forum.nie.com.pl

Forum Tygodnika Nie
Dzisiaj jest 16 kwie 2024, 20:42

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 236 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22 ... 24  Następna
Autor Wiadomość
Post: 11 kwie 2015, 14:47 
barycki pisze:
Codziennie w telewizji mam to samo, co pisze Pan Jastrzębski. Jakaś babcia pożyczyła kiedyś 300 złotych, nie oddała w terminie, a komornik przez ostatnie lata zabrał już na poczet długu z jej głodowej emerytury kilkanaście tysięcy, a dług urósł do kilkuset i rośnie dalej. Prawnik mówi, że takie jest prawo, Dziennikarz, że wierzyciel jest łajdak, bo dusi biedną babcię, a babcia modli się do boga, aby wybaczył jej winy i ulitował się nad nią. Taki kołtuński przekaz obrazu rzeczywistości jest obecnie powszechnym, a ja nie mam ochoty ulegać urokom tego intelektualnego ropnia. Rozumiem tych z telewizji, płacą im za to, a jeść trzeba, ale po jaki huj autor afektuje się swoim infantylizmem, tego nie wiem i wiedzieć nie chcę.

Adam Barycki


Odpowiedź:
Cytuj:
Piotr Jastrzębski : Odpowiem od końca. Pan Adam jest w stanie zrozumieć, gdy ktoś coś robi zmotywowany zapłatą. Dal mnie to łajdak, sprzedawca wyobraźni. Tańczy ja gają, lub pisze tak jak czytają. Ja robię z pasją nie szukając definicji celu, szkoda nafty. Może to i jest infantylne lecz szczere, nie wyrachowane. A co do reszty, Panie Adamie też kiedyś miałem problem z tym, że niektórzy pisarze, nie to co bym chciał wypisywali, taki Mickiewicz na przykład. Wie pan co, zacząłem czytać innych autorów. A w każdym coś nowego dla siebie odkryłem. Panu też tego życzę, umiejętności przyjęcia czegoś bez narzucania, lub przynajmniej uszanowania. Może wtedy nauczy się Pan, jak można kogoś obrażać nie masakrując przy tym pięknej formy języka. Ta odpowiedź też jest tego przykładem.


Na górę
  
 
Post: 11 kwie 2015, 21:19 
O, szczerości, żądać tak wiele i nieszczerze, co namiot skrywa.

No, to powiedz Pan, Panie Jastrzębski, tak szczerze, czy ten opisany przez Pana, po osiemnastu latach dalej tak bardzo kocha swoją żonę, że zdrady jej zapomnieć nie może i pić denaturat musi na śmietniku z rozpaczy za utraconą żoną? A może jest jaki inny powód jego dzisiejszej obecności na śmietniku, którego Pańska szczerość nie dostrzega, no i nic napisać o nim nie potrafi? Z tego, co Pan szczerze napisał, wynika, że jeżeli już nie rozpacz, to alkoholizm tylko, a to by znaczyło, że Pan jest szczerze przekonany, że współczesnym powodem życia na śmietniku setek tysięcy ludzi, jest alkoholizm. To ja Panu powiem, gdzie ja mam Pańską szczerość. W dupie.

Adam Barycki


Na górę
  
 
Post: 11 kwie 2015, 21:21 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 7:47
Posty: 6459
jesli mialbym byc szczery..... :)

_________________
Ceń słowa. Każde może być twoim ostatnim. S.J.L. weil...Alle sagten: Es geht nicht. Da kam einer, der das nicht wusste und der es einfach tat.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 11 kwie 2015, 23:04 
Na wsi, Panie Parafon, nie płaci się co miesiąc kilkusetzłotowych czynszów za mieszkanie, a zimą zawsze jakiś tam opał znajdzie się w lesie. Drobna pomoc socjalna, troszeczkę upraw z własnej ziemi i drobne praca dorywcze w innych zagrodach pozwalają łatwiej przewegetować. W mieście jest inaczej, powyższego nie ma, a drobna pomoc socjalna nie pozwala na nic innego poza śmietnikiem. Jeżeli Pan uważa, że życie na śmietniku jest własnym wyborem tak wegetujących, to jest Pan ślepym skurwysynem niezasługującym na nic innego, jak tylko na bezpańską poniewierkę w tym neokolonialnym kraju pozbawionym społeczeństwa lub w innym, jako niewolnik.

