajdowało się nie duże skrzyżowanie tzw. Scheitnigerstern. W dzielnicy naukowej mieściły się m.in. gmach Archiwum Państwowego, zespół gmachów Politechniki, kościół ewangelicki pod wezwaniem Lutra czy kościół św. Kanizjusza. Budowa lotniska zakładała wyburzenie wszystkich zabudowań łączących głownie ulice z mostu Grunwaldzkiego do mostu Szczytnickiego w pasie 1300 m i szerokości ok. 300 m. Powołano specjalne pułki saperów tzw. Brandkommandos, które miały podpalać i wyburzać wcześniej opróżnione z mebli itp. domy. Opróżnianiem mieszkań z mebli, obrazów i wszystkich innych rzeczy miały zajmować się osoby - przeważnie kobiety i dzieci - które pracowały na mocy zarządzenia komendanta i gauleitera z dnia 7 marca 1945 r. W dniu ogłoszenia rozporządzenia przystąpiono do wysadzania i podpalania domów mieszkalnych na obszarze przyszłego lotniska. Płonęły budynki w pobliżu mostu Szczytnickiego, przy ul. Bujwida, Sienkiewicza i Grunwaldzkiej. Akcja wysadzania objęto ciągi domów mieszkalnych od mostu Szczytnickiego, aż po sam most Grunwaldzki.




To że to kościół chuj mnie obchodzi, ale architektura przepiękna i tego szkoda.

_________________
Aby długo i szczęśliwie żyć, oddychaj przez nos i miej zamknięte usta.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 17 sie 2017, 8:13 
Dwa tygodnie temu zamieściłem pod zdjęciem kamienicy wrocławskiej informację o człowieku, który mieszkał tam 70 lat i był częścią wrocławskiej przestrzeni kultury. Post nie zawierał żadnych inwektyw, a został usunięty przez upośledzonego lumpa, ale nie to, jest istotne, a to, że nikt, absolutnie nikt, nie zwrócił uwagi na to barbarzyństwo. A ponieważ moja choroba umysłowa zmuszała mnie do poniżającej zgody na tak wulgarny warunek despotyzmu parchatej kamaryli: „Wyrażasz zgodę na to, że „forum.nie.com.pl” może w każdej chwili usunąć, zmienić, przenieść lub zamknąć każdy twój temat, post.” i godziłem się na to swoje poniżenie przebywania pośród lumpów, to jednak, po zszarganiu pamięci mojego przyjaciela, dalszym moim pozostaniem tutaj, sam zszargałbym jego pamięć, a tego zrobić nie mogę. Tak więc, żegnam Was, lumpy.

Adam Barycki


Na górę
  
 
Post: 17 sie 2017, 9:01 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 16:15
Posty: 16796
No i Baryckiego Pana pokonały głupki.

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 17 sie 2017, 9:21 
Panie Barycki! Tu znika wiele postów bez śladu. Takich mamy rezolutnych modów. Masz Pan łeb nie od parady, więc go użyj do pokonania tych drobnych mankamentów forumowych.


Na górę
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1570 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75 ... 157  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 189 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group