forum.nie.com.pl

Forum Tygodnika Nie
Dzisiaj jest 29 mar 2024, 9:32

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 396 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 40  Następna
Autor Wiadomość
Post: 06 gru 2014, 20:28 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 gru 2014, 8:09
Posty: 52
Perć Taternicka to niegdysiejsza nazwa Perci Akademików. Żółty szlak prowadzący z Górnego Płaju na Diablak, najwyższy ze szczytów Babiej Góry.

Obrazek

Nieco niżej znajduje się Gówniak. Nazwę zawdzięcza pamiątkom, zostawianym przez pasące się tu dawno temu woły.

Obrazek

Dzisiejsze schronisko na Markowych to już jest full-wypas. Jest o wiele przytulniejsze niż dawna,drewniana klita. I z tego co wiem, wciąż opiekują się nim bardzo sympatyczni ludzie. Z drugiej strony miejsce to ulega postępującemu "ustonkowieniu". Do Markowych prowadziła kiedyś licha ścieżka, dzisiaj masz tam ceproprzyjazne schodki i poręcze.

Obrazek

Zdjęcia nowego schroniska mam upchnięte gdzieś na dysku. Jeśli odkopię, to wrzucę je dla Ciebie starykiziorze. Powżej: jeden z przysiółków Zawoi.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 06 gru 2014, 23:24 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 20:59
Posty: 4499
Dawno, dawno temu była (ta Perć) znakowana na czerwono jako szlak trudny i trochę niebezpieczny (przez te obwały). Ja pamiętam też Markowe odbudowane po pożarze. Faktycznie przy narastającej komercji to kierownictwo było wyjątkowo życzliwe dla idywidualnych. "Stonkę" (głównie obozy szkolne) przyjmowali z uwagi na kasę, ale zawsze mieli miejsce dla indywidualnych. Odwdzięczaliśmy się kierownikowi pilnując aby gówniarstwo nie paliło papierosów i nie zaprószyło ognia. Prosił nas o to aby uważać i gonić to tałatajstwo.

_________________
Ceterum censeo Ukrainem esse Delendam


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 07 gru 2014, 10:17 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 16:48
Posty: 2578
[*Prosił nas o to aby uważać i gonić to tałatajstwo.]
Patrz jak na "niewiele" się to zdało, dziś to nawet trawkę palą.! :lol: :lol: :lol:

_________________
„Szaleństwem jest robić wciąż to samo i oczekiwać różnych rezultatów”


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 07 gru 2014, 20:46 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 20:59
Posty: 4499
zgrywus.pl pisze:
[*Prosił nas o to aby uważać i gonić to tałatajstwo.]
Patrz jak na "niewiele" się to zdało, dziś to nawet trawkę palą.! :lol: :lol: :lol:


Widzisz zgrywek to czy oni palą i co palą gówno mnie i kierownika obchodziło (sam byłem wtedy palący i moja Pani też), problem był aby ta hałastra nie sfajczyła schroniska, bo nie byłoby gdzie spać, a ludzie stracili by pracę(o ile by ktoś nie zgnął). Buda była drewniana i sucha jak pieprz. Środki ratownicze niewiele by pomogły, a najbliższa OSP w Zawoi. Niby niedaleko, ale taki drewniak pali się jak cholera.

_________________
Ceterum censeo Ukrainem esse Delendam


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 07 gru 2014, 21:09 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 16:15
Posty: 16796
Obrazek

Zamek jakiś.
I drugi
Obrazek

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 07 gru 2014, 21:45 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 gru 2014, 8:09
Posty: 52
st1111 zwiedzał Szlak Orlich Gniazd.

Jeśli się nie mylę, to pierwszy zamek znajduje się w Bobolicach, a drugi to zamek Ogrodzieniec w Podzamczu.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 09 gru 2014, 1:28 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 20:59
Posty: 4499
parzystokopytny pisze:
st1111 zwiedzał Szlak Orlich Gniazd.

Jeśli się nie mylę, to pierwszy zamek znajduje się w Bobolicach, a drugi to zamek Ogrodzieniec w Podzamczu.