Adam Barycki


Na górę
  
 
Post: 11 kwie 2015, 23:21 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 16:15
Posty: 16796
Panie Barycki ci ludzie na śmietnikach to po prostu taka Amerykańska moda:
Cytuj:
Nie pamiętam, kiedy pierwszy raz usłyszałem o freeganizmie, modzie na darmowe zdobywanie jedzenia. I to nie tylko jedzenia, ale w ogóle rzeczy codziennego użytku. Freeganizm – co to jest? W węższym znaczeniu, to zdobywanie jedzenia za darmo, zazwyczaj w miejscach, gdzie jest ono marnowane i wyrzucane jako niepotrzebne: w hipermarketach, na bazarach, w restauracjach. W szerszym znaczeniu to styl życia, w którym odwracamy się od konsumpcji i całego festynu „kupowania-coraz-to-nowych-przedmiotów” które prędzej czy później i tak wylądują na wysypisku. Powodów, dla których ludzie przyjmują tą filozofię, jest kilka. Jeden to na pewno oszczędność. Inne – szacunek dla środowiska, dla cudzej pracy i niechęć do marnowania żywności. Zwłaszcza w sytuacji, gdy miliard ludzi na świecie cierpi głód, a na przeciwnym biegunie miliard musi łykać tabletki odchudzające, by zrzucić zeżarte w pośpiechu, zbędne kalorie. Wykorzystujemy to, co innym niepotrzebne, tym co mamy, dzielimy się za darmo. Freeganizm to przeciwieństwo ślepej konsumpcji.

http://www.lukaszsupergan.com/freeganiz ... nie-tylko/

Jak widać szeroko propagowana.
A komuchy to byli wsteczniacy i dobrze że ferganie ich przegonili.

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 15 kwie 2015, 13:39 
Malina pisze:
Zapraszam do czytania 3-ciego rozdziału.
https://piotrjastrzebski.wordpress.com/ ... al-trzeci/

Dzięki. Wnioski po przeczytaniu 3-go rozdziału czyli mam nadzieję że:
1. Nie każdy zamężny kierowca tira bzyka kobiety na trasie.
2. Nie każda żona kierowcy tira bzyka jego przyjaciół.
3. Nie każdy porzucony przez żonę facet staje się kolesiem opisanym w rozdziale.
4. Kolesie zamiast oszukiwać innych i żłopać denaturat spotkają się w grupie AA i będą kontynuować te spotkania.

Treść rozdziału pozwoliła mi zrozumieć dlaczego koleś na chodniku rzucił z imetem jabłkiem, bo jabłka nie można sprzedać na kasę na denaturat. Kostkę mydła pewnie można. Dzięki dla autora za edukację. Zdania nie zmienię i nie będę kolesiom z chodnika dawał „ryby” (nie chodzi o moda tego fo) w postaci żywności czy drobnych.

Dopóki kolesie nie zabiorą się za opanowanie nałogu, patrzą nie w gwiazdy lecz w grób. Bezimienny grób


Na górę
  
 
Post: 15 kwie 2015, 14:40 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 13:17
Posty: 5139
Wcale się nie pomyliłem zakładając, ze niektórzy mózgów nie mają. Założyliście, że facet opisuje stan swój aktualny. Po pierwsze wyszedł z tego. Po drugie pisze i ma na czym i gdzie i nie potrzebuje waszej krwawicy w postaci 2 złotych. Po 3 popłakałem się ze śmiechu was czytając.

Dziękuję i pozdrawiam.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 15 kwie 2015, 17:12 
Jakież to szczęście, że żaden z tutejszych krytykujących "okładkę" kretynów nie miał szans na czytanie w trakcie powstawania książek takich jak "Moskwa - Pietuszki" Wieniedikta Jerofiejewa, "Na dnie w Paryżu i w Londynie" Orwella oraz "Pod mocnym aniołem" Pilcha.


Na górę
  
 
Post: 15 kwie 2015, 17:15 
Golem pisze:
Wcale się nie pomyliłem zakładając, ze niektórzy mózgów nie mają. Założyliście, że facet opisuje stan swój aktualny. Po pierwsze wyszedł z tego. Po drugie pisze i ma na czym i gdzie i nie potrzebuje waszej krwawicy w postaci 2 złotych. Po 3 popłakałem się ze śmiechu was czytając.

Dziękuję i pozdrawiam.

Pomyliłeś się, Golem. Wyraziłem własne zdanie. Nie reprezentuję żadnej grupy. Zostałem, jak inni, zaproszony do zapoznania się z trzecim rozdziałem. Z tekstu nie wynika, że stan autora nie jest aktualny. Dzięki za przekazanie mi i innym, że autor wyszedł z tego. Cieszę się, że „pisze i ma na czym i gdzie i nie potrzebuje waszej krwawicy w postaci 2 złotych.” Ciekaw jestem czego oczekuje od czytelnika? Skoro „pisze i ma na czym i gdzie” to może sam odpowiedzieć, czy nie? Co do „Po 3 popłakałem się ze śmiechu was czytając.”, na zdrowie.

Również dziękuję i pozdrawiam.


Na górę
  
 
Post: 15 kwie 2015, 17:30 
Już wkrótce czwarty rozdział zapraszam.
https://piotrjastrzebski.wordpress.com/informacje/

A w między czasie felietony Piotra Jastrzębskiego na www.strajk.eu


Na górę
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 236 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22 ... 24  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 27 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group