Pierwszy zamek to na pewno nie Bobolice. Są one k. Mirowa, oba blisko siebie i w kompletnej ruinie.
Nie mogę go skojarzyć. Drugi to rzeczywiście Ogrodzieniec.

_________________
Ceterum censeo Ukrainem esse Delendam


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 09 gru 2014, 3:57 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 gru 2014, 8:09
Posty: 52
Zamek w Bobolicach został wyremontowany kilka lat temu. Jego odbudowa wzbudziła liczne kontrowersje. Brakowało źródeł, na których można byłoby się oprzeć rekonstruując obiekt. Pamiętam Bobolice z czasów, kiedy były zupełną ruiną. Prezentowała się ona o wiele piękniej niż ten potworek. Niestety, starykiziorze, się pozmieniało odkąd ostatnio zwiedzałeś Jurę. Może czas rozprostować kości i tygrysim skokiem powrócić do wędrówek i nadrobić zaległości?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 09 gru 2014, 9:40 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 7:47
Posty: 6455
st1111 pisze:
Obrazek

Zamek jakiś.
I drugi
Obrazek




gorny to taki niemiecki, zadbany :) a dolny to taki polski czy ? :) :) :)

_________________
Ceń słowa. Każde może być twoim ostatnim. S.J.L. weil...Alle sagten: Es geht nicht. Da kam einer, der das nicht wusste und der es einfach tat.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 09 gru 2014, 20:53 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 20:59
Posty: 4499
parzystokopytny pisze:
Zamek w Bobolicach został wyremontowany kilka lat temu. Jego odbudowa wzbudziła liczne kontrowersje. Brakowało źródeł, na których można byłoby się oprzeć rekonstruując obiekt. Pamiętam Bobolice z czasów, kiedy były zupełną ruiną. Prezentowała się ona o wiele piękniej niż ten potworek. Niestety, starykiziorze, się pozmieniało odkąd ostatnio zwiedzałeś Jurę. Może czas rozprostować kości i tygrysim skokiem powrócić do wędrówek i nadrobić zaległości?


Jeśli tak, to ktoś tam uwił sobie gniazdko. Ciekawe za czyje pieniądze. Trochę podobnie było dawno dawno temu z zamkiem w Korzkwi.Też go restaurowali i restaurowali, odbudowywali i odbudowywali. Nie wiadomo po jaką cholerę bo specjalnie urodziwy nie był. Ot taki typowy rycerski zameczek jakich wiele było. Trochę większy i urodziwszy od psiej budy. Tylko, że przy nim dłubała ekipa konserwatorska z Krakowa i urządzili sobie tam punkt biwakowy; balangi, popić i kobitki. Wiem coś niecoś o tym bo uczestniczyłem. Jeden taki znajomek, Który był wyspecjalizowanym w renowacjach budowlańcem mnie wkręcił. Bywałem na balangach i w Korzkwi i w Wiśniczu. Tam już były bardziej exclusiv. Eeech czasy czasy.

To co pisze ten der Alte Kapeć odnośnie niemieckich zamków to nie tak do końca. On chyba ma na myśli Neu Schwann Stein w Bawarii Ludwika Bawarskiego. To taki torcik w stylu Disneylandu (skopiowali go zresztą; zamek Królewny Śnieżki). Oryginalne giermańskie zamki nie zostały zrąbane przez wojny i trzymają się nieżle. Dalej straszą zębatymi wieżycami i murami. Wiele z nich zresztą było siedzibami raubritterów i działy się tam paskudne rzeczy. U nas zresztą też. Mirów był zamkiem rycerskim i właśnie siedzibą takich zbójcerzy. Porządek z tym draństwem zrobił Kazimierz Wielki. Bobolice były zawsze zamkiem królewskim. Jednym z tych które wybudował jako strażnice granicy i szlaku handlowego na Dolny Śląsk do Czech i dalej do Cesarstwa, a także do Italii.

_________________
Ceterum censeo Ukrainem esse Delendam


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 396 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 40  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 43 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group